Autor Wątek: 4 Zmiana....?!  (Przeczytany 52597 razy)

straz98

  • Gość
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:15:10 »
teraz bartek6 będziesz miał jeszcze więcej wolnego i dalej mało kasy, nie wiem czy to jest korzystne

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:16:21 »
Bartek6 popieram cie w 100 %!!!

Jesteśmy w polsce, tutaj pracujemy, w takich warunkach a nie innych wg takiego prwa a nie innego wiec piszy o tym co jest  a nie o zyczeniach jak z amerykańskich filmów!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:59:47 »
Cytuj
pisanie że odliczać godziny snu, po południu odpoczynek itp. to jakaś paranoja-panowie przebywanie w jrg na służbie to juz są godziny pracy-jaki sen czy ktoś z was sie wysypia w pracy nawet jeśli nie ma wyjazdu,

no właśnie, ale są tacy którzy na siłę chcą nam wmówić że nic nie robimy....
Słyszałem ostatnio tekst .."przy takiej ilości wolnego jak mamy to nie powinniśmy dostawać zwolnień lekarskich" - - najdziwniejsze że powiedział to gość który jeszcze nie dawno pracował w takim systemie....no cóż wystarczy zmiana stanowiska i poglądy jak i poprzednia funkcja idzie w niepamięć...

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 10, 2006, 14:51:42 »
gedeon wszystkiego dobrego w nowym roku i obysmy mieli podobne zdanie na różne tematy aniżeli ten
do straż98- jeśli pracowanie mniej  niż poprzednio jest dla ciebie nie korzystne to zgłos komendantowi chęć pobrania dodatkowych dyżurów domowych- oj kolegfo coś żle zrozumiałeś

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 15, 2006, 11:31:01 »
Zależy mi na służbie i płacy oraz na tym żeby ta praca komuś służyła . Teraz mamy dużo wolnego i problem z obsadą samochodu  oraz zarobki  wiadomo jakie . Jestem przekonany że część strażaków  podziela mój pogląd że do systemu należało dodać pieniędzy za nadgodziny i  strażacy mogli by dorobić w nadgodzinach  do pensji .  4600 etatów X  wyposażenie i wyszkolenie to określony koszt nowo przyjętych . Jeżeli w służbie potrzeba już pracowników to nic nie stoi na przeszkodzie by  wprowadzić opłatę za nadgodziny. Strażacy którzy nie pracują na dodatkowym etacie a mają wolne mogą sobie dorobić do pensji   .
Pozdrawiam ..

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 15, 2006, 14:12:44 »
Oczywista prawda. System się sprawdza i funkcjonuje w wielu krajach. Oszczędności etatowe są tak oczywiste i duże, że śmiało można wyposażyć strażaków w pagery (oczywiście tych mieszkających w rozsądnej odległości od jednostki), sygnał powiadamia wzystkich. Każdy kto może dociera i wyjeżdża w ramach 2 rzutu. Nawet ci, którzy niepotrzebnie przyjechali, otrzymują zapłate za określoną liczbę godzin np. 3. Pozostali biorący udział w akcji mają płacone nadgodziny zgodne z czasem trwania akcji. System jest na tyle dobry, że w wielu jednostkach jest nie do pomyślenia, żeby strażak nie angażował się w tego typu działania. Nikt oczywiście nie czepia się tych, którzy permamentnie nie chcą z tej formy korzystać, ale presja etosu zawodowego jest na tyle duża, że w większości przypadków strażaków nie trzeba specjalnie zachęcać. W ten sposób można legalnie dorobić, w zawodzie, a jednocześnie budżet spina się bez problemów. Nasze rozwiązania byłyby nie do pomyślenia w krajach zdecydowanie bogatszych. Rozmawiałem z ludźmi, którzy służa za granicą, przy naogół 4 osobowej zmianie i nie ma problemu, żeby w każdej chwili mieli do dyspozycji 3 lub 4 samochody z pełną obsadą. I to wszystko w ramach 7 etatów na zmianie. Żeby taki system powołać u nas trzeba w zasadzie wyłącznie chcieć, zrobić pilotaż w wybranym powiecie, skalkulować, a w zasadzie udowodnić zysk dla strażaków i społeczeństwa.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 16, 2006, 09:56:43 »
Czwarta zmiana - raczej niepotrzebna była by gdyby zgodzili sie zapłacić za nad godziny- w rozmowach z kolegami z jednostek z naszego powiatu 90% stanu chętnie by dłużej pełniła służbe właśnie pod tym warunkiem. A i problemów ze stanami by nie było. Na zmianach były by nawet stany 80% odliczając urlopy wszelkiej maści, chorobowe, kursy i delegacje.
Ale nie wierze, aby góra zgodziła sie aby podział zarabiał dużo więcej od tych panow z  za biurek.jak znam życie to wykombinowali by tak aby nam sie niekalkulowało pełnic dłużej służby.
 
Punkt widzenia zalezy od puktu siedzenia!!!!  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2006, 09:58:22 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 16, 2006, 17:03:12 »
mirek o czym ty piszesz?obecnie pracujesz średnio 168 h za te same pieniądze za które pracowałeś 216h tj.48 h mniej w miesiącu, a to czy nasze płace są teraz adekwatne do pracy to inna para kaloszy. teraz trzeba walczyć o zarobki a nie o płace za nadgodziny i powrót do starego

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 17, 2006, 00:10:11 »
Masz racje system 24/48 jest najlepszym systemem. Patrząc z punktu zarządzania ludxmi równiez. widac ZZ wzieły za punkt honoru walke z normami za wszelką cene.



Dop.moderatora (AniolStroz) : "delete" nie pisz post po poście - jak chcesz coś dopisać używaj funkcji "Edytuj"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2006, 12:58:00 wysłana przez aniolstroz »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline zbych.ognat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:43:33 »
Cytuj
Oczywiście, że 4 zmiana to konieczność. Myślę że 12-ki wyeliminują z naszych szeregów ludzi dorabiających w Straży, którzy służbę traktują dla odpoczynku od pracy. Pewnie wielu porządnych strażaków straci fuchy, ale i w tym widzę pozytyw. Zakładam, że w tedy więcej z nas będzie się upominało o godziwe zarobki. Nie będzie tłumaczenia: ten to se może dorobić po zmianie, a ja w biurze muszę zarabiać więcej bo nie mam tyle wolnego. Poza tym zmiana 12-h jest zdrowsza tak fizycznie jak i psychcznie. Pozdrawiam oponentów.
Witam wszystkich.
Ta samokrytyka mi się bardzo podoba. Też uważam że strażak w służbie powinien być z powołania a nie przychodzić do służby odpocząć po ciężkiej pracy na dorabianiu. Dwunastki pokazałyby kto jest kto.
Panowie analizując śrenio liczbę wyjazdów 1 strażaka, mało który wyrabia 30 w roku. Dlatego też jako jogurt proszę o trochę pokory bo kiedyś wam odbiją jak wam dziś odbija :)  

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 20, 2006, 11:16:05 »
jak można nie wyrobić  30 jeżeli u mnie w jednostce na przestrzeni 3 ostanich lat statystyka oscyluje 1500-1800 zdarzeń ?? dodam, że to nie największa pod względem wyjazdowości JR w mieście . w obecnej sytuacji 50% załogi odbiera godziny, więc potzrebna jest regulacja systemowa (4 zmiana ) która pozwoli na utrzymywanie ok 70-75% stanów zmiany( tylko urlopy bo nic innego się wtedy nie planuje) prosta symulacja jeżeli teraz JR liczy 48 tj na 3 zmiany 16 i stan min 8, w sytuacji 4 zmianowego systemu - 4 zmiany po 12 i stan minimalny ok 9-10  dodam, że nie ma zamieszania zwiazanego z liczeniem godzin (ten na wolne a ten ma niedopracowane) regulacja sytemowa sama załatwi tem problem. Odpowiem na stwierdzenia a co z jednostkami małymi czyli takimi z ok 30-33 osobowym stanem  więc czekamy po pierwsze na rozdział nowych 1100 etatów w kali kraju , oraz po drugie słynna już reorganizacja komend z których wedle projektu miało zostac przesunięte do jednostek interwencyjnych ok 1500 (moim skromnym zdaniem likwidacja z-cy d- cy JR jest jak najbardziej zasadna) czyli np 30-33 etaty rośnie 36 /4 = 9 - urlopy 7 (to i tak b.dobrze skoro nie wyrabiają 30 zdarzeń)Oczywiście w kwestji systemu zdania uczonych są podzielone a wy jak sądzicie??

Offline brauk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 23, 2006, 16:35:40 »
witam
pompi zgadzam sie z Tobą co do tych etatów.
ja zostawiłbym d-ce zmiany i skasował wszystkie etaty d-ów sekcji i zastępu.
Myślę ze spokojnie któryś ze strażaków na czas urlopu d-cy zmiany mógłby go zastapić. a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazać szeregowym strazakom.
pozdr

jest jeszcze jeden pomysł na pozyskanie dodatkowych etatów : likwidacja komend z jednostkami które nie mają np. 500 wyjazdów w roku i przekazanie tych etatów do komend gdzie wyjazdowość jest duża . W powiatach gdzie nie ma wyjazdów dużo poradzą sobie koledzy z OSP. Utrzymywanie takich komend jest ekonomicznie niezasadne.
pozdr  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2006, 17:48:36 wysłana przez bulon »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 23, 2006, 17:13:05 »
O....aleś się "kolego" od razu rozbujał ;)
Cytuj
ja zostawiłbym d-ce zmiany i skasował wszystkie etaty d-ów sekcji i zastępu.
Druga sprawa:
Cytuj
likwidacja komend z jednostkami które nie mają np. 500 wyjazdów w roku
No... też niezłe :)
Czy w tym rzecz - gdybyśmy przyjmowali  wszystkie - niejednokrotnie "durne" zgloszenia i pisali "śmieszne" często wyjazdy - spokojne podnieslibyśmy u Mnie np. statystykę  przynajmniej o 100-200 wyjazdów wiecej. Czy o to chodzi? Oj... chyba niezbyt długo jeszcze pracujesz? No trudno.... każdy niby pisać może.
Pisz dalej!
Pozdr.
Ps.
brauk no... i <Edytuj>  :D Spoko!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2006, 17:15:40 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 23, 2006, 18:06:00 »
Ajax! Ten brauk to jakiś prowokator...I literki w nicku mu się przestawiły - może miało być burak? Nie chciałem mu odpowiadać - patrz moja sygnaturka - dzięki, że zrobiłeś to za mnie.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline brauk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 23, 2006, 22:32:49 »
witam
Ajax trochę statystyki
pewna komenda w ciągu 3 kwartałów zaliczyła ok 300 wyjazdów.
Z tego JRG uczestniczyła w 98 wyjazdach.
czyli ok 33 wyjazdy na kwartał lub imnaczej 1 wyjazd na 3 dni. resztę wyjazdów czyli ok ok 202 zaliczyły jednostki OSP.
Owszem można przyjmować wszystkie zgłoszenia i wyjeżdżać. Tylko dlaczego tak nie robimy????
Na odprawie usłyszałem że 2/3 wyjazdów w powiecie załatwili druchowie OSP. Zrobili to prawie za darmo bowiem utrzymanie jednostki OSP kosztuje o wiele mniej niż państwowej.
to fakt.
Po drugie mając 6 osób na zmianie kogo byś wysyłał do tych wszystkich zdarzeń? W mieście moze i rozumiem że JRG. ale poza powiat?
Tak naszą statystykę przedstawiają Prezesi OSP
A włodarze Miast i powiatów chętnie słuchają. Oczywiście jest to problem małych miasteczek i małych komend.
Pozdr
Myśle ze za dużo jest u nas stanowisk dowódczych różnego szczebla a za mało rzemieślników. czasami na zmianie jest tak że jest: dowódca zmiany , 1 d-ca sekcji i 1 zastępu. 1 dyspozytor, 2 kierowców i 1 RATOWNIK.
Interesujące  

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 24, 2006, 08:15:06 »
brauk - Ty to do KG powinieneś iść tam mają takie orginalne pomysły to napewno znalazłbyś zrozumienie z Twoimi pomysłami !!
Poczytaj Ustawę a może wszystko zrozumiesz !!! Gdzie bezpieczeństwo ludzi !!
Ty naprawdę widzisz jak inne służby i jednostki ochrony pożarowej działają ??
A jak w k..... się ochotnik to kto ich będzie ratował ?? jednostka zawodowa odległa o 50 km zwiększmy rejon działania i będzie po zawodach !!
ale z tym mogę się zgodzić oczywiście z samym początkiem -
Cytuj
Myśle ze za dużo jest u nas stanowisk dowódczych różnego szczebla a za mało rzemieślników. czasami na zmianie jest tak że jest: dowódca zmiany , 1 d-ca sekcji i 1 zastępu. 1 dyspozytor, 2 kierowców i 1 RATOWNIK.

