Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 97821 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 04, 2006, 18:17:59 »
Cytat: Łukasz Telus, http://www.ratownictwo.org.pl
W dniu Święta Strażaków Telewizja Polska zafundowała strażakom prezent w postaci serialu SEKCJA 998.

W mojej opinii serial jest żałosny, nie oddaje realizmu działań żadnej ze służb w niej występujących. Serial ośmiesza i przedstawia straż pożarna w najgorszy możliwy sposób. Jeśli serial jest zrealizowany w zgodzie z misją Telewizji publicznej, to chyba trzeba się zastanowić nad sensem opłat abonamentowych.

Uważam, że należy zbojkotować ten serial i doprowadzić do bezwzględnego wstrzymania jego emisji.

Dziwi mnie fakt, że Szkoła Główna Służby Pożarniczej, instytucja z tradycjami kształcąca oficerów PSP wzięła udział w realizacji takiego gniota.

Niech każdy, kto uważa podobnie wyśle e-mail ze swoją opinią do instytucji, które pomagały przy jego realizacji:
- TVP: widzowie@tvp.pl
- KGPSP: wmaziarz@kgpsp.gov.pl (bryg. mgr inż. Witold Maziarz, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP Zastępcy Szefa OCK)
- KW PSP w Warszawie: kwpspwarszawa@straz.gov.pl
- KM PSP w Warszawie: rzecznik@warszawa-straz.pl (st.kpt. inż. Witold ŁABAJCZYK, Rzecznik Komendanta Miejskiego PSP)
- SGSP: jklecz@sgsp.edu.pl (bryg. mgr inż. Jacek Klecz, Zastępca Komendanta ds. Liniowych - Prorektor)

Jeśli przed realizacją tego serialu zaufanie społeczne względem straży pożarnej było wysokie to obawiam się, że teraz zacznie gwałtownie spadać, a ludzie z przerażeniem będą korzystać z nr alarmowego 998 w obawie przed strażakami, którym kończy się paliwo. Nie mam ochoty nawet podawać przykładu popełnionych rażących błedów. I ten "komandos"... nowy idol wielu młodych dziewczyn...

Cytat: Przemek Tkacz,http://www.ratownictwo.org.pl
Ekipa luzaków pędzi w nieznane samochodem marki Kia z pustym zbiornikiem paliwa. Nagle dostają zgłoszenie przez ledwo słyszalny radiotelefon. Jadą efektownie sypiąc żwirem spod kół, na miejscu przeprowadzają wywiad środowiskowy, po czym po dojeździe "ratownictwa technicznego" w "fachowy" sposób wyłamują łomem otwarte już drzwi. Ostatecznie dwóch poszkodowanych ląduje w karetce, która migiem obraca w międzyczasie między wypadkiem i szpitalem po załadunku pierwszego z nich.

Brawo za poczucie humoru. Szkoda, że na mało śmieszny temat.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 04, 2006, 18:27:06 »
Pierwszy odcinek za nami!

