Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski  (Przeczytany 90868 razy)

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Pierwszy stopień oficerski
« dnia: Luty 28, 2014, 09:31:58 »
Czy aby otrzymać pierwszy stopień oficerski muszę mieć stanowisko oficerskie. Przeglądałem forum ale trochę się już pogubiłem w tym wszystkim.

Offline rudastraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2014, 09:54:37 »
Tak musisz zajmować stanowisko oficerskie.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie ludzi panicznie uciekających przed niebezpieczeństwem?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2014, 19:05:04 »
Tak musisz zajmować stanowisko oficerskie.

Niekoniecznie, znam przypadki awansu osób nie zajmujących stanowisk oficerskich.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2014, 15:59:56 »
nie wiem co rozumiesz przez "otrzymać" - generalnie nie musisz

Offline bartez998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:38:50 »
Czy wiadomo już czy KG rozpatrzyła wnioski na tegoroczne awanse na pierwszy stopień oficerski?

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:41:03 »
jak zwykle brak informacji na ten temat

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2014, 18:27:49 »
Tak więc zostanie ktoś mianowany na ml kpt w tym roku po studiach cywilnych. Każdy inaczej to wszystko interpretuje.  i Teraz" Jeżeli strażak zajmuje stanowisko oficerskie, posiada tytuł naukowy mgra i technika pożarnictwa" czy stoi coś nas przeszkodzie?
Następnie powiedzmy ze dostałbym mł kpt i zrzekne się stanowiska oficerskiego na powiedzmy dowódce zasepu to będe miał odebrane uprawniwenia do kierowania działaniami.....
Juz bede ululany do konca na tym stanowisku, bez mozliwosci awansu w stanowisku?
Może ktoś to sprostowac??

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2014, 12:12:57 »
ma ktoś jakieś informacje na temat stopni, kiedy będzie coś wiadomo?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2014, 15:07:46 »
Może ktoś to sprostowac??
Stopień jest pochodną stanowiska, a nie odwrotnie. Nie ma możliwości awansów oficerskich na stanowiskach aspiranckich. Po co Ci ten mł. kpt. na dowódcy zastępu? Równie dobrze dowódca zmiany w stopniu mł. bryg. mógłby chcieć wskoczyć na chwilę na dowódcę JRG żeby dostać bryg. i zaraz wrócić na zmianę. Trochę niepoważne, nie uważasz?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2014, 16:36:25 »
A magister inżynier pożarnictwa  po sgsp na dowódcy zastepu ma szansę dostać **?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2014, 16:40:09 »
Nie
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2014, 20:50:58 »
To jak to jest bo w tym roku wielu aspirantów pracujących na 8h uzyskało tytuł mgr inż pożarnictwa w sgsp i żeby dostać mł. kpt. musi zajmować stanowisko oficerskie?

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2014, 21:01:17 »
Tak
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2014, 21:20:42 »
Normalnie pewny jesteś jak byś był co najmniej komendantem głównym.  Jak wytłumaczysz FAKT że w zeszłym roku starszy ratownik z podziału dostał (mgr inż. poz) **.  Inny kolega nie dostał bo miał tylko studia cywilne a zajmował stanowisko oficerskie-biurowy. Wszystko działo się w jednej komendzie.

A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to ze nie dostaniesz stopnia bo nie masz stanowiska i nie dostaniesz stanowiska bo nie masz stopnia!  Psp......
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2014, 22:10:19 wysłana przez bombaj998 »

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2014, 22:23:12 »
Ja tylko jestem pewny tego co w ustawie napisane. Tego, że się cuda po komendach dzieją jestem świadomy. A Ty Przyjacielu jak zadajesz pytanie to jeszcze podaj jego kontekst, bo ja nie wiem czy ty pytasz o przepisy czy o przypadki ich dowolnej interpretacji i traktowania. Jeżeli znasz starszego ratownika który po II stopniu na SGSP dostał ** to albo nie wiesz wszystkiego albo się z nim napij wódki. Może wytłumaczy Ci jak się to robi...

Wydaje mi się, że już nie raz wałkowaliśmy temat kolejności:
KWALIFIKACJE -> STANOWISKO -> STOPIEŃ
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2014, 22:26:23 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2014, 22:25:49 »
mł. kpt. można dostać niezależnie od zajmowanego stanowiska trzeba tylko "bardzo ładnie umotywować" ( osobiście znam kilka takich  przypadków )
Niestety są to raczej wyjątki potwierdzające regułę ( posiadacze potwornej wręcz skoliozy)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2014, 23:21:23 »
Przyjacielu jeżeli przepisy w ustawie były by tak precyzyjnie skonstruowane jak Ty to piszesz to choć by nie wiem jakie plecy ktoś miał to by nie dostał ** bez stanowiska oficerskiego a jednak niektórzy dostają znaczy ze ustawa stwarza taką możliwość.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:56:34 »
Macie jakieś informacje na temat kiedy pojawi się informacja o stopniach albo może już wiadomo?

Spokojnie kolego, takie informacje zawsze pojawiają się w okolicach 25- 30 kwiecień - jak masz stanowisko, i kwalifikacje to dostaniesz stopień. Twoja niecierpliwość niczego nie przyspieszy....
Zresztą tel w KG działa - Kadry.....  :wall: :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 12:24:39 wysłana przez robn »

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2014, 12:18:34 »
Fenixowo nie mogę z Ciebie. Już chyba od 3 kat na forum tylko marudzisz czy coś wiadomo o awansach na pierwszy stopień oficerski.
Chyba okropnie nie pasuje Ci aspirancki "ogródek". Skoro tak wielką Twoją ambicją są ** to czemu nie poszedłeś na zaoczne SGSP? Kończysz i dostajesz upragnione gwiazdki. A nie co roku tysiąc pytań czy jest info, czy dadzą w listopadzie itp.

A tak na marginesie. Do nas do komendy jeszcze nic nie spłyneło do KW podobno też. Poszedł wniosek dla kolegi z JRG więc wiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2014, 16:42:07 »
Jesli chodzi o pierwsze stopnie oficerskie po studiach cywilnych to juz sa wyniki  :p
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2014, 17:27:07 »
I jak tam dostał ktoś kto nie miał stanowiska oficerskiego?

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2014, 20:54:40 »
wiem, że może to nie ten temat ale......
drżą mi ręce pisząc "słowa uznania dla naszej generalnej"  *
trzeba być obiektywnym - pierwszy raz od kiedy służę dzień strażaka nie zaskoczył KG i będę miał więcej niż tydzień na obszycie munduru :-) , niby wszystko pewne ale szycie bez kwitów - sami wiecie
wiem, wiem.... po tym jak zaskoczyło ich rozporządzenie o ksrg, znienacka wpadło dwudziestolecie psp itp. jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale połowa kwietnia - szacunek
gratulacje dla awansowanych

*- nie jestem pracownikiem kg ani firm poprawiających jej PR :-)

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:38:39 »
Jesli chodzi o pierwsze stopnie oficerskie po studiach cywilnych to juz sa wyniki  :p
A co z awansami na kolejny stopień oficerski, coś wiadomo?

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2014, 12:57:18 »
właśnie post wyżej napisałem (no może nie wprost), że do nas wyciągi z rozkazów personalnych trafiły wczoraj tj. 18 kwietnia
na pierwsze oficerskie i pozostałe
pozdrawiam

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2014, 13:28:34 »
I stopień oficerski - mam wykształcenie (inż) stanowisko, staż służby odpowiedni i dyskryminacja bo pracuję na prowincji stopień się nie należy wg KG - motywacja do dalszej służby po hu....