a z końcówką już nie, ludzi zawsze brakuje jak są potrzebni !! :angry:
Pozdr
 
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 24, 2006, 10:34:45 »
Cytuj
pewna komenda w ciągu 3 kwartałów zaliczyła ok 300 wyjazdów.
Z tego JRG uczestniczyła w 98 wyjazdach.

widze brauk, że w końcu podajesz jakieś konkrety. A ja się spytam - i co z tego? I co z tego, że w tym powiecie w danym okresie wystąpiło tak mało zdarzeń? I co z tego, że tylko jedną trzecią obsłużyła PSP? Jak dla mnie, to mieszkańcy tego powiatu mogą się cieszyć, że mają tak niski poziom zagrożeń pożarowych. Chyba, że połowa z tych zdarzeń to były zdarzenia poważne w skutkach.

Cytuj
Po drugie mając 6 osób na zmianie kogo byś wysyłał do tych wszystkich zdarzeń? W mieście moze i rozumiem że JRG. ale poza powiat?

Tego to już nie rozumiem....Jak często jesteście dysponowani poza swój powiat? Takich zdarzeń, przy których współdziałają siły z dwóch czy więcej powiatów to przecież nie zbyt wiele.

Cytuj
Myśle ze za dużo jest u nas stanowisk dowódczych różnego szczebla a za mało rzemieślników. czasami na zmianie jest tak że jest: dowódca zmiany , 1 d-ca sekcji i 1 zastępu. 1 dyspozytor, 2 kierowców i 1 RATOWNIK.

Tutaj też nie rozumiem, co mam o tym myśleć. Sprawa jest banalnie prosta. Do KPB szef zmiany wpisuje na pierwszy 1+1+2, a na drugi 1+1+0 i po temacie. Jeżeli zajdzie potrzeba wyjazdu innym wozem, robi wpis do książki i po problemie. Chociaż faktycznie takimi siłami i środkami ciężko opanować większe zdarzenie. brauk - czyżby u was dowódcy nie siadali z tyłu? A może rejonu zakwaterowania również nie porządkują? A szef zmiany to wyjeżdża pewnie u was od wielkiego dzwonu....
Odpowiem ci też kolego na pytanie z innego postu - nie jesteśmy. Ja jestem co najwyżej rzodkieweczką, wyrwaną już zresztą, aczkolwiek z widokami na ponowne zasadzenie.
W jednym ci przyznam rację - stan na zmianie 6/2 to jest jakiś chory wymysł. Dyspozytora oczywiście nie liczę.
A co do tej likwidacji etatów dowódczych to się zastanów....
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 24, 2006, 14:06:46 »
lang Masz rację - nie od dziś już piszemy, że to jest "chore" niestety nic z tego nie wynika. trzeba sobie jakoś radzić i tyle, co zresztą staramy się robić &lt;_&lt; Moim skromnym zdanie będzie wszystko w miarę ok. do jakiegoś /odpukać/ naprawdę..ale   poważnego zdarzenia! :(
brauk Daj sobie spokój ze wszelką statystyką na poziomie KP - tym się "bawią" pewne osobniki wyżej - często zawracając po prostu du... wszystko i tak mają, ale przecie znacznie lepiej i prościej się robi zbiorówki niz samemu układa <klocki> ;)
Podam Ci taki prosty przykład: idzie debil i podpala sobie pojemniki, kontenery z śmieciami - powiedzmy że z 10 w ciągu nocy, jeden po drugim - będziesz siedział do rana i robił osobno 10 "śmiesznych" meldunków?  ;) Poważniej np. akcja powodziowa w rej. - wypompowywanie wody z powiedzmy 200 piwnic - też? Pożar lasu na dużej pow. w kilkunastu miejscach - każde z osobna? Zastanów się - powodzenia!
Odbiegamy nieco - Tu /uroki forum/ w temacie nie chodzi o ilość i "jakość" wyjazdów. To nie karta przetargowa, lepsi-gorsi. Powstanie kolejny spór. Każdy pożar jest inny i może być równie groźny! Zarówno w mieście jak i na wsi, kopalni, lesie itd... Nie w tym rzecz.
Niepotrzebnie zaczełeś z tą likwidacją stanowisk - akurat Ci... D-cy w podziale napewno potrafia wiele i mało który  się  obrazi, gdy usiądzie, akurat z "tyłu". Sam nieraz kiedyś tam siedziałem i gwiazdki mi z tego powodu nie pospadały. Wręcz odwrotnie.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2006, 14:14:10 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:18:27 »
jedyne rozsądne rozwiązanie to 24/72 a więc 4 zmiana, tylko Rozporządzenie trzeba zmienić o wykonywaniu przez 12 godzin zadań służbowych !!! :D
Pozdr wszystkich !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 25, 2006, 18:09:17 »
w pełni popieram Stępnia 24/72 i dodatkowo okreslenie minimalnych stanów osobowych na zmianie służbowej w zależności od wyjazdowości ( statystyka z 3 lat )   sprawiedliwie nie??

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 25, 2006, 21:23:28 »
Cytuj
dodatkowo okreslenie minimalnych stanów osobowych na zmianie służbowej w zależności od wyjazdowości ( statystyka z 3 lat )
czyli niby jak pompi??
Jak mam ponad 1000 wyjazdów w roku to mkinimum 70% stanu a jeśli mam 300 to może być sam dyspozytor i kierowca coby po dowódce pojechał??  :blink:
No stary pisz od razu do KG z pewnością pomysł podłapią  :D  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

straz98

  • Gość
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 25, 2006, 21:44:31 »
Święta racja Pielgrzym. Wydaje mi się, iż trzeba wyjść od tego że bezpieczne działania jednego zastępu zaczynają się przy stanie 6 strażaków w zastępie gaśniczym ( 6 wyjeżdżajacych) do tego należy dołożyć kierowcę, który mógłby jeździć w razie potrzeby innym pojazdem do działań ( dowiezienie wody gaśniczym, drabina lub podnośnik, techniczny operacyjny czy cokolwiek innego), dodajemy również jednego do pilnowania remizy (pisze o jednostkach poza km (p) gdzie nie ma PA) i wychodzi mi, że minimalna obsada to 8 strażaków i dalej to już trzeba uzależnić od posiadanego sprzętu i dodatkowych zadań jak różne rodzaje specjalizacji itd.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 26, 2006, 09:53:48 »
mozna powiedzieć , że tekie rozwiązanie ogło by stanowic trzon minimalnych obsad, ale pielgrzymie całkowicie nie potrzebne są tu złosliwości więc podsuń rozwiązanie tak aby sprawiedliie i adekwatnie do działalności operacyjnej oraz rzeczywistości w kyórej obecnie jest PSP okreslic minimalne stany osobowe JR  

Offline ktos998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 27, 2006, 15:05:24 »
miros zastanow sie jak nie lubisz podzialowcow ewentualnie jak nas nazywaja może i ty mam tak nazywasz(garażowcow) to na nich nie patrz.
Bo miedzy bogiem a prawdą to skrot JRG oznacza Jednostka Remontowo Gospodarcza i nie siedzi sie z d...... 24 godz a jezdzi do akcji sprzata odgarnia snieg maluje sadzi sie dzrzewka robi elewacje a dlaczego bo komenda chce zaoszczędzić pare zlotych a nie wydawać na majstrow,

A co do systemu koledzy tu pisali dla nas dobrodziejstwem bedzie 24/72 godz ktorego pewnie nie zrobia bo za duzo osob to chce.pójdą po złości i udupią dojezdzających których w mojej jednostce jest 60% więc jak bedzie 12 na 24 na 48 to bedziemy musieli 12 razy wiecej przyjsc do pracy .Ale tym sie nikt nie przejmuje
Jeszcze jedna sprawa już u nas brakuje ludzi do pracy w dużych miastach to samo a dlaczego bo mlodzi ludzie nie chca przyjsc do pracy za 900 zl miesiecznie a dlaczego wolą emigrować i zarabiać w euro .

Pozdrawiam
 

Offline Dop15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 23, 2010, 22:22:48 »
witam
temat stary ale znowu krążą głosy że 4 zmiany w wlkp (może w całym kraju)
jakie są opinie i nastawienia ktos to potweirdzi?
wiem SA poznań tak pracuje