Autor Wątek: SEKCJA 998  (Przeczytany 97841 razy)

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
SEKCJA 998
« dnia: Marzec 13, 2006, 12:25:17 »
Witam.
TVP przy współpracy z SGSP kręci serial dokumentalno-fabularny (cos w stylu W11) o pracy strażaków. Trwa casting ale już nakręcono część odcinków, od kwietnia mają być emitowane w TVP. Występują w nim strażacy z PSP w wieku od 30-55 lat. Akcje oparte na prawdziwych zdarzeniach.
Co sądzicie o tego typu produkcji?

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2006, 13:39:50 »
Na razie nic nie można o tym sądzić bo nikt tego nie widział.Myślę , że po wyemitowaniu pierwszego odcinka będzie można na ten temat podyskutować.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2006, 15:42:34 »
witam
jak zobacze to się wypowiem ^_^
pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2006, 15:53:10 »
Trochę wątpie, żeby się to podobało....
Podobny program jest na Reality TV. Są to paradokumenty. Nieby jest pożar ale wszystko oczywiście sztuczne. O ile w pracy policji (W-11, Detektywi) się to sprawdza o tyle w naszej działalności już mniej. Trochę głupio się ogląda kiedy aktorzy, udają że gaszą lub ratują ludzi.

Ja cały czas czekam na program "Nieustraszeni" który podobno był kiedyś kręcony. I tam ekipa jeździła do prawdziwych akcji.

Pozdrawiam

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2006, 12:59:40 »
Macie rację trzeba zobaczyc żeby ocenić ale wydaje mi sie ze cięzko bedzie oddac prawdziwa akcje w serialu. Nie bedzie to raczej wysoko budżetowa produkcja no ale zobaczymy.
A może jast na forum ktoś kto zagrał w nakręconych już odcinkach?

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2006, 14:43:50 »
No jestem bardzo ciekawy jak to wypadnie. Jak był o by to coś w kształcie programu gliny to było by spokoa le skoro to był casting i wybrali innych ludzi to to nie będzie pewnie film odzwierciedlający fakty. Powinni na kilku jednostkachw miastach np Wawa, Kraków itd. posłać na służbę kamerzystę który jeździł by na wyjazdy swoim samochodem i filmował. No ale z drugiej strony tak nie można więc, poczekamy zobaczymy co jak!!Pozdrawiam!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2006, 15:58:59 »
Pewnie nie szybko się doczekamy pierwszych odcinków z tego powodu że dopiero niedawno zakończyły sie castingi, a jesli chodzi o formułę to pewnie bedzie coś w stylu W11 z tvn ale że to jest robione przez TVP to napewno bedzie miało mniejszy budżet a co do profesjonalizmu to się okaże.

I bardzo dobrze że jest taka produkcja a nie jeżdzą dziennikazyny z nami w samochodach bo ja osobiście nie chciałbym żeby ktos mi wymachiwał za plecami kamerą i wielu moich kolegów tez nie, no ale ochotnicy to pewnie bardzo chętnie by ich zaprosili...;)

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2006, 16:26:46 »
I bardzo dobrze że jest taka produkcja a nie jeżdzą dziennikazyny z nami w samochodach bo ja osobiście nie chciałbym żeby ktos mi wymachiwał za plecami kamerą i wielu moich kolegów tez nie, no ale ochotnicy to pewnie bardzo chętnie by ich zaprosili...;)
i znowu ochotnicy to naiwniacy? którzy pokażą? co sie dzieje u nich w samochodzie. TVP chętnie pokaże stare Stary i mundury moro... ;)
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2006, 19:01:03 »
Pewnie nie szybko się doczekamy pierwszych odcinków z tego powodu że dopiero niedawno zakończyły sie castingi

Z moich informacji wynika ze w Kwietniu tego roku (tak że już niedługo) TVP wyemituje pierwsze odcinki. Wiadomość ta pochodzi z faxu który przyszedł do naszej Komendy  KW informujac o trwającym nadal castingu.

