Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 98023 razy)

Offline skylift

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 05, 2006, 07:40:27 »
ale kicha, żal d... ściska.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 05, 2006, 08:01:25 »
Nowe wieści!! Chuck Noris uciekł z przed telewizora jak zobaczył minę Dowódcy Sekcji 998! ^_^ ^_^ ^_^
a drugie to Chuck Noris przegrał na renkę z Komandosem !! ^_^ ^_^ ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2006, 08:05:20 wysłana przez zibi.gpr »

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 05, 2006, 09:11:03 »
narobili nam wokół dupy ze tak powiem i w dodatku w nasz dzień :(.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 05, 2006, 09:16:58 »
Ten serial to jedno wielkie nieporozumienie - ośmieszenie strażaków. I nie mam pojęcia jak takie coś mogło powstać jeżeli podpisuje się pod tym KGPSP, SGSP i biorą w tym udział strażacy zawodowi.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 05, 2006, 09:47:27 »
Też to oglądałem :( przecierałem oczy ze zdziwienia co oni tam wyprawiali, ale najlepszy był widok "pana brygadiera" z łomem. Dziwi mnie taki brak profesjonalizmu, o ile się orientuje w tym kiczu biorą udział nasi koledzy czy oni nie widzą że to "kabaret"?!! ale najgorsze jest to, że to odbyło się w naszym dniu :(
Wstyd!!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 05, 2006, 10:07:10 »
Emer kolego gorąco Cie popieram - sam już to zrobiłem . Panowie!!! wysyłać listy z obużeniem i swoimi uwagami do TVP może to przyniesie jakieś rezultaty . Taki " prezent" na nasze świeto.
  :angry: :huh:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

BROKS

  • Gość
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 05, 2006, 10:40:27 »
Dziwnie się poczułem oglądając pierwszy odcinek SEKCJI 998. Prawdopodobnie każdy z nas strażaków powie sobie w duchu….TO NIE TAK MIAŁO WYGLĄDAĆ!!!!!

Przyglądając się akcji uwalniania osób, aż dreszcze mnie przechodziły. Gdyby na akcji jakiś ratownik z mojej ekipy podszedł do auta z łomem i odstawiał takie cyrki, to chyba by tym łomem tam na miejscu oberwał. Poszkodowany kierowca aż skakał na fotelu jak łom był w użyciu. Nie rozumiem jak można się tak męczyć z otwarciem dwu drzwi w samochodzie zniszczonym w tak niewielkim stopniu ( o ile dobrze pamiętam to było białe Seicento). Tyle czasu co im to zabrało, to jeden ratownik operujący narzędziami w asyście drugiego z powodzeniem mógłby pousuwać drzwi oraz zrobić z auta kabriolet. Wiele razy byłem przy podobnych akcjach i zapewniam, że to wyglądało inaczej, przede wszystkim sprawniej. No ale cóż potrafię zrozumieć, że dla "potrzeb widza" przedłużono dramaturgię uwalniania rannych.

Słów kilka o postaci „komandosa”…..sam się zastanawiam, czy on w rozmowie z tą dziewczyną z wypadku bawił się w śledczego czy może w kogoś innego? Chyba każdy ze strażaków wie, że w takim przypadku każdą osobę poszkodowaną, biorącą udział w wypadku, należy możliwie jak najszybciej przekazać na miejscu zdarzenia ekipie pogotowia ratunkowego do obserwacji. Tego tam nie widziałem. Jak można ranną osobę (nawet jeśli to tylko siniaki) tak opierniczać i wdawać się z nią w bezsensowne gadki, trudno mi to pojąć. Jasnym chyba jest, że „komandos” powinien był jak najszybciej odstawić tą dziewczynę lekarzowi  a następnie pomóc w uwalnianiu tych dwóch osób. Film od strony ratowniczej "poległ", dialogów nie zamierzam komentować.
Odpowiedzialnych na GÓRZE za taki kształt tego odcinka filmu jaki widzieliśmy, można profilaktycznie oddelegować do roli ratowników na zmianie w jakiejś JRG. Trochę praktyki by się przydało panowie. Zmieniłoby się wtedy spojrzenie na pewne sprawy ratownicze i nie musielibyśmy oglądać tak przekłamanego obrazu, który został nam zaserwowany w dniu święta wszystkich strażaków!!!!!WSTYD!!!!!

Zdaję sobie sprawę, że strażacy którzy brali udział w tym odcinku byli „związani” scenariuszem i po prostu musieli tak zagrać. Sami zapewne wiedzą jak jest w rzeczywistości podczas akcji ratowniczych. Pozdrowienia dla całej ekipy strażaków, którzy mimo wszystko odważyli się wystąpić w SEKCJI 998.

