Autor Wątek: Likwidacja Korpusu Aspirantów?  (Przeczytany 14227 razy)

Offline jelo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« dnia: Styczeń 07, 2006, 19:00:21 »
kiedy nastapi likwidacja tego korpusu??? kiedy zaprzestana naboru do szkół aspiranckich??

Offline PJDM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2006, 19:28:51 »
A skąd ty masz takie informacje?  :o
Moim zdaniem aspiranci są bardzo potrzebni w PSP, ponieważ mają bardzo dużą wiedzę zdobytą w SA PSP.
Jeśli już coś to likwidacja jednej ze szkół SA ponieważ zaroiło się od pwnego czasu od aspirantów (tych po dziennych i zaocznych) :D  

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2006, 21:43:04 »
co ty człowieku opowiadasz... nie bardzo rozmiem i nie bardzi widze sens twijej wypowiedzi...

pozdrawiam

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2006, 09:27:13 »
dziwne to trochę co piszesz  ;) . ale są ludzie i taborety. :P  

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:35:14 »
Moim zdaniem pod względem podziału bojowego bardziej przydatni od oficerów  są  właśnie aspiranci  bo maja większa wiedze  na podziele po szkole jeśli trafia na podział po paru latach  znaja rzemiosło że ho ho a nie tylko papierki  i predyspozycje  dowódcze lub nie  bo można być oficerem  i nie umieć nawet swa wypłatą  zarządać .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:48:08 »
i tutaj Cieniu zwracam honor

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:58:52 »
Cień- popieram:)

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2006, 13:14:33 »
ja także.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2006, 13:54:21 »
Chciałbym poprosić o dane, na jakiej podstawie tak twierdzicie? Oczywiście zamiast strażackiego czary-mary Cienia poproszę o jakieś rzeczywiste argumenty, np. porównanie ilości godzin 2 letniej szkoły aspiranckiej i 4-letnich studiów zawodowych, chętnie też dam się przekonać przez porównanie programów nauczania.  
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2006, 14:49:15 »
To nie kwestja nawet  ilości godzin bo ktoś to kuma od razu  a innemu łopatą nakładają i nic   bo przez 5 lat nauki  w SGSP  powiedz sam czy tylko bojówki  uczą . A w aspirantce to podstawa cała  reszta to tak zwane przedmioty dodatkowe    w oficerskiej jest odwrotnie . Ale  nie chodzi nawet o to  Aspiranci po szkole częściej niż oficerowie idą na podział to 1. a 2.  to że częścią korpusu aspiranckiego to ludzie  pracujący na podziale  podwyższający swoje kwalifikację  za co im chwała  i tu nie porównuj takiego z oficerem  dopiero po szkole  bo przy nich bo w tym świetle to oficer młody bardzo blado wygląda. Chyba że gość z podziału poszedł zaocznie  na SGSP  to inna postać żecz lecz tych przypadków jest malutko. I by mnie dobrze zrozumieć  mówie o młodych oficerach . Zresztą nie spodkałem oficera nie z podziału by idealnie znał sprzęt na wozie   jego rozmieszczenie  i tak naprawde co i w jaki sposób  robi rota  przy akcji tylko na ćwiczeniach to widzą  co nie zawsze sie pokrywa z akcją . Dlatego mam takie zdanie na ten temat . Co do czary mary się nie czepiaj bo tu nie ma nic z magji lecz sięgnij do słownika angielskiego  taki zespół był  dla jasności  więc nie ironizuj proszę . Tak jak piszesz był bym czarodziejem to zapewniam wyczarował bym ci pypcia na języku mówie o Przemku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2006, 15:11:51 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2006, 15:50:23 »
Cieniu jesteś WIELKI. Zasób twej wiedzy powala na kolana wszystkich innych. Szkoda tylko że z taką mądrością jakoś nie udzielasz się w dziale "taktyka działań rat-gaśn."  Dlatego proszę cię, oświeć nas-ciemnych-twoją wszechmądrością, zacznij pisać także w dziale taktyki. Ku chwale ojczyzny. Amen.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2006, 16:07:05 »
Cytuj
Cieniu jesteś WIELKI. Zasób twej wiedzy powala na kolana wszystkich innych. Szkoda tylko że z taką mądrością jakoś nie udzielasz się w dziale "taktyka działań rat-gaśn."  Dlatego proszę cię, oświeć nas-ciemnych-twoją wszechmądrością, zacznij pisać także w dziale taktyki. Ku chwale ojczyzny. Amen.
Dzięki nie przesadzaj jednak wcale nie jestem taki mocny też się cały czas uczę  wydaje mi sie że w tym fachu trzeba by nie zostać w tyle . Za zaproszenie dziękuję spróbować zawsze można  na koniec  nie zły  kpiaż z ciebie już wiem czemu się rozstałeś  z PSP  poznali sie na tobie  i nawet szlify oficerskie nie uchroniły przed unikaniem ciebie a ojczyzne  i sprawy duchowe zostaw w spokoju  buraczku  pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2006, 18:45:21 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

sase

  • Gość
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2006, 19:31:20 »
Znów temat, gdzie następuje licytacja, kto lepszy :lol: , powiem tylko tyle, że na podziale trzeba kilkanaście lat popracować, żeby powiedzieć, że się jest dobrym strażakiem ;)


Pozdrawiam

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:13:28 »
Witam Panów

Moje słowo na niedzielę:
- po pierwsze Wielcy nie mówią o swojej wielkości,

- po drugie - moje osobiste zdanie - aspirancki korpusik jest zbędny. Dobry oficer po dobrej oficerskiej szkole z dobrym doświadczeniem i dobrymi podoficerami oraz pozostałymi strażakami załatwia temat. Po co szczebel pośredni?

Co Wy na to?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:41:25 »
Popieram!
Tak samo jak zlikwidowanie korpusu chorążych w WP - wymierają śmiercią naturalną. Każda formacja mundurowa powinna opierać się na dobrze wyszkolonych podoficerach dowodzonych przez jeszcze lepiej wyszkolonych oficerów. Kandydaci na oficerów powinni też przed rozpoczęciem SG odbyć staż na stanowiskach przewidzianych dla strażaków i podoficerów. Nabór wewnętrzny do SG to jest to do czego powinniśmy dążyć. I zapewniam was, że nawet gdyby trafiali tam sami garbaci to cieszyliby się dużo większym autorytetem na podziale.
A tak w ogóle to za dużo nam się narobiło oficerów. Słyszałem, że w stolicy to nawet z tyłu jeżdżą.
Uważam też, że szkolenie podoficerów powinno być dwustopniowe.  
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2006, 23:46:43 »
Cytuj
A tak w ogóle to za dużo nam się narobiło oficerów
Zgadza się i nie tylko ;) Czyja to wina?  Z całym szacunkiem idąc tym tokiem rozumowania, po co są w różnorakich urzędach, wszelcy podinspektorzy, inspektorzy..., naczelnicy, itd. jak ich tam jeszcze zwał? Stażysta, urzędnik, kierownik. Poza tym, czy PSP koniecznie musi być formacją mundurową w pełnym tego słowa znaczeniu? Kiedyś doświadczony  ogniomistrz na podziale /d-ca zmiany/ i nie tylko /również w biurze/ wystarczał. Obecnie choćby nie wiem co, w biurze nie ma czego szukać. Jak już mgr czy inż, to niebawem najmniej aspirant lub kapitan. Na podziale również każdy nawet po szkole często zaraz uważa się lub uważają, go odgórnie za lepszego i dlatego takie różne "przepychanki".  
Napewno  jak już - co najmniej kilka stanowisk powinno być "cywilnych" Zresztą nie raz TU  - już o tym była mowa. Szkoda to ciągnąć!
Pozdr.
Ps. Aspiranci? Hm... można to odnieść niemal do każdego korpusu od samego dołu ... do góry. "Generałów" też Nam tylu trzeba? Swoja drogą -  wszędzie likwidacja: PA, korpusu....co następne? :D  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2006, 23:58:19 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2006, 10:05:22 »
Cytuj
Witam Panów

