Autor Wątek: Awans Działaczy Związkowych.  (Przeczytany 32011 razy)

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:16:02 »
SASE i EMER
Panowie, myślę, że wasze podejście miałoby swoje uzasadnienie, gdyby nie to, że układy korpucyjne wpływaja na pracę wszystkich. Nie wiem ile macie lat pracy, ale jak popracujecie dłużej lub może przeanalizujcie dokładnie sytuacje u siebie, a dostrzeżecie na swoim podwórku niezbyt zrozumiałe i nieuzasadnione decyzje personalne, kadrowe.
Korupcja to wynik układów finansowych, alkohollowych, konfidenckich, które choc nie widoczne przejawiają się w decyzjach szefa, a ten na różowo widzi sprawy ułożonych z nim pracowników, a na ostro pozostałych. I choć bedziecie uczciwie pracowali dla PSP - zawsze będziecie pracowali "gorzej" niż układowcy.

I teraz zdanie najważniejsze:
NIE JEST MOŻLIWE, ABY LUDZIE FUNKCJONUJĄCY W KORZYSTNYCH DLA NICH UKŁADACH OPANOWALI SIĘ I SAMI ZMIENILI TO CO ZMIANIE MUSI ULEC.

Więc to, że niektóre brudy są prane zewnętrznie to jest wynik konsekwentnego trwania tych ludzi w tych układach, ich radykalnej obronie, a wręcz stosowania kontrataków. Jak zdążyliście zauważyć - nie mają w sobie choćby minimalnego poziomu samokrytyki i tak jak "ludzie chorzy" nie sa w stanie sobie pomóc poprzez zmianę świadomości, a tym samym sposobu postępowania.

Przyznam, że niewielkie przejawy zrozumienia pojawiaja się - zaczynają wskazywać na nieskie pensje, potrzebę utrzymania rodziny itd., ale to są tylko tzw "jaksółki" które sie pojawiły po mozolnej wlace z ich świadomością.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 12:16:45 wysłana przez enter1 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:22:58 »
ENTER1... ja Ciebie doskonale rozumiem!! lecz nie potrafie zrozumieć co Wam dadza pyskówki na forum, jedni na drugich. Bo tak naprawde to pogadacie kilak dni a potem temat sie znudzi i dalej bedzie tak jak było do tej pory.... czyż nie tak?!

Jesteś pnapewni starszy odemnie wiec cię szanuje, ale naprawde sa inne miejsca do załatwiania takich spraw....!


Pozdrawiam

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:38:34 »
No wlaśnie nie, tak nie będzie - wierzę, że nowa władza zmieni ten stan rzeczy.  Ażeby doszło do takiej zmiany potrzebna jest walka ze świadomością ludzką, inaczej sprawa pozostanie w cieniu i nie będzie potrzeby jej korygowania.
Przeczytaj dokladnie  moj post:

Cytuj
Więc to, że niektóre brudy są prane zewnętrznie to jest wynik konsekwentnego trwania tych ludzi w tych układach, ich radykalnej obronie, a wręcz stosowania kontrataków. Jak zdążyliście zauważyć - nie mają w sobie choćby minimalnego poziomu samokrytyki i tak jak "ludzie chorzy" nie sa w stanie sobie pomóc poprzez zmianę świadomości, a tym samym sposobu postępowania.

Zauważ również, że temat ten został wywołany przez jednego z takich ludzi. Myślisz, ze dobrze byłoby, gdyby "układowcy" na forum robili z siebie poszkodowanych, pokrzywdoznych, a druga strona w tej sprawie by milczała?

Życze ci sukcesów w naszej straży pożartej bez konieczności wchodzenia w układy.

Pozdrawiam.

 

sase

  • Gość
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 22, 2006, 13:07:00 »
Enter1- pracuję dziewiąty rok na podziale i co nieco wiem o układach w Gdańsku, masz dużo racji i nie neguję tego, tylko sposob zalatwiania tych sprawa mnie drażni. Przecież takimi rzeczami powinny się zajmować sądy i prokuratura. Wiem że sporo osób mocno się wzbogacilo dzięki straży, wszystko dzięki układom, my na podziale szare myszki możemy ewentualnie tylko o tym pomarzyć i dorabiać w pocie czoła, zeby utrzymać się na powierzchni.  Mam tylko nadzieję, że tzw. sitwa w straży się skończy, Ci co zasłużyli zostaną ukarani i straż zostanie oczyszczona z takich elementów. Ja się nie chcę w to mieszać, bo to kolejna walka o stołki na górze i pewnie następni też będą robić przekręty, tacy jesteśmy. Wierzę tylko w to, że kiedyś dojdą do wysokich stanowisk ludzie z rodowodem podziału bojowego, bo oni (my) przynajmniej wiemy na czym straż polega. Nie chcę zaczynać kolejnego tekiego samego tematu, ale szkoły dzienne powinny zostać zlikwidowane i jak na zchodzie, strażak powinien pokolei przechodzić wszystkie szczeble kariery, żeby znać pracę ;) . Upss to się rozpisalem  <_<

