Służba > Forum zawodowców

Nowe wizje ratownictwa medycznego w PSP

(1/21) > >>

młody998:
Witam wszystkich tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś coś na temat nowych wizji RM w PSP. Chodzi mi o to że podobno mamy stać się jak ZRM zespołami wyjazdowymi o typowym profilu medycznym? Proszę o rozszerzenie tematu. ^_^

grzela:

--- Cytat: młody998 w Kwiecień 03, 2013, 13:50:51 ---Witam wszystkich tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś coś na temat nowych wizji RM w PSP. Chodzi mi o to że podobno mamy stać się jak ZRM zespołami wyjazdowymi o typowym profilu medycznym? Proszę o rozszerzenie tematu. ^_^

--- Koniec cytatu ---

1 kwietnia był dwa dni temu  :rofl:

Skąd kasa na sprzęt, dodatkowych ludzi, wyszkolenie itd.?
Teraz w moim mieście 4 karetki mijają się na skrzyżowaniach, 12 ludzi na jednej zmianie.

boloyung:

--- Cytat: młody998 w Kwiecień 03, 2013, 13:50:51 ---Witam wszystkich tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś coś na temat nowych wizji RM w PSP. Chodzi mi o to że podobno mamy stać się jak ZRM zespołami wyjazdowymi o typowym profilu medycznym? Proszę o rozszerzenie tematu. ^_^

--- Koniec cytatu ---
W teorii miało to wyglądać tak:
Wspólny 112, wspólni dyspozytorzy/medyk,policjant,strażak /. Obsady na karetkach łączone z ratownikiem medycznym/strażakiem. Wszystko było by extra gdyby nie ....kasa. Trzeba było na PB stworzyć nowe sypialnie, osobne dla kobiet, wc , łazienki itp. Kasa , kasa ,kasa i jak to bywa w Polsce było minęło, się zapomniało.......... Pewnie w kraju jest kilka przykładowych stanowisk kierowania ze 112 wspólną, reszta po staremu: alarmowe osobne, 112 w straży pożarnej. Życie....

karolpsp:
Cos w tym jest w Chrzanowie wyposażyli 1 i 2 wyjazd w AED koszt jednego 10 tys

młody998:
Kilka osób mocno utwierdza mnie w przekonaniu że coś jest na rzeczy do komend przyszły pisma aby podać ilość dyplomowanych rat-med. Coś tłumaczą o rotach medycznych że z wyjazdem np: GBA ma jechać "rota medyczna" która zajmuje się tylko poszkodowanym oczywiście ma zwiekszone możliwści sprzętowe (farmakoterapia itp.) Wiadomo że zawsze chodzi o kasę ale interesuje mnie czy naprawdę chcą zrobić u nas coś takiego jak w "szkoleniowych filmach z USA" :gwiazdki:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej