Autor Wątek: Awans na mł. kpt.  (Przeczytany 27585 razy)

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 03, 2012, 18:49:55 »
to jest właśnie POLSKA. dobry układ i strażak czy str strażak jest oficerem, nic mnie już nie zdziwi w tej formacji..

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 14, 2012, 12:47:10 »
Jednym z warunków, które trzeba spełnić aby dostać się na studia podyplomowe do SGSP dla osób ubiegających się o kierowanie działaniami ratowniczymi jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych. Moje pytanie brzmi czy wystarczy tytuł licencjata czy potrzebny jest mgr inż.?

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 14, 2012, 22:59:21 »
Panowie, a może z innej beczki po otrzymaniu stopnia mł.kpt. osoby związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi w jakim okresie czasu muszą ukończyć studia podyplomowe w SGSP?? Przyznam się, że nie natrafiłem na taką informację, albo kiepsko szukałem i ktoś mi pomoże  :mellow:

Offline florekddz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 16, 2012, 18:21:16 »
czytam czytam.. o lizaniu etc:) ja sam dostalem zaszczytny awans na staszego straszaka:) kontynuujac:) zrobilem cywilnego inzyniera teraz jestem na magisterce SGSP..wiem bedzie teraz lincz ale mi sie nie spieszy do stopnia kapitana.. bo miec stopien i sie zblaznic?? o ile koledzy na zm czy na pb sa wyrozumiali.. o tyle gorzej maja CI tam gdzie kolega z roty rzuci Ci szmate pod nogi..czy aspirant co byl 2 lata w technikum i rowno skonczyl aspirantke z cywilnymi siadajac jako dowodca ma swiadomosc ze jest odpowiedzialny za 2 chlopakow z tylu:) daj mu zeby to byli ze stazem 10 czy 7 lat:) a nie tak ze jeden 1rok sluzby i drugi 1 miesac po kursie podstawowym.. co sie u mnie zdarza:)dodajac ze kierowca ma 2lata sluzby:) skoro dostajesz ten stopien na podziale to rozsadny powiniens byc chlopaczyna i cos zobaczyc i uczyc sie jak najwiecej od strszych kolegow.. a co do prawa w PSP nie wszystko jest do zrozumienia:)

dlatego czy ktos awansuje o 7stopni czy o 3:) powinien pierw pomyslec co za tym idzie zeby nie zrobic sobie krzywdy.. kolega ze PB a juz nie mowiac o ludziach do ktorych pojedzie.. to jest komentarz do ST.STR do KPT przesada nawet ja to mowie.. na dolnym slasku tez taki przypadek:) ale nie wiem czy PB czy biurwy:) pozdrawiam i panowie praca do zlota a nie klodami rzucanymi kolega( sry znajomym z pracy:):):)) wiem naucze sie jeszcze:) ze i tak beda tacy .. ale ja wierze:):) pozdrawiam i najlepszego! i podwyzek!:)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 16, 2012, 20:21:41 »
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&offset=50&id=41780

Proszę, nawet główna księgowa musi być oficerem. Aż trzeba o tym fakcie powiadomić cały kraj na stronie KG PSP.


Gdyby ktoś nie wiedział, dlaczego tak musiało być, to... http://www.kmpsp.koszalin.pl/index.php/km-psp-w-koszalinie/kierownictwo  Zbieżność nazwisk - jak to w PSP - przypadkowa całkiem.

Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 01, 2012, 10:48:11 »
witam  mam małe pytanko dotyczace tez awansu czy ktos jest u was w komendach wstrzymywany
z awansem w korpusie podoficerskim ???

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:34:36 »
U mnie są wstrzymywane, ale to rodzaj kary. Ma ona za zadanie zmobilizować osoby do pracy nad sobą ^_^ KP Mazowsze

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 07, 2012, 00:42:06 »
witam  mam małe pytanko dotyczace tez awansu czy ktos jest u was w komendach wstrzymywany
z awansem w korpusie podoficerskim ???
Jak wstrzymywany? Ustawa o PSP mówi wyraźnie:
Komendant może Ci dać awans ale nie musi. Słowo "może" może wiele.... i wiele znaczy - co znaczy, że nie każdy to rozumie...
EGO = 1 / wiedza

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:10:41 »
witam  mam małe pytanko dotyczace tez awansu czy ktos jest u was w komendach wstrzymywany
z awansem w korpusie podoficerskim ???
Jak wstrzymywany? Ustawa o PSP mówi wyraźnie:
Komendant może Ci dać awans ale nie musi. Słowo "może" może wiele.... i wiele znaczy - co znaczy, że nie każdy to rozumie...

Słowo "może" na pewno nie oznacza dowolności. Oznacza ni mniej nie więcej, że decyzję w tym temacie musi uzasadnić! To wynika z KPA. A dodatkowo - jeśli ktokolwiek inny w podobnej sytuacji otrzymał ten awans - to na żądanie zainteresowanego - musi uzasadnić dlaczego kogoś innego pominął - a to wynika z konstytucji.
Komendant to nie prezes i jako zwykły urzędnik gospodarujący publicznym mieniem - musi przestrzegać prawa, jego widzimisię nie ma prawa żadnego bytu przy podejmowaniu decyzji.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:25:37 »
Cytuj
Art. 54. 1. Kolejny wyższy stopień może być nadany stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz w zależności od zajmowanego stanowiska i opinii służbowej. Nadanie tego stopnia nie może jednak nastąpić wcześniej niż po przesłużeniu w stopniu: itd...
Jakby kolega ciut dłużej pracował w PSP lub uczciwie przeczytał przepisy dotyczące funkcjonariuszy PSP to by wiedział, że przed awansem sporządza się ocenę okresową, a w niej można wiele zawrzeć. I tyle w temacie. Nikt nic nie musi uzasadniać, że w tym roku nie dostaniesz wyższego stopnia albo nie zostaniesz skierowany na kurs podoficerski (co się wiąże z wejściem do wyższego korpusu). Zapoznajesz się z oceną okresową i tyle. Reszta to decyzja komendanta na podstawie opinii okresowej, opinii dowódców (naczelników). Możesz napisać raport z zapytaniem dlaczego Cię 01 pominął w awansie (powodzenia).....
EGO = 1 / wiedza

koko koko

  • Gość
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:26:15 »
witam  mam małe pytanko dotyczace tez awansu czy ktos jest u was w komendach wstrzymywany
z awansem w korpusie podoficerskim ???
Jak wstrzymywany? Ustawa o PSP mówi wyraźnie:
Komendant może Ci dać awans ale nie musi. Słowo "może" może wiele.... i wiele znaczy - co znaczy, że nie każdy to rozumie...

Słowo "może" na pewno nie oznacza dowolności. Oznacza ni mniej nie więcej, że decyzję w tym temacie musi uzasadnić! To wynika z KPA. A dodatkowo - jeśli ktokolwiek inny w podobnej sytuacji otrzymał ten awans - to na żądanie zainteresowanego - musi uzasadnić dlaczego kogoś innego pominął - a to wynika z konstytucji.
Komendant to nie prezes i jako zwykły urzędnik gospodarujący publicznym mieniem - musi przestrzegać prawa, jego widzimisię nie ma prawa żadnego bytu przy podejmowaniu decyzji.