Moje słowo na niedzielę:
- po pierwsze Wielcy nie mówią o swojej wielkości,

- po drugie - moje osobiste zdanie - aspirancki korpusik jest zbędny. Dobry oficer po dobrej oficerskiej szkole z dobrym doświadczeniem i dobrymi podoficerami oraz pozostałymi strażakami załatwia temat. Po co szczebel pośredni?

Co Wy na to?
Dobrej oficerskiej szkole  to ile ich mamy bo ja znam jedną i nie przesadzasz z ta dobrocią . Nie dziwcie sie że podziałowcy podnosza swe kwalifikacje   lepiej zajżyjcie na tabelkę grup i stanowisk  obecnie  na kilka stanowisk   możesz wskoczyc po aspirantce  dawniej mógł podoficer  przykład   starszy operator sprzętu spec.  czy dowódca zastępu  powiecie może że to ja specjalnie podnoszę poprzeczkę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2006, 19:14:32 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2006, 14:37:44 »
Cały czas przewija się wątek w tematach kto i po jakiej szkole jest lepszy. Mówicie o dobrze wyszkolonych podoficerach i jeszcze lepszych oficerach. Co do podoficerow nie ma zastrzeżeń z tymi drugimi rzeczywistość pokazuje prawdziwe oblicze SGSP, jak jeden z drugim mają trafić na podział. Spodnie od koszarówki im falują ze strachu. Napakowani teorią w większości nie przydatną boją się włsnego cienia. Dlaczego tak mało oficerów po SGSP trafia na podział jesli wogóle tarafiają? Dlaczego tylko biurka się trzymają? Przecież podział to głównie podoficerowie i aspiranci. No dowódca zmiany może jest oficerem. A reszta od brudnej roboty? To stażacy, podoficerowie i aspiranci. Niestety dobrze wyszkolonych oficerów jest u nas ja na lekarstwo. W większości to garbusy jadacy na układach swoich tatusiów, wujków etc. Nie mówię, że jest to złe, bo jesli gość jest naprawdę dobry i chce pracowac w PSP to spoko, ale w większości przypadków to tatusiowie wlasnie chcą żeby tradycje byly podtrzymane a poza tym praca pewne i pensja na 1-go zawsze na koncie, dodatkowo mundurówka, 13-stka. Jestem zdania że owszem SGSP powinna być ale po to, żeby dokształacać ludzi podwyższających swoje kwalifikacje. Droga kariery powinna być następująca: od strażaka, do podoficera i ewentualnie po zdobyciu doświadczenia zawodowego egzamin i studia albo kurs oficerski wlasnie w SGSP, aspirantki owszem nie tyle zlikwidować co przekształcić w ośrodki szkolenia z prawdziwego zdarzenia. I dopiero wtedy po przejściu wszystkich szczebli może delikwent starac sie o stopień oficera. Moim zdaniem najrozsądniejsze rozwiązanie. Każdy wtedy musiałby zaliczyć podział, nie wszkole ale na jogurcie i poznać zycie od wewnątrz. Nabrali by trochę szacunku dla pracy i ludzi na podziale którzy ją wykonują. Na lepsze się nie zanosi więc moje zdanie pozostawiam tylko pod waszą rozwagę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2006, 14:42:24 wysłana przez strazak998 »

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2006, 15:15:55 »
Cytuj
1. "gróp "
2. "obecnie  na kilka stanowisk   możesz wskoczyc po aspirantce  dawniej mógł podoficer "
kurna ciągle od nas wymagają i ponoszą nam te poprzeczki
dawniej wystarczyło że człowiek umiał się podpisać. a do ognia to na łunę wozem drabiniastym się jechało..to były czasy ehhh...szkoda że te czasy nie wrócą  :lol:

tak to jest drogi Cieniu że życie ciągle gna do przodu..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2006, 22:26:08 wysłana przez gorex »
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2006, 15:47:09 »
Sprawa likwidacji korpusu aspirantów przewija się w PSP od dawna trudno powiedzieć dla czego ale skoro tak często powraca ten temat to  może coś w tym jest, z drugiej strony nikt nie jest na razie w stanie zreformować systemu naboru i kształcenia w ciągu jednego dnia. Myślę że systemy pracy od szeregowego strażaka na podziale a następnie w zależności od umiejętności i predyspozycji dalsze podnoszenie kwalifikacji pozwoliło by na ujednolicenie strażaków a nie ciągłe kłótnie i podział na lepszych i gorszych na razie są to moje pobożne życzenia. Swoją drogą system szkolenia który gwarantuje zatrudnienie pozbawia trochę ambicji i zaangażowania zwłaszcza ludzi którzy za dużo pracy nie włożyli w dostanie się dostanie się do szkoły. Mam nadzieję że nie zabraknie mi tych ambicji do końca szkoły i wreszcie uda mi się zdobyć większe doświadczenie :D  

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2006, 17:33:43 »
Sam jestem po Szkole Aspirantów dziennej, i uwazam iz korpus ten jest bardzo potrzebny, gdyz kształci typoowe kadry do podziału bojowego-którzy wynosża troszke wiedzy ze szkoły-napewno wiecej tej praktycznej anizeli oficerowie po SGSP.
Nie słyszałem żadnych informacji ani planów co do likwidacji tego korpusu przez obecne władze-jestem często na zebraniach z wyższymi władzami, i nogdy taka sugestia co do tego tematu nie padła.Na szczęscie...

aspirantos

  • Gość
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:05:57 »
Oficerowie, to nie po to są żeby pracować fizycznie ( praktycznie) tylko powinni mieć predyspozycje na dowódców , komendantów, biegłych sądowych, rzeczoznawców ds. ppoż.  i po to są w tej szkole.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:13:56 »
Nurtuje mnie jedno pytanie... Jeśli już dojdzie do likwidacji korpusu aspirantów to co stanie się z aspirantami? Zostaną zdegradowani do stopni podoficerów?  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2006, 18:51:03 »
O czym wy tu mówicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Jaka likwidacja . Aspiranci tak samo są potrzebni jak oficerowie i podoficerowie.
Jest to pośrednia kadra która nadaje się na podział bojowy.Jako d0ca zmiany,sekcji i zastępu. Nie ma nic lepszego na podziale niż aspirant z 5-cio 6-ścio letnim stażem w podziale.
Skończcie ten temat !!!!!!!!!!!!!
Jestem oficerem-dowódcą JRG . Mam szacunek dla aspirantów w mojej jednostce.
Pozdrawiam !!!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Likwidacja Korpusu Aspirantów?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2006, 19:21:54 »
Cytuj
Cytuj
1. "gróp "
2. "obecnie  na kilka stanowisk   możesz wskoczyc po aspirantce  dawniej mógł podoficer "
kurna ciąglą od nas wymagają i ponoszą nam te poprzeki
dawniej wystarczyło że człowiek umiał się podpisać. a do ognia to na łunę wozem drabiniastym się jechało..to były czasy ehhh...szkoda że te czasy nie wrócą  :lol:

tak to jest drogi Cieniu że życie ciągle gna do przodu..
No masz racje  nie wyśmiewaj się z łuny bo tak nie dawno na nią jechałem fakt też że się zmienia  to oczywiste napisałem to w kątekście  podnoszenia wymagań  bo trzeba coś dac młodemu po szkole  i by nie był taki robol to przy najmniej dowódcę zastępu na początek nie bardzo zrozumiałeś  tematu . I nie zwracaj mi uwagi na pisownie  póki nie poprawisz swojej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2006, 19:23:10 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.