Autor Wątek: Awans Działaczy Związkowych.  (Przeczytany 32015 razy)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:27:26 »
Może i masz racje lecz ja myśle że to jest mocniej pokręcone zeby nie cenzuralne słowo nie użyć  i przy tym jest przyzwolenie społeczne . A jeszcze nie słyszałem nawet jak spadł związkowo na dół  by tak samo było z jego stołkiem w PSP. Taki przykład miałem w zarządzie głównym w zeszłym roku i co dupa  i kamieni kupa. Pozdrawiam. :angry:  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2005, 01:54:02 »
Cytuj
I wieżysz że pozostaje się tym samym człowiekiem ZABAWNE. Precież po to został związkowcem by kiedyś w perpektywie być komendantem PRZEJŻYJ NA OCZY.
Wierze. Znam takie przypadki. Znam też odwrotne ale to nie może być regułą.

Cytuj
Wystarczy jak D-ca JRG bedzie Przewodniczacym Zarządu Wojewodzkiego.
Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania bo uważam że D-ca JRG już w jakimś stopniu jest stroną służbową. Członek, viceprzew. - tak, jako przewodniczący - nie.

Cytuj
Jestem nadal tego zdania że to musi być koniecznie ktoś z podziału, ktoś komu się ufa i się nie boi. Taki ktoś zna wszystkie kłopoty podziału i się nie da wyrolować. Dość karierowiczów kosztem związków zawodowych!
Popieram w całej rozciągłości.

Co do podwyżek to polecam (jesli nie macie żadnych podpadek i aktualne badania lekarskie)bez względu na zasługi brać średnią w danym korpusie. często może się zdarzyć że proponuję się większe kwoty przewodniczącym za zaangażowanie i inne rzeczy ale właśnie ten kto proponuje to zaraz po Waszej akceptacji tego pomysłu szybko puści famę że to jako przedstawiciel ZZ dostałeś więcej a o innych motywach nie wspomni..... a tu nawet 5 zł. może zrobić złe wrażenie i ziarnko niezgody zostanie zasiane...

Cytuj
[size=8]Panowie przecież to prosta sprawa jak będziemy razem obserować swoich kolegów związkowców to będzie widać, który jest czego wart. Wystarczy że coś będzie nie tak z gościem, czyli żle wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec osób co go wybrali i taki działacz ma już koniec swojego bytowania, bo jak nie będzie już działaczem to gdzie wróci? Jeśli to będzie osoba z biura to kto z nim będzie rozmawiał kiedy on nic nie będzie już mógł?, lub jeśli będzie z podziału to który z jego kolegów będzie chciał z nim mieć do czynienia? Ja osobiście już takiemu nie będę wierzył, bo skoro jemu zależało tylko na awansach a nie na bronieniu moich interesów.
Wszystko jest do zrobienia tylko musimy chcieć najpierw sami![/size]
Jak widać recepta jest prosta...
Pozdrawiam.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2006, 22:57:50 »
A unas po pogłoskach o zmianie wodza w powiecie znacznie się ożywiły kontakty przew.związku F z jednym z kandydatów na nowego komendanta. To najprwdziwsza prawda.Dolny śl.Przy poprzedniej zmianie nic nie wskórał to może i teraz mu się nie uda.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2006, 10:11:13 »
No i sam widzisz jak to działa.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline ZORRO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2006, 14:13:49 »
A tak przy okazji:
Ile nagród dostał przewodniczący ZZ z Wawy????
Za co??  :D
I mają czelność mówić ludziom ze dbają o nich! :D
A paczki dla dzieci - mieliśmy przedstawić paragony to odda pieniądze :D
Zafajowo

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 18, 2006, 19:20:32 »
nagrody dla przewodniczącego ? Dlaczego nie, praca społeczna. I zawsze pojawi się jakiś zorro do rzucania obelg i pomówień, albo krytykanctwa .......
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2006, 19:21:19 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2006, 23:44:56 »
Cytuj
A tak przy okazji:
Ile nagród dostał przewodniczący ZZ z Wawy????
Za co??  :D
I mają czelność mówić ludziom ze dbają o nich! :D
A paczki dla dzieci - mieliśmy przedstawić paragony to odda pieniądze :D
Zafajowo
Trzeba było dzis podjechac na zebranie ZZ w Warszawce...było info na wszystkich jednostkach i osobiście byś sie dowiedział ile i za co....i powiem ci że wcale się nie dziwie ze dostał...w koncu czynnie poza służbą brał udział w tworzeniu rozporządzeń pozarniczych przez prawie cały ubiegły rok, poza tym dzięki niemu między innymi kasiorkę którą udało się wychodzić u prezydenta Warszawy na sprzęt, uzbrojenie i odzież dla strażaków po raz pierwszy zagospodarowano po uczciwie i szczegółowo przeprowadzonych przetargach.
A poza tym czego mu żałujesz...wszak to nie były pieniądze z budżety Komendy Powiatowej ...docenił go minister i prezydent miasta...widocznie miał za co...a biorac pod uwage ze i jeden i drugi korupcją sie brzydzą to myslę że twoje pomówienia sa baaardzo nie na miejscu.
A za to co dostał , jako całoroczne wyróżnienie, to niejeden miałby w dupie latanie po przetargach i gnicie w KG, mozesz mi wierzyć...więc o czym tu mowa...nie wiesz a ozorem chlapiesz....

A co do paczek...nie widze w tym nic nierozsądnego...najpierw wydało się kase a potem po dostarczeniu faktur oddali przyznaną kasę....to zupełnie normalne.
Na marginesie...ciesz się że w ogóle...
Reasumując płytkie jest twoje bazgrolenie...
Szukasz sensacji w rzeczach normalnych i nie wiem czego oczekujesz.
Pozdrawiam serdecznie.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:26:11 »
Panowie, w Gdańsku, w listopadzie bodajże, do NSZZ S zapisało sie nagle kilkanaście osób - prawie wszyscy to wydział techniki, kwatermistrzostwo itp wydziały wspierające w owym czasie króla świeczka. Świeżo upieczeni związkowcy od razu przystąpili do ataku na wieloletniego Przewodniczącego, który w ich ocenie nie dość radykalnie miał ochotę bronić ich przed skutkami ich własnych dotychczasowych działań. Po około 2 miesiącach funkcjonowania związku w takim konflikcie i silnego parcia nowicjuszy na zdjęcie ze stanowiska wieloletniego Przewodniczacego doszło do zmiany. Na stanowisko Przewodniczącego NSZZ S siłą głosów 2-miesięcznych związkowców wybrano Naczlenika Kwatermistrza - tyko ON jeden miał większy staż niż pozostali.
Gdy przeczytałem post poniżej zacytowany, a napisany przez jednego z nowicjuszy, az się uśmiechnąłem - przeczytajcie i ocencie:

Cytuj
Można zauważyć ostatnio duże ożywienie w strukturach związków zawodowych różnych maści.
Czy to ożywienie podyktowanej jest możliwością awansu działaczy związkowych.
Czy prawdziwy działacz związkowy nie powinien ponad wszystko cenić idee związkowe nad możliwość awansu służbowego, tego z górnej półki.
Jak pogodzić idee obrony pracownika przez stroną służbową stając się stroną służbową. Pytania ten stawiam ku rozwadze kolegów.

Gaaaaaaaaaambit, nie no trochę przesadziłeś z tą własną hipokryzją  - zabawny jestes, jak dziecko knujące coś przed rodzicami :P  
W Twoim przypadku trzeba byłoby zapytać - a co sądzisz o awansie naczelników KW na stanowiska związkowe? Trochę inny kierunek.
Zastanawiające tylko skąd taki pęd w KW Gdańsk Naczelników i ich zastępców do związków zawodowych?

Cytuj
Jak pogodzić idee obrony pracownika przez stroną służbową stając się stroną służbową.
No właśnie zapytaj swojego Naczlenika jak On to chce realizować - sam jestem ciekaw :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2006, 20:41:27 wysłana przez enter1 »

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 19, 2006, 20:59:06 »

 
Cytuj
Panowie, w Gdańsku, w listopadzie bodajże, do NSZZ S zapisało sie nagle kilkanaście osób - prawie wszyscy to wydział techniki, kwatermistrzostwa
...prawo zwiazkowe zezwala na przystapienie czy to techniki czy kwatermistrzstwa, nie kumam o co ci chodzi ? Wiesz gdyby prewencja zaciągnęła sie do zz to wówczas hpokryzją by trąciło - w sensie IDEI ZWIĄZKOWYCH OCZYWICIE
  ;)  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:10:24 »
Ty, zielony wkur...ony  :P . Nie kumasz? A zielony jesteś jak żaba. hehe  :P  
Jak nie kumasz o co chodzi to przyjedź do Gdanska, poznasz ludzi i zaczniesz kumać.

A prewentystów byłych i obecnych w tym związku nie brakuje (oczywiście świeżo upieczonych związkowców) - jak sie podsumuje to NSZZ S opanowaly wydzialy, w ktorych istnieja największe problemy z moralnym przebiegiem służby, w których poparcie dla króla świeczka byłe bezgraniczne, bez opamiętania i bez jakiegokolwiek poziomu samokrytyki.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2006, 21:11:52 wysłana przez enter1 »

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:14:16 »
Mój drogi adwersarzu - cieszę się niezmiernie, że wyzdrowiałeś :rolleyes: .
Jednak Twoja długa absencja spowodowana chorobą doprowadziła do zachwiania obiektywizmu w ocenie sytuacji.

To nie kilkanaście osób wpisało się w listopadzie do NSZZ S ale kilkanaście osób zawiązało nową strukturę związkową Pracowników Pożarnictwa - i o dziwo wszyscy związani układami koleżeńskimi z Panem Andrzejem R.

To nie nowicjusze doprowadzili do wyboru nowego Przewodniczacego a 90% członków,  wśród nich z takim stażem związkowym, że nie jeden DZIAŁACZ by pozazdrościł.

A co do ostatniej kwestii to "czas" oceni - osobiście wierzę, że idzie ku lepszemu.
 

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 19, 2006, 21:24:45 »
A w świetokrzyskim, to związki zawodowe pod swoje dowództwo wzięli tacy związkowcy co przez całe 4 lata z komuchem eSBeckiem w jedną trąbkę grały - były mu posłuszne, uzyteczne, pomocne.

Z  histroii ich współpracy sięgającej stanu wojennego można było wywnioskować, że są w zażyłej współpracy - jak konfident z eSbeckiem.

Stawiam dramtyczne pyatnie?

Co czeka historyczne związki zawodowe "Solidarność" kiedy na ich czele stają tacy, którzy wcześniej zajmowali się zwalczaniem związkowców?

Pęd do współpracy tych zakłamańców z władzą czy to lewicową, czy prawicową nie wywołuje u nich żadnej refleksji, żadnych zahamowań - biorą pędzel, farbę i juz od jutra jestem nie czerwony tylko niebieski i jestem świętszy od Papieża.

Panie Robercie Osmycki - związki zawodowe NSZZ S tracą swoją tożsamość tylko dlatego, że w porę nie potrafiliście przygotować regulaminów.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2006, 14:15:55 wysłana przez Mietek »

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 19, 2006, 23:50:14 »
Do osoby używajacej loginu MIETEK -

W imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność" oczekuję niezwlocznego przeproszenia w tym bloku tematycznym związkowców naszego Związku, a do Moderatora lub Administratora, wnoszę o natychmiastowe zdjęcie postu MIETKA jako nieprawdziwego, obrażającego i pomawiającego osoby prywatne oraz związek NSZZ"Solidarność".

Jednocześnie informuję osobę o loginie MIETEK, że w przypadku, kiedy do dnia 23 stycznia 2006r. nie znajdą się przeprosiny wystąpię w imieniu Związku z powództwem o znieslawianie organizacji.
Wobec powyższego proszę Moderatora lub Administratora o zabezpieczenie śladów elektronicznych wypowiedzi MIETKA, jako potencjalny dowód w sprawie sądowej.

Stanowczo uważam, że MIETEK przekroczyl granice kultury dyskusji oraz zasady rzetelności i prawdziwości wypowiedzi.

Tym razem bez pozdrowień
Robert Osmycki

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2006, 00:11:42 »
Szanowny Panie Robercie.
Chyba nerwy puszczają. Czytałem tego posta dwa razy i nie zauważyłem niczego, co by usprawiedliwiało taką Pana reakcję. Forum jest wymianą myśli, różnych, nie zawsze zgodnych z naszymi. Nikt z imienia i nzwiska nie został obrażony, zaatakowany, zmieszany z błotem. Po prostu coś się komuś nie podoba. I to jest jego święte prawo.
PS. A tak w ogóle, to on chyba z szacunkiem o "Solidarności"... historyczny związek..
Pozdrawiam i spokoju ducha życzę.
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2006, 06:43:01 »
Szanowny Panie Robercie.

Uważam, że błąd tkwi w statucie organizacji związkowej, który czyni z tego związku związek na tyle otwarty, że każdy do niego może się zapisać, bez względu na przeszłość, swoje poglądy i cele jakie chce osiągnąć.

Przykłady przejmowania związku przez ludzi o charakterze pozwlającym im na bezgraniczną współpracę z systemem komunistycznym w zwalczaniu ludzi uczciwych można mnożyć.

Mój post został wyrażony w trosce o te związki i lepiej byłoby, aby Pan zamiast nerwowo reagować, przyjrzał się temu procesowi i pomyślał jak temu zapobiec. W naszym kraju jest przełom polityczny i wszyscy, którzy obawiają się konsekwencji swojego postępowania uciekają właśnie do związków zawodowych, a ten nie ma przygotowanego w ogóle swojego statutu na tego rodzaju zjawisko.

Nie uważam, abym komukolwiek ubliżył i z tego względu nie zamierzam nikogo przepraszać, jeśli Pan Przewodniczący czuje się jednak urażony, to zapewniam Pana, że nie było moim zamierzeniem wywołać w Panu takie poczucie. Zakładam oczywiście, że nie znalazł Pan w swoim postepowaniu analogii do opisanego zjawiska.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2006, 07:00:52 wysłana przez Mietek »

DREAM

  • Gość
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 21, 2006, 00:06:38 »
Na wstępie krótka informacja - WODNIK, GAMBIT, KUR... to jest ta sama osoba na FORUM. Chętnie i w życiu wystepuje w 3...i więcej osobach.  Niemożliwe!!!  jest to aspirant-oficer Grzegorz B. były po. Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznaczego i Rzeczoznawcza ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, aktywny lecz niedoszły przewodniczący NSZZ Solidarność w Gdańsku (zbyt krótki staż). To on był mózgiem i GŁÓNYM adwersarzem w obaleniu Pana Marian Trockiego - człowieka legendę. Pracuję z Marianem przeszło 20 lat i znam jego uczciwość i oddanie prawdziwym ideom związkowym. Marian był naocznym świadkiem wydarzeń z lat 70' i 80', jego przyjaciel w strajku został zastrzelony. Uważam, że wyrządzono mu ogromną krzywdę na krótko przed odejściem na pełną emeryturę !!!    

Cytuj
Mój drogi adwersarzu
sprostowanie - to Pan Grzegorz B. nie jest tani na rynku rzeczoznawców w słuzbie mamonie. Przyjął go do KW PSP Gdańsku, wychował i wszystkich tricków nauczył   Wielki Prewentysta Kazimierz ( członek komisji egzaminacyjnej rzeczoznawców przy KGPSP). Kłótnia o rynek pomiędzy emerytowanym już Kazikiem a wychowankami doprowadziła do tzw. "AFERY GDAŃSKIEJ". A czemu teraz ma służyć nagłe członkostwo Grzegorza B. w NSZZ Solidarność ? Panie Robercie był Pan na wyborach w Gdańsku 18 grudnia br. miał Pan możliwość poznać człowieka, tego który publicznie sugerował że jako rzeczoznawca pracował za darmo.
 
Cytuj
To nie kilkanaście osób wpisało się w listopadzie do NSZZ S ale kilkanaście osób zawiązało nową strukturę związkową Pracowników Pożarnictwa - i o dziwo wszyscy związani układami koleżeńskimi z Panem Andrzejem R.

KILKA FAKTÓW

w marcu uchwałą nr 2/2005 z 17 marca 2005 roku wstąpiło 19 OSÓB do NSZZ' S przy KW PSP pod skrzydła Pana Mariana Trockiego.

nie w listopadzie (kolejne kłamstwo) a w I kwartale 2005 r zawiązała się struktura zakładowa NSSZ Pracowników Ppoż.

W listopadzie 2005 zapisał się tylko Pan Grzegorz B. a około miesiąc później jego dwóch przyjaciół z prewnecji KWPSP.

W drugim kwartale 2005 roku zawiązała się komisja zakładowa NSSZ KZ FLORIAN z Naczelnikiem Kadr KWPSP na czele.

w KWPSP są więc  3 ZZ !!!


Cytuj
To nie nowicjusze doprowadzili do wyboru nowego Przewodniczacego a 90% członków, wśród nich z takim stażem związkowym, że nie jeden DZIAŁACZ by pozazdrościł.

Wszyscy starzy działacze NSZZ'S głosowali za Marianem Trockim (oprócz nowego Przewodniczącego - Naczelnia Kwatermistrzostwa w KWPSP), czyli te 90 % to tak naprawdę młodzi członkowie. Obserwując to wszystko przypuszczam, że niedługo i ci starzy opuszczą szeregi, bo ich doświadczenie zacznie przeszkadzać młodym ( tak jak osoba Mariana ).

Pozdrawiam forumowiczów  i przepraszam za może zbyt ostry ton, ale jak widzę demagogię przeplataną ironiczną hipokryzją nerwy mi puszczają na te wszystki imperatywy niektórych "świętych".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2006, 09:40:14 wysłana przez DREAM »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 21, 2006, 09:16:37 »
Cytuj
Na wstępie krótka informacja - WODNIK, GAMBIT, KUR... to jest ta sama osoba na FORUM

Zapewniam Pana (a może Panią?), że to pomyłka...Z całą pewnością Wodnik i Gambit to nie ta sama osoba. A swoją drogą to ładny burdel tam macie siostrzyczki...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 21, 2006, 09:23:30 »
czytając ostatnie posty mam wrażenie ze dzieje się to samo co w rządzie!!!

przypominam tym co mają słabą pamieć:

Prawo i Sprawiedliwość - poprawa zycia politycznego, solidarnośc - zgoda - poprawa bytu społeczeństwa - najważniejsi sa ludzie - itp... itd.....

a co mamy...... jeden wielki BURDEL !!!!!


każdy tylko patrzy jakby tutaj drugiemu dopier*****

Ps. jesli moderator uzna to za ostre niech to usunie

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 21, 2006, 09:25:31 »
O kurna. Gambit, ktoś się ostro na ciebie wkur...ił. Opanuj u siebie tą hipokryzję, bo cię tu zajeżdżą, a tak miło nam się dyskutuje.  Czas obudzić w sobie choćby minimalnyu poziom samokrytyki. :P  

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 21, 2006, 18:32:54 »

enter !

Czy to jest ten sam facet ???

bo występuje na innych postach

Cytuj
enter1 Post: 20.12.2005 - 20:32 A ja słyszałem, że jeden były prewentysta i rzeczoznawca zarazem niejaki Grzegorz B. herbu "Wściekła Błyskawica" na tym samym spotkaniu tłumaczył Komendantowi Głównemu, że w aferach prewencyjnych w Gdańsku chodziło o rynek (biznes). Gdy mu okazano kopie jego własnych, niezgodnych z prawem opracowań, które zrobił na obszarze własnej jurysdykcji, bez zgody przełożonych - usiłował wszystkim kit wcisnąć stwierdzając,że on tą ekspertyzę zrobił za darmo. Wniosek z tego taki, że na rynku usług rzeczoznawców ppoż. Ten akurat pracuje za darmo, mało tego On czuł się pokrzywdzony, że odsunięto go z prewencji i dalej za darmo pracować nie może. Ale jaja. A to ci Filantrop. to Hehehe

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2006, 18:35:03 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 21, 2006, 20:54:26 »
DREAM; enter1; delete - chłopaki, a kiedy pozostałych 11 coś napisze?
3 + 11 = 14 = G-14 = OZ NSZZ PP przy KW PSP w Gdańsku. ;)

A może pozostali tylko podpier....ją i nie potrafią pisać? :P

Luzik chłopaki, luzik, he, he. :lol:  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

DREAM

  • Gość
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 21, 2006, 22:09:50 »
Zgodnie z otrzymanymi sugestiami pragnę niniejszym dodać któtkie sprostowanie, mianowice w zakresie informacji :

Cytuj
w marcu uchwałą nr 2/2005 z 17 marca 2005 roku wstąpiło 19 OSÓB do NSZZ' S przy KW PSP pod skrzydła Pana Mariana Trockiego.

spośród 19 kandydatów tylko kolega Sławek złożył deklarację wcześniej tj.
1 marca 2005, pozostała 18 osobowa grupa jak w sentencji.

Przepraszam za pomyłkę

do Pana Lang
a jaka to różnica czy Wodnik to Grzegorz B., czy Feliks M., Jarosław K. albo inny z byłych uczniów Wielkiego Kazimierza.

do Pana Wodnik
- straszną nienawiścią pałasz do ludzi.
Pamiętaj człowieku - denerwować się to mścić się na swym zdrowiu za głupotę innych.

Pozdrawiam
interesujące grono forumowiczów
Hej

Ps. LANG  młody człowieku dziękuję Ci serdecznie za nadesłane dane, ale nie interesują mnie dane personalne forumowiczów, albo że Pan X był prewentystą i już nie jest. Celem jest PROBLEM, o którym pragnę powiedzieć i nie bardzo bawi mnie ciągnięcie jego w nieskończoność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2006, 00:06:53 wysłana przez DREAM »

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 22, 2006, 10:16:52 »
Delete - Gambit jak słusznie zdążyłeś zauważyć, to mój stary adwersarz, to samo wodnik - wszyscy to moim zdaniem"prewentyści, rzeczoznawcy - po przejściach".