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 13:08:10 wysłana przez sase »

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 22, 2006, 13:57:45 »
Spojrz Sase na to co pisze "Wodnik"

Cytuj
Luzik chłopaki, luzik, he, he.  :P 

Jak widzisz w cytacie powyżej nasz system prawny stosowany przez komuchów nie poradzil sobie ze świadomościa np "Wodnika", "Gambita".

Prawo nie oznacza jeszcze sprawiedliwości. Wg opinii prawników międzynarodowych nasze prawo mamy dobre, tylko stosowanie jest niewłaściwe.

Jeśli więć na stanowisku w Prokuraturze znajduje się np. "Prokurator K. - do usług!" to każde przestępstwo ma szanse na tzw. umorzenie. Przyczyny tego moga być różne najczęsciej formalne, a nie merytoryczne.

O rodowodzie awansowanych moglibyśmy wspólnie ponarzekać. Mamy prawie ten sam pogląd. Zauważ, że znaczna część przekrętów powstaje po stronie osób, które do straży dostały się "bokiem" - tzw zaoczne kształcenie na cywilnych uczelniach, bez kontaktu ze służbą.
Ktoś w końcu to akceptuje. Mało tego, ktoś nieupublicznia nawet danych, na bazie których można byłoby ocenić jak wygląda w kraju obsada kadrowa - moglibyśmy wszyscy się zdziwić.

Czy następni będą robić przekręty? Do tej pory było tak, że awansowano tylko takiego, który jako podwaładny dał się poznać przede wszystkim od strony ślepego posłuszeństwa z drobnymi wyjątkami (te się okazały być pomyłkami z ich punktu widzenia). Dopóki taki system będzie funkcjonował to masz racje - następni też będą robić przekręty.

Pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 22, 2006, 14:40:52 »
do enter
Dzięki za wyjaśnienie, ale duet albo trio.. interesów tych osób jest widoczne od pewnego czasu na forum. Aczkolwiek w dobie telekomunikacji nie powinno nic dziwić. Nawiasem mówiąc macie niezłe piekiełko Gdańsku. w Zachodniopomorskim ZZ bardzo się poróżniły a gdzie jest prawda już  nikt nie wie. Z tego co słyszałem w małopolskim odchodzący komendant mianował błyskawicznie 5-6 osób na stanowiska Głównych Specjalistów. W rzeszowskim zastępca KW PSP za nic nie chce oddać intratnego stołka... konserwatyzm układów jest silniejszy niż HONOR!

Masz Enter chłopie charyzmę...

Ps.
Jeżeli to możliwe podaj mi swój nr komórki na emaila chciałbym zamienić z Tobą słówko, mam kilka news' ów !!!! które Cię szczególnie zaciekawią.

do wodnik
byłbym dumny gdybym mógł pracować w towarzystwie takich funkcjonariuszy jak enter, bo bliżej mi mentalnie do ludzi którzy cos chcą zmienić. Wodnik dlaczego jesteś taki PRYMITYWNY ? Daj sobie spokój układy  się kończą i czas się z tym pogodzić, bo już nie wiem o co ci chodzi ? Daleko ci do chłopaków z podziału bojowego do idei pożarnictwa oj daleko...


Pozdrowiona, miłej zabawy Panie i Panowie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 16:49:48 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 22, 2006, 17:09:04 »
Dzięki Delete za te słowa. Nie jest łatwo "leczyć umysły". Nie wiem jak jest u Ciebie, ale obawiam się, że żadne województwo nie jest wolne od "myślących inaczej".
Czytałeś posty ze świetokrzyskiego? Tam zupełnie inny problem - trochę są z tyłu w procesie rozwoju. Tam mają jeszcze związkowców - konfidentów wspólpracujących z byłymi eSBekami, u nas mamy do czynienia z ich wychowankami, którzy już o socjaliźmie nie myślą tylko "o kapitaliźmie za wszelką cenę" heheheh  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 17:51:56 wysłana przez enter1 »

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 22, 2006, 19:15:51 »
Widzę sąsiedzie sympatyczny, że zaczynasz karierę lekarską.

Zatem drogi "pacjęcie" wylecz się sam !

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 22, 2006, 21:25:49 »
luzik chłopaki z G-14, bo wam zdrówko siądzie.

To co robicie i jak się zachowujecie, również na forum, graniczy z obsesją paranoidalną. "Wszyscy do okoła to zładzieje, tylko my jesteśmy fajni".
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 22, 2006, 21:47:00 »
Co tu dużo gadać! Nastał nowy i nagrody dostali wszyscy przewodniczacy ZZ i z F i S i PP. Chyba ma nadzieję że zamknął im gęby choć na jakiś czas !!!Aby przepchnęć swoje nowe decyzje  - sic. Mam nadzieje , że choć jeden sie jemu postawi! :huh:  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 22, 2006, 22:54:27 »
Mirek 1
...a gdzie jest tak różowo?
Czyżby znalazł się taki co chce wszystkich pogodzić ?
Zaczyna od nagród...

pozdro

 
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 22, 2006, 23:03:43 »
A mnie ciekawi czy Związki zawodowe mają jeszcze coś dopowiedzenia unas  , bo mi się wydaje ze jak coś im góra podsunie do podpisania to oni podpiszą a za to dostaną awanse..Bo ostatnio to wiele spraw stają sie niekorzystne dla nas które są (moze i nie) akceptowne przez Z.W .Oczywiście mogę sie  mylić. Moze ktoś wie co wywalczyli Związki zawodowe przez ostatnie 3 lata...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:45:27 »
Szanowni Panowie Związkowcy!

Jestem dośc młodym człowiekiem, nigdy nie należałem do jakiegokolwiek związku, i patrząc na to co sie dzieje raczej nigdy należał nie będe!
Po pierwsze chce zadac Wam pytanie co to znaczy "związek zawodowy" i kto go tworzy?! Przeciez patrząc w niedaleką historie, związki zawodowe to było coś co motywowało ludzi do walki o lepsze życie, związki tworzą zwykli ludzie ze zwykłymi problemami. Jednak obserwując działania i wasze spory kto jest większym konfidentem a kto jest prawy i sprawiedliwy to  żygać mi się chce na samo słowo ZZ! Zwiąki to państwo w państwie jakim jest PSP, układy i układziki, kazdy wie o przypadkach przekretów, układów, prywaty itp, ale nikt o tym nie mówił bo zwyczajowo zoatało to uznane jako norma. Myśle ze dawno temu zagubiliście ideały związkowe, czyli dbanie o ludzi, jaka kolwiek krytyka wobec np was czy innych  decydentów przejawia się w agresje! A gdzie ci wszyscy strazacy, szeregowi, podoficerowie, aspiranci itd... którzy są traktowani jak piate koło u wozu! którzy tylko narzekają, ale jak tu nie narzekac kiedy nie mozna sie zwrocic do zwiazków z jakim kolwiek problemem bo zaraz zamydla nam oczy  teczką przepisów-bo tak jest łatwiej i najwazniejsze ze sie nie wychyla!! Panowie zwiazki zawodowe to ludzie, zwykli szarzy ludzie którym jest daleko do białych kołnierzyków. Ostatnio jest wiele zmian w prawie, i juz kilka krotnie zapytałem  przełożonego,  kto chciał takiej ustawy, dlaczego zmiany sa takie a nie inny? i jaka odpowiedz...... bo związki tak chciały!!!!! wiec ja pytam kim są związki bo zapytając w niejedym miescie w polsce zwykłych zstarzaków z podziału nikt nie chciał zmian, nikomu nie przeszkadzało ze pracujemy po 48 g., przeciez mozna było zalatwic ta sprwae w inny sposób....
Od kilku dni wypomonacie kto  ma więcej przekrętów: ale ilez mozna, jesli ktos ma dowody i ma jaja to do prokuratury!! bo pyskówki nic nie pomoga temat sie znudzi i dalej bedzie tak jak było.

