Autor Wątek: 4 Zmiana....?!  (Przeczytany 52598 razy)

Offline Bombel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 18, 2005, 18:45:51 »
czwarta zmiana musi powstać bo gdzieś muszą poupychać te mądre głowy z komend bo przecież zabraknie teraz dla nich etatów :D  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 18, 2005, 21:12:12 »
Nuras i bombel poczytajcie wyżej o czym mowa, a potem się wypowiedźcie. Ręce opadają. :angry:  

Offline Nuras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 19, 2005, 22:58:23 »
azotox co ty bredzisz to chyba Twoja wypowiedź: "Teraz biurowcy i podziałowcy będą pracować po 40 godzin tygodniowo, tylko że ci pierwsi nie mają łóżek w biurach." A jeśli chodzi o czytanie to czytałem i niemasz czym sie chwalić. prawdziwy z Ciebie truciciel hihihihi " łóżka do biur" hahahaha :D  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 20, 2005, 02:08:00 »

Komendant Główny PSP poinformował, że nie widzi powodu, by regulaminy organizacyjne miały być zmieniane z dniem 1 stycznia 2006r., szczególnie jeżeli jest do ich projektów tyle uwag. Stwierdził równocześnie, że nikt nie wydał, polecenia komendantom wojewódzkim ani powiatowym czy miejskim, by już w tej chwili wprowadzano system czterozmianowy, a tym bardziej system 12x24, 12x48 po nocy. Bez dodatkowych etatów dla Państwowej Straży Pożarnej nie ma możliwości wprowadzenia takiego systemu służby.

.....W roku 2006, Państwowa Straż Pożarna otrzyma ok.1.100 etatów......




Źródło

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 20, 2005, 07:37:26 »
@nuras
Twój iloraz ineteligencji zwala mnie z nóg.

Offline Nuras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 20, 2005, 19:40:16 »
:D azotox   niemasz o co sie obrażać w końcu AZOTOX to zwiazek chemiczny trujący. A co ilorazu inteligencji to nie masz o co sie martwić zawsze możesz usiąść skoro zwala Cie z nóg tyle tylko że nie mój ale za pewne Twój, bo skąd Ty mozesz cokolwiek o mnie wiedzieć. Zresztą moja inteligencja nie jest tematem tego forum, a może sie myle. Poprostu nie obrażaj kogoś kogo nieznasz. A co do truciciela to sie sam tak nazwałeś nadając sobie ten nick. Wesołych Świąt tak poza tym.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 20, 2005, 20:53:19 »
oj nie ładnie panie komendancie pisać tak-proponuję podać taki post w swojej komendzie a chętnych na pana stanowisko znajdzie się paru.---to tyle.
panowie ja proponuję aby spróbować dokonać przeliczenia w celu gdzie nie można wprowadzić 4 zmian, bo uważam że wystarczy aby zmiana jedna liczyła 10 osób-wówczas przy 70% gotowości będzie to 7 osób-3 może być na wolnym- obecnie 7 osób jest na mojej zmianie od paru miesięcy i musimy sobie radzić-stawiam więc pytanie dlaczego do tej pory to nikomu nie przeszkadza -mam na mysli zwierzchników?
dalej idąc aby utworzyć taką liczbę to jrg musi liczyć 40 osób--jak się nie mylę (nie liczę pojedyńczych przypadków)najmniejsze i to jest parę w skali kraju to jrg o liczbie 33 etatów.---czyli brakuje 7 osób---likwidując d-ców i z-ców d-cy pozostaje 5 więc w/g mnie nie jest tak niemożliwe utworzenie 4 zmian.
uważam że czym obecnie wieksza jrg to mniejszy problem utworzenia 4 zmian.
mam prośbę aby ktos kto ma takie dokładne dane podał
1.ile jest jrg o stanach 33
2.ile o mniejszym
3.ile o wiekszych stanach

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 21, 2005, 21:37:28 »
Komendant_powiatowy - które punkty tego projektu rozporządzenia miałeś na myśli że chcesz zamienic to co masz na leżenie 24-godzinne ?? :D  :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 21, 2005, 22:04:25 »
Witam!
A czy Panowie słyszeli, że w przyszłym roku ma odejść na zaopatrzenie emerytalne 2500 strażaków?
Więc mimo iż dostaniemy te 1100 etatów i mimo planowanego przeniesienia na system zmianowy też okolo 1200 etatów to i tak bedziemy w plecy.
Pozdrawiam.
PS.
Wszystkie zmiany zwiazane z regulaminami organizacyjnymi komend są wsztrzymane co najmniej do 1.04.2006.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2005, 22:08:17 wysłana przez Krzysztof37 »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 23, 2005, 18:13:39 »
Cytuj
Witam!
A czy Panowie słyszeli, że w przyszłym roku ma odejść na zaopatrzenie emerytalne 2500 strażaków?
Więc mimo iż dostaniemy te 1100 etatów i mimo planowanego przeniesienia na system zmianowy też okolo 1200 etatów to i tak bedziemy w plecy.
Pozdrawiam.
 
Liczyć to Ty może umiesz ale z "rozumowaniem" troche gorzej.
1100 nowych etatów!!! Jeżeli ktoś odchodzi na emeryture to na jego miejsce przyjmowana jest nastepna osoba i nie jest to żaden nowy etat.

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 23, 2005, 20:55:02 »
Witam!
Tylko jestem ciekaw kiedy zostaną przeszkolone te nowe osoby. Wejdą na zmiany zawyżą stany i nie bedą mogli jeździc do akcji. A jak zostana szybko przeszkoleni to pewnie byle jak.
A poza tym czy wiecie ze w PSP juz teraz jest około 1000 wakatów? I dlaczego nie byli do tej pory przyjmowani nowi? Więc niech przyjma te 2500 za tych co na emeryturę 1100 tych nowych etatów te 1000 wakatów wiec suma daje około 4600 i pytam jeszce raz kiedy oni zostaną przeszkoleni?
Pozdrawiam.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 24, 2005, 23:11:25 »
oj !! będzie 4 zmiana ale narazie na SK dzięki zapisom w Ustawie i ostatnim projekcie Rozporządzenia !! ;)
Pozdr
Wszystkiego najlepszego dla braci strażackiej !!! oczywiście z okazji Świąt BN !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 01, 2006, 14:12:26 »
Ludzie!! wy wszyscy chyba pracujecie w dużych jednostkach , w mojej jest z dowdztwem JRG jest 29 etatów jeżeli miała by powstać 4 zmiana to tylko w naszej JRG należało by dodać conajmniej 10 etatów, aby wskaźnik obsady samochodów wynosił wówczas 1 człiwiek na auto , w chwili obecnej jest poniżej 0,9 osoby na pojazd nielicząc SLOp i SH , GCBA 8/32, które jest wycofane od ponad 36 miesięcy. Przy stanie zmiany 5 osób na służbie w porywach 6 to było by paranoją ,aby jeszcze dzielić te niedobitki  pomimo 48 godzinnego/tygodniowo/ systemu pracy do dnia dzisiejszego, a wszystko to dzięki byłemu KW z byłej komeny wojewódzkiej po zlikwidowanym województwie - on robi teraz zamieszanie gdzie indziej.Albo najpierw etaty , a potem dopiero 4 zmiana . Jak pisalem wcześniej już takie zmiany przeżywałem - jest to bez sensu. A problem pozostanie / urlopy, wolne godziny, chorobowe,kursy, szkoły itp./. :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2006, 14:13:03 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 01, 2006, 14:23:12 »
Mirek: dokładnie cie rozumiem:) u mnie jest to samo na słuzbie max po 5 osób w tym dyspozytor a reszta obsadza gba i sd30 :)): niezle co....

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 01, 2006, 14:57:01 »
Emer ty chyba jeden mnie rozumiesz reszta to wielkomiejscy. W moim 150 tysiecznym miasteczku  i prawie 200 tyśięcznym powiacie ,niestety to szara żeczywistość !!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2006, 15:52:30 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 01, 2006, 15:03:50 »
wiesz, jestem niby z wielkiego miasta ale taki rejon, co zrobic czasem sie nie wybiera:)

a najbardziej mnie przeraza to ze na 2 wozy jest na zmianie jeden kierowca który zostawia ludzi na miejscu (czt. 3 osoby) i wraca do koszar przeiąśc sie na SD....

TAK PANOWIE KOMENDANCI JEST W REALIACH!!!!!  ALE WSZYSTKO MA SWÓJ KRES... I TUTAJ ROWNIEZ DO WIEKSZEJ WPADKI, NIEDAJ BOZE TRAGEDII

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 01, 2006, 15:55:11 »
No ale czym wraca ?Taksówką? chyba, że nie gaśniczym ? Sukcesem jest gdy po 30 miniutach pojawi się policja unas . A straż miejska to szkoda gadać!!A OSP z KSRG nawet po 40 minutach w  dni wolne od pracy do 20 minut to sukces!!!- najbliższa 4 km od siedziby JRG.Doszło do tego że dowódca zmaiany, zastępu, JRG posiadający kat C prawa jazdy do wypadku drogowego wyjeżdża SRD. To już paranoja . Ale Ci w warszawce mają nas w "D".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2006, 16:02:25 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 01, 2006, 17:07:01 »
no właśnie GBA wraca do koszar i zamienia na SD!! a reszta działa na miejscu akcji!

Do tej pory sobie tego nie wyobrazałem... do czasu gdy sam tegi nie przezyłem...

Offline jacol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 01, 2006, 17:36:21 »
Panowie co tu dużo gadać,przez 10 lat  siedzimy z takimi stanami czterech chłopakow na wozie i piaty dyspozytor.To normalnie się w palie nie miesci czy Ci Panowie z gwizdami wiedza co to znaczy jechać w czterech do pożaru mieszkania, pozaru lasu itp. przy sezonie palnym nieraz na służbie jest 8-10 wyjazdów do akcji przeciesz ci chłopcy rano ciagaja nogami ze zmęczenia. W duzych jednostkach z zajebistymi stanami pozar w mieście obsługuje pare jednostek zawodowych, lecą jak wilki z jednego stada......dla odmiany my tylko polegamy na sobie to znaczy 4 batmanów bo na OSP nie zabardzo mozna liczyc.....oczywiście nie wszystkie i po jakim czasie. I ci faceci siedzą w fotelach i jeszcze myślą jak nam zycie upiekszyć. Nadmieniam ze w mojej jednostce jest 23 etaty szlak człowieka trafia jak pomysle sobie co Panowie generałowie jeszcze wymyślą i zobaczymy co nowy KG zrobi dla Tych ludzi na samym dole oczywiście mowie o podziale bojowym bo na stołkach dadza sobie rade,cztery zmiany a z czego z kad ludzie i tak juz jest pełno przyjetych jakiś pociotkow i plecaków.....moze i oni nam troszeczke pomoga.

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 01, 2006, 18:30:14 »
To jakaś paranoja  - od prawie roku wiadomo że będzie  potrzeba dodatkowych etatów a co trochę  wykonujemy symulacje dla naszych KW i KG ilu strażaków będzie na  służbie w tym roku , ostania  była w grudniu. Od samego mieszania nic więcej się w tym kotle nie znajdzie . Komendanci Powiatowi  wraz z Dowódcami pewnie będą stawać na głowie żeby tą gotowość utrzymać jako taką , ale co dalej. Z racji tego że odpowiada dół a góra czyli KW i KG zastanawia się i spiera co rusz , jaka koncepcja jest lepsza i kto lepiej zadba o funkcjonowanie straży , to na pewno  dyskusja na tym forum będzie jeszcze trwać dość długo. Czas jednak mija i bajzel robi się coraz większy. Panie Komendancie Główny odwiedził Pan już niektóre  małe JRG i co dalej ma Pan za mało informacji o służbie aby w końcu zacząć podejmować jakieś poważne decyzje co do funkcjonowania PSP . Może pora zacząć wybierać i decydować  a nie tylko dryfować .
W mojej małej Komendzie pozostanie  5 strażaków na cały powiat na służbie   24 –godz.(średnio)- to symulacja z założeniem że na  zmianie będzie chorować 1 osoba .Co z etatami cywilnymi ,  co z zastępczą służbą – u mnie w komendzie się sprawdza  a więc dołożyć  parę groszy KP na ich umundurowanie .Jest ich tylko czterech ale zapału mają  dużo i do akcji ratowniczych i do prac  , co prawda pomagają tylko rocie I –ej. Wprowadzić zasadę że jak ktoś pragnie brać udział w wszelkiego rodzaju rozgrywkach sportowych to robi to w ramach własnego hobby  a nie w godzinach służby . KW niech  organizują rozgrywki dla tych co zechcą  pochwalić się przed kolegami swoją sprawnością fizyczną i będą mieli szansę na jakąś nagrodę a nie robią zbiórkę ludzi dla których wynik tych rozgrywek jest zupełnie obojętny. Nie chciałbym żeby ktoś odebrał te słowa jako że mam coś przeciwko sporowi , wręcz przeciwnie biorę udział  , jednak większość która przyjeżdża na  nie ma podobne zdanie- „ przyjechałem bo mi kazali ...”  . Jeżeli liczymy godziny to liczymy każdą  która jest niezbędna do funkcjonowania  zmiany służbowej na powiecie . Pewnie należy zrobić jeszcze szerszą analizę i przyjrzeć się także  szkoleniom ( mam tu na myśli urlopy szkolne  dla  każdego strażaka który zechce studiować za własne pieniądze , ilość godz. na kursach i szkoleniach )  , ale na razie tylko to przychodzi mi do głowy .  Oby  ten Nowy Rok coś zmienił w funkcjonowaniu PSP.
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 07, 2006, 16:59:54 »
rober twoja komenda to tak jak pisałem w moim poście to są wyjątki(mała liczba w kraju) i tu należało by dodać etaty z komend zwłaszcza wojewódzkich-proponuje przeczytać mój wcześniejszy post a zobaczysz że utworzenie 4 zminy to problem tylko w nielicznych jrg

Offline fireman2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 08, 2006, 18:20:54 »
Cytuj
Przecież gdyby powstała czwarta zmiana w systemie 12/24 i 12/48 to oznaczałoby że będziemy mieli jeszcze wiecej wolnego.
Uważam, że wprowadzenie tego systemu nie będzie wiązało się z zaniechaniem dorabiania a wrecz przeciwnie - ułatwi je.

Jeśli założymy że idę do "firmy" w poniedziałek na 08.00 to:
- cały wtorek od  godz. 08.00 do godz. 20.00 mam wolny (moge dorabiac),
- całą środę mam wolną od godz. 08.00 (mogę dorabiac),
- cały czwartek mam wolny (mogę dorabiac),
- całą sobote mam wolną do godz 20.00 )mogę dorabiac)

Oczywiście nie uwzględniam wieczornych i nocnych godzin, które są przewidziane na co innego (m.in. sen  :) ).
Witam wszystkich. Jestem świeżo zarejestrowany i chciałbym od czasu dio czasu również cos napisac mam nadzieję sensownego. Ale do rzeczy. Zmiana systemu z 3 na 4 zmianowy nie spowoduje zwiększenia ilości czasu wolnego. Jedynie uprości rozliczenia czasu. Aktualnie nie liczy sie zmian i wolnych służb tylko godziny do przepracowania.

Offline fireman2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 08, 2006, 18:32:14 »
Cytuj
Cytuj
Ale czy Kodeks Pracy oraz przepisy UE dopuszczają nadgodziny w takiej ilości?
Pracując pon, czw i nie pracujemy 72 godz. (zamiast przepisowych 40 godz. tygodniowo). To prawie drugie tyle.

Czy obowiązujące przepisy (KP i przepisy UE) dopuszczają taką ilośc nadgodzin w skali tygodnia, miesiąca czy nawet roku? NIe mam wiedzy na ten temat (jeszcze tongue.gif ), ale wydaje mi się że nadgodziny są ograniczone.

No właśnie - i wtym problem - przepisy zabraniają, a żyjemy niby w państwie demokratycznym. Większość strażaków zapewne by chciała pracować jak pracuje (24/48) i otrzymywać większe wynagrodzenie ale nie może tak być bo przepisy zabraniają. To gdzie tu jest demokracja?
Byłem z rok temu w Holandii i okazuje się że zawodowcy u nich pracują 24/48 i nie mają służb wolnych. Poza tym przysługuje im 14 służb wolnych z tytułu urlopu. Mówią że im to odpowiada. Po prostu inaczej rozliczaja czas pracy. Pierwsze 8 godzin liczą za 8 godzin. Drugie 8 za 4 bo to są popołudniowe godziny i oprócz akcji nie mają dodatkowych zadań typu szkolenie i inne rzeczy. Nocne 8 godzin liczą za 2 godziny pracy bo generalnie śpią i od czasu do czasu biorą udział w akcjach. I tak im wtedy wychodzi że mieszczą się w godzinach określonych dyrektywani unijnymi. Zastanawiałem się dlaczego godzą się na taki sposób liczenia i jedynym sensownym wytłumaczeniem wydaje mi sie że jest fakt że godziwie zarabiaja i praktycznie nawet nie przjdzie im do głowy żeby szukac dodatkowego zatrudnienia. Nie dowiedziałem sie ile zarabiaja ale powiedzieli że jeśli on pracuje jako strażak to żona nie musi juz w ogóle pracować i żyja godnie. Ciekawe za ile lat my do tego dojdziemy?

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 08, 2006, 21:40:52 »
To  Holandia jednak ma metodę obejścia dyrektyw unijnych . Może wystarczyło wprowadzić  dodatkowe pieniądze do systemu który funkcjonował do tej pory. Zapłacić za dodatkowe dyżury , bądź to nie wliczać godzin spania na służbie do dyżuru  jeżeli nie był on przerwany alarmem to rozwiązanie funkcjonujące w Czechach . Licząc  godziny efektywnie przepracowane.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: 4 Zmiana....?!
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 10, 2006, 12:13:14 »
cholera mnie bierze jak ktoś pisze że w innych państwach to tak czy siak- ja żyję w polsce i tu chce godnie zarabiać i pracować.pisanie że odliczać godziny snu, po południu odpoczynek itp. to jakaś paranoja-panowie przebywanie w jrg na służbie to juz są godziny pracy-jaki sen czy ktoś z was sie wysypia w pracy nawet jeśli nie ma wyjazdu, bo ja obudze się nawet jak ktos pójdzie sie odlać,co innego spanie w domu, to samo tyczy swobodnego oglądania w domu telewizji a co innego oglądanie tv na służbie- ktoś kto takie rzeczy pisze to mija sie z prawdą