Autor Wątek: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..  (Przeczytany 66767 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 11, 2012, 21:57:48 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:34:33 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 13, 2012, 06:42:39 »
Stanisław Drozdowski: Donald jak Robin Hood


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/stanisaw-drozdowski-donald-jak-robin-hood_227140.html

Cytuj
Premier Tusk wzbudził mój strach przed emeryturą. Nie dlatego, że każe mi pracować dwa lata dłużej. Jak dożyję i ktoś będzie jeszcze potrzebował mojej pracy, to niech mu będzie. Przestraszył mnie kombinacjami, dzięki którym może dowolnie w danym roku obniżyć poziom emerytur wbrew dotychczasowym umowom. A te kombinacje to groźny dla Polaków wzór postępowania dla każdego następnego rządu, któremu zabraknie pieniędzy.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/stanisaw-drozdowski-donald-jak-robin-hood_227140.html

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 13, 2012, 13:19:04 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:33:51 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 13, 2012, 13:44:13 »
Dodam coś do wypowiedź kolegi : strazak1982

Premier chce oszczędzać nawet na najbiedniejszych emerytach. - Wprowadzając waloryzację kwotową, a nie procentową rząd zaoszczędził około miliarda złotych - wylicza nam Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. Jak widać z naszej tabeli, na nowym sposobie waloryzacji skorzysta tylko grupka najbiedniejszych emerytów.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/donald-tusk-zabral-emerytom-miliard-zlotych_227138.html


Ciekawa jest tabelka na stronie wartą przeczytać ....
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/donald-tusk-zabral-emerytom-miliard-zlotych_227138.html
i może od razu jeszcze to :  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przytulisko-polityczne-dla-mlodziezowki-po,1,5024636,wiadomosc.html

krew normalnie zalewa jakie kiwi robi nam PINOKIO ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 13, 2012, 15:26:11 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:33:13 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2012, 09:46:40 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:32:13 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 14, 2012, 12:21:59 »
Witam ,
dziękuję wszystkim którzy czynnie wsparli protest śląc pisma.
Pierwsze efekty juz są. RPO podjął działanie.
http://www.rpo.gov.pl/pliki/13292054880.pdf
http://www.brpo.gov.pl/index.php?md=980&strona=17659&s=1#1329205381
http://www.rpo.gov.pl/pliki/13292045400.pdf
zobaczymy kto jeszcze , organizacje emeryckie milcza , OPZZ zwleka.

Do RPO wpłyneło zaledwie 420 wniosków od obywateli, to żenujaco mało jak na taką liczbę emerytów.
Nie śpijcie , bo prześpicie!!!!!!!!!! :krzyk:
Ślijcie APEL DO TK

To tylko pokazało ze mieliśmy racje aby brać udział wysyłaniu listów ,teraz można uznać to już za sukces, nawet jak TK orzeknie nie po naszej myśli.Mam nadzieje ze ta akcja pokazała ze warto wysyłać apel do TK...Jeżeli oprócz nas czytają to emeryci to przyłączcie się do sprawy dla naszego wspólnego dobra. 420 wpisów to mało ale pewnie kilaka set było bez danych, a te odrzucają...Moje listy przyjęte na 100% ,dowód to odpowiedź od pani Rzecznik..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 14, 2012, 18:39:01 »
Witam ,
dziękuję wszystkim którzy czynnie wsparli protest śląc pisma.
Pierwsze efekty juz są. RPO podjął działanie.
http://www.rpo.gov.pl/pliki/13292054880.pdf
http://www.brpo.gov.pl/index.php?md=980&strona=17659&s=1#1329205381
http://www.rpo.gov.pl/pliki/13292045400.pdf
zobaczymy kto jeszcze , organizacje emeryckie milcza , OPZZ zwleka.

Do RPO wpłyneło zaledwie 420 wniosków od obywateli, to żenujaco mało jak na taką liczbę emerytów.
Nie śpijcie , bo prześpicie!!!!!!!!!! :krzyk:
Ślijcie APEL DO TK

To tylko pokazało ze mieliśmy racje aby brać udział wysyłaniu listów ,teraz można uznać to już za sukces, nawet jak TK orzeknie nie po naszej myśli.Mam nadzieje ze ta akcja pokazała ze warto wysyłać apel do TK...Jeżeli oprócz nas czytają to emeryci to przyłączcie się do sprawy dla naszego wspólnego dobra. 420 wpisów to mało ale pewnie kilaka set było bez danych, a te odrzucają...Moje listy przyjęte na 100% ,dowód to odpowiedź od pani Rzecznik..
Ja też dostałem odpowiedź, jak się domyślam szablon, ale dotarło...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2012, 06:36:11 »
Moi drodzy namawiajmy wszystkich znajomych i wysyłajmy masowo apele do TK i skargi do OPZZ na niżej podane adresy:

1. TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY

(Te adresy kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

maciej.graniecki@trybunal.gov.pl, sokolewicz.hirszel@trybunal.gov.pl, prasainfo@trybunal.gov.pl, grzegorska@trybunal.gov.pl, orzecznictwo@trybunal.gov.pl,szepietowska@trybunal.gov.pl, wilinski@trybunal.gov.pl, skarga@trybunal.gov.pl, dorota.hajduk@trybunal.gov.pl

(Ten tekst apelu kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

Szanowni Państwo!

W związku ze skierowaniem zarówno przez Prezydenta RP jak i RPO tzw "ustawy waloryzacyjnej rent i emerytur" zwracam sie z apelem do członków Trybunału o zwrócenie uwagi na fakt że powyższa ustawa w sposób trwały obniża emerytury milionom emerytów w tym także mojej osobie. Jest również sprzeczna z ideą systemu emerytalnego ingerując w świadczenia nabyte ciężką i długoletnią pracą. Przyznanie takiej samej "podwyżki" osobom mającym po 5 i po 50 lat pracy zaprzecza również zasadom sprawiedliwości społecznej. Proszę o uwzględnienie mojego głosu i podjęcie działań które spowodują wycofanie z obiegu prawnego tej wadliwej prawnie i społecznie ustawy.

Z wyrazami szacunku

Jan Kowalski
Zam. 38 – 400 Zebrzydowice
Ul. Donalda 2/1

Pamiętajmy o podaniu swoich danych i adresach. A teraz do dzieła. Przekazujcie te dane wszystkim którym nie podoba się łamanie prawa niech piszą razem z nami. Wysyłamy …

**************************************************************************************************************

2. OPZZ

(Te adresy kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

guz@opzz.org.pl, taranowska@opzz.org.pl, bobrowski@opzz.org.pl, radzikowski@opzz.org.pl, czarnowski@opzz.org.pl, komisja_rewizyjna@opzz.org.pl,grzybowski@opzz.org.pl, strebski@opzz.org.pl, gorna@opzz.org.pl, smigielski@opzz.org.pl, galec@opzz.org.pl,

Tytułujemy np: SKARGA NA NIEKONSTYTUCYJNĄ WALORYZACJĘ KWOTOWĄ

(Ten tekst skargi kopiujemy i wklejamy w okienko swojej poczty):

Szanowna/y Pani/e

Zgodnie z Państwa obietnicą oczekuję na podjęcie stosownych kroków prawnych w sprawie skierowania wniosku do TK w sprawie niekonstytucyjnej waloryzacji kwotowej rent i emerytur. Zmiana ustawy o waloryzacji emerytur i rent spowodowała utratę realnej wartości mojej emerytury co jest sprzeczne z Konstytucją RP. Ponieważ uważam iż naruszono moje prawa obywatelskie zagwarantowane w konstytucji RP wymienione poniżej proszę Panią/na o podjęcie stosownych czynności prawnych w sprawie niekonstytucyjnej noweli ustawy o waloryzacji kwotowej aby w obecnej sytuacji jedyny strażnik Konstytucji jaki nam pozostał Trybunał Konstytucyjny zbadał ten bubel prawny pod katem jego zgodności z ustawą zasadniczą:

art. 67 ust 1 Konstytucji RP
art. 2 Konstytucji RP
- zasada sprawiedliwości społecznej,
-zasada niedziałania prawa wstecz,
-zasada ochrony praw słusznie nabytych
– zasada zaufania obywateli do państwa
art. 7 Konstytucji RP - zasadę państwa prawnego działającego na podstawie i w granicach prawa
art. 31 Konstytucji RP – zasada proporcjonalności
Zasada prymatu konstytucji (art. ósmy) – najwyższym prawem w RP jest konstytucja; wszystkie inne akty prawne muszą być z nią zgodne.
zasada realnej wartości świadczeń emerytalnych (negatywny skutek finansowy w kolejnych latach)

Reasumując czuję się oszukany przez państwo w którym przez wiele lat pracowałem i odprowadzałem podatki w skali procentowej a nie kwotowej. Liczę, iż Państwo wywiążecie się z wielokrotnie powtarzanej w mediach obietnicy skierowania wniosku do TK.

Z wyrazami szacunku

Jan Kowalski
Zam. 38 – 400 Zebrzydowice
Ul. Donalda 2/1

Pamiętajmy o podaniu swoich danych i adresach. A teraz do dzieła. Przekazujcie te dane wszystkim którym nie podoba się łamanie prawa niech piszą razem z nami. Wysyłamy ….

Apel zapożyczony z IFP kolegi Spracowany


"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2012, 11:12:42 »
W przypadku moich znajomych i krewnych podwyższa!
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 16, 2012, 15:25:41 »
W przypadku moich znajomych i krewnych podwyższa!

To gratuluje i uważam,  ze należy się więcej wszystkim co mają mniejszą emeryturę , ale nie kosztem tych którzy sobie wypracowali większe emki.Zamiast tak wielkiej premii za wybudowanie stadionu niech podziela to pośród krzywdzonych emerytom .Pozdrawiam
Na zakończenie obejrzyj sobie żart jednego z profesorów i zastanów się kto jest mrówka a kto konikiem polnym ?
http://www.joemonster.org/filmy/41954/Profesor_opowiada_zarcik

Wzór pozwu do konsultacji społeczno – forumowego
Cytuj
…………………….. dnia ……………………..

SĄD OKRĘGOWY
w WARSZAWIE
XIII WYDZIAŁ
UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
00-898 Warszawa
al. Solidarności 127

Za pośrednictwem : Dyrektora Zakładu
Emerytalno-Rentowego MSWiA
02-106 Warszawa
ul. Pawińskiego 17/21

Odwołujący się: (imię nazwisko, adres zamieszkania, nr Tel.) KRI ………………..
Strona pozwana: Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie
ul. Pawińskiego 17/21



O D W O Ł A N I E

od decyzji Dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA w W-wie z dnia …………………… nr KRI………….., doręczonej dnia ………………………….
dot.: waloryzacji kwotowej pobieranego przeze mnie świadczenia

Na podstawie art. 5 ust. 3 i art. 6 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2009 r. Nr 153 poz. 1227 z późn. Zm.), a także art. 477(9) §§ 1 i 2 kpc oraz art. 2, 31, 32, 67 Konstytucji RP w związku z art. 8 ust.2 Konstytucji RP - z a s k a r ż a m w całości powyższą decyzję i wnoszę o :
1/ zmianę decyzji
2/ ponowne przeliczenie waloryzacji mojego świadczenia na zasadach przewidzianych w art. 88 – 94 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 153 poz. 1227 z późniejszymi zmianami)
3/ wypłacenie wraz z należnymi odsetkami ustawowymi kwot, które wynikają z różnicy między przysługującymi świadczeniami zgodnie ze słusznie nabytymi prawami o wartości ekonomicznej określonymi w art. 88 – 94 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 153 poz. 1227 z późniejszymi zmianami) a zaniżonymi i wypłacanymi przez ZER w Warszawie od 01 marca 2012 roku na podstawie decyzji waloryzacyjnej nr KRI………..
4/ bezpośrednie zastosowanie Konstytucji RP
5/ przeprowadzenie rozprawy także pod nieobecność powoda.

W związku z art.177 §1 kpc proszę, aby Sąd z urzędu zawiesił niniejsze postępowanie do czasu wydania w tym przedmiocie orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny.