PS. Mimo sporego niesmaku po wczorajszym odcinku obejrzę następny.....jeśli będzie conajmniej tak beznadziejnie zrobiony....no cóż trzeba będzie wysłać maila to TVP, żeby to zdjęli i oszczędzili nam dalszego wstydu.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 05, 2006, 11:12:03 »
Ze strony TVP2:

"W drugim odcinku

Późny wieczór. Północny pasaż handlowy na poziomie 1 Dworca Centralnego w Warszawie. Pusto. Odkąd wszystkie wyjścia z pasażu zostały zamknięte w związku z budową centrum handlowego Złote Tarasy, rzadko kto zapuszcza się do tej części dworca.

Właściciel barku skończył właśnie robić zakupy w kiosku. Wychodzi z ociąganiem, przystaje jednak przy wyjściu i nasłuchuje z niedowierzaniem. Przywołuje kioskarza, który naigrawa się ze słyszącego głosy kolegi. Kiedy podchodzi bliżej, uśmiech zastyga mu na ustach. Z szafy z pancernymi skrytkami na bagaż, znajdującej się naprzeciwko kiosku, wyraźnie słychać płacz dziecka... Do akcji wkraczają strażacy. "



Jak widziałem ze zwiastuna pan komandos będzie tym razem przesłuchiwał matkę dziecka.
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie? co to będzie??



Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 05, 2006, 11:35:56 »
Wczoraj nie oglądałem, ale dzisiaj mam zamiar...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 05, 2006, 12:34:27 »
List do tvp wysłałem rano  ^_^ a co do nastepnego odcinaka to pewnie komandos weźmie młot 10kg i zacznie napier........ asz skrytke roz......... ale oczywiscie dziecko uratują :) ale głuche  heheh  :wacko: ŻAENADA!!!!!

Offline stefan_jakmarek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
  • STRAŻ NIE MYŚLI, STRAŻ GASI!!!
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 05, 2006, 12:39:31 »
No i stało się!! Spodziewałem sie podobnego pokazania naszej pracy, ale gdy przed emisją obejrzałem jako konsultanta pana brygadiera prawie byłem pewien jak to się skończy. Niestety nie myliłem się. :wacko: Już od pierwszych słów wiedziałem że to będzie coś w podobie do pokazywanego nam w szkole (dla młodych - WOSP) filmu  z obrony cywilnej prod NRD - "Pomoc koleżeńska pozwoli Ci przeżyć uderzenie atomowe" czy coś w ten deseń. Albo ja coś już nie pamiętam, albo się coś zmieniło? Zamek drzwi to zawsze było najtrudniejsze miejsce do otwarcia przy pomocy rozpieracza? to po co się z nim mocować? Chyba, że coś się zmieniło?! :rolleyes:
Tak w ogóle to DYDAKTYKA, DYDAKTYKA I ŁOPATOLOGIA aż się uszami wylewa.
Współczucie dla kolegów którzy sie dali w to wmanewrować, gdyż niemają nic do gadania w sorawie ostatecznego wyglądu scen w których biorą udział, ani w scsenariuszu do tego "filmu".
Konsultacja przez "Młodzieńca" mówi sama za siebie.
Mam nadzieję, tak jak niektórzy, ze to się rozkręci, ale bardzo małą.

Offline Valhalla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 05, 2006, 14:28:54 »
Czołem,
nie jestem strażakiem a na forum trafiłem przypadkowo szukając informacji o serialu "Sekcja 998". Jak widzę serial wzbudził emocje hyhy.... Moje też. Ponieważ nie znam procedur ratowniczych to mogę mówić wyłącznie o swoich odczuciach jako widza. No więc mnie sie podobało.... Oglądałem ostatnio na Discovery amerykański serial dokumentalny o strażakach z Bostonu. No to była straszna nuda, a tu przynajmniej akcja jest jakaś. Może i nie do końca prawdziwa, ale ja nigdy nie widziałem prawdziwej i dlatego mnie to zaciekawiło.... Jest niewiele filmów ze strażakami, pytanie dlaczego??? Czy wykonujecie nudną pracę??? Filmów o policji jest jak psów (nomen omen) a o strażakach nie... czemu?? Chyba wiem czemu. Ano dlatego, że jak się dowiedziałem, praca strażaka jest rutynowa i nudna. Tak naprawdę to ciekawych z  filmowego punktu widzenia wydarzeń nie ma zbyt wiele. Dlatego wydaje mi się, że akurat ten serial fajnie pokazuje tych chłopaków. A że nie do końca prawdziwie... no cóż... prawda czasu, prawda ekranu...

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 05, 2006, 15:09:08 »
ale i tak najwiekszym betonem to byl kasting do tego serialu. slyszal ktoś cos o tym??

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 05, 2006, 15:16:15 »
Szkoda gadać.... wstyd i tyle. Co za osioł doprowadził do czegoś aż tak tragicznego jak powstanie tego serialu w takiej formie???? Postępowanie przy akcji... dno... uwalnianie rannych dno... pierwsza pomoc dno.... zamiast udzielić pomocy jeden z "funkcjonariuszy PSP" przesłuchuje ranną osobę - świadka zdarzenia??? nie do pomyślenia!!! przesłuchanie z naszej strony jest niezgodne z prawem!!!! realizm też dno... czy ktoś kiedyś widział w naszej formacji takie "lotne brygady"??? Chahahahahaha.
Bzdura totalna!!!
Dziś już oglądął nie będę, bo wstyd mi za tych, którzy tam występują i za tych którzy przyłożyli ręce do powstania tych bzdetów!!!!

