Służba > Forum zawodowców

Nowe wizje ratownictwa medycznego w PSP

<< < (20/21) > >>

rolf:
ja się tylko zastanawiam ok podział szkoli się na zmianach służbowych a co mają powiedzieć dyspozytorzy który też mają zdawać KPP i nic nikogo to nie obchodzi tylko po co nam to potrzebne jak  mam rozpoznać co jest osobie poszkodowanej przez telefon ja mogę jej udzielić tylko wskazówek  i powiadomić pogotowie ratunkowe

boloyung:

--- Cytat: rolf w Kwiecień 11, 2013, 14:27:02 ---ja się tylko zastanawiam ok podział szkoli się na zmianach służbowych a co mają powiedzieć dyspozytorzy który też mają zdawać KPP i nic nikogo to nie obchodzi tylko po co nam to potrzebne jak  mam rozpoznać co jest osobie poszkodowanej przez telefon ja mogę jej udzielić tylko wskazówek  i powiadomić pogotowie ratunkowe

--- Koniec cytatu ---
Dlatego w zamyśle CPR jest obecność Policjanta, medyka, strażaka w jednym centrum.

 
--- Cytat: ignacy b w Kwiecień 10, 2013, 23:53:18 ---Nie należy mylić miejsca stacjonowania ZRM z przynależnością do firmy, formacji i systemu...

--- Koniec cytatu ---
Celowo podałem przykład Nowej Huty, tam na stanowisku kierowania poza strażakiem jest lekarz, jeżeli do zdarzenia jedzie sam RM. To jest ta sama formacja i ten sam system. Wszyscy stacjonują razem i razem jedzą obiadki jak to ktoś wcześniej napisał. I nikt nie narzeka że ktoś jest gorszy czy lepszy. Po prostu każdy ma swoje zadania i je realizuje - profesjonalnie.

Kasper:

--- Cytat: rolf w Kwiecień 11, 2013, 14:27:02 ---ja się tylko zastanawiam ok podział szkoli się na zmianach służbowych a co mają powiedzieć dyspozytorzy który też mają zdawać KPP i nic nikogo to nie obchodzi tylko po co nam to potrzebne jak  mam rozpoznać co jest osobie poszkodowanej przez telefon ja mogę jej udzielić tylko wskazówek  i powiadomić pogotowie ratunkowe

--- Koniec cytatu ---
Spokojnie, o dyspozytorach nikt nie zapomniał. Niedawno rozpocząłem pracę nad programem doskonalenia dokładnie w zakresie jaki Ciebie interesuje. Nie potrafię określić jak długo potrwa opracowanie ani przewiedzieć czy będzie akceptacja tego pomysłu.

Nie jest tak, że dyspozytor może tylko przyjąć zgłoszenie. Trwają prace nad pewną wskazówką dla dyspozytorów. Na pewno każdy dyspozytor takową otrzyma.

Nadto, znam przypadki gdzie dyspozytor udzielił przez telefon wskazówek na tyle skutecznych, że kierowani nimi m.in. rodzice prowadzili  RKO do przyjazdu zastępu a później ZRM - dzięki temu dzieci przeżyły.

Cyrek:

--- Cytat: boloyung w Kwiecień 11, 2013, 14:39:19 ---Dlatego w zamyśle CPR jest obecność Policjanta, medyka, strażaka w jednym centrum.

--- Koniec cytatu ---

Jaki to zamysł i gdzie realizowany?
Bo akurat w Polsce obecnie realizowany (wdrażany) jest zupełnie inny System Powiadamiania Ratunkowego. Zamysł zmieniono ładnych parę lat temu i zamiast systemu dyspozytorskiego budowany jest system operatorski, mówiąc w skrócie: 112 będzie odbierany przez operatorów, którzy w trybie on-line będą przekazywać zgłoszenie odpowiednim dysponentom (służbom).

Rubicon:

--- Cytat: boloyung w Kwiecień 06, 2013, 13:49:11 ---

EMT-B - etap pierwszy
EMT-I - etap drugi
EMT-P - etap trzeci

Czy okres szkolenia także jest tak krótki jak w PSP?? Z tego co mi wiadomo w niektórych stanach w/w etapy trwają nawet kilka miesięcy??? Popraw mnie Kasper jeżeli się mylę.

--- Koniec cytatu ---
Nie wiem ile trwa szkolenie w PSP ale u nas wyglada to tak:

EMT-B to jest pelen semestr w szkole..to samo EMT-I
Paramedic...zaleznie od szkoly od roku do dwoch lat szkolenia wlaczajac w to praktyki.

Po kazdym szkoleniu oczywiscie jest stanowy egzamin.

U nas w dystrykcie w tej chwili nawet engine maja w zalodze paramedyka a na wypozazeniu wszystko do ratowania wlacznie z monitorami EKG.

A co do tego ze dyspozytorami sa lekarze - pierwsze slysze....to sa zwykli cywilni pracownicy. Dypozytornia jest jedna dla strazy i wszystkich innych sluzb. Dyspozytor ma natomiast program ktory na podstawie zadawanych dzwoniacemu pytan podaje wskazowki co robic ktore to przekazuje sie dzwoniacemu. Dyspozutor nie udziela rad strazakom podczas akcji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej