Autor Wątek: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014  (Przeczytany 55719 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.372
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 01, 2013, 23:27:07 »
zgodze sie OFICER NIE PO SMIECIACH
pozdro
Jak czytam tego typu wypowiedzi to rzygać mi sie chce.....  To komendanci nigdy po SGSP ponieważ nie znają sie na finasach i prawie pracy bo z tego nie ma zajęć a może dla świeżaków komendant to strażak ale tak naprawde to zarządca firmy. Może jeszcze bardziej ograniczmy kolego dominiku Oficerowie tylko po POZNASKIEJ/KRAKOWSKIEJ/CZESTOCHOWSKIEJ szkole :P
PROŚBA do moderatora  zamknięcie tematu ! chyba nie wszyscy potrafią użyć silnego argumentu za to doskonale potrafią używać argumentu siły co świadczy o ich głupocie i małostkowości. [każde takie pyskówki od razu powinny być zamykane Butel zrób tu w końcu porządek ]
ps. kolego co tak obrażasz innych, czy ktoś zrobił ci krzywdę? czy ktoś wziął z twojej pensji i dał innemu? to nie rób do własnego gniazda bo takim stylem wyrażasz opinie o sobie i o ludziach którzy dopuścili Cie do miejsca w którym jesteś.
Nie wiem którego kolegę masz na myśli ale zapewne mogę to być ja bo podałem fakty..... Ale argumentu siły w tym temacie nikt nie używa albo ja mam całkowicie inna definicje "pozycji siły"
Niech mi ktoś łaskawie uzasadni istnienie 5 szkół PSP i 15 ośrodków szkolenia (może to fajny temat na interpelacje poselska :D "marnotrawienie pieniędzy w PSP )... Ale zaskocze Was koledzy 2 co do wielkości województwo w tym kraju nie ma ośrodka szkolenia a jest to najbardziej uprzemysłowione województwo.....     
PS. znajdz mi tu pyskówke???
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 23:37:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 02, 2013, 07:40:35 »
Eqinox: nie było to adresowane do Ciebie, raczej do osób wyzywających innych od leni itp.
Co do zasady zgadzam się z Twoją wypowiedzią. A tak na marginesie to chyba zauważyłeś, że każda taka dyskusja, jaki by  temat nie miała i tak zawsze kończy się tym samym - wyrzucaniem sobie nawzajem i udowadnianiem sobie kto jest gorszym strażakiem.
Nie szukajmy wrogów w kolegach którzy korzystają z obowiązujących przepisów bo robią to zgodnie z nimi, i każdy nie zależnie od szczebla z tego korzysta. Niech decydenci ustalą jasne i przejrzyste zasady to nie będzie nie domówień.
A i jeszcze jedno, zgadzam się z tobą że w dzisiejszych czasach, przy dzisiejszej polityce finansowej Komendant poza byciem strażakiem powinien być też menadżerem.

Pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.372
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 02, 2013, 08:09:00 »
Nie szukajmy wrogów w kolegach którzy korzystają z obowiązujących przepisów bo robią to zgodnie z nimi, i każdy nie zależnie od szczebla z tego korzysta. Niech decydenci ustalą jasne i przejrzyste zasady to nie będzie nie domówień.
A i jeszcze jedno, zgadzam się z tobą że w dzisiejszych czasach, przy dzisiejszej polityce finansowej Komendant poza byciem strażakiem powinien być też menadżerem.
A bycia menadżerem w SGSP sie nie nauczy. A jesli chodzi o poleganie na decydentach to ja nie wierze że kiedykolwiek cokolwiek zostanie zmienione bo znam tak wiele przypadków patologi w naszej służbie że czasem mysle że siedze w bagnie po pachy,,,
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 02, 2013, 08:41:32 »
Jezeli strażak chce zostać np. d-cą zmiany to MUSI ukończyć uczelnię którą jest na tej liście! ( np. cywilną inżynierię bezpieczeństwa poż .tylko czy koniecznie musi to być SGSP??? )

Powiedz co może zrobić oficer po sgsp, a czego nie może zrobić aspirant z wyższym wykształceniem?
Czy do tego potrzebna jest TYLKO SGSP?

Zgadza się, dajmy szansę innym uczelniom wyższym poza SGSP, ale niech te inne uczelnie dadzą szansę strażakom. Wskaż inne uczelnie, które obecnie mogą kształcić w kierunku inżynierii bezp. pożarowego, w programie nauczania których to uczelni są zagadnienia z fizyko-chemii spalania i wybuchów, ratownictwa chemicznego, technicznych systemów zabezpieczeń czy taktyki działań gaśniczych. Te zarzuty to jak pretensje garbatego, że ma dzieci proste. Niestety nie ma obecnie drugiej uczelni wyższej z takim programem nauczania. Jeśli będzie, to oczywiście TAK, jestem za takim kształceniem.
To, że gro tematyki poruszanej na studiach pożarniczych nie jest przydatna w późniejszym życiu zawodowym nie jest żadnym argumentem (jak piszesz "co może zrobić oficer po sgsp, a czego nie może zrobić aspirant z wyższym wykształceniem"). Ale ja zapytam co może zrobić dziennikarz po studiach dziennikarskich, czego nie może zrobić informatyk z wyższym wykształceniem? Czy w związku z tym zlikwidować studia dziennikarskie? Czy program nauczania na tych studiach jest naprawdę tak istotny?
Ten oficer po SGSP wie np. jak zaprojektować system alarmu pożarowego czy SUG dla danego obiektu (co oczywiście może całkowicie być dla niego nieprzydatne) a inny strażak, po innych studiach cywilnych może nie mieć o tym pojęcia (co nie znaczy, że jest mu to w pracy niezbędne). Wskażcie mi uczelnię wyższą, po ukończeniu której absolwent wykorzystuje 100% wiedzy w niej nabytej? A mimo to każda uczelnia kształci w określonym kierunku.

Więc czy SGSP konieczna i jedyna słuszna? Może nie, ale wskażcie alternatywę.

ps. inną sprawą jest regulamin służby wewnętrznej i dyscyplina, która i tak strasznie podupadła. I raczej po cywilnej uczelni rewolucji w tym temacie się nie uczyni.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 02, 2013, 09:40:52 »
Cytuj
Więc czy SGSP konieczna i jedyna słuszna? Może nie, ale wskażcie alternatywę.
Proszę bardzo
http://www.edu.edu.pl/bezpieczenstwo-pozarowe-kierunek-zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji/studia-magisterskie-uzupelniajace/wojewodztwo-slaskie-katowice/11115

to chyba to samo ale inny link
http://www.studiamagisterskie.info/serwis.php?&s=1620&pok=35152&id=124&spec=17779&m=4&muz=u
lub ten nawet mundur tu jest widoczny
http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji-ii-stopnia/bezpieczenstwo-pozarowe,2,2,306,54,2160
a to??? też strażacy na stronie są
http://www.wsh-kielce.edu.pl/kierunki-studiow/bezpieczenstwo-wewnetrzne/poarnictwo.html

i tak można wskazywać i wskazywać. Wiem że nie ma tam laboratorium, ale czy po np. 15 latach służby jeszcze jest potrzebny pokaz rozgorzenia dla strażaka? Czy on tego nie wie? Tego  może się nauczyć na PIERWSZYM KURSIE o który pisałem.
 
Czy to są śmiecie?  jak pisze wielu "utalentowanych"?

pozdrawiam



antoni 7

  • Gość
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 02, 2013, 10:10:14 »
Czytając te Wasze wypowiedzi to utrzymuję się w przekonaniu,że strażakiem jest się do stopnia starszego ogniomistrza,a później to już tylko urzędnikiem pracującym w Straży.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 02, 2013, 11:35:16 »
a ja jeszcze podgrzeje atmosferę bo widzę, że niektórym to palma bije. Zgadzam się w pełni z wpisem dowódcy JRG. Panowie zrozumcie w końcu - kieruję do tych , którzy walczą o gwiazdki- że oficer PSP to ma być oficer w pełni tego słowa znaczeniu (przynajmniej ja tak to odbieram) , taki korpus , który był szanowany kilkanaście lat temu nawet przez ówczesne władze. Gdzie awans w stopniu to nie podwyżka rzędu 20zł- nawet na flaszkę nie starczy!!! Oficer to osoba decydująca się od młodości na wybranie takiej drogi (na swoim przykładzie uważam że ciężkiej, powodującej odrzucenie na bok przez 5 lat wszelkich przyjemności itp.) prowadzącej do promocji szabelką przez generała nie jak nie raz bywa , że dostają papierek przesłany pocztą. Oficerem powinno się zostawać właśnie po przebyciu takiej drogi, podjęcia takich decyzji życiowych aby w przyszłości odczuć, że było warto. Czy teraz jest warto? Dla mnie nie, bo piszą strażacy wielce rozgoryczeni, że nie mogą dzostać oficerem. A kto wam wcześniej tego zabronił!! Mama, tata. Nie , wyście chcieli iść na łatwiznę. Zaczępię się do straży na ratownika, potem oczywiście wysłanie na podoficerkę, zaoczne studia na szeregu "SORBON" i heja oficer w pełni. Tak jak pisali poprzednicy a gdzie pełny program nauczania!!! Fizyka, chemia, matematyka, mechanika, Elektroenergetyka, rysunek techniczny, termodynamika, sprzęt pożarniczy, ratownictwo techniczne itp. niestety tego Was nie nauczą na innych Sorbonach oprócz SGSP. W pełni zgoda, że wiele z tych wiadomości jest nie przydatne potem co nie oznacza, że mają być pominięte dla wiedzy OFICERA. Dla mnie prymus roku np. po zaocznych innych sorbonach posiadający korpus podoficerski lub aspirancki i staż w PSP 15 letni nie dorasta do pięt prymusowi po SGSP z takim samym stażem.- ZROZUMIELIŚCIE TO CZY TRZEBA JESZCZE JAŚNIEJ. Nie porównujcie do siebie najsłabszych oficerów po SGSP - może źle napisałem oficerów po SGSP nowo upieczonych. Takiego oficera porównajcie ze strażakiem nowo upieczonym po innej Sorbonie. DOTARŁO!!!!!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 02, 2013, 12:57:11 »
i tak można wskazywać i wskazywać. Wiem że nie ma tam laboratorium, ale czy po np. 15 latach służby jeszcze jest potrzebny pokaz rozgorzenia dla strażaka? Czy on tego nie wie? Tego  może się nauczyć na PIERWSZYM KURSIE o który pisałem.
Czy to są śmiecie?  jak pisze wielu "utalentowanych"?
pozdrawiam

Z tego co wskazałeś, to jedynie uczelnia w Kielcach to studia I stopnia, pozostałe to jedynie uzupełniające II stopnia (i dziwnym na I stopniu nie posiadają kierunku bezpieczeństwa pożarowego - nieco wybiórcze podejście do tematu).
Więc jeśli miałbym do czynienia z osobą, która jest absolwentem tej http://www.wsh-kielce.edu.pl/kierunki-studiow/bezpieczenstwo-wewnetrzne/poarnictwo.html, to nie miałbym żadnych obiekcji do jej wykształcenia. Dla mnie oficer, jednakże bez uprawnień do kierowania działaniami ratowniczymi (do tego potrzeba zrobienia stosownego przeszkolenia). Niestety poczytanie o rozgorzeniu a wypróbowanie tego na sobie w komorze to wierz mi, jest różnica.
A teraz powiedz ilu znajomych Ci osób, ubiegających się o szlify oficerskie, ukończyło tą kielecką uczelnię (lub adekwatną). Osobiście nie znam nikogo.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 02, 2013, 17:08:10 »
 
Cytuj
ja jeszcze podgrzeje atmosferę bo widzę, że niektórym to palma bije. Zgadzam się w pełni z wpisem dowódcy JRG. Panowie zrozumcie w końcu - kieruję do tych , którzy walczą o gwiazdki- że oficer PSP to ma być oficer w pełni tego słowa znaczeniu (przynajmniej ja tak to odbieram)

Oficer jesteś po SGSP a czytać nie umiesz?

Melania ci tego nie wklepała?

Ja napisałem, że POWINNO SIĘ ZLIKWIDOWAĆ STOPNIE W STRAŻY!!!!!!!!!
One do  niczego nie są potrzebne.
W PSP NAJWAŻNIEJSZE jest STANOWISKO nie stopień.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.372
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 02, 2013, 17:44:54 »
Oficer to osoba decydująca się od młodości na wybranie takiej drogi (na swoim przykładzie uważam że ciężkiej, powodującej odrzucenie na bok przez 5 lat wszelkich przyjemności itp.) prowadzącej do promocji szabelką przez generała nie jak nie raz bywa , że dostają papierek przesłany pocztą. Oficerem powinno się zostawać właśnie po przebyciu takiej drogi, podjęcia takich decyzji życiowych aby w przyszłości odczuć, że było warto. Czy teraz jest warto?
Aha czyli wobraż sobie że w KM w której pracuje najwyższe dowództwo z wyłaczeniem Z-cy komendanta nie planowało byc oficerami bo żaden nie konczył dziennie SGSP! A osoba pracująca 20 lat na podziale kształcąca sie w wielku kierunkach min. koncząca aspirantke i wyższe studia na uniwersytecie a nie SGSP bo kto by nie mówił SGSP to nie uniwersytet tylko akademia jakich wiele jest prywatnych bo takie szkoła ma kwity. Jak ktos nie wierzy niech sprawdzi :P:P
Nie porównujcie do siebie najsłabszych oficerów po SGSP - może źle napisałem oficerów po SGSP nowo upieczonych. Takiego oficera porównajcie ze strażakiem nowo upieczonym po innej Sorbonie. DOTARŁO!!!!!

 Jesteś dobrym oficerem?? Może się sprawdzisz w konkursie wiedzy... Proponuje Langa on nie konczył SGSP zjedzie cie w prawie oczywiscie związanym z pożarnictwem (taka dziedzina wiedzy której zapomnieli uczyc w SGSp) tak że nie bedziesz wiedział czy jesteś facet czy pajac!
I tak moge zaproponowac stado ludzi z którymi nawet nie bedziesz miał polotu
PS. Ja sie pisze na informatyke i łączność... oczywiscie chce rozmawiac tylko w ramach PSP czyli SWD, łączność radiowa :)
PSS> I z całych potyczek prawdziwego oficera zrobimy protokół. Pokaż ze jestes prawdziwym oficerem i jesli przegrasz przedstawisz sie...
Zrobimy taki mały konkurs który zwerfikuje wiedze ogolna "prawdziwych oficerów" !
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 02, 2013, 17:47:56 »
Za taką sytuację w PSP tak naprawdę powinno się podziękować kilku komendantom głównym wstecz.
To oni wytyczyli kierunek w którym toczy się straż, niestety kierunek prowadzi do tego, że (jak to pisano wyżej) aspirant to był ktoś, a teraz to pionek.
 
Generałów mamy więcej niż 6 razy większa policja.

Sytuacja wygląda tak, że dwóch oficerów kończy razem szkołę, potem w między czasie magistra i jeden z nich jest dowódcą GBA, a drugi jeździ z tyłu na ławie( i wzrokiem dusi kolegą ze szkoły)
A "produkcja" szkół idzie dalej w swym samonakręcającym się, chorym  systemie.

A może czas odwrócić sytuację. Nie każdy musi być oficerem, aspirantem, czy nawet podoficerem.
Strażak niech będzie strażakiem, na kurs podoficera niech będzie skierowanych np. 5 osób ze zmiany(d-ca zastępu), szkoła aspirantów dla dowódców sekcji i zmiany. Skończą się chore sytuacje typu, aspirant kieruje oficerem (bo wielu tak bardzo to boli).

Na reformę i  decyzję trzeba jaj, a na razie nie widać kogoś z nimi na stanowiska KG. Oficerzy kłócą się między sobą, tak samo aspiranci z cywilnymi studiami, o podoficerach już nie wspomnę.

I co? okazało by się, że szkoł trzeba 3 na na Polskę. Strażaków nie brakuje, bo wykładowcy i cała reszta poukrywana gdzieś po szkołach ma dwa wyjścia, na podział, albo na emkę.

To taka bajka, która może kiedyś będzie jawą.
Teraz mamy kolejną szkołę oficerów, aspirantów i diabli wie czego jeszcze - o np. kursy kierowania pojazdami na sygnale, ja bym dołożył kurs rozbudowy aparatu zarządzania i zwiększania etatów w KG, wtedy przebijemy magiczną cyfrę 35 tyś. strażaków.



Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 02, 2013, 19:37:38 »
wolt rezygnacja ze stopni podpisuję się ale korpusy były , są i muszą być w służbach mundurowych tak jak w szpitalu jest salowa-pielęgniarka-lekarz.
Eqinox -"PS. Ja sie pisze na informatyke i łączność... oczywiscie chce rozmawiac tylko w ramach PSP czyli SWD, łączność radiowa" jeśli nie jesteś jeszcze oficerem to proponuję abyś został a za 2 lata awans nawet na generała. Faktycznie posiadasz taką wiedzę aby nadać korpus z urzędu. Zapomniałem jeszcze trzeba z langiem złapać się z prawa- podejrzewam też bym przegrał bo jako d-ca zmiany od ponad 15 lat zamiast wkuwania prawa robię coś innego :gwiazdki:
Jeśli zaproponujesz jeszcze sport pozarniczy to podstawię swój nowy nabytek na zmianie- po Uniwerystecie i 2 latach pracy w PSP czyt. nauki na hakówce jest wyśmienity. Osobiście stanę do wiedzy z mojego hobby (mam podyplomówkę) tj. historii :rofl:
 

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 02, 2013, 20:07:10 »
Cytuj
wolt rezygnacja ze stopni podpisuję się ale korpusy były , są i muszą być w służbach mundurowych tak jak w szpitalu jest salowa-pielęgniarka-lekarz.
oficer zaczynasz mówić ( pisać ) z sensem  :straz:
tylko......

Widziałeś kiedyś, że lekarz podlega pod pielęgniarkę?
Żona mówi, że takie porównania nie mają sensu. Salowa czy pielęgniarka NIGDY nie wypisze recepty. A aspirant dowodzi akcją i to owszem często się zdarza zwłaszcza w mniejszych jednostkach.

Nie chodzi mi o dyskryminację oficerów, ale o równe szanse.

Dowódca JRG napisał, że oficer to jest KTOŚ, a kiedyś aspirant to była figura.
Za dużo u nas w służbie jest zależności. Aspirant jak przyszedłem do służby mógł być ( i był ) komendantem rejonowy. PSP wprowadziła, że tylko oficer może nim zostać. Aspiranci byli ( i są dalej) wypierani za stanowisk. Ktoś kto od 30 lat jest prewentystą może nauczyć niejednego oficera wielu ciekawych rzeczy. Do dziś nie jest oficerem, nie dlatego że nie chciało mu się uczyć. Wręcz przeciwnie, ale nie dostał WNIOSKU 01 KIERUJĄCEGO GO NA SGSP. Bez tego tam się nie dostaniesz. Możesz robić co chcesz, jak nie masz poparcia....
Od przyszłego roku korpus aspirantów nie ma sensu, chyba żeby awansować na oficera po innej uczelni.
Jestem uparty jak mawia moja żonka ( hehehehe) i będę twierdził dalej. Likwidacja stopni uzdrowi niejednego garba.

pozdrawiam.

Chyba zapisze się na emeryturę.
Za stary jestem na spory.....


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 02, 2013, 20:40:21 »

Może się sprawdzisz w konkursie wiedzy... Proponuje Langa on nie konczył SGSP zjedzie cie w prawie oczywiscie związanym z pożarnictwem
Ja sie pisze na informatyke i łączność... oczywiscie chce rozmawiac tylko w ramach PSP czyli SWD, łączność radiowa :)

Eqinox, to chyba nie tak. wiesz co to jest np. dziesięciobój? Wyobraź sobie, że strażak to taki dziesięcioboista. A ty chcesz przeciw niemu wystawić mistrza na 100m, mistrza w rzucie dyskiem, mistrza w skoku w dal etc. etc. Tyle, że Ci wszyscy "mistrzowie" w dziedzinie "dziesięciobój" nikną przy tym dziesięcioboiście.

pozdr.

ps. studiując w SGSP uczyłem się prawa (szczerze, podszedłem do zagadnienia: zalicz - zapomnij). Do takiego nastawienia swoje 3 grosze dołożył pewien dr prawa, który chciał nam koniecznie udowodnić, że w porównaniu ze studentami prawa jesteśmy matołami. Hm, cóż, miał rację... w dziedzinie prawa oczywiście. Ale już np. w dziedzinie działań gaśniczych ten student co najwyżej może pochwalić się znajomością wzoru wody H2O.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.372
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 02, 2013, 20:48:29 »
@ZERO - 11
Nie porównujcie do siebie najsłabszych oficerów po SGSP - może źle napisałem oficerów po SGSP nowo upieczonych.

A wiec jesli koś chce monopolu dla jeden grupy to powinien udowodnic ze nie jest dziesięcioboistą a mistrzem w każdej z 10 dziedzin ponieważ w innym przypadku pierwszeństwo powinni miec inni ludzie (czyt. prawo infromatyka etc. etc.) a skoro może miec dwie osoby pierszeństwo to z definicji nie ma go nikt.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 20:54:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 02, 2013, 20:57:57 »
Nie sądzę, byś znalazł omnibusa w całej PSP podobnie jak w każdym innym zawodzie z takim zakresem wiedzy nauczanej.
Kiedy ja zdawałem do SGSP nie było konkursu świadectw i toru przeszkód. Były testy z 3 przedmiotów i 3 konkurencje fizyczne.
I często gęsto bywało, że osoba dostawała 1 dnia komplet, czyli 180 pkt. z teorii a całkowicie wykładała się 2 dnia na sprawnościówce i vice versa. Oczywiście takie osoby nie dostawały się na studia.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 02, 2013, 21:14:33 »
Chcecie zmienić straż na forum? Od tego są inni...

Nie piszemy z CapsLockiem - patrz regulamin
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 21:24:33 wysłana przez robn »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 02, 2013, 22:09:50 »
wolt ja zawsze piszę z sensem (oczywiście w moim rozumowaniu) tylko inni nie chcą tego przyjąc bo zazwyczaj bije to w nich.
przeczytaj wcześniejsze moje posty a zauważysz, że winę za taki stan (np. aspirant rządzi oficerem) ponoszą nie tylko władze w PSP ale i sytuacja ekonomiczna. To co pisał dowódca- aspirant był figurą bo tyle było możliwości podjęcia pracy (straże zakładowe, kopalnie, PGR, inspektorzy w dużych zakładach itp.) że trudno nie było nią zostać. Dlatego też wielu takich aspirantów (raczej chorążych) jak zostało figurą to serdecznie w du.... miało podwyższanie kwalifikacji. Znam wiele przykładów, że komendanci na siłę kierowali ich do szkół a ci po jednym razie (Niech się odczepie szef) wracali z WOSP i twierdzili, że za wysokie progi. Zresztą o takich sytuacjach opowiadali wykładowcy, że chorążowie sami domagali się aby ich usunąć z list studentów. Problem pojawił się jak zwiekszono liczbę podchorążych a wymienione miejsca pracy zaczęły padać. Chorążowie w KP zaczęli czuć zagrożenie a że mieli już jakieś układy, coś do powiedzenia więc zaczeto wymyślać szybkie zmiany korpusów. Podobnie rzecz wyglądała na linni podoficer- aspirant tyle tylko, że pojawiło się to troszeczkę poźniej a dokładniej gdy powstała kolejna aspirantka.
Wolt wg mnie powinno wyglądać tak
1 korpus oficerski- Stanowiska dowódcze na minimalnym sekcji i kierownicze w komendach- minimum kierownik sekcji
2. korpus aspirancki- stanowiska niższe od oficerskich
3. korpus podoficerski- niższe od aspiranckich
Dla mnie proste jak budowa cepa- podobnie obecnie tak uporządkowano. Tyle tylko, że trzeba 1 pokolenie aby to miało zastosowanie.
A co do szpitala to myślę, że są przypadki, że pielęgniarka po latach doświadczenia, pracy mogła by zastąpić lekarza i też by potrafiła rozpoznać na co pacjent jest chory i co mu podać co nie oznacza że należy posadzić ją w gabinecie i dać pieczątkę lekarską :stop:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.372
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 02, 2013, 22:52:14 »
wg mnie powinno wyglądać tak
1 korpus oficerski- Stanowiska dowódcze na minimalnym sekcji i kierownicze w komendach- minimum kierownik sekcji
2. korpus aspirancki- stanowiska niższe od oficerskich
3. korpus podoficerski- niższe od aspiranckich
Dla mnie proste jak budowa cepa- podobnie obecnie tak uporządkowano. Tyle tylko, że trzeba 1 pokolenie aby to miało zastosowanie.
Ide o zakład że obecny porządek zostanie w ciagu max. 5 lat rozpierniczony :D Bo moim zdaniem zbedenie ogranicza ludzi ale to moje zdanie :) uważam że dobre były stanowiska tzw. łamane :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Dowódca JRG

  • Gość
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 02, 2013, 23:33:15 »
Dobry wieczór wszystkim.

Bardzo przepraszam, ale zbyt czeto Panowie przeinaczacie czyjeś myśli ( spisane w postach). Nigdy nie twierdziłem, że aspirant jest gorszy od oficera. Twierdzę, że zdarzały się przypadki ( nadal tak jest), że wolę aspiranta na stanowisku dowódcy zmiany niż czasami oficera ( nie analizuję w tej chwili po jakiej szkole). Nie należy kategoryzować ludzi wg. korpusów. To jest jeden z podstawowych błędów dowódcy. Zdarza się, że st.ogn. z 30-letnim stażem jest lepszy w konkretnej sytuacji niż nieopierzony oficer po SGSP. Ale to wszystko nie znaczy, że system dowodzenia w PSP trzeba odwrócić do góry nogami. To jednak, gdy trzeba podjąć decyzję, zazwyczaj wszyscy oglądają się na "dowódcę". Prawdziwy dowódca wykorzystując potencjał swoich podległych strażaków powinien podjąć jak najbardziej prawidłową decyzję. A tak naprawdę, Panowie "nie docenieni" zawodowo, tak naprawdę z ręką na sercu, Ile razy oczekiwaliście z kołataniem serca na decyzję KDR ( wtedy nie było chęci objęcia dowodzenia) w sytuacja gdy akcja była skomplikowania ponad standardowo. Pamiętam, nie raz komentarze "to on jest po SGSP", niech sobie radzi, my tu tylko robimy. Jak jest wszystko OK, to dużo zgłasza akces na dowódcę. Ale dowódcą się jest zawsze, a nie tylko na zmianie służby i w kwitku z wypłaty. Przepraszam, ale chyba całotygodniowa gonitwa za tym, żeby takim co  wypowiadają się na tym forum zmęczyła mnie tak że musiałem upuścić trochę pary z wentyla. A i kilka akcji w tym tygodniu było, gdzie nie było chojraków do podjęcia decyzji ( najbardziej boli, że wiem że byli to ludzie "niedowartościowani przez system" ( po uczelniach cywilnych ubiegających się o stopień oficerski od trzech lat). Pozdrawiam ROTSON.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 03, 2013, 14:54:22 »
dowódco JRG!!!! marzy mi się aby mieć w końcu okazję współpracować z takim dowódcą jak Ty. 

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 03, 2013, 22:36:57 »
Powrócmy do tematu, przypuścmy strazak w 2013 roku dostaje stanowisko oficerskie bedac asppirantem, czy w 2014 zalapie sie na ostatni awans na ml. kpt. ?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 03, 2013, 22:46:16 »
Tak, oczywiście i pewnie nikt nie słyszał o przypadkach, gdy przychodził aspirant, albo kapitan po szkole, siadał z przodu, ale dowódca jednostki, czy też zmiany sadzał za nim doświadczonego podoficera, żeby ten w razie "W" naprostował go :gwiazdki:. wiedza wiedzą, doświadczenie doświadczeniem, a nawet nie wspomnę o predyspozycjach do dowodzenia czymkolwiek, bo tego nie można się nauczyć.

Offline xwidmox

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 04, 2013, 00:06:39 »
słyszał, słyszał, ale coż w tym dziwnego ? tak powinno się to odbywać. młody oficer/aspirat po rozpoczęciu służby na PB powinien spędzić trochę czasu na pace, obserwować, wyciągać wnioski, pytać i się uczyć. później powinien próbować sił jako dowódca, ale pod kontrolą jak to wyżej wspomniane kogoś bardziej doświadczonego, kto w razie konieczności zareaguje i skoryguje decyzje. niestety ale pomimo "ogromu" programu wpajanemu w SG/SA to stricte pojętego dowodzenia tam zbytnio nie uczą wiec system nauki od starszych i bardziej doświadczonych jest całkowicie normalny i IMHO młody oficer/aspirant nie powinien się oburzać, że w początkowej fazie kariery przypadnie mu funkcja ratownika czy "kontrolowanego dowódcy". ale to tylko moje zdanie... ^_^

Offline zak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 04, 2013, 08:43:30 »
Czy ktoś wie od kiedy zaczną obowiązywać te beznadziejne zasady? Czyli żeby dostać awans na pierwszy stopień oficerski trzeba skończy jakieś śmieszne kursy w SG?