No cóż, krótko mówiąc tak jak wcześniej pisaliście program o polskich strażakach zrobiony jest w formie paradokumentu, czyli jakaś akcja oparta na prawdziwym wydażeniu - wszyscy udają, że działają, itd.
Wolałbym prawdziwe akcje ale PODOBAŁO MI SIĘ! Podobały mi się zwłaszcza wypowidzi prawdziwych strażaków, ich zachowanie podczas akcji, - prawdziwy klimat.
W pierwszym odcinku była tylko jedna akcja - wypadek, dwa samochody osobowe na poboczu, trzech poszkodowanych.
Jestem oczywiście pełen podziwu dla pracy moich kolegów zawodowców - ale oglądając ten program na pewno zarówno zawodowcy jak i ochotnicy zauważyli, że nie obyło się bez błędów.
Mam tylko nadzieję, że to były błędy reżysera tego odcinka a nie kopia prawdziwej akcji.
Uwagi:
1. Po przybyciu na miejsce pogotowia, lekarz stwierdza u kierowcy przecięcie tętnicy udowej - lekarz powiedział, że za klika (kilkanaście) minut kierowca się wykrwawi. Ale co robią strażacy? Zajmują się jednak wycinaniem mniej poszkodowanej pasażerki. Poza tym jest tylko jedna karetka. Po wycięciu pasażerki, wyjmuja ją z pojazdu na deskę ort. i na nosze, potem do karetki.
Dopiero po tych wszystkich działaniach zaczynają wycinac drzwi kierowcy (wcześniej jeden z ratowników (dowódca) próbował coś zdziałać łomem) wyciągają go razem z fotelem - z braku drugiej deski pomysł bardzo dobry. I ładują... do tej jednej karetki - więc to chyba niedopatrzenie reżysera... myślał może że nikt nie zauważy że to ta sama karetka.
Moim zdaniem powinni zacząć od wycinania i wydobywania kierowcy bo po czasie jaki pokazali na filmie gość już by niestety nieżył.
2. Nie rozumiem zachowania tego młodego o pseudonimie "komandos". Dowódca kazał mu zająć się drugim samochodem i poszkodowana dziewczyną. Widać, że dziewczyna ma rozległe siniaki i rany głowy - co oczywiście wskazuje na uraz. Dziewczynę trzeba również położyc na deskę, założyć kołnierz, przykryć folią, wdrożyć tlenoterapię, zaopatrzyć zranienia. Ale "komandos" zamiast to robić bawi się w detektywa i krzyczy (przez całą akcję) na dziwczynę. Dla mnie bomba! "Komandos" do odznaczenia i awansu - wystąp! Zero działań które miały by na celu sprawdzenie zdrowia dziewczyny, przecież nie raz były przypadki, że ktoś z obrażeniami wewnetrznymi i rozwijającym się wstrząsem przez pierwsze sekundy biegał wokół samochodu jakby nic mu się nie stało. Z tą dziewczyną mogło być podobnie.
3. Widzieliście jak strażak chcący łomem wyważyć drzwi "chuśtał" rannym kierowcą? Obrażenia wtórne gwarantowane.

Podsumowując:
Program fajny, bardzo doceniam i szanuję pracę strażaków, ale bez błędów się nie obyło!.
Prosze o opinię.

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 04, 2006, 18:47:07 »
Przereklamowany ten film.
Mam nadzieję, że się rozkręci.
Rozumiem że strażacy to nie aktorzy, ale to wszystko jakoś bez jaj. Chociaż nie wiem gdyby mnie kręcili może też by to tak wyglądało.
Komandos zdrowy młody chłopak - do roboty, a nie na bajerę z laską. Zamiast ją przesłuchiwać powinien oddać ją lekarzowi . Jako KOMANDOS te drzwi wyrwałby bez rozpieracza.
Błędy w sztuce strażackiej zdarzyły się , ale "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamienień"
Na pewno obejrzę nastepny odcinek.
PS
Strasznie mi się podoba określenie z poprzednich postów:
EKIPA LUZAKÓW PĘDZI W NIEZNANE>
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2006, 18:50:20 wysłana przez kz69 »
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline RescueMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 04, 2006, 19:37:09 »
Witam

Program jest chańbiący i ne ma nic wspólnego z prawdziwą codzienną służbą w PSP.
Nie wierzę, że osoby tam grające to są  funkcjonariusze z JRG.
To typowi aktorzy, którzy grają w/g raportów z akcji.
Od kiedy w SOp-ie jeżdżą 4 osoby, bo hełmy to pewnie na kolanach trzymają  ^_^
i te ksywki oraz wyśmiewanie się z kerowcy wozu przez kolegów z jednostki. Coś co w normalnym życiu wogóle nie ma miejsca.
Kompletna kompromitacja.


Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 04, 2006, 19:42:50 »
Nie miałem zaszczytu oglądać pierwszego odcinka bo miałem inne zajęcie, ale czytając wasze wypowiedzi to nie jest za dobrze. Myśle że film ten skierowany jest głównie do zwykłych ludzi. Pewnie policjant oglądający W-11, czy Detektywa też się śmieje i wytyka błędy lub niedociągnięcia reżysera. Tak naprawde żaden film nie oddaje realiów prawdziwych działań. Na filmie nawet gaszenie prostego pożaru trawy jest nudne, a w rzeczywistości może to dostarczyć niezłej adrenaliny bo ogień bywa zaskakujący.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 04, 2006, 19:56:42 »
Witam


Nie wierzę, że osoby tam grające to są  funkcjonariusze z JRG.


Zapewniam Cie że to sa prawdziwi sstrażacy z warszawskich JRG, a filmowy dowódca mł.bryg. Lech jest faktycznie Oficerem Operacyjnym miasta.