U Z A S A D N I E N I E


Dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA w Warszawie wydał decyzję o waloryzacji mojej policyjnej emerytury/renty nr KRI ………..z dnia……… w której ustalił nową wysokość mojego świadczenia poprzez dodanie do kwoty świadczenia, w wysokości przysługującej w dniu 29 lutego 2012 r., kwoty waloryzacji w wysokości 71 zł.
W wyniku wprowadzenia tego sposobu waloryzacji wartość mojego świadczenia zostanie zmniejszona o kwotę …… w porównaniu do waloryzacji, którą gwarantowała mi Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 153 poz. 1227 z późniejszymi zmianami) prowadząc do trwałego i nieodwracalnego jego obniżania w latach następnych z powodu obniżenia podstawy jego wymiaru.
Obniżenie świadczenia w wyniku zastosowanie przepisów ustawy z dnia 13 stycznia 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U z 2012 r. Nr 21 poz. 118.)godzi w moje wolności i prawa obywatelskie a w szczególności: zasadę ochrony praw nabytych zapisaną w art. 2 Konstytucji RP, zasadę proporcjonalności zapisaną w art. 31 Konstytucji, która wyraźnie mówi, że nie można obciążać kosztami tylko jednej grupy społecznej(w moim przypadku emerytów i rencistów otrzymujących świadczenia w kwocie powyżej 1480 zł) gdyż nie tylko na niej ciąży obowiązek solidaryzmu i pomocy słabszym(emerytom i rencistom otrzymującym świadczenia w kwocie poniżej 1480 zł), zasadę równości zapisaną w art. 32 Konstytucji, która nakazuje, aby wszystkie podmioty prawa charakteryzujące się daną cechą istotną w równym stopniu były traktowane równo, tj. bez różnicowań zarówno faworyzujących, jak i dyskryminujących, oraz prawo do zabezpieczenia społecznego określone w art. 67 Konstytucji, które oznacza, że w rezultacie działań legislacyjnych powinien powstać cały system form, o zróżnicowanym zakresie, wypełniających treść tego pojęcia.
Te konstytucyjne zasady powinny być stosowane bezpośrednio w toku każdego postępowania /art.8 ust.2 Konstytucji RP/.

Zgodnie z powszechnie przyjętą i stosowaną definicją waloryzacja zakłada, że świadczenia pieniężne winny mieć taką samą wartość ekonomiczną jak w chwili ich powstania. Zatem jeśli nastąpi spadek siły nabywczej pieniądza, świadczeniobiorca winien otrzymywać odpowiednio wyższą sumę pieniężną.
Zastosowany mechanizm waloryzacji wobec mojego świadczenia, zmniejszył jego realną wartość.
Trybunał Konstytucyjny kilkakrotnie zwracał uwagę, że głównym celem waloryzacji świadczeń jest utrzymanie ich realnej wartości(wyrok z dnia 20 grudnia 1999 r. , K 4/99). Mimo tego, że wskaźnik waloryzacji jak i jej częstotliwość są przedmiotem indywidualnej preferencji ustawodawcy, warunkiem wprowadzania zmian w mechanizmie waloryzacji jest utrzymanie świadczeń na odpowiednim poziomie wartości realnej(wyrok z dnia 17 lipca 1996 r., K 8/96, wyrok z dnia 08 maja 2000 r., SK 22/99 oraz wyrok z dnia 22 października 2001 r., SK 16/01).
Ponadto w postanowieniu z dnia 27 czerwca 2001 r., Ts 24/01 Trybunał Konstytucyjny bardzo wyraźnie wskazał potrzebę i zasadność waloryzacji procentowej świadczeń emerytalnych. „Potrzeba waloryzacji świadczeń emerytalnych jest spowodowana występującą inflacją i służy zniwelowaniu jej skutków. Celem waloryzacji jest więc zachowanie realnej wartości przyznanych emerytur i rent w odniesieniu do wzrostu cen towarów i usług.
Zachowanie realnej wartości przyznanych świadczeń emerytalnych za pomocą waloryzacji kwotowej, którą postuluje skarżący, byłoby możliwe tylko w sytuacji w której wszystkie świadczenia emerytalne byłyby jednakowej wysokości. Tylko w takim stanie faktycznym można by zachować realną wartość świadczeń poprzez powiększenie ich o ściśle określoną kwotę, obliczoną w oparciu o wskaźnik inflacji. Jednakże przy istniejącym zróżnicowaniu wysokości przyznawanych świadczeń emerytalnych stosowanie waloryzacji kwotowej prowadziłoby do trudnych do zaakceptowania rezultatów. Wyliczenie przykładowo kwoty, o którą należałoby powiększyć świadczenia emerytalne, na podstawie wskaźnika inflacji oraz przeciętnej emerytury, a następnie zwaloryzowanie wszystkich emerytur w oparciu o tę kwotę, pociągałoby za sobą spadek realnej wartości tych emerytur, których wartość jest wyższa niż przeciętna, a co za tym idzie do pokrzywdzenia emerytów, którym one przysługują. Z drugiej strony realna wartość emerytur niższych niż przeciętne zwiększyłaby się. Efektem tego byłoby wprawdzie powolne zmniejszanie się różnic w wysokości przysługujących świadczeń emerytalnych, jednakże nie zostałyby zniwelowane skutki inflacji, a co za tym idzie nie zostałaby zachowana realna wartość przyznanej emerytury, a takie cele leżały u podstaw wprowadzenia mechanizmu waloryzacji.
Wskazane powyżej cele mogą natomiast zostać osiągnięte przez wprowadzenie waloryzacji procentowej, której istota, w uproszczeniu sprowadza się do tego, że każda emerytura jest zwiększana o taką kwotę, o jaką ze względu na przewidywaną inflację, straci ona na wartości. Kwota ta jest obliczana m.in. za pomocą procentowego wskaźnika waloryzacji, określonego w ustawie budżetowej. Służyć to ma proporcjonalnemu wzrostowi emerytur w zależności od ich wysokości, a co za tym idzie zachowaniu ich realnej wartości”.