Pozdrawiam

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2006, 19:29:55 »
noo to pięknie, widac tvp sie spieszy zeby dogonić tvn:) ale to dobrze może jakiegoś kumpla będe miał w kręgu gwiazd telewizji ^_^

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2006, 19:43:03 »
Gdy zdarza mi się oglądać W11 czy Detektywów to mam mieszane uczucia... mam nadzieję, że "SEKCJA 998" jednak będzie miała "duszę"... czas pokaże :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2006, 20:28:29 »
, no ale ochotnicy to pewnie bardzo chętnie by ich zaprosili...;)

No oczywiście, że bym zaprosił bo kompletnie mi nie będzie przeszkadzało to, że ktoś patrzy co i jak robię. Czyżbyś Emer miał coś do ukrycia? ^_^

Z tym, że trochę nudny byłby program z naszą częstotliwością wyjazdów...

Pozdrawiam

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2006, 21:21:06 »
, no ale ochotnicy to pewnie bardzo chętnie by ich zaprosili...;)

No oczywiście, że bym zaprosił bo kompletnie mi nie będzie przeszkadzało to, że ktoś patrzy co i jak robię. Czyżbyś Emer miał coś do ukrycia? ^_^

Z tym, że trochę nudny byłby program z naszą częstotliwością wyjazdów...

Pozdrawiam
Widzisz Pedros, nigdy nie byłeś dowódcą akcji (KDR) i nigdy nie miałeś dylematu jaką podjąć decyzję z 1000 możliwych . Czasem są minuty i trzeba wybrać między podjęciem ryzykownych decyzji, tak aby jak najmniej zaszkodzić poszkodowanym, nie narażać ludzi i wziąć pod uwagę wiele innych czynników. A wiedz,że kamera za plecami podczas poważnych akcji nie pomaga. Poza tym podczas prawidłowo prowadzonych działań zawsze można poszczególnym ludziom coś zausterkować. Bedzie przecież dowód w postaci nagrania i zarzuty będą stawiane na spokojnie jak już będzie znany dalszy rozwój wypadków. I PO CO MI TO??

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2006, 10:40:04 »
iedyś już chyba był w TV jakiś podobny odcinkowy serial,lecz chyba wiele odcinków nie puszczono  :huh: Był już program (NA RATUNEK) ktury lubiałem oglądać, Obecnie W-11 i przyszła kolej na Stażaków.Moze i bedzie to sztuczne ale to chyba lepiej ,niechcial bym zeby ktos mi latal za plecami z kamera tak jak juz kolega wczesniej napisal.Co do kamer na akcjach jestem przeciwny.Myśle że bardziej powinienem sie skupić na moim zadaniu a kamera by mnie tylko rozpraszała.Takie jest moje zdanie.....Kwiecien juz nie dlugo,zobaczymy co z tego filmu wyjdzie,jestem ciekawy co TV1 nakrecila i z checia obejze pierwsze odcinki a puzniej bedziemz mogli skamentowac....POZDRAWIAM.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 19, 2006, 11:32:51 »
Strażacy są od ratowania, a nie od kręcenia filmów.
Dla mnie jest moralnie niedopuszczalna sytuacja, że strażak którego potrzebuję do działań ratowniczych, zamiast pomagać, kręci film.
Jeżeli, komuś naprawdę zależy na zdjęciach, lub filmie niech zorganizuje to w taki sposób, że nie będzi to, w żaden sposób przeszkadzć lub ograniczać akcji ratowniczo-gaśniczej. (niedopuszczalne moralnie dla mnie jest np. to, że robił fotki bedzie ktoś ubrany w bojowy mundur).
Podobny pomysł były wprowadzane w życie, jeżeli się niemyl, w którymś państwie beneluxu. Straż szybko się z nieg wycofałała  ze względu na protesty społeczne. Źle jest odbierane, gdy straż zamiast ratować, zajmuje się innym sprawami.
Telewizja niech robi swoje. Jest program o prawnikach, policjantach.... Co się sprzeda to będzie robione.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2006, 20:22:15 »
Ale ten tytuł SEKCJA to mi się nieprzyjemnie kojarzy...
Tricks are for kids.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2006, 01:36:02 »
Z drugiej strony to warto obejrzeć jak ludzie którzy nie mają nic wspolnego ze Strażą robią to fikcyjnie . Może będzie tam trochę teorii które w przyszłości mogą się nam przydać.W końcu Pols*t cyfrowy świeci na nowo i można 1 i 2 oglądać cyfrowo(dla wtajemniczonych z ferdkami mam nowe kody )
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2006, 16:52:50 »
Obejrzeć zawsze można i dopiero wtedy komentować. Takie filmiki npewno nie będą odzwierciedlały realiów w jakich naprawde się pracuje.

Pewnie Policjanci oglądający W-11 też się śmieją z tego co tam pokazują i wstawiają komentarze że naprawde coś inaczej się robi niż jest to pokazane.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2006, 17:21:44 »
Tam wszystko jest robione regulaminowo w W11, a wiadomo, że naprawdę działa się na granicy prawa i życia.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2006, 17:34:14 »
Widzisz Pedros, nigdy nie byłeś dowódcą akcji (KDR) i nigdy nie miałeś dylematu jaką podjąć decyzję z 1000 możliwych .

No zastanawiałem się długo dlaczego z góry zakładasz, że nie byłem dowódcą?

Od ok. 5 lat 80% moich wyjazdów to rola dowódcy. Oczywiście jeśli dojeżdża PSP to dowodzenie się kończy ale czasem te pierwsze 15 min. jest najważniejsze. Z drugiej strony wiele zdarzeń "obsługujemy" bez PSP więc udawało mi się jakoś akcją dowodzić (zazwyczaj 1-3 zastępy).
Doskonale znam uczucie kiedy podczas pierwszych sekund trzeba podjąć trudne decyzje. Na początku sprawiało mi to wielką trudność. Przychodziłem do domu i wyrzucałem sobie, że teraz zrobiłbym to lepiej. Zwłaszcza kiedy w zdarzeniu są ofiary. Np. kiedy moja rota wchodzi w aparatach ODO do mieszkania to nie potrafię opanować strachu o nich. Albo na wypadkach kiedy ludzie proszą o pomoc a sił za mało... Są akcje które będę pamiętał do końca życia.

Kiedy tak sobie wszystko przemyślałem to zgadzam się jednak, że filmowanie takiej akcji niepotrzebnie by mnie rozpraszało.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2006, 09:38:47 wysłana przez Pedros »

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2006, 19:01:30 »
Tam wszystko jest robione regulaminowo w W11, a wiadomo, że naprawdę działa się na granicy prawa i życia.
A może Prawa i Sprawiedliwości? ;)
Tricks are for kids.

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2006, 20:48:41 »
Cytuj
No zastanawiałem się długo dlaczego z góry zakładasz, że nie byłem dowódcą?

Super, że w końcu sie zgadzamy. Po prostu chodziło mi o to, że ja ze wszystkiego sie musze tłumaczyć. A wiesz dobrze, że w prawdziwych działaniach BHP nie zawsze jest zgodnie z instrukcjami.....itd
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2006, 20:51:40 wysłana przez wyciag »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2006, 16:19:08 »
panowie, chyba mylicie pojęcia. serial ten ma być fabularno-dokumentalny. czyli prawdziwi strażacy i akcje ktore już były, a zostaną na nowo sfilmowane. akcje będą brane z całej polski do jednego miasta. tak jak w W-11. przeciesz w Krakowie nie morduje ,porywa i otruwa się ludzi co godzinę. a kolega Wątroba i inni są policjantami tylko odelegowanymi do pracy przy tym serialu. Panowie nikt za nikim nie będzie latał z kamerą. :angry:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2006, 17:24:32 »
Zawsze warto zobaczyć coś o straży bo nie ma tego duzo w publicznej tv.
Jak coś niech mi ktos da znać kiedy to będzie -_-
W-11 nie jest takie złe jak bedzie takie samo /?? szkoda ze przenieśli to na kiepską godzine a pewnie TVP wsadzi to w czas W-11 moge sie założyć na 100
 ^_^

pozdrowienia!!!

Offline oluicam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: SEKCJA 998
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2006, 15:37:46 »
Kto chce się sprawdzić w roli aktora niech próbuje swoich sił. Zawsze to jakieś nowe, ciekawe doświadczenie. Jeśli chodzi o strażaków PSP to mam jednak nadzieję, że nagrania nie będą się odbywać kosztem służby /np delegacje/. Co do rzeczywistych nagrań ze zdarzeń  to mieszane mam odczucia odnookres gdy jeździła u nas w jednostce za wozem ekipa telewizyjna tv4 co powodowało