Autor Wątek: Awans na mł. kpt.  (Przeczytany 27583 razy)

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Awans na mł. kpt.
« dnia: Marzec 31, 2012, 10:07:33 »
Witam chciałbym się dowiedzieć od Was koledzy i koleżanki jak wygląda sytuacja w waszych jednostkach z awansami. Mam sześć lat pracy na podziale jestem w stopniu aspiranta, mam tytuł inżyniera z cywilnych zaocznych studiów, nie modę dostać stopnia oficerskiego na podziale, jak najwyżej to musiałbym iść na PSK. Czy to prawda że nie ma takiej możliwości aby na podziale aspirant został oficerem jeśli posiada wyższe studia tylko musi iść na PSK bo tam są stanowiska oficerskie? Jak taka sytuacja wygląda u Was, pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2012, 21:22:52 wysłana przez dago »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2012, 10:14:06 »
Odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz w regulaminie organizacyjnym komendy, w której jak określiłeś już pracujesz 6 lat.

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2012, 11:00:59 »
Właśnie w regulaminie komendy gdybym znalazł odpowiedz to nie pisałbym na forum. Chciałbym też wiedzieć jak jest w innych jednostkach.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2012, 11:02:01 »
U mnie w komendzie w tym roku ma przynajmniej jeden aspirant dostać stopień oficerski i nadal będzie na podziale.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2012, 11:07:53 »
Właśnie w regulaminie komendy gdybym znalazł odpowiedz to nie pisałbym na forum. Chciałbym też wiedzieć jak jest w innych jednostkach.

Widocznie, nie dość starannie przejrzałeś ten dokument.

Na końcu jest tabelka z ilością osób w danym korpusie w poszczególnych wydziałach i na stanowiskach.

Każda komenda robi regulamin po siebie.
PSK 6 osób - 6 oficerskich.
PB 50 osób - 3-6 oficerskich.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2012, 11:08:44 »
żeby dostać stopień musisz mieć stanowisko oficerskie. prosta piłka. przeczytaj regulamin komendy i będziesz wiedział, które stanowiska na podziale są  stanowiskami oficerskimi.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2012, 11:13:36 »
Przeważnie w małych komendach jest to stanowisko Dowódcy Zmiany oraz Z-cy Dowódcy Zmiany po 31.12.2013 r. będzie to też Dowódca Sekcji.

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2012, 11:15:14 »
Macie racje tak jak piszecie u nas tez są  określone ilości stanowisk oficerskich na podziale i na PSK. Z tym że na podziale mamy stanowiska oficerski ale awans można otrzymać tylko z tych stanowisk które są na PSK, a te na podziale to nr 1 nawet wniosków nie wysyła, więc to chyba nasz wewnętrzny problem. Dzieki za odpowidzi, pozdrawiam.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2012, 11:26:15 »
Macie racje tak jak piszecie u nas tez są  określone ilości stanowisk oficerskich na podziale i na PSK. Z tym że na podziale mamy stanowiska oficerski ale awans można otrzymać tylko z tych stanowisk które są na PSK, a te na podziale to nr 1 nawet wniosków nie wysyła, więc to chyba nasz wewnętrzny problem. Dzieki za odpowidzi, pozdrawiam.

Aby otrzymać I stopień oficerski pełniąc służbę na PSK nie potrzebne jest przeszkolenie zawodowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20062211626&type=2

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2012, 11:40:38 »
I wszystko jasne, dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2012, 11:55:48 »
Przeważnie w małych komendach jest to stanowisko Dowódcy Zmiany oraz Z-cy Dowódcy Zmiany po 31.12.2013 r. będzie to też Dowódca Sekcji.
d-ca sekcji na stanowisku oficerskim obowiązuje tylko do 31.12.2013 (zal nr 6), później stanowiskiem oficerskim będzie z-ca d-cy zmiany i wyższe (zal nr 3).


[załącznik usunięty przez administratora]
EGO = 1 / wiedza

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2012, 12:00:36 »
a nie możesz iść na te PSK na jakiś czas, dostać awans, a następnie przenieść się spowrotem na PB. Ewentualnie rozważ przeniesienie do innej komendy na stanowisko oficerskie w podziale
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2012, 12:21:19 »
Przeważnie w małych komendach jest to stanowisko Dowódcy Zmiany oraz Z-cy Dowódcy Zmiany po 31.12.2013 r. będzie to też Dowódca Sekcji.
d-ca sekcji na stanowisku oficerskim obowiązuje tylko do 31.12.2013 (zal nr 6), później stanowiskiem oficerskim będzie z-ca d-cy zmiany i wyższe (zal nr 3).

Masz rację do 31.12.2013 r.

Tylko, że dowódca sekcji jest stanowiskiem oficerskim dla strażaków po SGSP, a nie aspirantów ubiegających się o I stopień oficerski.

Przykładowo oficer po SGSP przychodzi do KP na PB i po roku służby może dostać stanowisko dowódcy sekcji, a po 4 latach Z-cę Dowódcy Zmiany.
Przykładowo aspirant po SA może dostać dowódcę zastępu po 3 latach, a dowódcę sekcji po 5 latach służby na PB.

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2012, 13:10:11 »
U nas 1 nie wyraża zgody na to aby iść na PSK a potem wrócic na PB, jeśli już się pójdzie to na dłużej albo bardzo długo, a ja wolę jednak jeszcze na PB posiedzieć ;) Mamy wolne stanowisko i d-cy sekcji i z-cy d-cy zmiany i narazie nikt tam nie dostał awansu są to wolne stanowiska i nie obsadzone, czasami polityki naszych przełożonych nie rozumiem, domyślam się że chodzi o pieniądze, ale przecież nikt im z ich prywatnej kieszeni tych pieniążków nie wyjmuje, a każdy chciałby więcej zarabiać i zdobywać wyższe stanowiska to chyba normalne. Na studia poszedłem, na urlopie jeździłem na zajęcia, nie prosiłem o delegacje, wszystko za własne pieniądze i po co? I tak pewnie jest takich jak ja jest dużo więcej w całej Polsce, trudno trza próbować do upartego :)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2012, 18:06:24 »
michał 6 lat na podzialer i nie wiesz  o co chodzi. Przecież trzeba "swoim" dać nagrody. A skąd brać ano z nie dawania możliwości awansu "nie swoim"- proste jak budowa cepa. Kombinuj, podpier...., rób wazelinkę a sukces murowany

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2012, 18:42:43 »
żeby dostać stopień musisz mieć stanowisko oficerskie. prosta piłka. przeczytaj regulamin komendy i będziesz wiedział, które stanowiska na podziale są  stanowiskami oficerskimi.

na SK i w biurze tak ale na podziale jest wymagane posiadanie tytułu inżyniera bezpieczeństwa pożarowego lub (już niedługo) inżyniera pożarnictwa. czyli automatycznie wymagane ukończenie SGSP
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2012, 08:59:31 »
żeby dostać stopień musisz mieć stanowisko oficerskie. prosta piłka. przeczytaj regulamin komendy i będziesz wiedział, które stanowiska na podziale są  stanowiskami oficerskimi.

na SK i w biurze tak ale na podziale jest wymagane posiadanie tytułu inżyniera bezpieczeństwa pożarowego lub (już niedługo) inżyniera pożarnictwa. czyli automatycznie wymagane ukończenie SGSP

albo odstępstwo ze zobowiązaniem do ukończenia SPF
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

po SGSP

  • Gość
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:49:42 »
Na studia poszedłem, na urlopie jeździłem na zajęcia, nie prosiłem o delegacje, wszystko za własne pieniądze i po co?
To trzeba było iść na SGSP a nie teraz żale wylewać, ja też byłem w SGSP za własne pieniądze i jeździłem na urlopie i na WS-kach, po co a no właśnie po to żeby skończyć szkołę pożarniczą która mi daje określone prawa, oprócz tego zrobiłem jeszcze jeszcze inny kierunek (taki który mnie akurat interesował). I jak teraz czytam takie żale kombinatorów co to "wikliniarstwo", turystykę (potrzebną w straży do oprowadzania wycieczek z przedszkola) albo inny niebywale potrzebny w PSP kierunek robili a teraz płaczą że chcą za to mł. kpt. to aż mnie krew zalewa. Idź na SGSP, pomęcz się kilka lat i będziesz się cieszyć stopniem oficerskim. Skoro jesteś aspirantem to chwile musiałeś się w tej SA (szkoła policealna dająca tytuł technika) pomęczyć to teraz pomyśl jak by to było gdyby strażak z 3 letnim stażem powiedział że on też ma zrobioną szkołę policealna z tytułem technika ale nie SA i by się żalił że w takim razie jemu tez się należy. W Polsce panuje jeszcze system awansowania na oficerów jak za komuny, na zachodzie jest to całkiem inaczej rozwiązane - gdy chcesz awansować i spełniasz określone wymagania to musisz ukończyć kolejne szczeble kursów.

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2012, 17:45:10 »
żeby dostać stopień musisz mieć stanowisko oficerskie. prosta piłka. przeczytaj regulamin komendy i będziesz wiedział, które stanowiska na podziale są  stanowiskami oficerskimi.

na SK i w biurze tak ale na podziale jest wymagane posiadanie tytułu inżyniera bezpieczeństwa pożarowego lub (już niedługo) inżyniera pożarnictwa. czyli automatycznie wymagane ukończenie SGSP

No nie do końca z tego co wiem to wystarczy być aspirantem, zajmować stanowisko oficerskie i posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (nie jest wymagane posiadanie tytułu inż.) oczywiście później podyplomowa na SGSP, ażeby nie stracić uprawnień do dowodzenia ludźmi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 17:48:32 wysłana przez dante »

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:10:37 »

To trzeba było iść na SGSP a nie teraz żale wylewać, ja też byłem w SGSP za własne pieniądze i jeździłem na urlopie i na WS-kach, po co a no właśnie po to żeby skończyć szkołę pożarniczą która mi daje określone prawa, oprócz tego zrobiłem jeszcze jeszcze inny kierunek (taki który mnie akurat interesował). I jak teraz czytam takie żale kombinatorów co to "wikliniarstwo", turystykę (potrzebną w straży do oprowadzania wycieczek z przedszkola) albo inny niebywale potrzebny w PSP kierunek robili a teraz płaczą że chcą za to mł. kpt. to aż mnie krew zalewa. Idź na SGSP, pomęcz się kilka lat i będziesz się cieszyć stopniem oficerskim. Skoro jesteś aspirantem to chwile musiałeś się w tej SA (szkoła policealna dająca tytuł technika) pomęczyć to teraz pomyśl jak by to było gdyby strażak z 3 letnim stażem powiedział że on też ma zrobioną szkołę policealna z tytułem technika ale nie SA i by się żalił że w takim razie jemu tez się należy. W Polsce panuje jeszcze system awansowania na oficerów jak za komuny, na zachodzie jest to całkiem inaczej rozwiązane - gdy chcesz awansować i spełniasz określone wymagania to musisz ukończyć kolejne szczeble kursów.

prawidłowa odpowiedź. być może teraz kolega zakładający temat dostrzeże naszą sugestię ukończenia SGSP. 4 lata i po problemie :)



No nie do końca z tego co wiem to wystarczy być aspirantem, zajmować stanowisko oficerskie i posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (nie jest wymagane posiadanie tytułu inż.) oczywiście później podyplomowa na SGSP, ażeby nie stracić uprawnień do dowodzenia ludźmi.

W tej chwili jeszcze tak ale uwierz, że to zależy jeszcze od województwa w którym pracujesz. nie wszyscy mają z górki
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:38:25 »
Do kolegi gościa "po SGSP" i kolegi "Thor". Skoro jesteście oficerami, to zapewne orientujecie się, że własne chęci, pieniądze to nie wszystko. Nawet jak chcesz sam za swoje studia zapłacić, nie brać na nie delegacji to i tak potrzebujesz zgody komendanta, który często powie po prostu, że nie ma dla jednego i drugiego stanowiska oficerskiego. A w takim przypadku to nawet najlepsze chęci zdadzą się na nic. Więc nie próbujcie tu kolegi strofować, bo same chęci nie wystarczą. Kiedy opór jest z góry to nawet najlepszego potrafią zniechęcić i trzymać zamiast dać mu możliwość dokształcenia kierunkowego w PSP.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:56:11 »
Niestety w tej firmie jest tak, że mimo spełnienia wszystkich warunków i tak nic nie dostaniesz "bo ci się nie należy", a gdy masz poparcie to i odstępstwa od wszystkiego można robić, życie.

ps do kolegi : "po sgsp" daruj sobie takie komentarze bo tylko potwierdzasz jakich bufonów kształcą, a od tych ogniomistrzów i aspirantów to będziesz się jeszcze latami uczył roboty, bo liczenie wytrzymałości belki to nie wszystko.

pozdrawiam

Offline tomi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:52:55 »
Czy wiecie może coś odnośnie wniosków na awans na mł. kpt. na maj 2012 roku

Offline michalfirefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:12:28 »
Na studia poszedłem, na urlopie jeździłem na zajęcia, nie prosiłem o delegacje, wszystko za własne pieniądze i po co?
To trzeba było iść na SGSP a nie teraz żale wylewać, ja też byłem w SGSP za własne pieniądze i jeździłem na urlopie i na WS-kach, po co a no właśnie po to żeby skończyć szkołę pożarniczą która mi daje określone prawa, oprócz tego zrobiłem jeszcze jeszcze inny kierunek (taki który mnie akurat interesował). I jak teraz czytam takie żale kombinatorów co to "wikliniarstwo", turystykę (potrzebną w straży do oprowadzania wycieczek z przedszkola) albo inny niebywale potrzebny w PSP kierunek robili a teraz płaczą że chcą za to mł. kpt. to aż mnie krew zalewa. Idź na SGSP, pomęcz się kilka lat i będziesz się cieszyć stopniem oficerskim. Skoro jesteś aspirantem to chwile musiałeś się w tej SA (szkoła policealna dająca tytuł technika) pomęczyć to teraz pomyśl jak by to było gdyby strażak z 3 letnim stażem powiedział że on też ma zrobioną szkołę policealna z tytułem technika ale nie SA i by się żalił że w takim razie jemu tez się należy. W Polsce panuje jeszcze system awansowania na oficerów jak za komuny, na zachodzie jest to całkiem inaczej rozwiązane - gdy chcesz awansować i spełniasz określone wymagania to musisz ukończyć kolejne szczeble kursów.




właśnie przez takich jak Wy ,,po SGSP", i ,,Thor" straż stoi w miejscu. A co w tym złego żeby podofiecr został aspirantem, myślisz że podoficer to jest głupszy od ciebie, a czegoż to takiego wyjątkowego uczą w tej sgsp. Ja nic złego nie widzę w tym żeby awansowali podoficerowie na aspirantów i potem dalej, ludzie z doświadczeniem nawet czasem większym od nas, a sgsp czysta teoria wykorzystasz może 20% tego co ci tam wcisneli, oby takich jak ty jak najmniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 13:02:32 wysłana przez michalfirefighter »

zainteresowany2012

  • Gość
Odp: Awans na mł kpt.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2012, 22:24:48 »
Pytanie do promowany w latach poprzednich. Czy to prawda, że ćwiczy się 3 dni przed ? Może ktoś opisać jak wygląda promocja ?