Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2014 roku?  (Przeczytany 871034 razy)

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1400 dnia: Marzec 26, 2014, 22:09:34 »
Tak ciężko się zorientować, że firefighter jest trollem, który chce sobie porobić jaja z przyszłych słuchaczy?:D (chociaż rok temu sam robił kupę w gacie przed tą niewiedzą o szkole i jak to będzie)
Nie wiem jak jest w innych szkołach ale ze słyszenia można wnioskować, że cspsp ma najtrudniejszą unitarkę bo w moim odczuciu najbardziej męczący jest brak snu, a to w Częstochowie było najwięcej alarmów nocnych.
Wszystko jest do przeżycia ;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1401 dnia: Marzec 26, 2014, 23:53:36 »
Tez mnie to ciekawi
Btw: Co do cspsp gdzie mowisz ze jest gnebienie.-Z jednej strony przyznam ci racje lecz nie zgodze sie w calosci. Czlowiek ktory wyjdzie po takiej unitarce bedzie wiedzial ze to nie sa jaja i praca w strazy to cos wiecej niz ,,zwykla praca''.Szczerze wolalbym sie dostac do cspsp i przejsc meczarnie gdzie bede sie potem zalewal, ale ma sie wtedy powod do dumy.Rowniez za to sie slyszy o strazakach z cspsp.Z bycia twardym.

Z tego co slyszalem, rejony to po prostu obszary do sprzatania, kibel, kuchnia, korytarz. Mlodzi dostaja zazwyczaj najgorsze rejony :P

Offline czarku9

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 414
  • run Forrest run
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1402 dnia: Marzec 27, 2014, 19:21:52 »
A ja mam takie pytanie, jak to jest z tą korupcją i plecakami w SA  :huh:
tzn jakie są szanse przeciętnego Kowalskiego który w miarę ogarnia chemie i fizyke i sprawnosciowo jest dobry, tj. uzyska te 60pkt łącznie to czy sie dostanie? Czy moze tez stosunkowo trzeba wiecej uzyskac birąc pod uwagę zajęte miajsca dla plecaków  :rofl:  Bo o ile test sprawnosci jest nagrywany to po tescie wiedzy egzaminujacy z testami mogą robić co tylko chcą a i tak zobaczy sie tylko ilosc uzyskanych pkt ;d
W tamtym roku startowałem do Poznania, niby łatwiej sie dostac niz do Krk czy CS bo w takiej Częstochowie na te 90 miejsc napewno będzie więcej chętnych a wy co o tym myślicie?:P
I poza tym czym sie sugerujecie w wyborze szkoły (no oprócz miasta ^_^ )
CS PSP

Offline Kamilo87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1403 dnia: Marzec 27, 2014, 21:44:32 »
 
Widze, ze ktos nagminnie probuje oszpecac cspsp zeby byla mniejsza konkurencja  :rofl:
Pójdziesz zobaczysz jak kolorowo jest w Częstochowie.
słyszałem, że po zajęciach na szkołach robi się jakieś rejony ? to zadania jakieś są ?
W Częstochowie ma być poligon sprzątnięty, budynek koszarowy, budynek sztabu, budynek komendanta, budynek ambulatorium, budynek JRG  za moich czasów teraz jest też inwestycja z nowym JRG to pewnie też trzeba sprzątnąć także codziennie coś  po zajęciach jest do sprzątania.
Tez mnie to ciekawi
Btw: Co do cspsp gdzie mowisz ze jest gnebienie.-Z jednej strony przyznam ci racje lecz nie zgodze sie w calosci. Czlowiek ktory wyjdzie po takiej unitarce bedzie wiedzial ze to nie sa jaja i praca w strazy to cos wiecej niz ,,zwykla praca''.Szczerze wolalbym sie dostac do cspsp i przejsc meczarnie gdzie bede sie potem zalewal, ale ma sie wtedy powod do dumy.Rowniez za to sie slyszy o strazakach z cspsp.Z bycia twardym.
Inaczej będziesz mówił jak skończysz szkołę i nie będą ci pomagały leki przeciw bólowe bo będziesz miał zwyrodnienia stawów i będziesz latał po lekarzach szukał pomocy. Twierdzisz, że są tacy twardzi to czemu chłopaki z Krakowa zajmują bardziej prestiżowe miejsca w zawodach?
Rychu, dobrze mówisz. Sam chciałbym przejść taką męczarnie :) byłem na 2 takich obozach(surwiwalowych) i wspomnien mi nikt nie zabierze. cos pieknego :)
Jak dostaniesz się do szkoły poinformuj funkcyjnych o tym fakcie zobaczysz szybko, że Unitarka to nie obóz surwiwalowy . Jak będziesz biegał w pełnym z plecakiem i dwoma odcinkami W110, albo będziesz pompował na torach i będą ci W110 na plecy dorzucać, i do tego dojdzie Turnusówka w tym roku jak się nie mylę to jest 18 Turnus jak od 22 do 6 z rana zrobią ci tyle alarmów i pobiegasz z W110 na nich  to docenisz co to jest ciepłe łóżko w domu jak będziesz musiał z siebie zdejmować śmierdzącą i mokrą koszarówkę, że będziesz z niej mógł wodę wyciskać, a z rana będzie cała biała od potu. A w namiocie będzie tak parować z ciebie i kolegów i waszych ubrań jak na mokrej saunie. A jak będziesz obok starych przechodził będzie od ciebie tak jebać, że ich na wymioty będzie brało. A na umycie zębów, ogolenie się i wzięcie prysznica cały pluton dostanie 3 minuty i będą tylko dwie albo trzy kabiny i jedna umywalka z lustrem zobaczysz co to jest szybkość i pomysłowość twoja i kumpli. Albo całą noc będziesz fugi na kompanii czyścił do 5:45 a o 6 będzie alarm na zaprawę zobaczysz co to jest zmęczenie. Do tego dojdą po obcierane stopy, palce, grzybica, zakażenie mimo wszystko będziesz musiał biegać i będziesz kulał jak stary dziadek a będą ci krzyczeć nad uchem "Nie dajesz rady pisz rezygnację" i kilka osób zawsze nie wytrzymuje psychicznie i pisze takie podanie. Na marszobiegu dopiero się docenia wszystko jak kumple padają twoi dostają omdlenia a tylko ich ocucą i dalej jazda. Albo będziesz miał szczęście i przyjedzie jeden z drugim mądry oficer i zrobi ci taki alarm i przegoni was tak, że będzie tylko słychać jęki, stęki i widać łzy kolegów. I tak przez 19 miesięcy spędzonych na Centralnej będziecie nikim i będziecie robić rzeczy nikomu nie potrzebne z kąta na kąt coś przewalać przenosić bez tołku bo oficerowie na tej szkole są tak genialnymi osobami a od tych genialnych oficerów będziecie dostawać  ZOK’i za byle co aby ktoś miał zajęcie i nie za dużo czasu wolnego i nie za dużo urlopów i będziecie siedzieć na tej szkole zamiast być na urlopach z swoimi dziewczynami, rodzinami. Jak macie kumpli którzy na Centralnej się uczyli a są teraz na IBP i mają kumpli którzy skończyli szkołę w Poznaniu i Krakowie i rozmawiali o szkole każdy wam powie, „że żeby widział że tu takie cyrki się dzieją by nigdy nie poszedł do Częstochowy”.



« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2014, 21:50:10 wysłana przez Kamilo87 »

Offline FireFighter93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1404 dnia: Marzec 27, 2014, 21:53:59 »
Wiadomo już coś odnośnie terminów ? Chcę zdążyć z wakacji :)
Drugie pytanie, jakieś pieniądze trzeba wziąć ?

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1405 dnia: Marzec 27, 2014, 22:00:36 »
Kamilo87 zarejestrowałeś się tylko po to by przestraszyć konkurencję opowieścią jak jest w CS?  :wacko:

Offline Kamilo87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1406 dnia: Marzec 27, 2014, 22:36:26 »
Kamilo87 zarejestrowałeś się tylko po to by przestraszyć konkurencję opowieścią jak jest w CS?  :wacko:
Widzisz szukałem czegoś innego na tym forum, i z ciekawości zerknąłem na gorącą dyskusje SA PSP 2014r. i zobaczyłem jak dla ludzi wciska się kit a w tym czasie była gorąca dyskusja na temat butów HAIX'ów starzy robią sobie jaja z osób które chcą trochę  więcej wiedzieć i lepiej się przygotować.  Za moich czasów nie było takiej możliwości żeby coś więcej o szkole się dowiedzieć albo tak jak teraz wszystkie testy rozwiązać tylko człowiek się uczył materiałów z Fizyki i Chemii. A co do odstraszenia konkurencji to ja już kilka lat temu skończyłem edukacje tam i nikogo nie straszę tylko mówię co spodka tych ludzi na szkole i żeby się nie zdziwili. A kadra przez 19 miesięcy będzie wam mówić "To co się dzieje na szkole zostaje między nami"

Offline TylkoUmysł

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1407 dnia: Marzec 28, 2014, 07:47:23 »
Kamilo, czego byś nie napisał i tak nie uwierzą. Gdyby mi ktoś coś takiego zaczął opowiadać to bym go wyśmiał, a prawda jest taka, że to co napisałeś nawet w ułamku nie oddaje jak bardzo pojebana jest aspirantka. Niech się zastanowią ludzie dlaczego prawie każdy kto jest na szkole wie jaką kompania ma cyfrę.

Offline maxo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1408 dnia: Marzec 28, 2014, 09:39:31 »
-"jakby ktoś pytał to ile było alarmów w nocy?"
-"dwa krótkie przeliczeniowe, panie kapitanie"

Offline tentypmes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1409 dnia: Marzec 28, 2014, 12:19:45 »
Witam serdecznie !

Mam pytanie jak się przygotowujecie z testów z fizy and chemii?  Ja osobiście przerobiłem każde zadanie z fizy z lat 1995- 2013. Do tego jakieś zadania z matury plus zbiór zadań z fizy z LO jakieś zadania przerabiałem. Teraz czas na chemię.  Taki sam tok działania mam. Mam nadzieje, że te pół roku nauki nie pójdzie na marne.......     :tuba: :tuba: :tuba:

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1410 dnia: Marzec 28, 2014, 14:37:29 »
Kamil ostro zes pojechal po bandzie.Ale biorac pod uwage twoja wypowiedz po prostu chcesz oczernic cspsp.Piszesz za moich czasow ale jakie to czasy byly?Ktora wkoncu konczyles szkole?
Mam kolegow w cspsp,z niektorymi wypowiedziami sie zgodze no ale nie ze wszystkim..

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1411 dnia: Marzec 28, 2014, 19:46:37 »
Ma ktoś podobny problem że mu nie wchodzi na stronie SA PSP Kraków, formularz nr 1?

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1412 dnia: Marzec 28, 2014, 20:52:06 »
Ma ktoś podobny problem że mu nie wchodzi na stronie SA PSP Kraków, formularz nr 1?

Nie... dziala jak nalezy. A koledzy o tym opisywaniu jak to jest na unitarce w poszczegolnych  szkolach to moze nie straszcie ludzi. (Dla mnie lepiej mniej konkurencji) no ale unitaKa kazda jest inna i kazdy musi to przezyc a wczesniej spiac poslady i dac z siebie wszystko to moje stanowisko. Powodzenia dla startujacych  :straz:

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1413 dnia: Marzec 28, 2014, 21:49:14 »
20 zł za godzinę zegarową za fizykę to dużo ?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1414 dnia: Marzec 28, 2014, 22:09:19 »
bardzo mało ;) średnio godzina kosztuje 40-50 zł

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1415 dnia: Marzec 28, 2014, 22:12:37 »
bardzo mało ;) średnio godzina kosztuje 40-50 zł

Dokladnie cena przyzwoita ja za dwie godziny lekcyjne place 70 zl z chemii.

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1416 dnia: Marzec 30, 2014, 19:02:09 »
Na dobrą sprawę mamy kwiecień a dokładnego terminu egzaminow jak nie było tak nie ma...

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1417 dnia: Marzec 30, 2014, 19:49:53 »
Na dobrą sprawę mamy kwiecień a dokładnego terminu egzaminow jak nie było tak nie ma...
Bardzo słaba organizacja wszystkich szkół..

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1418 dnia: Marzec 30, 2014, 21:35:28 »
Na dobrą sprawę mamy kwiecień a dokładnego terminu egzaminow jak nie było tak nie ma...
Bardzo słaba organizacja wszystkich szkół..

Macie racje.. niby to duzo nie wniesie jaka data bedzie bo itak czlowiek sie uczyc musi tyle samo ale jest ciekawosc  :mellow:

Offline Kamilo87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1419 dnia: Marzec 31, 2014, 00:03:35 »
Kamil ostro zes pojechal po bandzie.Ale biorac pod uwage twoja wypowiedz po prostu chcesz oczernic cspsp.
Ja nie oczerniam CSPSP ja mówię prawdę o tej szkole nie wiem czy wiesz ale 2 lata temu w wojsku stosowali takie zasady na szkólce wojskowej w Poznaniu jak w CSPSP i skończyło się tym, że połowa kadry poleciała a w Częstochowie komendant i kadra wie co się dzieje tylko każdy każdego jak narazie kryje.

Piszesz za moich czasow ale jakie to czasy byly?Ktora wkoncu konczyles szkole?
To były najgorsze 19 miesięcy w życiu. O tej szkole się marzy i idzie z uśmiechem ale szybko ten uśmiech zdejmuje kadra.  Skończyłem CS PSP. "..........Kadra miło nas przywitała......"

Mam kolegow w cspsp,z niektorymi wypowiedziami sie zgodze no ale nie ze wszystkim..
Coś w pigułce słyszałeś od swoich kumpli coś piąte przez dziesiąte? Może wszystkiego ci nie powiedzieli?

-"jakby ktoś pytał to ile było alarmów w nocy?"
-"dwa krótkie przeliczeniowe, panie kapitanie"
A będziecie cała noc na poligonie. Maxo widze nadal tak sie mówi.

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1420 dnia: Marzec 31, 2014, 16:09:57 »
Macie jakieś obowiązki oprócz przygotowań do szkoły? Praca, studia?

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1421 dnia: Marzec 31, 2014, 16:55:50 »
Macie jakieś obowiązki oprócz przygotowań do szkoły? Praca, studia?

studia niestacjonarne, więc czasu duużo mam :) Fiza już opanowana , teraz tydzień wolnego i od następnego z chemią jadę  :tuba:

Offline szymek2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1422 dnia: Marzec 31, 2014, 17:23:44 »
Studia zaoczne na politechnice, praca w delegacji + przygotowania do matury z fizyki i chemii. Czasu w ch** mało, ale przygotowania lecą do przodu.
Bóg - honor - Ojczyzna

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1423 dnia: Marzec 31, 2014, 18:21:14 »
Macie jakieś obowiązki oprócz przygotowań do szkoły? Praca, studia?

studia niestacjonarne, więc czasu duużo mam :) Fiza już opanowana , teraz tydzień wolnego i od następnego z chemią jadę  :tuba:

Co masz na myśli pisząc fiza opanowana? Przerobiłeś wszystkie testy czy jak?

PS. Szymek2102 respekt dla Ciebie.

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2014 roku?
« Odpowiedź #1424 dnia: Marzec 31, 2014, 18:30:56 »
Macie jakieś obowiązki oprócz przygotowań do szkoły? Praca, studia?

studia niestacjonarne, więc czasu duużo mam :) Fiza już opanowana , teraz tydzień wolnego i od następnego z chemią jadę  :tuba:

Co masz na myśli pisząc fiza opanowana? Przerobiłeś wszystkie testy czy jak?

PS. Szymek2102 respekt dla Ciebie.

Opanowana to znaczy opanowana. Tak przerobiłem wszystkie testy plus zadania maturalne plus zadania ze zbioru zadań z LO i korki.