taaaak?
To proszę teraz uzasadnić swój wywód. Proszę podeprzeć się KPA oraz Konstytucją.
Żeby było jasne zgadam się z tezą, że Komendant to nie prezes tylko zwykły urzędnik, ale proszę uświadomić kolegów w jaki sposób i dlaczego Komendant MOŻE, bo jak czytam takie dyrdymały to mi lód w drinku nie schładza napoju, w sumie raczej mieszanina alkoholu z woda nie ogrzewa kawałków lodu.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 07, 2012, 08:40:39 »
Jakby kolega ciut dłużej pracował w PSP lub uczciwie przeczytał przepisy dotyczące funkcjonariuszy PSP to by wiedział, że przed awansem sporządza się ocenę okresową, a w niej można wiele zawrzeć. I tyle w temacie. Nikt nic nie musi uzasadniać, że w tym roku nie dostaniesz wyższego stopnia albo nie zostaniesz skierowany na kurs podoficerski (co się wiąże z wejściem do wyższego korpusu). Zapoznajesz się z oceną okresową i tyle. Reszta to decyzja komendanta na podstawie opinii okresowej, opinii dowódców (naczelników). Możesz napisać raport z zapytaniem dlaczego Cię 01 pominął w awansie (powodzenia).....
"Jakby kolega bardziej się przykładał do pracy w PSP i ze zrozumieniem przeczytał przepisy" (tak w ramach wymiany uprzejmości) ... to: Ocenę okresową możesz sprostować zgodnie ze stanem faktycznym.
Z uwagi na słowo może - wniosek awansowy musi być uzasadniony - to wynika z KPA i każdy nie posiadający uzasadnienia może być podważony. A w związku z koniecznością równego traktowania wszystkich - nie można wg własnego widzimisię kształtować polityki kadrowej.
Oczywiście raport należy złożyć, ale dzięki znieczulicy zaprezentowanej powyżej - 01 robią co chcą - następny jest przełożony Waszego 01 - a zaraz po nim WSA, a tam "kierowanie się potrzebami służby" nie jest żadnym uzasadnieniem.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 07, 2012, 09:01:16 »
... Słowo "może" na pewno nie oznacza dowolności. Oznacza ni mniej nie więcej, że decyzję w tym temacie musi uzasadnić! To wynika z KPA. A dodatkowo - jeśli ktokolwiek inny w podobnej sytuacji otrzymał ten awans - to na żądanie zainteresowanego - musi uzasadnić dlaczego kogoś innego pominął - a to wynika z konstytucji.
Komendant to nie prezes i jako zwykły urzędnik gospodarujący publicznym mieniem - musi przestrzegać prawa, jego widzimisię nie ma prawa żadnego bytu przy podejmowaniu decyzji.
Zamiast pustych słów wskaż konkretne zapisy prawne, chciejstwo i pobożne życzenia zatrzymaj dla siebie > nie wprowadzaj innych w błąd.
Prawa muszą przestrzegać wszyscy, nie tylko 01.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 07, 2012, 10:54:59 »
... Słowo "może" na pewno nie oznacza dowolności. Oznacza ni mniej nie więcej, że decyzję w tym temacie musi uzasadnić! To wynika z KPA. A dodatkowo - jeśli ktokolwiek inny w podobnej sytuacji otrzymał ten awans - to na żądanie zainteresowanego - musi uzasadnić dlaczego kogoś innego pominął - a to wynika z konstytucji.
Komendant to nie prezes i jako zwykły urzędnik gospodarujący publicznym mieniem - musi przestrzegać prawa, jego widzimisię nie ma prawa żadnego bytu przy podejmowaniu decyzji.
Zamiast pustych słów wskaż konkretne zapisy prawne, chciejstwo i pobożne życzenia zatrzymaj dla siebie > nie wprowadzaj innych w błąd.
Prawa muszą przestrzegać wszyscy, nie tylko 01.

Pustych słów? Kolego jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz to się po prostu nie odzywaj - a tym bardziej nie feruj takich pochopnych osądów.
Do poduszeczki polecam Ci lekturę wyroków WSA w tej tematyce z ostatniej dekady - będziesz miał jasne uzasadnienia ze wskazaniem wszystkich artykułów KPA i ustawy zasadniczej.
Państwowa Straż Pożarna jak sama nazwa wskazuje nie opiera się na genialnych umiejętnościach w zarządzaniu osób funkcyjnych, a jedynie na przepisach prawa i nic co się w niej dzieje, nie ma prawa zależeć od widzimisię kogokolwiek. Także każda decyzja, jej brak, lub nierówne traktowanie może i powinno być ścigane z całą surowością prawa, jeśli takowe choćby w najmniejszym stopniu, ale krzywdzącym dla kogokolwiek narusza.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 07, 2012, 10:58:46 »
To mój ostatni post w tym dziale z tobą, bo jak widać rozmowa jest bez sensu - ja wiem najlepiej.....
StrazakusX, Twoje przyjęcie do służby w PSP już było tzw ""kierowaniem się potrzebami służby", bo jakby Twoja osoba nie była potrzebna (o ile pamiętam ciągotki do informatyki) to przetarg na Twój nabór byłby inaczej rozpisany i kryteriami przy naborze byliby np ratownicy medyczni, nurkowie, piłkarze, siatkarze (dostali by max punktów za czynniki predysponujące oraz max w rozmowie kwalifikacyjnej)  byłbyś pozamiatany mimo, że jesteś taki doskonały. Więc nie mów i nie wymyślaj, że to tylko strażak ma prawo do ciągłego awansu i wszystkiego co może dostać w służbie (dodatek na max, dodatek motywacyjny, nagrody). Jest wręcz układ partnerski: dajesz z siebie dużo - dostajesz dużo (choć i z tym napewno pojawią się głosy, że nie do końca tak jest wszędzie). Średniaki i mierniaki mogą być pomijani w awansach co wychodzi w opisie oceny rocznej.
Spróbuj szczęścia w awansie w firmie poza PSP. Trafiasz na stanowisko specjalisty (cieszysz się jakbyś dostał miskę miodu) i siedzisz na nim 10 lat - albo i więcej... Chyba że masz chody i zostajesz kierownikiem np.: konserwacji powierzchni płaskich....

Dobrze, że jest forum, możesz powylewać żale, ale spróbuj też szczęścia podyskutować tak ze swoim 01. Na pewno się ucieszy, że ma tak wykwalifikowanego prawnika  :wacko: :wacko: :wacko:
niepozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 11:03:14 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:37:20 »
Kolego - odpowiadam na wstrzymywanie w awansie nie z powodów o których piszesz - bo to są oczywiste-oczywistości, a :

"U mnie są wstrzymywane, ale to rodzaj kary. Ma ona za zadanie zmobilizować osoby do pracy nad sobą  KP Mazowsze"

Czyli zwykłe prostowanie niepokornych, co jest zwykłym objawem walki z ludźmi o innych poglądach.

Także, daruj sobie te wycieczki osobiste okraszone posypką chamstwa, bo poruszam problem dyskryminacji ludzi w służbie a nie wylewam żale - bo od wylewania żalów są sądy.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:57:49 »
Cytuj
"U mnie są wstrzymywane, ale to rodzaj kary. Ma ona za zadanie zmobilizować osoby do pracy nad sobą  KP Mazowsze"
Przecież masz jasno napisane, że jest to mobilizacja dla osób do pracy nad sobą. Jak zauważyłeś wiele osób przychodzi do służby poleżeć przed następną pracą i wypocząć. Dlaczego mają być "nagradzane" osoby (bo awans jest nagrodą - wiąże się także z podwyżką), które mają w dupie swoich kolegów, którzy się starają i dają z siebie dużo?
Załóżmy taką fikcję:
razem z kolegą się dostałeś do PSP, Ty zapierdzielasz, siedzisz służba w służbę do 24 przy jakimś zajęciu - nawet bierzesz pracę do domu by w wolnym czasie coś zrobić a on w czasie służby zrobi roboty przez pół tego co Ty, wyśpi się, obejrzy wszystko w TV i na drugi dzień idzie do nowej pracy (Ty nie masz siły, bo się zmęczyłeś w służbie). Od Ciebie wymagają, od niego nie, bo nawet jak wymagają, to nie zrobi tego dobrze...
I teraz, czy chciałbyś żeby kolega awansował tak jak Ty? Szedł tym samym trybem awansu?
Na pewno nie. Ty powiesz że to jest sprawiedliwe, on powie że ma karę....
Rozumiesz teraz różnicę i grę słów?

Różnice finansowe na stopniach - szczególnie w tym samym korpusie, są takie małe, że śmiech na sali, większość się nawet nie przejmuje tym, że są pominięci w awansie na stopień, bo za spokój i opierdalanie przez służbę, dorobią sobie na drugi dzień tyle co tu za miesiąc....
EGO = 1 / wiedza

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:31:10 »
Mówisz o rzeczach oczywistych - które znajdą swoje odzwierciedlenie w opinii służbowej.
A ja piszę o mobilizacji do "pracy nad sobą" nie mobilizacji do pracy, w sensie służby (o braku której piszesz).
Mowa tu o osobistych cechach danej osoby - ma być pokorny, układny, nie wychylać się, nie upominać o swoje. Z zaciśniętymi zębami i sztucznym uśmiechem przyglądać się jak pupilki komendanta idą po jego garbie. Znasz takie sytuacje? Ja znam ich równie dużo co tych o których piszesz, czyli leniach i nierobach.
A Ty rozumiesz tę grę słów?

Offline tomi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 12, 2012, 09:36:13 »
witam
Gratuluje awansów na stopień mł.kpt dla tych którzy otrzymali  -_-  , niestety wszyscy nie otrzymali :-\
Mam  pytanie czy dużo jest osób którym KG PSP lub KW PSP wstrzymała awans choć spełniał wszystkie wymagania ustawowe mam tu na myśli (stanowisko, tytuł technika poż, staż pracy itp.) 

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 19, 2012, 12:03:47 »
Mam pytanie? Czy osoby kończące  studia podyplomowe "Dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej " SPO, posiadają kwalifikacje do kierowania działaniami ratowniczymi, jako pełnoprawny oficer??? Czy jest to szkolenia tylko dla biura, księgowych itd??? bez możliwości kierowania działaniami?? prosze o odpowiedz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 19, 2012, 13:47:51 »
Nie bedziesz miec uprawnien do dowodzenia i zostaniesz na stałe w biurze...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

kgpsp2012

  • Gość
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 19, 2012, 18:56:28 »
Mam pytanie? Czy osoby kończące  studia podyplomowe "Dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej " SPO, posiadają kwalifikacje do kierowania działaniami ratowniczymi, jako pełnoprawny oficer??? Czy jest to szkolenia tylko dla biura, księgowych itd??? bez możliwości kierowania działaniami?? prosze o odpowiedz

I jedno k**** sczęście.
Dosyć pseudo oficerów!

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 19, 2012, 22:00:18 »
No to niezła lipa i ściema te kursy...

Offline bulinek885

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 01, 2012, 09:35:05 »
Witam.
Mam pytanie do was koledzy, tak na chłopski rozum wytłumaczcie mi co moge zrobic.
Pracuje zaledwie 3 miesiace na podziale, komendant chce mnie przeniesc na PSK bo podobno mam predyspozycje, mam studia wyzsze ale nie kierunek pozarniczy, co moge zrobic i czy wogole cos moge zrobic zeby tam nie isc badz zeby ubiegac sie o jakis awans???
Czy skonczenie studiow w kierunku pozarniczym cos da???
Dzis znajomy w pracy powiedzial mi ze podobno od stycznia ma sie zmienic prawo tak ze stanowisko oficerskie musi zajmowac oficer a nie zwykly strazak czy cos o tym slyszeliscie???

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Awans na mł. kpt.
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:11:50 »
Bajki ci opowiadaja bo :
Po pierwsze primo... zmiana prawa o której mowa to zapewne wygasniecie załacznika do rozporządzenia kwalfikacyjnego które nastapi z koncem przyszłeo roku
Po drugi... strazak nie może zajmowac stanowiska oficerskiego nawet teraz. Trzeba rozróznic pojecie stanowiska i etatu.
Po  trzecie zeby iść na studia pożarnicze to trzeba miec chociaz by podoficera a nie strazaka... SPO w SGSP  to podyplomówka dla podoficerów. Natomiast zwykłe studia pożarnicze to wymagany jest technik pożarnictwa
Po czwarte jesli komendant chce cie przenieść to i  tak cie przeniesie. A ty nie masz prawa nic powiedziec bo to służba mundurowa a nie gminna spółdzielnia rolnicza, a dyskutowanie moze pogorszyc sytuacje
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.