Offline kibic z g.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 05, 2006, 15:28:58 »
Film dokumentalny w TV4 był mimo błędów lepszy. Laicy niei widzieli błędów, a w Sekcji 998 wszystko jest cienkie.

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 05, 2006, 16:16:20 »
Totalna porażka! Jak można coś takiego pokazywać w telewizji! Ludzie czekają na pomoc a strażak przesłuchuje sobie dziewczyne jakby był policjantem! I z tego co wiem to dziwne jest to aby od tak sobie strażacy jeździli bez przeznaczenia! Szkoda wogóle sie wypowiadać na ten temat! pozdrawiam
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 05, 2006, 17:33:26 »
boże, kto dał na tą chałę pieniądze. przeciesz to co pokazują to jakaś parodia
co to jest ? szkodasłów. piękny prezent na dzień św. Floriana. ^_^

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 05, 2006, 17:50:24 »
No troche sztywny ten serial, niemalże w stylu w11, z góry można przewidzieć co sie wydarzy ale go ogladam bo mam chęć sobie na sprzęt i nomexy popatrzeć chociaż. I wogóle takiego serialu nie było w telewizji polskiej (nie licząc "strażacy" na tv4) więc jest okazja to ogladam. Zauważyliscie że jeden ze strażaków ma pseudo "komandos" - normalnie jak bym siebie ogladał. pozdro
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 05, 2006, 17:55:10 »
Panowie co narzekacie. Właśnie jestem po II odcinku.Ten film to HIT- BOMBA,super itp.Mam propozycje - natychmiast w ramach oszczędności wprowadzić w mniejszych miejscowościach gdzie czas dojazdu jest natyle krótki,że wystarczy wysłać strażaka rowerem z R1 na plecach i śrubokrętem w kieszeni.Aha należy jeszcze nas wyposażyć w kajdanki i jakąś pukawkę, bo niewiadomo kogo przyjdzie łapać.Ten policjant to chyba się schował? A tak naprawdę to co to QWA jest za ściema. Dobrze, że teraz mamy zasłonki przy hełmach, które należy podnosić dopiero na garażu jednostki.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 05, 2006, 17:56:00 »
no nie przesadzajcie.... dzisiaj mieli ze soba srubokret  :wacko: szkoda tylko ze do pozarów zadnego sprzetu nie zabieraja...

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 05, 2006, 18:02:05 »
Już wczoraj myślałem  że te swoje komentarze to Oni z kartki czytają ale dziś jestem już tego pewien. Ten najstarszy przed programem mówił że służy od 16 lat a w programie że 30  ^_^ ^_^ ^_^
O tym tarmoszeniu i klnięciu przy tym dziecku nawet pisać nie będe bo to już śmieszne ani trochu nie było.

PS. z dobrze poinformowanego źródła wiem iż komandos dostał propozycję od CIA na funkcję śledczego w ich tajnych więzieniach.

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 05, 2006, 18:09:46 »
Poraz pierwszy widziałem żeby do typowej akcji ratunkowej dysponować sam samochód operacyjny, bez sprzętu, wogóle to co oni w dzisiejszm odcinku pokazali to aż żal na to patrzeć, kto to widział żeby nie zadysponować SLTR, przeciesz są jakieś zasady ratunkowe, może producent tego opartego na faktach dokumentu nie miał kasy wiec PSP zgodziło się uczestniczyć w tym dokumęcie z jak najmiejszym udziałem finansowym, ale za to pramią i to strasznie nasz zawód nie ukazująć jego włściwych ston.

Offline BAŁWANEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 05, 2006, 18:18:47 »
Od kiedy to na wyposażeniu torby R-1 PSP jest wkrętak płaski !!! Nozyczki to by sie znalazły.

Offline spec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 05, 2006, 18:22:11 »
Ja jestem jeszcze młodym pracownikiem bo pracuje dopiero 9 lat ale po emisji tego filmu chyba już nikomu sie nie przyznam że pracuje w straży pożarnej . Wielkie ubolewanie dla heniusia (kierowcy) tego super szybkiego tercetu znam go juz jakis czas i nie podejżewałem że jest aż tak na bakier z zasadami jakie panują  przy akcjach całość jest poniżająca dla wszystkich strażaków nawet tych co sie zachowóją tak jak ci kozacy filmowi ale chociaz sie nie chwalą ani aż takich pokazówek nie odstawiają . Myśle że szybko skończy sie emisja tego programu bo wstyd jak diabli.

Offline BAŁWANEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 05, 2006, 18:26:02 »
 chłopaki dajcie im spokój. Każdy z nas dorabia  w ten czy inny sposób w tym ciekawym kraju z wiceministrem A.L.i pięknym Romanem.