Autor Wątek: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014  (Przeczytany 55716 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 06, 2013, 15:40:30 »
Cytuj
W rzemiośle było to powszechną praktyką. Każdy kandydat na majstra musiał terminować u mistrza zanim wypracował sobie samodzielność.
To trzeba wykuć w kamieniu, złotymi głoskami namalować i powiesić w paru korytarzach jakimi do swojego biura chodzą decydenci, zawiesić na takiej wysokości, ze idąc trafią głową w to, może w taki sposób to dotrze  :gwiazdki:

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 06, 2013, 23:28:57 »
"kariera od zera czemu nie......precież do szkół szli by tylko najlepsi po WIELOLETNIEJ służbie a nie jednorazowej weryfikacji." - Kogo ty zaliczasz do najlepszych? Tych co ścieżka do pracy w PSP polegała na ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ? Takich wieloletnia służba= wazelina dzielona przez znajomość.
I na koniec
oficer=absolwent dziennych lub zaocznych studiów SGSP
aspirant= absolwent dziennych lub zaocznych szkół aspiranckich
I żadne inne odchyły od tej ścieżki.
Pozdrawiam

  Officer, to wymień państwa na świecie gdzie jast podobny system jak w Polsce :szalony:.

Wiem, wiem Polska jest najważniejsza :gwiazdki:.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 07, 2013, 06:29:25 »
  Officer, to wymień państwa na świecie gdzie jast podobny system jak w Polsce :szalony:.

Wszystko ma dwie strony medalu. wymień te państwa, gdzie system jest lepszy. Tylko najpierw to sprawdź, bo np. niemieccy strażacy narzekają, że łatwiej w strefie przygranicznej wysłać jednostki do pomocy Polakom przy działaniach niż u nich wysłać sprzęt i ludzi do sąsiedniego landu.
Okazuje się, że nikt nie ma "złotego środka". My narzekamy na nasz system kształcenia (pewnie, że nie jest idealny), Europa go zachwala.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 07, 2013, 07:49:40 »
Dobry kandydat z doświadczeniem w OSP , wysportowany itd. w 1 etapie nie do doścignięcia a w 2 podczas ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ okazuje się że jest kiepski. Lepszy jest serdel co ledwo 1 na drążku się podniósł, prawko C ma odebrane 1 dzień przed ofertą pracy i o dziwo jest ochotnikiem ze wszelkimi papierami a ja chłopa na oczy przy działaniach nie widziałem.

Więc uważasz, że dobry strażak i kandydat na niego to wysportowany zawodnik? Takich jest wszędzie na pęczki. A tych którzy na rozmowie kwalifikacyjnej i w testach psychologicznych pokażą, że umieją coś więcej niż małpa podciągająca się 50 razy na drążku - ze świecą szukać... A szczególnie teraz po zmianie systemu emerytalnego, co mądrzejsi 5 razy się zastanowią zanim się pojawią na naborze, chyba że ich zmusi rosnące bezrobocie w kryzysie. Ale ten się kiedyś skończy. Samo wysportowanie predysponuje co najwyżej do rewelacyjnego pomocnika murarza..

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 08, 2013, 10:15:45 »
strazakusX czytaj 5 razy mój wpis , następnie zrób sobie notatki, wyciągnij wnioski a następnie pisz bo widzę, że tok rozumowania jest u Ciebie znakomity chyba, że jesteś z tych narzękających- to sorry.
do tomastrażaka- zero-11 mnie uprzedził z wpisem. Gratuluję podejścia, że straż w Polsce ma wyglądać tak jak na całym świecie. To może weźmy też przykład z krajów 3 świata i wprowadzmy wzorce ich wyposażenia :rofl:

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 08, 2013, 17:41:44 »
strazakusX czytaj 5 razy mój wpis , następnie zrób sobie notatki, wyciągnij wnioski a następnie pisz bo widzę, że tok rozumowania jest u Ciebie znakomity chyba, że jesteś z tych narzękających- to sorry.

Takie polecenia będziesz wydawał podwładnym - jak się pozbędziesz jednego "f" z "officera". Na razie skoncentruj się na swoich osiągnięciach w dziedzinie zginania łokcia z obciążeniem ciemną masą.
Kolega - mięśniaków możemy mieć na pęczki z każdej wichury - a szczególnie z doświadczeniem w OSP - tych którzy pomyślą zanim trysną, niestety, po zmianie przepisów emerytalnych, będzie trzeba wyławiać na rozmowach kwalifikacyjnych. I lepszy będzie jak go opisujesz "serdel" który wie gdzie ciąć, gdzie polać wodę - niż Twój idol - kafar tworzący kabriolety i słoń zalewający całą okolicę.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 08, 2013, 21:10:02 »
strazakusx zgodnie z twoim zaleceniem zginam łokieć z obciązeniem ciemnej masy i ci wyjaśniam mój wpis bo widzę w dalszym ciągu nie kumasz :rofl:
Serdel o którym pisałem to zazwyczaj "garbusik" - kto się tu zalicza chyba nie trzeba wyjaśniać no ale aby znów nie było zbędnych wpisów to proszę- jest to zazwyczaj syn starosty, bratanek radnego, siostrzeniec d-cy itd- wystarczy tych przykładów?
Dalej- owi serdele (tu chyba zbędne objaśnienie- czy może też wyjaśnić?) po 1 etapie przyjęć zajmują zazwyczaj odległe miejsce na liście kandydatów i patrząc z boku trudno uznać że mają szansę. I co się dzieje? Olśnienie- drugi etap- rozmowa kwalifikacyjna i z niemalże niemożliwego staje się jak najbardziej możliwe. Max. punktów- wzór strażaka!!!  No i jest 3 etap  :fiuu:- po zakwalifikowaniu dowiadujemy się cóż to za wzorzec strażaka jeśli chodzi o pochodzenie.
I na koniec wyjaśniam znaczenie mięśniak wg strazakusX - kandydat o doświadczeniu ratowniczym (aktywne działanie w OSP), posiadanymi kwalifikacjami (kursy wszelkiego typu, prawo jazdy C itp), wysportowany (przeciwieństwo serdela), którego w pęczkach można znależć na każdej wichurze- ogólnie przeciwieństwo tzw. garbusa o którym na tym forum było z 1000 wpisów :rofl:
 