Co do ich gry.... chłopaki sie staraja jak moga, a co do samego pomysłu to bez ładu i składu, w sasadzie o wsyztskim i o niczym. A najbardziej mnie raziło wykonanie techniczne serialu, może ktos jeszcze zauważył mignięcia klatek, tzn widac w którym momencie były ciecia w kreceniu. jednym słowem  cienizna. A chłopakom dajcie spokój nie oni wymyślają scenariusz, i nie oni odpowiadają za produkcie, i tak mimo wszystko gratuluje odwagi, bo nie jeden najbardziej krytykujący bałby się sam wystapić w takim filmie.

Pozdrawiam

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 04, 2006, 20:23:19 »
Gniot!!!!!
  A konsultant filmu ze strony PSP dał ciała i pokaz swoich watpliwych umiejętności i wiedzy z taktyki ratowniczej itd..../ a w zasadzie braku tychże i braku doświadzczenia w tej dziedzinie/- Nieznam gościa, ale na oko widać, że nigdy nie był przy prawdziwych działaniach ratowniczych.
  Nawet moja małżonka śmiała się z zachowania niektórych przedstawionych tam uczestników akcji - cytuję za nią ,, Jak by ci się tak chłopaki rozleźli podczs akcji to byś ich chyba zaj....!"
Mam nadzieję, że może kolejny odcinek będzie lepszy. :wacko:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 04, 2006, 20:37:45 »
Oglądałem i nie wiem co głupsze - W-11 czy 998?????
Z niecierpliwością czekam na następne odcinki ^_^

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 04, 2006, 20:44:43 »
Witam

W sumie lepiej i bardziej precyzyjnie jest nagrany W-11, sekcja 998 troszeczke gorzej, wogóle tam nie dokońca ukazują całą nasz prace, przeciesz w taki sposób się nie postępuje na miejscu zdarzenia jeszczce ta rozmowa tego strażaka z tą dziewczyna i ta uwaga do policji (żeby potraktowali ją ulgowo) paranoja, mająć nożyce i rozpierak hydrauliczny męczyli się łomem, widać że to taka pokazówka filmowa, zero realiów, niech przyjadą z tą kamerą do naszej jednostki to zobaczą jak się pracuje naprawde i w jakich warunkach.

Pozdrawiam

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 04, 2006, 20:57:36 »
Dajmy szanse moze film sie rozkręci  -_- .
nieodrazu Rzym zbudowano a gwarantuje wam ze przy kamerze moglibyście błedy popełnić (tylko na filmie mogli zrobić powtórke ???).
No ten młody komandos  ^_^ powinien grac w W-11  a ten z łomem to chyba chciał gościa dobić bo do ratowania chłopa im sie nie spieszyło.
Dowódca niezły cwaniak .

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 04, 2006, 21:11:27 »
ŻENADA panowie tak zjeb.... filmu o naszym zawodzie w życiu nie widziałem holera to był kabaret!!!! łomem wyje...... gościa razem z fotelem !!! :wacko:hehehehehehehhehehehe Żenada!!!! napiszmy do TVP by zaprzestali nadawania tego KICZU bo to uwłacza profesjonalnym działanią STRAŻY w polsce bez obrazy ale nieznam Ochotnika tym bardziej zawodowca by tak działał na miejscu zdażenia !  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ mało se nieusrałem jak to oglądłem  :wacko:

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 04, 2006, 21:19:44 »
Obejrzałem, tak jak większość z nas i będę oglądał dalej, choć przychylam się do wypowiedzi Mirka 1, jak z tą umiejętnością i wiedzą z taktyki ratowniczej będzie dalej. Wiem że Warszawa to duże miasto ale nie do pomyślenia jest by jeździć na oparach, zamiast bawić się w śledczego lepiej było udzielić pomocy, choćby gazik przyłożyć. BRAWO KG to się nazywa profesjonalizm.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2006, 21:24:45 wysłana przez pifos »

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 04, 2006, 21:23:10 »
napiszmy do TVP by zaprzestali nadawania tego KICZU
[/quote]

O przepraszam ja chcę by był nadal nadawany, będzie z czego boki zrywać :wacko:. Może być w najwyżej w podtytule dopisek "serial komediowy-jakiekolwiek podobieństwo z faktami autentycznymi jest tylko przypadkowe" :wacko: :wacko:

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 04, 2006, 21:39:07 »
Wątek pesymistyczny:
Znowu kasa wywalona w błoto na krecenie takiej parodii. Śpieszyłem się z pracy żeby to obejżeć - nie było warto.
Wątek optymistyczny:
 może jutżejszy odcinek będzie lepszy   :huh:

