Autor Wątek: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014  (Przeczytany 55718 razy)

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« dnia: Grudzień 14, 2012, 12:02:07 »
Mam pytania odnosnie nowych zasad przyznawania awansow od 2014 roku. Jak wiadomo do konca 2013 roku moze otrzymac awans np. aspirant z odpowiednim stazem sluzby na dowodce zmiany a od 2014 nie bedzie juz to mozliwe bo jest to stanowisko oficerskie i bedzie mogl nim zostac tylko oficer z odpowiednim stazem. Moje pytanie to: Czy wiecie cos na ten temat, ze osoby konczace szkoly aspiranckie i SGSP po 2013 roku beda dostawaly tytul odpowiednio technika pozarnictwa i inzyniera pozarnictwa a stopnie młodszego aspiranta i mlodszego kapitana tylko i wylacznie wtedy gdy 3 miesiace przed mianowaniem beda zajmowaly w swojej komendzie stanowisko aspiranckie i oficerskie.

leszno

  • Gość
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2012, 17:42:14 »
czy od 2014 stanowisko d-cy sekcji bedzie tylko aspiranckie? bo teraz jest i asp i ofic

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2012, 17:57:29 »
będzie tak i tak Ale   żeby mieć zastępce zmiany trzeba oficera

Offline lvkas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2012, 18:02:17 »
wystarczy z wujkiem google pogadać a on prawdę Ci powie.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 20 marca 2009 r.
w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej

Załącznik nr 6

http://www.skpnszz.org/downloads/przepisy%20PSP/d09448kwalifikacje.pdf
strona 11,12



Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2012, 17:39:12 »
Czyli reasimujac dostane awans po 2014 roku konczac studia oficerskie na mlodszego kapitana? Krotka odpowiedz tak czy nie?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2012, 20:10:53 »
Na mł. kpt. (jak i mł. asp.) się promuje, to nie typowy awans  :wacko:
Tak, dostaniesz. Nie ma w tym rozporządzeniu zapisów, które by to dodatkowo regulowały.

ps. mając jakie stanowisko będziesz promowany?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2012, 20:43:48 »
Krótka odpowiedz powinna brzmieć NIE, bo oficer powinien przyswoić przynajmniej podstawowe akty prawne regulujące służbę w PSP!

Powinna tak brzmieć, ale nie może.
Zapoznaj się chociaż z tym http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17618.msg199101.html#msg199101 Panie przyszły oficerze  :cooo:

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2012, 16:20:51 »
Nie jest ważny kolor munduru, ani zawartość pagonów... Von Nogaye są wśród nas!

[youtube]http://youtu.be/NHycPiY6wEM[/youtube]
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

wujo2010

  • Gość
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:59:52 »
Dzisiaj dowiedziałem sie że Nowe zasady przyznawania awansow od 2014 wejdą dopiero w 2016 . Słyszał ktoś może coś już na ten temat ?

emoo

  • Gość
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:47:57 »
Też obiło mi się o uszy, że rozporządzenie ma obowiązywać z małym poślizgiem, nie słyszałem tylko, że konkretnie od 2016...

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2012, 14:41:07 »
witam. gdzie słyszeliście informacje o przesunięciu rozporządzenia na 2016?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2012, 16:56:57 »
mam kolege w CSPSP i on mi mówil  :straz: niestety nie mam nic na poparcie tej informacji :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2012, 17:05:32 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2012, 21:09:20 »
A co z absurdalnym zapisem, gdzie oficer po aspirantce i cywilnych studiach nie może awansować na stanowiska  z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Jeżeli nie mają zamiaru tego zmienić, moim zdaniem powinni również nie przesuwać rozporządzenia.

Offline username 2013

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2012, 22:13:48 »
A co z absurdalnym zapisem, gdzie oficer po aspirantce i cywilnych studiach nie może awansować na stanowiska  z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Jeżeli nie mają zamiaru tego zmienić, moim zdaniem powinni również nie przesuwać rozporządzenia.


 Oczywiście powinni to zmienić. Oficer to powinien być po szkole oficerskiej, a nie szkole latających dywanów. Powinno wstrzymać się wszystkie mianowania na mł. kpt. po studiach cywilnych.

Offline strazyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2012, 23:53:44 »
A co z absurdalnym zapisem, gdzie oficer po aspirantce i cywilnych studiach nie może awansować na stanowiska  z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Jeżeli nie mają zamiaru tego zmienić, moim zdaniem powinni również nie przesuwać rozporządzenia.


 Oczywiście powinni to zmienić. Oficer to powinien być po szkole oficerskiej, a nie szkole latających dywanów. Powinno wstrzymać się wszystkie mianowania na mł. kpt. po studiach cywilnych.

Po pierwsze: w czym gorszy będzie jako oficer, aspirant z 10-cio letnim stażem na podziale od młodzika po szkole oficerskiej.
Po drugie: np. szef zmiany w stopniu aspiranckim po ukończeniu studiów cywilnych z chwilą awansu na mł. kapitana nie dostaje "pomroczności jasnej" żeby nie mógł dowodzić zmianą i dalej awansować.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2012, 00:03:18 »
Zgadzam się z przed mówcą. Bo coś jest tu nie tak że nie jest stawiane na staż tylko na gwiazdy. Coś ta nasza firma idzie w złą stronę

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2012, 14:36:57 »
Zlikwidować SGSP !
Panom aspirantom wręczać awanse na pierwszy stopień oficerski po odsłużeniu 10 lat. Panom podoficerom po odsłużeniu 12 lat. Panom strażakom po odsłużeniu 15 lat ! OBLIGATORYJNIE !
Przecież po otrzymaniu awansu nie dostaną "pomroczności"  :gwiazdki:
" Coś ta nasza firma idzie w złą stronę"  :wall:

Nie wręczać nikomu bez ukończenia SGSP! Może tak ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2012, 14:53:29 »
Zlikwidować SGSP !
Panom aspirantom wręczać awanse na pierwszy stopień oficerski po odsłużeniu 10 lat. Panom podoficerom po odsłużeniu 12 lat. Panom strażakom po odsłużeniu 15 lat ! OBLIGATORYJNIE !
Przecież po otrzymaniu awansu nie dostaną "pomroczności"  :gwiazdki:
" Coś ta nasza firma idzie w złą stronę"  :wall:

Nie wręczać nikomu bez ukończenia SGSP! Może tak ?

Pamiętasz, jak w latach 90 po kursie podstawowym i kursie ciążowym (9-miesięcznym) natrzepali oficerów biurowych.
Teraz, aby kierować działaniami ratowniczymi i zajmować stanowiska dowódcze muszą ukończyć kurs podoficerski i SA w stopniu brygadiera. :klol:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2012, 15:23:22 »
Zlikwidować SGSP !
(.....)
Nie wręczać nikomu bez ukończenia SGSP! Może tak ?
Pierwsze zdanie w 100 % popieram,
A z drugim w 100% się nie zgadzam.
Ale to chyba w innym temacie przerabialismy....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2012, 15:29:59 »
Zlikwidować SGSP !
Panom aspirantom wręczać awanse na pierwszy stopień oficerski po odsłużeniu 10 lat. Panom podoficerom po odsłużeniu 12 lat. Panom strażakom po odsłużeniu 15 lat ! OBLIGATORYJNIE !
Przecież po otrzymaniu awansu nie dostaną "pomroczności"  :gwiazdki:
" Coś ta nasza firma idzie w złą stronę"  :wall:

Nie wręczać nikomu bez ukończenia SGSP! Może tak ?

Pamiętasz, jak w latach 90 po kursie podstawowym i kursie ciążowym (9-miesięcznym) natrzepali oficerów biurowych.
Teraz, aby kierować działaniami ratowniczymi i zajmować stanowiska dowódcze muszą ukończyć kurs podoficerski i SA w stopniu brygadiera. :klol:

Jasne, że pamiętam. Ba, znam takie przypadki osobiście!  :szalony:
Jak wielokrotnie powtarzałem MOIM zdaniem ubrać "gwiazdki" równoznaczne jest z ukończeniem "gwiazdkowej" uczelni.
W myśl zasady "chcesz być oficerem ukończ oficerkę" inaczej studiuj sobie gdziekolwiek, ale na pagonie nosić będziesz również cokolwiek innego (niższego).

PS.
A mnie słuchy doszły właśnie, że nikt bez SGSP nie dostanie już **  :szalony: :szalony: :gwiazdki: :gwiazdki: :tuba:

Offline a.overeem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2012, 17:47:13 »

Zlikwidować SGSP !
Panom aspirantom wręczać awanse na pierwszy stopień oficerski po odsłużeniu 10 lat. Panom podoficerom po odsłużeniu 12 lat. Panom strażakom po odsłużeniu 15 lat ! OBLIGATORYJNIE !
Przecież po otrzymaniu awansu nie dostaną "pomroczności"  :gwiazdki:
" Coś ta nasza firma idzie w złą stronę"  :wall:

Nie wręczać nikomu bez ukończenia SGSP! Może tak ?