Pozwoliłem sobie na krótką refleksje na temat ZZ gyż uwazam, ze to jest wielkie nieporozumienie, i jestem za całkowita reformacje ZZ, poniewaz dłużj tak byc nie moze, : wladza na związki, związki na władze, a i tak wszytsko się odbija na nas, a ponowie zawsze sie dogadaja!!!

Zycze wszystkim zwiazkowcom wszystkiego dobrego, i jednocześnie chce powiedzieć : nie chce mieć nic współnego z ZZ!! nie w takiej formie w jakiej działacie, więcej bierzcie pod uwage opinie ludzi którzy was wybieraja i popieraja, nie olewajcie wszystkich którzy cięzko pracują.

I jeszcze jedno: do ZZ i Panów Decydentów z góry: chcecie wiedziec co naprawde myslą ludzie.... to zejdzcie czasami na dół, zróbcie kawe i pogadajcie nora,malnie co oni o tym myslą, a wiele się dowiecie!!

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

mł. asp. D-ca zastepu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2006, 20:31:01 wysłana przez emer »

sase

  • Gość
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 23, 2006, 09:24:59 »
Właśnie Emer, tak to wygląda i jeszcze do tego bym dodał: chcecie być "nietykalni", mówię tu o przepisie, że 1 członek na 10 jest chroniony.  

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 23, 2006, 19:58:08 »
Podzielam opinie związek to tylko podział,w innym przpadku to bzdura a nie związek

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 24, 2006, 16:35:32 »
Witam.
Pragnę podzielić się moimi spostrzeżeniem na temat awansu działaczy związkowych . Obecnie ZZ są dobrym i skutecznym  narzędziem do odgrywania się i wendetty  i to w różnych konfiguracjach strażak kontra strażak , strażak kontra przełożony oraz do robienia kariery na skróty jak to zauważył w innym temacie „delete” . Jeżeli się tak zastanowić głębiej  to rota ślubowania dla tych niektórych  małych ludzi ( mam na myśli tych co zapisali się do ZZ dla kariery lub zemsty  )stanowi tylko zakładkę w książce podziału,  a nie motto codziennej służby . Gra jest stricte polityczna  - czytaj brudna .Opinia tych nas  , którzy nie krzyczą i nie obrażają się wzajemnie   nie liczy się . Nie ganię ZZ w całości , bo że istnieją  i powinny być to nie mam żadnych wątpliwości , oraz tego że  mają jednak swoją misję do spełnienia w tej służbie . Jednak jest to już towarzystwo wzajemnej adoracji  .

PS. Brawo za to przesłanie  „emer”- „ do ZZ i Panów Decydentów z góry: chcecie wiedzieć co naprawdę myślą ludzie.... to zejdźcie czasami na dół, zróbcie kawę i pogadajcie normalnie , co oni o tym myślą, a wiele się dowiecie!! „  warto je powtórzyć , może ktoś usłyszy i weźmie sobie do serca. .


POZDRAWIAM !
 

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 24, 2006, 18:20:15 »
Witam.
Emer wylałeś sobie publicznie całe "wiadro żali" na głowę. Powiedz mi co by było gdyby nie było tych tak "niedobrych"  ZZ w PSP? Proszę odpowiedz czy ZZ pisały nowelizację ustawy o PSP i ją wprowadzają jak twierdzi twój przełożony? Mając na uwadze Twoją wypowiedż odnośnie ZZ  rozumiem, że cokolwiek w PSP zostanie wywalczone przez ZZ dla pracowników Ty z tego nie będziesz korzystał. Idąc dalej tym tropem mam nadzieję, że oddasz całą podwyżkę, którą dostaliśmy dwa lata temu na jesieni (srednio 100/etat) na cele dobroczynne? No i oczywiście teraz najważniejsze napiszesz raport do swojego przełożonego, iż rezygnujesz z 40-to godzinnego tygodnia pracy i dalej chcesz pracować 216/msc.
Myślę, że nie powinieneś oceniać wszystkich działaczy ZZ jedną miarką.........w każdym stadzie potrafi się znaleźć "czarna owca" ( na podziale też są "działacze" ale komendantów, którzy osiągają profity ze swojej działalności....pod......cze). Moim zdaniem to strona służbowa celowo wprowadza zamęt wśród strażaków ponieważ skłóconą załogą łatwiej manipulować. Więcej optymizmu ;)
Będzie lepiej.

Pozdrawiam.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 24, 2006, 18:40:34 »
Fireman5 nie było moim celem obrazenia nikogokolwiej, a jesli tak się stało to z góry przepraszam, Równiez nie uwazam, iz wylałem na siebie kubeł zali, nigdzi enie napisałem ze zz pisały ustawe, zreszta niewazne.
Oczywiście ze ZZ to nie jest jeden worek z brudami, i nigdy tez tak nie napisąlem, moja wypowiedz tyczyła się polemiki zaistniałej na tym forum jak równiez sytuacji a raczej opini strazaków dot, ZZ.
Owszem, ZZ wywalczyły wiele dla strazaków, i dobrze bo takie ich zadanie, jednak nie uwazam ze kilka dobrych zeczy usprawiliwia "przekręty". Szczególnie wychodzące na jaw na tym forum.
jestem daleki od wprowadzania jkiegokolwiek zamętu!  Są to tylko i wyłącznie moje odczucia dot związków, szcególnie, że jestem młodym człowiekiem noi wyobrazałem sobie niecoi inną role ZZ w naszej firmie.
A celem mojej wypowiedzi było sprowokowanie do myślenia zarówno Tych Panów z ZZ oraz innych Władnych! oraz zwrócenie większej uwagi na ludzi i ich spojrzenie na ogół spraw

Jesli poczułeś się osobiście urażony to sorki.

Powodzenia i Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2006, 18:51:11 wysłana przez emer »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 24, 2006, 20:15:18 »
Emer nie uraziłeś mnie. Nie mam zamiaru bronić co niektórych "działaczy" ZZ ale nie traktował bym zbyt poważnie informacji o "przekretach" umieszczanych na tym forum przez niektórych userów. Niestety ale każde forum ma to do siebie, iz jego uzytkownicy są anonimowi co skłania ich czasami do posądzania znanych sobie osób o czyny których nie popełniły. Wystarczy jakas scysja z "działaczami" bo nie podoba mi się system 12/24/48 i już można bajki pisać o "działaczach" ZZ i ich niebotycznych zarobkach oraz stanowiskach. ;)

Serdecznie Pozdrawiam.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 24, 2006, 20:27:22 »
EMER
działąnia ZZ zgodne z ideami związkowymi są godne nasladowania. Czarne owce - normalny stan w każdym ustroju. W USA każdy strażak należy do związku obligatoryjnie. Komendantem może zostać osoba która ma poparcie ZZ. Należy też wiedzieć że zwiazki na świecie są lewicowe a w Polsce prawicowe.
Kariery działaczy ZZ już były - w KGPSP. Mam nadzieję że ten klucz nie będzie obowiązywał teraz.

Ps. może na tej liście ktoś dopatrzy się zbieżności nazwisk ?
 <_< Włądze PIS dalej Zarząd Główny PIS
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2006, 21:12:38 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 24, 2006, 20:45:34 »
Cytuj
SESE masz 100% racji!! Panowie przy korycie bawią sie w najlepsze, a i tak według społeczeństwa  strazak to ten co jezdzi duzym czerwonym samochodem a nie jakis prewentysta  lyb zwiazkowiec. więc mam propoycjie, zróbcie sobie własny temat na forum "dyskusje i schacki prewentystów, związkowców i innych chochołów"...!!!

Ps. albo przynajmniej przestańcie się obrzucać g**em na forum publicznym

Pozdrawiam
No wiesz nie  traktuj wszystkich jedna kreska . Bo ja jestem podziałowcem i jednocześnie dość wysoko w strukturach terenowych związku i zawsze starałem sie nie ulegać pokusom wiesz  o jakich  mówie  a jednocześnie wychodze z załorzenia że ktoś powinien reprezentować  i mówić o bolączkach podziału  lecz co do reszty się zgadzam przekręty były są i bedą nad czym ubolewam . To właśnie dzięki rzeczoznawcom i innym jest tak a nie inaczej  emryci wysokiego stopnia też mają za skórą co nieco byle być na fali i przy kasce to ich zasada  bo naprawdę bardzo ciężko wyżyć z  pełnej oficerskiej  emerytury i nie mówmy o kapitanie czy o młodszym  brygadjerze  tylko wyżej jak im ciężko biedakom. A co ma powiedzieć chłopak z podziału .