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 04, 2006, 21:46:37 »
Normalnie Mc Gajwer czyli Adam Słodowy po polsku.Nie oglądałem ale tak stwierdziłem po waszych postach.


pozdro

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 04, 2006, 22:08:14 »
A ja niestety nie mialem okazji obejzec pierwszego odcinka, bo o 17:00 poszlismy do kosciola na msze z okazji Dnia Strazaka, ale sądząc po Waszych wypowiedziach to nie zaluje. Mam nadzieje, ze obejrze jutrzejszy odcinek i bedzie on ciekawy.

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 04, 2006, 22:33:23 »
Chłopaki chodzą w ciężkim szoku  :angry: Co to było? Ludzie na ulicy pytali mnie dzisiaj czy my też tak w jednostce "ratujemy"?

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 04, 2006, 22:41:31 »
oglądałem , paranoja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 04, 2006, 22:48:54 »
co sie bede rozgadywał "do dupy" :wacko:

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 04, 2006, 22:58:24 »
do dupy to za mało powiedziane . oglądałem z żoną i szczerze wam powiem wstyd mnie było , a ten co prowadził zaciekły dialog z laseczką to raczej u pana Rutkowskiego powinien wystąpić .... matko buska co się narobiło ???

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 05, 2006, 00:07:41 »
O ludzie!!!!!!!.Ten film nie ma nic wspólnego z pracą strażaka.Absurd czy głupota, a napewno brak konsultacji z biorącymi udział w akcji.To jest oderwane od rzeczywistości np. w której straży specgrupa pełni dyżur w samochodzie i ta drętwa gatka.Dziewczyna poszkodowana,zalana krwią,chaotycznie zdaje relacje itp.,ma obrażenia, napewno potrzebuje wsparcia psychicznego , a tu bach - przesłuchanie lepsze niż na policji,no ludzie.Nie będę opisywał wszystkiego,bo każdy widział.Co za hała,kicz,gniot.A przecież można stworzyć piękny film,na służbie dzieje się bardzo dużo:są akcje,praca,szkolenie,przyjęcie sprzętu,zawody sportowe, żarty i konkretne teksty(niech ludzie zobaczą,że zanim strażak wyjedzie do akcji to musi wykonać szereg róznych czynności).Może nastepne odcinki będą lepsze,ale wątpię.Jak można tak nas ośmieszyć.Już znajomi dzwonią do mnie czy ten od dziewczyny to POLICJANT.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 05, 2006, 00:09:55 »
Żenada banda h.ja. Panowie zrobmy cos z tym, A reżyserom tego serialu zróbmy operacje zwieraczy... Niech nie puszczaja takiego gowna

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 05, 2006, 07:22:02 »
Panowie, na stronie TVP w odnośniku do Sekcji998 znalazłem adres dla widzów. w związku z tym mam propozycje, niech każdy  napisze co sądzi o programie (maile kulturalne) do producentów i tvp, przeciez oni dopiero zaczynają i mysle ze jak dostana takiego kopa to jakos to na nich wpłynie, miejmy nadzieje pozytywnie i cos zmienią, bo z tego co słyszałem w wywiadzie poducentki juz szykuja następna serje.

Piszcie opinie na adres:  widzowie@tvp.pl

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 05, 2006, 07:30:51 »
ch... wlasnie takie byly u nas wczesniej opinie ze będzie mina skoro robi to TVP ale jakos sie ludziłem ze bedzie fajne profesjonalne i w ogole - ech nadzieja matką... - rozumiem ze to juz taka ma byc konwencja ze tych 4-ech wspanialych z SOP-u bedzie zawsze na miejscu zdarzenia a pozostali beda im tylko dowozic sprzet? i beda dla nich tłem? jakos nie zauwazylem co takiego zrobil kierowca ze tak sie pozniej zachwycali tuz przed tym gdy braklo im paliwa (co za pomysl) - ale moze mi umknęło ta akcja byla taka szybka ;) he he

pytanie do zawodowcow - faktycznie macie takie "supergrupy" jezdzace sobie do akcji Sop-em?
nie liczac oficera operacyjnego z kierowca :)
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 05, 2006, 07:39:14 »
następna seria tego kiczu hehehehehe to bedzie lepsze od "Ani Mru Mru i oTTo" ^_^ ^_^