Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 98033 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 05, 2006, 18:35:48 »
Panowie ponawiam apel, piszcie uwagi do producentów, niech coś z tym zrobią bo wstyd jak cholere, i nie daj boże żeby to w świat poszło  :wacko:

widzowie@tvp.pl

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 05, 2006, 18:38:12 »
to sie nie rozkreci... nie ma szans ... zbojkotujmy abonament:-)

Offline BAŁWANEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 05, 2006, 18:43:12 »
jeśli tego nie zdejmiecie to chociaż puszczajcie to w TV "Trwam" o.dyrektora !!!

Offline BAŁWANEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 05, 2006, 18:48:20 »
Szanowni szefowie TVP2. Zwracam się z prośba o zdjęcie z anteny serialu Sekcja 998.Czy ktoś z Was widział kiedyś jak wygląda praca strażaka z podziału bojowego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej? Chyba nie !!! Przekażcie producentom żeby zmienili doradców d/s pożarnictwa.Ludzie kto to widział żeby do jakiejkolwiek akcji jechać bez sprzętu !!! Kevin z "Na dobre i na złe" jest lepszy, bo on ma chociaż sprzęt do ratowania i gaszenia !!! Ludzie nas szanują, bo ratujemy życie i mienie NIE PSUJCIE TEGO TAKIMI PRZEKŁAMANIAMI I BEZRADNOŚCIĄ STRAŻAKÓW  .Tyle lat pracowaliśmy na dobry wizerunek STRAŻY a Wy popsuliście to w 25 min pierwszego odcinka.



Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 05, 2006, 18:52:53 »
A mnie się to zaczyna nawet podobać. Poważnie. I jeszcze jaka piękna pani prowadziła rozmowę z bohaterami przed programem. Także z niecierpliwością czekam na następne odcinki. A jak ktoś nie lubi niech nie ogląda. Wolny kraj.

Offline BAŁWANEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 05, 2006, 18:55:59 »
to miłego oglądania. Jakbyś kiedys potrzebował pomocy to kup sobie dziś zestaw małego majsterkowicza bo sekcja 998 nie będzie miała czym cię uratować.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 05, 2006, 18:59:20 »
to miłego oglądania. Jakbyś kiedys potrzebował pomocy to kup sobie dziś zestaw małego majsterkowicza bo sekcja 998 nie będzie miała czym cię uratować.

Dobra rada. Dzięki. A po tym co tam zobaczyłem to faktycznie wole liczyć na siebie. Ale oglądać będe. Śmiech to w końcu zdrowie.

Offline teraz_ja

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 05, 2006, 19:19:16 »
Kim jest ten "wspaniały Komandos"?????????????? bo chyba nie strażakiem psp???? :-D
Wstyd, żenada, parodia...."Para-sekcja..."

ps. ciekawe, w którym odcinku pojawi się "heros" na motorze  :wacko: :wacko: :wacko:

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 05, 2006, 19:28:00 »
Komandos nie jest strazakiem jest cywilnym studentem SGSP! mimo to nie wiem dlaczego na planszach koncowych jest napisane ze to strazak. ogladalismy z chlopakami 2 odcinek i nawet sie poplakalismy niestety nikt nie wie czy to lzy rozpaczy czy ze smiechu powiem krotko: SKANDAL, WSTYD, HAŃBA
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2006, 19:30:05 wysłana przez piana1 »
Semper Paratus

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 05, 2006, 20:42:28 »
porazka :wacko:

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 05, 2006, 20:55:52 »
Kawał pożądnego serialu    tak trzymać !!!!!


PS. pozdrowienia dla serialowego konsultanta z ramienia PSP  zna chłopak fach...

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 05, 2006, 21:00:08 »
Jaja jak berety. Przy tych stanach osobowych to raczej operacyjnym nikt nie jeździ poza dowódcą , a co dopiero czterech ludzi. Okazuje się , że takie wielkie miasto jak Warszawa ma problem z zestawem do wyważania drzwi. Serialw brazylijskie bija na głowę tego gniota.

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 05, 2006, 21:10:51 »
Sekcja 998 - sztuczna praca strażaka PSP!!!

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 05, 2006, 21:46:25 »
Oglądałem,
rzeczywiście trochę sztucznie to wygląda. Mam nadzieję, że z czasem i zdobywanym doświadczeniem aktorskim strażaków biorących tam udział, zobaczymy luz i obrazy zbliżone do codziennej pracy strażaka.
Poza tym pamiętajcie, że nie jest to film szkoleniowy dla strażaków, więc nie oczekujmy super taktyki i techniki w pokazanych działaniach.
Ludzie nie znający naszego fachu mogą odbierać to nieco inaczej.
Jeśli oglądamy seriale o policjantach, czy lekarzach to podziwiamy ich, nie koniecznie podziwiają ich koledzy po fachu.

Moim zdaniem dobrze, że pojawił się taki serial.

...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 05, 2006, 22:07:38 »
Cytuj
Oglądałem,
rzeczywiście trochę sztucznie to wygląda.
to nie ma żadnego wyglądu
Cytuj
Mam nadzieję, że z czasem i zdobywanym doświadczeniem aktorskim strażaków biorących tam udział, zobaczymy luz i obrazy zbliżone do codziennej pracy strażaka.
otóż śmię w to wątpić gdyż producent tego serialu nie ma zielonego pojęcia o zawodzie strażaka...

Cytuj
Poza tym pamiętajcie, że nie jest to film szkoleniowy dla strażaków, więc nie oczekujmy super taktyki i techniki w pokazanych działaniach.
moim zdaniem jest to film szkoleniowy pt. "Rób tak a stracisz prace" [...]

Cytuj
Ludzie nie znający naszego fachu mogą odbierać to nieco inaczej.
widać też go słabo znasz skoro widzisz to inaczej...

Cytuj
Moim zdaniem dobrze, że pojawił się taki serial.
moim zdaniem dobrze by bylo gdyby wogóle sie nie pojawił, nie musiałbym czytać takich wypowiedzi...

co do odpowiedzialności za ten syf- to nie producent jest tu winny lecz rzecznik KGPSP bo jezeli to cos odbywe sie we wspołpracy z nimi to powinien On to zatwierdzić bądź nie- stego tylko widać że Panu Rzecznikowi KGPSP serial ten się podoba (widać ma chłop pojęcie)

BROKS

  • Gość
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 05, 2006, 22:15:20 »
Po obejrzeniu drugiego odcinka jak sobie wcześniej postanowiłem tak też zrobiłem. Wysłałem e-mail do TVP o zdjęcie tego „chłamu” z anteny. Ktoś z przedmówców wspomniał, że lepiej niech to dalej pokazują w TV, żeby można było się z czego pośmiać. Niestety mnie osobiście nie było za bardzo do śmiechu w trakcie oglądania tego „przedstawienia”. Czy w ogóle nas strażaków może śmieszyć publiczne przedstawianie nieudolności oraz nieznajomości podstawowych zasad taktyki ratowniczej? Przeraża mnie fakt, że w SEKCJI 998 te wszelkie rażące nieprawidłowości ukazano jako „dobrą strażacką robotę”. Czy komuś na tym zależało, aby właśnie tak ukazać naszą pracę, a może to efekt braku kompetencji konsultantów z PSP?

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 05, 2006, 22:29:37 »
Nie jestem jeszcze strazakakiem, kiedys napewno zostane.
Mam mały kontakt ze strażą, ale widze wielką róznice pomiędzy tym co widzialem na wlasne oczy, a tym co puszczali w TVP 2.
Sekcja 998 jest bardzo sztuczna, irytuja mnie te układane dialogi, plynnie mowione przez ponoc prawdziwych strazakow, rowniez smiać mi sie chciało jak mowili ze poszkodowanego trzeba wyciagnac w ciagu 3 minut z auta a ta scena trwala z 7 :/
Pozatym ten serial nie odzwierciedla uczuc, stresu i presji psychicznej jaka ciąży na strażaku podczas akcji.
Jednym slowem zero adrenaliny.
Oczywiscie jest to moja ocena, inni mogą sie z nią nie zgadzać.
Mialem malo do czynienia z codziennym zyciem strazaka,
lecz wiem iz inaczej to wyglada.
Pozdrawiam was STRAŻACY !!!
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 05, 2006, 22:36:36 »
Ten serial nie będzie lepszy, gra bohaterów może tak, z czasem jak będą się oswajać z obecnością kamery.

Serial już zapewne jest nakręcony w całości, a kolejne odcinki są w fazie montażu. Po pierwszych opiniach nie sądzę, aby wprowadzono jakieś zmiany, bo trzeba by było robić dokrętki a to dodatkowe koszty.

Montaż tragiczny, widać niskobudżetowość produkcji. Wypowiedzi strażaków w garażu, cięte są nawet w połowie zdania więc ekipa, aby zaoszczędzić na materiale, nie zgrywała całych kwestii od początku tylko, montowało po fragmencie, przy dynamicznej kamerze (kręcona z ręki i osobie opowiadającej pojawiają się niespodziewane skoki bohatera). Tak więc sama realizacja pozostawia wiele do życzenia.

Dynamizmu filmowi miała dodać praca kamery z ręki, tak jak to jest w przypadku reportażu, dynamiczne kadry, szybkie zmiany, niestety nawarstwiające się niedociągnięcia powodują efekt przeciwny od zamierzonego nadające sztuczności filmowi.

Zespół robiący ten film. Reżyser Krzysztof Łukasiewicz nakręcił kilka seriali jako II reżyser (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1125868), o pomysłodawcy serii nic ciekawego nie znalazłem widać, ze człowiek niewiele wspólnego ma ze strażą. Producentka Violetta Furmaniuk-Zaorska (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/118601) do tej pory również nie popisałą się ambitnymi produkcjami. Jedynie nazwisko dziwnie znane z TVP. W mojej opinii jednak całość tej produkcji jest amatorszczyzną.

Kręciłem filmy działań ratowniczych i ćwiczeń bez scenariusza, to życie budowało scenariusz i wyszedł o wiele lepszy i bardziej dynamiczny film niż ten. Tu niestety właśnie scenariusz i wielowątkowość psują cały efekt.

Nie potrzebnie przedstawiane jest tło wydarzeń. W serialu na Dobre i na złe tłem akcji jest szpital i praca jego personelu. To co oni robią na ekranie jest mniej istotne dla widza, gdyż jego interesują rozterki bohaterów. Tak więc całą uwaga skupia się na emocjach tych drugich, nie mniej tło jest w mojej opinii dopracowane, chociaż zdarzają się śmieszne sytuacje, ale jak wspomniałem są one tłem.

W przypadku SEKCJI 998 mam wrażenie, że niedopracowanym tłem są właśnie bohaterowie- strażacy i ich praca, a głównym wątkiem są wydarzenia, które doprowadzają do ich akcji. Dla strażaka nie jest ważne, co i dlaczego się wydarzyło, jego zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia, zdrowia i mienia.

Tymczasem w tej produkcji duży nacisk położono na całą otoczkę akcji, emocje strażaków, prywatne życie, spychając w tło ich pracę przez co serial stał się sztuczny. Bohaterowi stają się herosami „dream team’em” zdolnym do wszystkiego. Jest rewelacyjny kierowca, są dowódcy z doświadczeniem, jest dwóch młodych napalonych chłopaków chcących nieść pomoc, na zdjęciach pojawia się nawet kobieta. Nie dość, że są strażakami, to są dochodzeniowcami, sędziami, a później dopiero ratownikami.

Brałem udział w wielu akcjach, nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do zadań postawionych, sztuczne dialogi, profesjonaliści działają w ciszy, nie biegają, rozumieją się bez słów, niestety takie coś nie jest atrakcyjne dla widza, przez co został wypaczony a wręcz ośmieszony obraz strażaka.

Z żalem wspominam serial dokumentalny TVN „NA RATUNEK” był on kręcony od momentu przyjęcia zgłoszenia do czasu zakończenia działań, strażacy, ratownicy popełniali błędy, ale kto ich nie popełnia. W ich rozmowach dało się wyczuć emocje i to, że biorą naprawdę czynny udział w akcji, nie jest to żaden pic na wodę fotomontaż. W SEKCJI 998 emocji brakuje, są sztuczne, są tylko i wyłącznie regułką, którą aktor-strażak musi w odpowiednim momencie powiedzieć. Trema, brak adrenaliny powoduje ze jest to beznamiętne recytowanie scenariusza.

Osobiście nie widzę szans na poprawę serialu jego fabuły, jego realizmu. W mojej opinii telewizja może zrekompensować straty poniesione przez straż tylko w jeden sposób. Zaprzestać emisji tego serialu i poczynić starania by przy współpracy z PSP wrócić do formuły programów typu NA RATUNEK, STRAŻACY, KOMENDA, DRGÓWKA, GLINY gdzie operator kamery pełni dyżur w JRG lub razem z oficerem operacyjny  i towarzyszy strażakom przez całą służbę rejestrując zarówno codzienne czynności na jednostce jak też akcje. W rolę narratora-komentatora powinien wcielić się oficer PSP, a jest w straży w kim wybierać. Proces realizacji powinien być wspólny i od samego początku, aż do momentu emisji strażacy zawodowi powinni brać czynny udział.

W przypadku Sekcji 998 po raz kolejny potwierdziła się moja teza, że Polacy nie potrafią realizować filmów o służbach. Seriale policyjne strażackie pogotowane z etykietą MADE IN POLAND to gnioty. Nie pamiętam już tytułów wszystkich produkcji, do tej pory to POLSAT prowadził w rankingach głupoty, chociażby ostatnio serial FALA ZBRODNI.

Oglądając amerykańskie filmy BRYGADA RATUNKOWA, OSTRY DYŻUR, widz ma wrażenie, że to nie jest film tylko realne działania. Jest zasługa dokumentalistów resercherów i budżetu na produkcję. U nas realizuje się film tak, aby jedynymi kosztami były honoraria dla aktorów. Przykładem może być serial W11 gdzie w pierwszych odcinkach wykorzystywano atrapę karetki a ratownicy przenosili osoby poszkodowane na noszach brezentowych.

Dlaczego po bardzo dobrych realizacjach TVP: np. Ekstradycja, Oficer, Glina  pojawia się taki gniot. Oglądając dwa wymienione wyżej seriale widz ma wrażenie realizmu, że tak naprawdę jest tymczasem Sekcji 998 nie idzie oglądać, bo już od pierwszej minuty serial jest sztuczny.

Współczuje strażakom, którzy wzięli udział w tym serialu, bo koledzy i przełożeniu nie pozostawią na nich suchej nitki a fama SEKCJI 998 będzie się ciągnęła za nimi przez długi okres czasu. Mam też nadzieję, że decydenci z komend wyciągną wnioski i zaczną współpracować oddolnie z mediami i przestaną bawić się produkcję takich głupot.

Wystosowałem maile z prośbą o zabranie stanowiska przez rzeczników prasowych KG PSP, KM PSP w Warszawie, Z-cy Komendanta SGSP w Warszawie, Rzecnzika prasowego TVP w Warszawie, KRRiT z chęcią poznałbym ich zdanie na temat serialu i wątków poruszanych w tej dyskusji i innych na innych portalach ratowniczych.

Odpowiedzi z PSP pewnie nie dostanę bo taka jest polityka medialne straży pożarnej, ale myślę, że wielu z Was jest ciekawych co tak naprawdę myśli st. bryg. Kazimierz Krzowski Komendant Główny PSP o tym serialu, biorąc pod uwagę, że na pierwszym miejscu TVP dziękuje mu za pomoc w realizacji.

Wyszedł mi spory elaborat jak na debiut w tym portalu. Nie mniej mam nadzieję, że nie zanudziłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2006, 10:19:50 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline unforgiven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 05, 2006, 22:49:51 »
złość wstyd hańba to wszystko co mam na ten temat do powiedzenia.
Na szczęście rzeczywistość jest inna.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 05, 2006, 23:07:44 »
Ludzie!!!!!!!!!, mój 02 po obejrzeniu takiego materiału wyj.......ł by taką ekipę poza układ słoneczny.
Na wypadek, gdyby ktoś z producentów czytał te posty mam kilka ciekawych propozycji:
- wybijanie szyb w płonącym budynku za pomocą polan pożyczonych od sąsiada,
- szukanie człowieka w płomieniach za pomocą kamery termowizyjnej,
- cięcie betonowej ściany piłą do drewna,
Mam jeszcze kilka pomysłów na podniesienie napięcia w akcji. Myli się ktoś, kto myśli, że to całkowita fantazja.

Offline artur998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 05, 2006, 23:40:55 »
porażka!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2006, 23:53:26 wysłana przez artur998 »

Offline shrank

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 05, 2006, 23:55:33 »
Czesc. Jestem tu nowy,ogladalem z kumplami SEKCJE i nie  moglismy uwiezyc,ze to powstalo przy udziale strazakow.Jaki skonczony debil wysyla do akcji samochod operacyjny,a nie bojowy, wywazarka to jest do kol,a LUCAS to LUCAS.A jak raz chcialem dac facetowi w pysk na akcji (chcial nam podpierdolic rozdzielacz),to dostalem taki opierdol ze szkoda gadac.W sumie chcieli dobrze,a wyszlo jak zawsze.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 06, 2006, 00:08:47 »
Znowu powracam.Dlaczego wzieli udział? Młodzi-dla pokazania się w szklanej ramie,a może dla kasy?  "Starzy" - prawdopodobnie to jest efekt ciągłej pracy w stresie. Po prostu są w szoku i nie widzą, że profanują zawód. Nie ma rady,trzeba siadać i pisać swój scenariusz.
Ps.U nas brakuje etatów, czasami do akcji np. gaszenia trawy jedzie tylko kierowca, a tu masz, ze śrubokrętem jedzie czterech :))))))))) hehehehe.

Offline str

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 06, 2006, 00:14:17 »
Jestem strażakiem od 13 lat , na początku się śmiałem, a teraz jestem w szoku, taką wielką krzywdę wyrządzić wszystkim prawdzwym strażakom, jeżeli będę miał wypadek sam się uratuję!!!!! ale nie wpadajcie w panikę ten film to wielki żart i możecie śmiało dzwonić na 998. Jacek dałeś się wrobić w coś takiego? po Heńku mogłem się tego spodziewać zawsze był fantastą i "super kierowcą". PROSZĘ przerwijcie emisję zanim ludzie zaczną popełniać samobójstwa w trudnych sytuacjach........

Offline lordmaull

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 06, 2006, 00:35:06 »
Nie pisałęm ale to mnie przerosło jutro po słuzbie to sasiedzi będa ze mnie lali tak ze wstyd do domu wracać. Florek POMOCY walnij piorunem w dupe tego debila co to do emisji dopuscił. Boze ale mamy przełozonych totalna PORAŻKA