Wodniku - luziku. Podpier...lacze to się pojawili po waszej stronie - myślę, że jak już będziesz na emeryturze, to walcząc o swoje tak jak Wielki Kazimierz, twój "promotor", też się pojawisz w końcu w KW z donosami na aktualnie pracujących prewentystów i rzeczoznawców i co najgorsze przypuszczam, że będziesz miał rację - chyba że wprowadzą jako konsekwencje zagrożenie utraty warunków emerytalnych i wejście w układy korupcyjne przestanie być opłacalne. Na to jednak będziemy musieli jeszcze poczekać, aczkolwiek w Policji już takie projekty się pojawiają.

Nie może być tak, aby urzędnik odpowiedzialny formalnie za odbiory, nieformalnie przygotwywał je do odbioru, łagodząc swoje spojrzenie za każdym razem, gdy inwestor kasę zapłacił lub zaostrzając to spojrzenie gdy inwestor zdecydowal się zatrudnić do tego celu emeryta i kasy wskazanemu urzędnikowi w konsekwencji nie zapłacił.
Nie może być tak, aby obiekt przygotowywany przez takiego urzędnika (podstawowe naruszenie prawa) był dopuszczany do użytku z wyjątkowymi niezgodnymi z prawem ułatwieniami w systemie zabezpieczenia ppoż. (wtórne naruszenie prawa), a obiekt przygotowywany przez emeryta ma same problemy i wydłuża się proces odbioru w nieskończoność.

Taki stan rzeczy nie mógł trwać wiecznie - jako logicznie myślący facet powinieneś to sobie uzmysłowić.
W naszym kraju idą zmiany w kierunku prawa i sprawiedliwości i czas sie z tym pogodzić, że "dobrze w prewencji" to już było. Teraz poprostu będzie coraz trudniej dla wszystkich osób, którzy swoje utrzymanie opierali na tego rodzaju działalności.
Moim skromnym zdaniem im szybciej sobie to uświadomicie, tym mniej problemów życiowych was czeka. Trwanie konsekwentnie w dążeniu do przywrócenia poprzedniego "układziku" jest utopią.

Można powiedzieć, że z uwagi na tak - tak jak w komunie - funkcjonującą prokuraturę udało Wam się uniknąć konsekwencji karnych, z uwagi na system procedury dyscyplinarnej w PSP udało wam się uniknąc kary dyscyplinarnej, powinniście się z tego cieszyć, bo balansowaliście na "ostrzu noża".
Wykorzystajcie tą szansę którą Wam dał stary system prawny i nie pakujcie się w to więcej na dotychczasowych zasadach, bo drugi raz takiej szansy zmieniony system prawny może już Wam nie dać.
Abyście cokolwiek z tego zrozumieli to powinniście zacząć od zasiania w sobie ziarna samokrytyki, bo jej jak dotąd u was nie zauważyłem. Brak poczucia samokrytyki, uaktywnia w was drugą stronę - tą agresywną, pretensjonalną, z której wynika, że to nie Wy jesteście winni, tylko ci co na was donieśli. Gdyby nie donieśli dalej moglibyście tak funkcownować i byłoby ok.
Życzę Wam takiego poukładania własnych spraw, abyście nigdy już nie musieli być stroną podpier..oloną. Pozdrawiam :)


 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 10:29:31 wysłana przez enter1 »

sase

  • Gość
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:02:08 »
Panowie: najbardziej mnie wnerwia, że pierzecie brudy w mediach, teraz na forum, ale niech to dotrze do waszej glowy, że to my na podziale bojowym, świecimy przed społeczeństwem oczami i to przez wasze przekręty i kłótnie :( . Może warto już dać sobie z tym spokój, choć nie ukrywam, że coraz ciekawsza jest ta dyskusja ;) .

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Awans Działaczy Związkowych.
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:10:01 »
SESE masz 100% racji!! Panowie przy korycie bawią sie w najlepsze, a i tak według społeczeństwa  strazak to ten co jezdzi duzym czerwonym samochodem a nie jakis prewentysta  lyb zwiazkowiec. więc mam propoycjie, zróbcie sobie własny temat na forum "dyskusje i schacki prewentystów, związkowców i innych chochołów"...!!!

Ps. albo przynajmniej przestańcie się obrzucać g**em na forum publicznym

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2006, 11:11:29 wysłana przez emer »