Pamiętasz, jak w latach 90 po kursie podstawowym i kursie ciążowym (9-miesięcznym) natrzepali oficerów biurowych.
Teraz, aby kierować działaniami ratowniczymi i zajmować stanowiska dowódcze muszą ukończyć kurs podoficerski i SA w stopniu brygadiera. :klol:

Jasne, że pamiętam. Ba, znam takie przypadki osobiście!  :szalony:
Jak wielokrotnie powtarzałem MOIM zdaniem ubrać "gwiazdki" równoznaczne jest z ukończeniem "gwiazdkowej" uczelni.
W myśl zasady "chcesz być oficerem ukończ oficerkę" inaczej studiuj sobie gdziekolwiek, ale na pagonie nosić będziesz również cokolwiek innego (niższego).

PS.
A mnie słuchy doszły właśnie, że nikt bez SGSP nie dostanie już **  :szalony: :szalony: :gwiazdki: :gwiazdki: :tuba:




W 100% popieram że stopień oficerski po szkole oficerskiej.
Tylko odblokujmy szkołę oficerską dla tych którzy chcą się w niej uczyć- myślę tu o osobach po SA których blokują Komendanci nie wyrażając zgody na naukę w SGSP.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2012, 17:57:59 »
Skoro na zmiany się zanosi to dlaczego u nas nie może być jak  np.  w policji ten co jest w służbie  nie musi robić żadnej aspirantki tylko wystarczy mieć etat, stopień i lata służby i dostaje z przydziału ? 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2012, 18:11:06 »
Skoro na zmiany się zanosi to dlaczego u nas nie może być jak  np.  w policji ten co jest w służbie  nie musi robić żadnej aspirantki tylko wystarczy mieć etat, stopień i lata służby i dostaje z przydziału ?
Myślę, że wystarczy "odblokować" SGSP. Może się okazać, że podoficerowie dają sobie lepiej radę, niżeli aspiranci.
Są w służbie ludzie o szerokim wykształceniu. Ogromnej wiedzy "przydatnej" w strukturach. Są ludzie stabilni emocjonalnie i logicznie myślący, ALE bez "poparcia" swoich przełożonych (różnego szczebla). Dzienne, zaoczne, mundurowe, czy cywilne.
Wystarczy stworzyć jedną jasno określoną ścieżkę. Wyższe, średnie, garnki,politechnika, czy biotechnologia. Ukończ SGSP i załóż **
Bez kursów, studium itp. Zero skierowań, zgód, czy innych poprawnie politycznych spraw. Zgłaszasz się, przechodzisz nabór, studiujesz, kończysz i nabywasz uprawnienia do awansu.
Tematem innym jest poziom kształcenia, ale to nie wątek tutaj.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2012, 18:26:44 »
Chodzi mi dokładnie o stanowisko Starszy Operator w mysl nowych przepisów stanowisko aspiranckie , żeby je dostać trzeba bedzie walczyć o to by dostać sie na aspirantke , z tego co wiem jest nacisk na przyjmowanie po szkole aspirantów . Więc my podoficerowie jesteśmy z góry na straconej pozycji żeby wogóle nawet przed emką dostać Sarszego Operatora . Może sie okazać że nowo przyjety aspirant z mniejszym stażem nas zablokuje .Jakoś do tej pory st.ogniomistrz radził sobie na tym stanowisku .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 18:34:48 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nowe zasady przyznawania awansow od 2014
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2012, 22:12:17 »
Chodzi mi dokładnie o stanowisko Starszy Operator w mysl nowych przepisów stanowisko aspiranckie , żeby je dostać trzeba bedzie walczyć o to by dostać sie na aspirantke , z tego co wiem jest nacisk na przyjmowanie po szkole aspirantów . Więc my podoficerowie jesteśmy z góry na straconej pozycji żeby wogóle nawet przed emką dostać Sarszego Operatora . Może sie okazać że nowo przyjety aspirant z mniejszym stażem nas zablokuje .Jakoś do tej pory st.ogniomistrz radził sobie na tym stanowisku .

Jeszcze chwilę i będziesz mógł podejść do egzaminu eksternistycznie. Spokojnie! Masz "warunki", żeby mianować Cię na stopień i stanowisko to sobie poradzisz.