Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 91026 razy)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 05, 2015, 21:13:34 »
Pismo z KG wyszło 30 kwietnia do dzisiaj był termin nadsyłania wniosków.
Z tego, co się orientowałem po kumplach mało, kto wiedział o takiej nadzwyczajnej akcji.
Pismo BK-I-100/6-1/15.
Ale tam jest ważny szczegół w tym piśmie :P Dotyczy tylko inżynierów pożarnictwa i techników pożarnictwa po przeszkoleniu w SGSP  (SPF.


Jeśli to prawda to jest to bardzo ISTOTNY mały, ważny szczegół...

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 05, 2015, 21:18:58 »
Mam jeszcze jedno pytanie, proszę mnie sprostować jeśli się mylę... Czyli aspirant, dowódca sekcji, po skończeniu SPF (kursu z dowodzenia ) nie dostają z automatu stopnia oficerskiego???

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 06, 2015, 10:07:01 »
Witam, napiszcie panowie czy jeśli podoficer na podziale posiada tytułu inż. pożarnictwa może dostać **? Z tego co się dowiedziałem wychodzi, że powinien skończyć SA PSP ,ale to trochę bez sensu, bo to jak mieć skończone liceum, a wrócić do gimnazjum.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 06, 2015, 10:45:54 »
Witam, napiszcie panowie czy jeśli podoficer na podziale posiada tytułu inż. pożarnictwa może dostać **? Z tego co się dowiedziałem wychodzi, że powinien skończyć SA PSP ,ale to trochę bez sensu, bo to jak mieć skończone liceum, a wrócić do gimnazjum.
Jedni dostają inni nie. Jedno jest pewne, że bez stanowiska oficerskiego nie masz żadnych szans na awans. A nikt Ci chyba nie da dowódcy lub z-cy dowódcy zmiany jako podoficer i wracasz do punktu wyjścia. Więc na podziale zapomnij o awansie oficerskim  jako podoficer inż. poż. W biurze lub na PSK/MSK zdarza się że podoficer inż. poż. dostaje ** bez skończenia SA PSP.

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 06, 2015, 10:56:34 »
Zajebiscie...  :wall:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 06, 2015, 13:41:37 »
PSP to paranoja jeśli chodzi o awanse na **, U nas w JRG sa d-cy i - z-cy d-cy zmiany po studiach cywilnych i wyslane wnioski po raz trzeci i ponownie brak awansu, za chwile nie będzie miał kto objąć tych stanowisk bo brak w podziale bojowym oficerów. Totalna Żenada, po co robia stanowiska ofierskie skoro na SPF nie ma szans w powiatówkach. :gwiazdki:

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 06, 2015, 14:58:50 »
Beznadzieja jakaś!  Człowiek poświęca czas i pieniądze, a tu okazuje się, że może nic nie zyskać  :cooo: Przydupasy pewnie dostają bez problemu. Teraz jdynie przenieść się z podziału na PSK/MSK lub czekać na skierowanie do SA i później na awans. Podejrzewam, że jakby komendant chciał to by wnioskował o **
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2015, 15:01:55 wysłana przez Daniel9984 »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 06, 2015, 15:06:43 »
Prawda jest taka ze Komendanci maja podział bojowy w d...e!!! Im mniej wykształconych tym lepiej się takimi ludzmi rządzi!!!

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 06, 2015, 16:08:29 »
PSP to paranoja jeśli chodzi o awanse na **, U nas w JRG sa d-cy i - z-cy d-cy zmiany po studiach cywilnych i wyslane wnioski po raz trzeci i ponownie brak awansu, za chwile nie będzie miał kto objąć tych stanowisk bo brak w podziale bojowym oficerów. Totalna Żenada, po co robia stanowiska ofierskie skoro na SPF nie ma szans w powiatówkach. :gwiazdki:

Brak oficerów? To weźcie z mojego powiatu :D na JRG czasem tak się zastęp ułoży na zmianie ze kieruje st.aspirant, dowodzi st.kpt a na ławie z tyłu jest kapitan, aspirant i dwóch młodszych aspirantów  :straz:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 06, 2015, 18:56:47 »
W Wielkopolsce sa powiaty gdzie brak oficerów w podziale, a Komendanci maja to gdzieś, ale to ich problem jak obudzą się z reką w nocniku bo nie będą mieli jak obstawić stanowisk D-cy - z-cy d-cy zmany!!

Offline JohnnyPi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 06, 2015, 19:42:57 »
Cytuj
W Wielkopolsce sa powiaty gdzie brak oficerów w podziale, a Komendanci maja to gdzieś, ale to ich problem jak obudzą się z reką w nocniku bo nie będą mieli jak obstawić stanowisk D-cy - z-cy d-cy zmany!!

W Wielkopolsce nie jest chyba tak źle skoro z jednej komendy awansowało 5 aspirantów z podziału i PSK:
http://www.psp.wlkp.pl/?art=14964

Ciekawe czy wszyscy mieli stanowiska oficerskie :gwiazdki:?

Jak widać wszystko zależy od dobrej woli Komedianta i osób w kadrach które mają choć trochę pojęcia jak taki wniosek wypełnić...

Offline VIDOQU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 06, 2015, 20:24:41 »
Raczej zależy od innych czynników i każdy wie o co chodzi...  :o KG nie prowadzi żadnej polityki awansowej na **, jeden wielki burdel,  ^_^ nie ważne jaki masz staż, stanowisko. Jedni dostają drudzy nie, więc jakie wnioski ? Już 7 lat siedzą przy korycie...

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 06, 2015, 21:42:43 »

Jak widać wszystko zależy od dobrej woli Komedianta i osób w kadrach które mają choć trochę pojęcia jak taki wniosek wypełnić...



Dokładnie podstawą jest napisanie dobrze wniosku, bo może być ktoś po Teologii i dostać ** a inny po kierunku przydatnym w PSP może czekac kilka lat i nic. Kompleta żenada. Sprawa nadawania** nadaje się do TV - Interwencja_ POlsat, niech zobaczą zasady awansowania- totalne kolesiostwo, widać przykład jak wyżej 5 osób z jednej komendy :gwiazdki: I gdzie tu sprawiedliwość???

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 06, 2015, 22:11:11 »
Witam Panowie. Wiem że to nie ten temat, ale nie chcę nowego wątku zakładać. Słyszał ktoś z Was może takie pogłoski że każdy strażak, który ma skończone technikum (obojętnie jakie) zostanie aspirantem?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.458
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 06, 2015, 22:38:57 »
Witam Panowie. Wiem że to nie ten temat, ale nie chcę nowego wątku zakładać. Słyszał ktoś z Was może takie pogłoski że każdy strażak, który ma skończone technikum (obojętnie jakie) zostanie aspirantem?

ja słyszałem że komendantem podobno zatwierdzone i podpisane do ustalenia pozostaje tylko czy powiatowym /miejskim ewentualnie wojewódzkim . fucha komendanta głównego podobno zarezerwowana dla strażaków którzy mają technikum oraz zdaną maturę minimum 80% podstawowej.

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 07, 2015, 11:52:13 »
Witam. W związku z awansowaniem to tak jest. Stanowisko   - oficerskie, idą dwa wnioski na dwóch dyżurnych obaj po cywilnych studiach. Jeden dostaje drugi nie. Jeden kierunek niby dobry bo tak uznał KW a drugi niestety. To może należy wyznaczyć kierunki właściwe lub uczelnie ( inne niż SGSP)po których się dostanie stopień bo ustawa o PSP takie warianty przewiduje.
PS. czy wszyscy awansowani w tym roku ukończyli tylko te właściwe?
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2015, 19:44:56 wysłana przez robn »

Offline a.overeem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 07, 2015, 19:20:59 »
A które są właściwe? Jak dla mnie to po prostu koło fortuny z tymi awansami...
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2015, 19:44:39 wysłana przez robn »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 07, 2015, 19:35:38 »
Zenujace jest to iż w jednej komendzie 5 osob otrzymuje ** a w innej gdzie jest potrzeba nikt!!! Zenada osób któreto nadzorują!!!

Offline alexlukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 07, 2015, 22:24:12 »
Jest jednostka w Wielkopolsce gdzie na podziale jest 10 oficerów (w tym 7 po SGSP)

Offline JohnnyPi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 07, 2015, 23:01:20 »
Cytuj
Jest jednostka w Wielkopolsce gdzie na podziale jest 10 oficerów (w tym 7 po SGSP)
To kolego pewnie mówisz o KP Ostrów WLKP.
Ale zwróć uwagę, że tam jest 25 ludzi na każdej zmianie, więc to spora powiatówka... a poza tym sztandarowa jednostka
Trzeba popatrzeć na prowincje
Jest wiele komend gdzie nie ma ani jednego oficera na podziale, a dowódcy zmian szykują się na emki... ich zastępcy nawet nie mogą awansować na  dowódcę zmiany bo nie mają kwalifikacji bo maja tylko tech. poż + studia cywilne bo kilku komendantów z rzędu prowadziło taką politykę kadrowa, że nie zgadzali się na SGSP niestacjonarne. Myśleli, że jakoś to będzie albo następny będzie się martwił.
A teraz powoli robi się sraczka. Jak i kim obsadzić stanowiska.... A miejsc na SPF nie widać ani nie słychać, a może jak były to były oddawane innym komendom, kto to wie. Przyjdzie następny KP i będzie się martwił
Przeanalizujcie struktury organizacyjne niektórych jrg w wlkp to zobaczycie jak jest...

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 520
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 07, 2015, 23:35:50 »
U mnie na podziale jest sześciu oficerów w tym czterech po sgsp a zmiany pełnią sluzbe po dziewięciu strażaków.  Dodatkowo jeden z aspirantntów który jest dowódca zastępu jest na SPF.  Dostał się bo ponoć 01 widzi w nim Dowódcę JRG... Taka to produkcja oficerów na metr kwadratowy.

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 09, 2015, 18:58:03 »
No w mniejszych jednostkach jest lipa. Kolega jest mgr inż. pożarnictwa ja inż. pożarnictwa z tym, że jesteśmy podoficerami i cisza. Podobno byśmy musieli dostać stanowiska, żeby dostać stopnie, ale znów, żeby dostać stanowisko trzeba mieć topień (chyba). W ustawie o PSP nigdzie nie ma takiego zapisu chyba, że ja czegoś nie rozumiem. Mi się wydaj, że jakby komendant chciał to by pisał wniosek i tyle. I pewnie stanowisko nie byłoby potrzebne.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 09, 2015, 19:43:05 »
Domy

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 09, 2015, 23:03:14 »
No w mniejszych jednostkach jest lipa. Kolega jest mgr inż. pożarnictwa ja inż. pożarnictwa z tym, że jesteśmy podoficerami i cisza. Podobno byśmy musieli dostać stanowiska, żeby dostać stopnie, ale znów, żeby dostać stanowisko trzeba mieć topień (chyba). W ustawie o PSP nigdzie nie ma takiego zapisu chyba, że ja czegoś nie rozumiem. Mi się wydaj, że jakby komendant chciał to by pisał wniosek i tyle. I pewnie stanowisko nie byłoby potrzebne.

Z całym szacunkiem, ale Waszą drogę do uzyskania stopnia oficerskiego dobrze by było rozpocząć od zapoznania się z ustawą pragmatyczną własnej formacji, Panowie Inżynierowie i Magistrowie Inżynierowie Pożarnictwa.  :rofl:

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 09, 2015, 23:58:28 »
Długo nad tym myślałeś :pyt: Znam na tyle ustawę, że w naszym przypadku najpewniejsze byłoby iść do SA (a to bez sensu niestety) i wtedy czekać na wystosowanie przez 01 wniosku.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2015, 00:04:38 wysłana przez Daniel9984 »