Cytuj
QUOTE (delete @ 24.01.2006 - 20:27)
EMER
działąnia ZZ zgodne z ideami związkowymi są godne nasladowania. Czarne owce - normalny stan w każdym ustroju. W USA każdy strażak należy do związku obligatoryjnie. Komendantem może zostać osoba która ma poparcie ZZ. Należy też wiedzieć że zwiazki na świecie są lewicowe a w Polsce prawicowe.
Kariery działaczy ZZ już były - w KGPSP. Mam nadzieję że ten klucz nie będzie obowiązywał teraz.

Ps. może na tej liście ktoś dopatrzy się zbieżności nazwisk ?
 Włądze PIS dalej Zarząd Główny PIS 

A jak ty myślisz że powołując komendanta powiatowego czy miejskiego czy inną osobę funkcyjną nie jest brane pod uwage zdanie związków więdz nie mów że jest to tak dowolne tylko lokalne związki albo śpią albo nie chcą się narażać . I nie przytaczaj USA bo tam byś zginoł i tam są struktury mafijne w związkach. Nie zachłystuj sie ameryką tylko patrz pod nogi na polskiej ziemi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 09:29:33 wysłana przez bulon »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 24, 2006, 21:20:20 »
Cień, tak owszem nie jest tam łatwo. Latynosi mają opanowaną straż, ale czy mafie, bardziej gangi albo grupy interesów. Przypominające bardziej zmowę milczenia rzeczoznawców lub prewentystów w Polsce.

...ale jak się już dostaniesz to płącą lepiej.
 
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:02:24 »
Cytuj
LAng
PM ?

Delete - PM to skrót o Private Message. Inaczej PW, Prywatna Wiadomość czy też prv. Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem swoich PM's, to cię nakieruję.

Zapoznaj się też z regulaminem:

7. Zasady tworzenia wiadomości:

a) trzymaj się tematów w danej kategorii,
b) jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości" (PW)
,
c) nie używaj słów wulgarnych, nie pisz WIELKIMI literami, tzn. nie krzycz,
d) nie otwieraj za każdym razem nowego tematu. Przeglądnij najpierw forum i spróbuj dopasować swą wypowiedź do istniejących już tematów,
e) nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Zmień" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już posta,
e) zabrania się samowolnego publikowania cudzych danych teleadresowych,
f) Unikaj wszelkich kłótni, szczególnie o charakterze osobistym. Dyskutuj o poglądach, nie krytykuj innych osób,
g) zanim zadasz pytanie, najpierw spróbuj samemu poszukać odpowiedzi (np. za pomocą funkcji "szukaj" wewnątrz forum lub dostępnych wyszukiwarek internetowych,
h) nie otwieraj nowego tematu jeśli pytanie przez Ciebie zadane jest pytaniem krótkim i słabo sprecyzowanym, albo tematu na który sam nie masz nic do powiedzenia (np. "Co sądzicie o ... ?", "Tu możecie wpisywać..."). Jeśli już otwierasz temat "Tu możecie wpisywać..." to tylko w przypadku gdy od razu sam wpiszesz coś ciekawego (!) na ten temat,
i)reaguj na upomnienia Moderatorow , dwa upominienia w danym temacie skutkują skasowaniem owego tematu jeśli został zalożony przez Ciebie. W innym przypadku, kasowane będą Twoje posty w tym wątku.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:13:14 »
[
 Lang .Sory to nie do ciebie .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2006, 09:19:07 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:17:34 »
Cytuj
Cień, tak owszem nie jest tam łatwo. Latynosi mają opanowaną straż, ale czy mafie, bardziej gangi albo grupy interesów. Przypominające bardziej zmowę milczenia rzeczoznawców lub prewentystów w Polsce.

...ale jak się już dostaniesz to płącą lepiej.
No to jak tak płacą to dla czego ciebie jeszcze tam nie ma troche ci sie pomerdało z tym wszystkim ale jeśli masz ochotę to ci wyjaśnie . Owszem mogli byśmy więcej zarabiać , 2 lata temu był wywiad w regjonalnej trujce z gościem któremu wielu nie godni by buty czyścić cytuje większośc z nas to albo świry  albo pasjonaci  bo zarobki są marne lecz dla nas to nie jest najwżniejsze  ważne lecznie tak  wiem zaraz posypią się gromy od kilku z was ale ja podzielam zdanie tego dowódcy JRG  bo znam go osobiście i wiem że jest gościem w każdym calu. Co do związków w stanach to od lat jest wiadomo że mają powiązania mafijne  i powiem szczerze że dziwi mnie twój zachwyt stanami , żyjemy tu i teraz nie        w USA.
Pozdrawiam Cięń em.