Uchylenie powyższej decyzji i ponowne przeliczenie waloryzacji mojego świadczenia zgodnie z zasadami waloryzacji procentowej przywróci stan zgodny z prawem i zapobiegnie wyrządzeniu szkody mnie jak i mojej rodzinie.
Zważywszy, że Trybunał Konstytucyjny przyjął do rozpatrzenia wniosek Prezydenta RP o stwierdzenie zgodności ustawy z dnia 13 stycznia 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U z 2012 r. Nr 21 poz. 118.) z Konstytucją RP, względy ekonomiki uzasadniają zawieszenie niniejszego postępowania.


/ podpis odwołującego/




Załączniki:
1/ Decyzja Nr ……..z dnia …………. /kopia/ przyznająca świadczenie emerytalne w wysokości…………..
2/ Wniosek Prezydenta RP do TK o zbadaniu zgodności ustawy z Konstytucją RP/kopia/
3/ Wniosek RPO do TK o zbadaniu zgodności ustawy z Konstytucją RP/kopia/
4/ Opinia OPZZ w sprawie niekonstytucyjności projektu ustawy/kopia/
5/ Opinia MSW w sprawie niekonstytucyjności projektu ustawy/kopia/
6/ Opinia RCL w sprawie niekonstytucyjności projektu ustawy/kopia/

Ja nie mam zamiaru czekać na decyzje TK ,poczekam na decyzje ZER i się odwołuje od tej bezprawnej waloryzacji ...
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 17:25:42 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 17, 2012, 00:32:11 »
Ja też, i myśle , że napewno będzie nas więcej, wszak my nie mamy nic do stracenia a i pochodzimy z pokolenia ubiegającego się o swoje zgodnie z prawem ....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2012, 14:38:53 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:23:49 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 21, 2012, 15:12:57 »
Odp. OD Biura Trybunału Konstytucyjnego

 

Cytuj
Szanowny Panie,

 

Uprzejmie dziękuję za pismo, zawarte w nim problemy i spostrzeżenia traktujemy jako ważny głos opinii społecznej.         

 

Interesująca Pana sprawa o sygnaturze akt K 9/12 znajduje się w toku prac przygotowawczych. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Terminy rozpraw wyznaczane są w zależności od stopnia komplikacji sprawy i ilości czasu niezbędnego do jej przygotowania.

Proszę uprzejmie śledzić stronę internetową Trybunału Konstytucyjnego, gdzie w zakładce – Wokanda zamieszczane są terminy mających się odbyć rozpraw.

 

Pragnę podkreślić, że dołożone zostaną wszelkie możliwe starania, aby sprawa została rozpatrzona najszybciej jak to będzie możliwe, biorąc pod uwagę konieczne prace przygotowawcze.

 

                                                                             

Z poważaniem

 

Anna Wołoszczak

Zespół Prasy i Informacji

Biura Trybunału Konstytucyjnego


Odpowiedź nadeszła 21 luty 2012 rok...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2012, 10:21:45 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:23:21 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 26, 2012, 07:58:30 »
Komunikat Biura Prasowego OPZZ
w sprawie kwotowej waloryzacji emerytur w 2012 roku

W związku z licznymi telefonami i e-mailami do struktur OPZZ w sprawie kwotowej waloryzacji emerytur w 2012 roku, uprzejmie informujemy, że władze OPZZ przygotowują wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy o kwotowej waloryzacji emerytur w 2012 roku.
Zgodnie ze Statutem OPZZ taki wniosek może złożyć jedynie Rada OPZZ, której najbliższe posiedzenie odbędzie się w marcu 2012 roku.
 
Biuro Prasowe OPZZ
 
Warszawa, 21 lutego 2012 r.

źródło :   http://opzz.org.pl/aktualnosci/glowna.html/id/1386
Wygląda na to ,że jeszcze oni się dorzucą do wniosku o odrzucenie  waloryzacji kwotowej , no teraz widać ,że mamy racje ,ze jest to nie zgodne z Konsytuacją ,przecież te  3 instytucje nie mogą się mylić , teraz trzeba poczekać na wpłynięcie wniosku i na orzeczenie TK i zobaczymy czy żyjemy w państwie prawa czy tez TK okaże się polityczny ..  :fiuu:

Dodam jeszcze tą stronkę ,która powstała na wskutek oszukańczej waloryzacji

http://stop-waloryzacji-kwotowej.manifo.com/
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 14:11:08 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 27, 2012, 14:39:00 »
Panowie, zachowujecie sie jakbyście inencji rządu nie rozumieli...
Rachunek jest prosty - w przypadku zagrożenia powodziowego im szybciej i skueczniej będziecie wały układać - ograniczając ewentualne straty, tym pewniej dostaniecie podwyżki....a jak będziedzie się opierdzielać, to będzie to tzw. marchewka na kiju

PS. Fajnie być na emeryturze i pośmiać się z kolegami jak obecnie Was dymają - rząd, związki i ta cała śmieszna federacja :):):)

Ja bym się tak nie cieszył jak ty, ale to twoja sprawa  :mellow: .Przypominam tylko ze Ten sam Rząd walnął cie na waloryzacji kwotowej nie małą sumkę ,wiec niektórzy mogą się śmiać z ciebie  :rofl:...Także jestem już na emce ale uważam ,że podwyżka się należy kolegom będących jeszcze  w służbie dlatego brałem udział w proteście w tym roku w Gdańsku ...Pozdrawiam i bez urazu...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 27, 2012, 17:57:22 »
Kol.Ogniowy,założenie w sądzie pozwu przeciwko państwu to koszt ok.800 złotych więc nie każdego będzie stać albo i gra nie warta świeczki za te parę złotych.Chyba że pozew zbiorowy to wtedy koszta się obetną a i jeszcze ktoś kasy z tego skubnie dla siebie....

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 01, 2012, 09:19:31 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:22:26 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 01, 2012, 11:14:13 »
Kol.Ogniowy,założenie w sądzie pozwu przeciwko państwu to koszt ok.800 złotych więc nie każdego będzie stać albo i gra nie warta świeczki za te parę złotych.Chyba że pozew zbiorowy to wtedy koszta się obetną a i jeszcze ktoś kasy z tego skubnie dla siebie....
Poczytaj sobie - gdzieś ci dzwoniło tylko nei wiesz jak zwykle w którym kościele...

Pan Henryk napisał bardzo mądre słowa warte przeczytania: ZAPAMIETAJMY wszyscy emeryci i renciści, że nasze emerytury i renty oraz ich podstawy wymiaru (o tym też pamiętajmy, a nie tylko o wysokości świadczeń) winny być zwaloryzowane od 1 marca 2012r. wskaźnikiem 105,04%., a nie:
1) kwotą 71 zł brutto dodaną do kwoty emerytury/renty brutto, jaka jest nam nalężna wg stanu na dzien 29.02.2012r., (przykładowo: emerytura wynosi 2200zł brutto, po waloryzacji winna wynieść 2310,88zł a nie 2200+71 zł=2271 zł)
2) pomnożeniem kwoty podstawy wymiaru świadczenia z dnia 29.02.2012r. przez wskaźnik procentowy wynikający z ilorazu wysokości świadczenia świadczenia powiększonego o owe 71 zł i przed tym powiększeniem (przykładowe wyżej 2271zł po podzieleniu przez 2200zł daje wskaźnik tylko 103,23% a nie nie 105,04%. Zakładając, że podstawa wymiaru emerytury w wysokości 2200 zł wynosi 3636 zł, to po waloryzacji winna wynosić nie 3750,35zł lecz 3819,25 zł.).

Ponadto ZAPAMIĘTAJMY, że wszyscy ci, których emerytura/renta w dniu 29.02.2012r. wynosi powyżej 1408,73 zł brutto tracą, im wyższe świadczenie tym wiecej, i nie tylko w tym roku, ale i w latach kolejnych, aż do śmierci, a nawet po śmierci, w przypadku uprawnionych do renty rodzinnej po emerycie/renciście.

Także ZAPAMIĘTAJMY, że ani rządzący, ani media nie doPOwiadają (delikatnie ujmując), że nie każdy emeryt i rencista otrzyma owe 71 zł brutto POdwyżki, bo będzie to tylko 53,25 zł brutto dla tych, którzy są rencistami z tytułu częściowej niezdolności do pracy (inwalidzi III gr. w rozumieniu przepisów sprzed 01.09.1997r.)(art. 4 ust.5 ustawy z dn. 13.01.2012r. ).

A przy okazji, jak się niedawno chwalił min.Rostkowski, przeciętna emerytura po waloryzacji w marcu 2011r. wyniosła 1795 zł (liczba emerytów w Polsce na koniec stycznia b.r. wyniosła 7.456.000), co oznacza, że w efekcie panstwo chce ukraść tylko z przecietnej emerytury 19,47zł, a globalnie 145.168.320 zł (7.456.000x19,47 zł.)

ZAPAMIETAJMY również, że od decyzji waloryzacyjnej organu rentowego (np. ZUS) odwołujemy się indywidualnie za pośrednictwem tegoż organu ( przepisy prawa nie przewidują w tym zakresie pozwów zbiorowych - sądzimy się nie z państwem lecz z organem, który działając w imieniu państwa, wydał niekorzystną dla nas decyzję administracyjną godząc w nasz interes prawny i materialny) do Sądu Okręgowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w terminie miesiąca od daty doręczenia decyzji.

Nie przyjmujmy do wiadomości bzdurnych wynurzeń, jak się okazuje nawet profesorów prawa, choćby takich jak w radiu RMF, że dopiero po rozstrzygnięciu TK emeryt/rencista może skarżyć państwo, że to będzie kosztować 800zł+koszty adwokata (radcy prawnego) albo wnoszenie pozwu zbiorowego itp. bzdety.

Od decyzji organów rentowych odwołuje się nie w oparciu o przepisy prawa cywilnego, lecz po myśli przepisów szczególnych, jakimi są przepisy z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz określone w kodeksie postępowania cywilnego.

Wniesienie odwołania do sądu jw. za pośrednictwem organu rentowego, który wydał decyzję, i postepowanie (proces) przed sądem w tego rodzaju sprawach - SĄ BEZPŁATNE, NIC NIE KOSZTUJĄ
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 01, 2012, 13:36:41 »
O waloryzacji kwotowej emerytur zdecyduje TK. Poszkodowani dostaną odszkodowania?
Cytuj
Choć waloryzacja kwotowa jest rozwiązaniem przejściowym, podyktowanym trudną sytuacją budżetową, została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego. Jako pierwszy zrobił to prezydent Bronisław Komorowski. Zaraz po nim z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich. Zrobiła to, kierując się tymi samymi powodami co prezydent. Jej zdaniem taka waloryzacja skutkuje obniżeniem realnej wartości świadczeń. Stracą bowiem na niej ci, którzy pobierają z ZUS emerytury wyższe niż 1480 zł. Mechanizm waloryzacji kwotowej preferuje osoby z minimalnymi oraz niskimi świadczeniami.

– To jest sprzeczne z wynikającą z zasady sprawiedliwości społecznej koniecznością przestrzegania związku między wkładem ubezpieczonego w tworzenie funduszu ubezpieczeń społecznych a wysokością należnego z tego tytułu świadczenia – mówi prof. Irena Lipowicz.

Podobnego zdania są konstytucjonaliści.

– Przepisy o waloryzacji kwotowej naruszają konstytucyjną zasadę zabezpieczenia społecznego i zaufania obywateli do państwa – potwierdza w rozmowie z DGP profesor Piotr Winczorek, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jeżeli sędziowie uznają zmienione zasady podwyższania emerytury za niezgodne z prawem, pokrzywdzeni świadczeniobiorcy będą mogli domagać się odszkodowania. I żądać od ZUS wydania nowej decyzji o kwocie emerytury po doliczeniu do niej waloryzacji ustalanej metodą procentową, a nie kwotową. Jeśli zakład odmówi, będą mogli wnieść odwołanie do sądu, a nawet skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego
ŹRÓDŁO :   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/598897,o_waloryzacji_kwotowej_emerytur_zdecyduje_tk_poszkodowani_dostana_odszkodowania.html

strazak1982  , jak u ciebie zebranie emerytów , ilu jest za odwołaniem ...?

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 01, 2012, 17:46:42 »
Dzięki kol.Ogniowy za tak wyczerpującą odpowiedż i wskazanie drogi na dobre tory.Nie jestem prawnikiem tylko napisałem to co gdzieś tam zasłyszałem,tak czy inaczej zaskarżyć można niby bez kosztów ale prawnika co się zna czy to za poradę czy prowadzenie postępowania już trzeba wynagrodzić,więc jakieś tam koszty zawsze będą i nie każdy ma odwagę i na to chyba liczy nasz nierząd że nawet po stwierdzeniu niekonstytujności rozporządzenia tego nierządu nie wszyscy się odwołają i z tego i tak będą korzyści,tak to rozumuję...Z ostatniego newsa jakiego czytałem to 40% emerytów będzie na plusie i będą zadowolone ale to aż 60% które grubo dostaną po dupie i  stąd te oszczędności przyjęte na garb uczciwie pracujących(może nie do końca).
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 17:49:47 wysłana przez Fanatyk »

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 01, 2012, 21:05:17 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:19:47 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 01, 2012, 21:09:28 »
Dzięki kol.Ogniowy za tak wyczerpującą odpowiedż i wskazanie drogi na dobre tory.Nie jestem prawnikiem tylko napisałem to co gdzieś tam zasłyszałem,tak czy inaczej zaskarżyć można niby bez kosztów ale prawnika co się zna czy to za poradę czy prowadzenie postępowania już trzeba wynagrodzić,więc jakieś tam koszty zawsze będą i nie każdy ma odwagę i na to chyba liczy nasz nierząd że nawet po stwierdzeniu niekonstytujności rozporządzenia tego nierządu nie wszyscy się odwołają i z tego i tak będą korzyści,tak to rozumuję...Z ostatniego newsa jakiego czytałem to 40% emerytów będzie na plusie i będą zadowolone ale to aż 60% które grubo dostaną po dupie i  stąd te oszczędności przyjęte na garb uczciwie pracujących(może nie do końca).
Tu nawet nie chodzi o odwagę, myślę, że uważają , że większości nie będzie się chciało o te 20, 50, 100 pln miesięcznie jeździć po sądach...ale prawda jest taka, że taka obcina skutkować będzie przez kolejne lata obniżoną rewaloryzacją...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

strazak1982

  • Gość
Odp: Waloryzacji emerytur i świadczeń w 2012..
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 01, 2012, 21:18:38 »
 :milcz
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:20:21 wysłana przez strazak1982 »