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 09, 2013, 05:22:37 »
Dalej- owi serdele (tu chyba zbędne objaśnienie- czy może też wyjaśnić?) po 1 etapie przyjęć zajmują zazwyczaj odległe miejsce na liście kandydatów i patrząc z boku trudno uznać że mają szansę. I co się dzieje? Olśnienie- drugi etap- rozmowa kwalifikacyjna i z niemalże niemożliwego staje się jak najbardziej możliwe. Max. punktów- wzór strażaka!!!  No i jest 3 etap  :fiuu:- po zakwalifikowaniu dowiadujemy się cóż to za wzorzec strażaka jeśli chodzi o pochodzenie.
I na koniec wyjaśniam znaczenie mięśniak wg strazakusX - kandydat o doświadczeniu ratowniczym (aktywne działanie w OSP), posiadanymi kwalifikacjami (kursy wszelkiego typu, prawo jazdy C itp), wysportowany (przeciwieństwo serdela), którego w pęczkach można znależć na każdej wichurze- ogólnie przeciwieństwo tzw. garbusa o którym na tym forum było z 1000 wpisów :rofl:

Kolego do sedna-  wyjaśnij za co są punkty w pierwszym etapie... de facto sprawność fizyczna to jest to co każdy strażak musi posiadać. A to czy jest szybszy czy wolniejszy od choćby setki innych kandydatów, nie ma większego znaczenia jeśli jego ptasi móżdżek nie pozwala mu błysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej. Gdyby lista rankingowa podciągaczy na drążku i biegaczy, była takim wyznacznikiem jak piszesz, nie potrzebne byłyby kolejne etapy.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 09, 2013, 10:50:13 »
strazakusx miałem Ci już nie odpisywać ale ostatnim wpisem dałeś mi do zrozumienia, że nie masz pojęcia o wielu i to bardzo wielu sprawach związanych z PSP- nawet nie orientujesz się jak wygląda "casting' na strażaka. Z tego wnioskuję, że nawet nie wiesz w jaki sposób zostałeś przyjęty :rofl: i że jeszcze za tobą furtka dynda po rozpoczęciu pracy w PSP. Nie komentuj chociaż tych spraw o których nie masz zielonego pojęcia. Bardzo cię o to proszę- UFFFFF

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 09, 2013, 12:58:21 »
strazakusx miałem Ci już nie odpisywać ale ostatnim wpisem dałeś mi do zrozumienia, że nie masz pojęcia o wielu i to bardzo wielu sprawach związanych z PSP- nawet nie orientujesz się jak wygląda "casting' na strażaka. Z tego wnioskuję, że nawet nie wiesz w jaki sposób zostałeś przyjęty :rofl: i że jeszcze za tobą furtka dynda po rozpoczęciu pracy w PSP. Nie komentuj chociaż tych spraw o których nie masz zielonego pojęcia. Bardzo cię o to proszę- UFFFFF

Proponuję mniej megalomanii i samouwielbienia. Nie wszyscy muszą być najmądrzejsi, najlepsi i super trendi dżezi jak ty...
Po jedynej słusznej uczelni zdobywa się taką ekskluzywną wiedzę ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 13:01:40 wysłana przez Zbrodniarz »

janek889

  • Gość
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 10, 2013, 11:43:59 »
Nowe zasady przyznawania awansow od 2014  taki mamy temat tego wątku, wiec krótko i na temat co sie zmieni na jakich stanowiskach i dla kogo. Dużo sie zmienia odnosnie otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego jak to ma wygladac. Nie piszcie jak powinno byc a jak ma być, pozdrawiam :) Janusz.

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 11, 2013, 07:46:21 »
Spór w tym kontekście będzie nierozstrzygnięty.

Z życia:
Znam strażaka, operatora dźwigów, drabin i wszelakiego sprzętu specjalnego, którego waga potencjalnie nie pozwala zaliczyć czegokolwiek z w-f. Niemniej, w służbie ktoś tak utalentowany do obsługi tego sprzętu nie może być dyskryminowany. Umiejętności tego człowieka z pewnością uratowały wielu nie tylko poszkodowanych ale i strażaków, którzy są często zdani na umiejętności operatora.
Inny strażak, przyjęty do służby jako złota rączka. Podczas pewnego szkolenia została mi zaprezentowana spawarka. Duże ustoństwo - powiedziałem, mając na myśli, że istnieją mniejsze bardziej poręczne, skoro już kupili nową to warto było rozejrzeć się za mniejszym gabarytem. W odpowiedzi usłyszałem - to ten młody odrestaurował urządzenie. W wypadku awarii, mając takiego strażaka na składzie istnieje większa szansa na skuteczne działania.

Przykładów można wymieniać w nieskończoność.

Jedni będą dobrzy fizycznie inni manualnie a jeszcze inni intelektualnie. Ta różnorodność powoduje, że załoga się uzupełnia i działa sprawniej aniżeli taka "monozdolność" tylko w jednym profilu. Bo po co dowódcy szybko biegający czy układający kostkę Rubika w 3sek. ale nie myślący szeroko strażacy, którzy spalą się przy pierwszym śmietniku?
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde