Autor Wątek: No To Zaczeło Się  (Przeczytany 18647 razy)

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« dnia: Październik 28, 2005, 10:10:24 »
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydani...j/kraj_a_2.html
Wychodzi na to, że zaczynają się czystki nie tylko w innych służbach ale i nasi wieją. Ciekawe kiedy pisowcy zajmą się emeryturami naszymi i zacznie się nasze odejście na emerytury, ja już bacznie przyglądam się "bizonom" na jednostce i jakby co to wieję z nimi.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2005, 11:48:05 »
Cytuj
- Przełom polityczny, czas odchodzić - tłumaczy krótko starszy brygadier Kazimierz Gładysz, szef Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
No proszę, a podobno Straż jest apolityczna.
Cytuj
Mówi, że z zamiarem odejścia nosił się od dawna, ale decyzję przyspieszył wynik wyborów
Gdyby wygrało SLD pewnie dalej pracowałby. Ale się nosił z zamiarem.Nosił i nosił...
Cytuj
Burzę wśród krośnieńskich strażaków wywołało jednak nie odejście Kawalca, ale szybka nominacja jego następcy - Pawła Gaja. Strażacy mówią, że to nieprzyzwoite, by powoływać teraz nowego komendanta, skoro za kilka dni nowe władze będą powoływać swoich............    ....- Te nominacje są po to, by jak najwięcej "swoich" dostało wyższe odprawy. Wystarczyłoby powołać pełniących obowiązki - oburzają się strażacy.....
Jeśli trzeba dać strażakowi 50% dodatku to czasem straszne się robi problemy o awansie o 1 grupę dla zwykłego strażaka przed emeryturą lepiej nie mówić.... A w takich przypadkach można robić cuda.
Widać właśnie co niektórzy nasi wysocy przełożeni potrafią robić najbardziej....dbać o siebie.
Strażacy im podlegli to drugo a nawet czwartorzędna sprawa.
Ale to chyba nie tylko tak jest w podkarpackiem.
Pielgrzymie:Ty czy ja czy wielu innych, jakby co to  też mozemy zwiać, a co mają zrobić Ci którzy praw emerytalnych nie nabyli ?
Póki co trzeba walczyć o swoje z nową władzą. Trzeba wreszcie zapewnić stabilizację w służbie. Strażak ma się zajmować tym do czego został powołany, a nie zastanawiać się czy lepiej już odejść bo potem będzie gorzej czy lepiej jeszcze zostać.
na koniec ciekawe stwierdzenie z treści artykułu:
Cytuj
- Ci, którzy nie mają nic na sumieniu, nie muszą się obawiać - odpowiada poseł Marek Kuchciński, szef podkarpackiego PiS. Kuchciński nie kryje, że zmiany w służbach mundurowych będą, i to duże, ale dziwi się, że urzędnicy państwowi nagle zaczęli myśleć kategoriami uciekinierów.
Czyżby nasi mieli coś na sumieniu...???  :blink:  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2005, 12:55:15 »
A czemu się tu wielce dziwić. Ja choć nigdy nie byłem w żadnej partii, czy związku - po prostu staram się dobrze na codzień wykonywać, co do mnie należy i co? Mam czekać, aż "podmuch" historii zmiecie mnie przy okazji ze wszystkimi mętami do jednego kubła. <_< Nikt wówczas się tym napewno nie przejmnie.
Lepiej przeciez odejść z nawet z tym, co się obecnie ma na "starych" zasadach, bo nowsze jakoś nie wierzę żeby były lepsze!  Do czego to prowadzi :(  Czy nie można spokojnie doczekać w jakiejś pewności - wieku /a z tym to też może być różnie/ emerytalnego i normalnie z godnością pożegnać się ze służbą.
Tak jak pisze Geddeon nie ma co za bardzo liczyć, aby ktoś się za nami ujął. Gdy zaczyna się dym i ogień najczęściej każdy dba o swoją dup.. <_< Tak będzie i jak widać już jest również w tym przypadku. Żałosne i smutne zarazem! Choć, gdzieś w głębi duszy mam cichą nadzieję, że jednak ktoś się na czas opamięta.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2005, 17:23:37 »
No i jak ma być dobrze w PSP???
Czyż oficerowie na wysokich stanowiskach w naszej służbie to nie w większości KLIKA powiązana z układem rządzącym???? Skoro Komendant Wojewódzki z Podkarpacia otrzymał to stanowisko po objęciu władzy przez SLD, to czym ten wybór był podyktowany? Merytorycznym przygotowaniem.....jakoś nie chce mi się wierzyć!!! Ten artykuł tylko pokazuje, co należy robić, aby mieć w przyszłości szansę na dobry stołek w PSP…..albo układzik z politykiem albo układzik z nowo wybranym KG lub KW….wtedy awans pewny jak to, że 2+2=4....Tylko czym mierzyć zaufanie takiego wybranego politycznie Komendanta skoro kompetencji brak????Jak niekompetentny człowiek na tak wysokim i odpowiedzialnym  stanowisku może być przez jakiegokolwiek polityka uznawany za zaufanego.....TO JEST ŚMIECHU WARTE....Nie tylko na Podkarpaciu tak jest……zbliża się wielkie sprzątanie po SLD……
To jest żałosne, że taka służba jak PSP jest upolityczniona i bardziej liczą się polityczne i kumpelskie koneksje od przygotowania merytorycznego.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2005, 18:33:02 »
Dziś w Wydarzeniach na Polsacie o 18.45 .

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2005, 10:00:49 »
I nastała ciemność- a właściwie  wszystko się odwróciło nasi panowie i władcy niezatapialni doszli do przekonania że czas na emeryturę. I BARDZO DOBRZE czas najwyższy. Jeszcze przed wyborami pisałem że nadejdą takie czasy no i się doczekałem.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2005, 10:35:33 »
drodzy zawodowcy życzę wam dobrych komendantów no i troszkę więcej kasy


pozdrawiam

Offline michal69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2005, 20:05:40 »
No to mamy nowego Komendanta Głównego PSP Kazimierz Krzowski.  

Offline Palnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2005, 20:23:32 »
Cytuj
No to mamy nowego Komendanta Głównego PSP Kazimierz Krzowski.
Mam pytanie, skąd jest nowy Komendant Główny i jakie zajmował ostatnio stanowisko :(  

Offline Omo24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2005, 20:25:35 »
Chodzą słuchy o kolejnych zmianach w PSP. Ciekawe czy prawdziwe, bo jeśli tak to oj będzie się działo. Napiszcie którzy drżą o stołki :D  

Offline Omo24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2005, 20:49:49 »

Offline Omo24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2005, 20:53:07 »

Offline Omo24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2005, 20:57:52 »
polecam dla kontrastu:
http://rmf.pl/fakty/?id=40802

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2005, 21:10:59 »
Przepraszam za OT, ale panie Omo ... Istnieje takie coś jak "edytuj posty" więc prosimy się do tego dostosować.  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2005, 21:14:33 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2005, 21:25:36 »
To trzeba zacytować....
Cytuj
Piątek, 28 czerwca 2002, 17:50
Czystki na państwowych stanowiskach
Z pracą żegnają się kolejni wysocy urzędnicy państwowi. Dzieje się tak, choć swoje urzędy bez zastrzeżeń piastowali nawet 10 lat. To jednak nie brak ich kompetencji decyduje o zwolnieniach, lecz kolor politycznej sympatii.

Kilka tygodni temu zdymisjonowany został szef małopolskich strażaków Kazimierz Krzowski. Było to o tyle dziwne, że kilka dni wcześniej skutecznie dowodził on akcją gaśniczą w płonącej rafinerii w Trzebini.
Żródło informacji
Do Palnik:
Krzowski Kazimierz
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2005, 21:31:24 wysłana przez Geddeon »

Offline Palnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2005, 21:44:33 »
Cytuj
Palnik: cos dla Ciebie :)
http://wiadomosci.onet.pl/1189204,11,,item.html
Podziękowanie dla Omo24

Offline Palnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2005, 21:56:39 »
Cytuj
To trzeba zacytować....
Cytuj
Piątek, 28 czerwca 2002, 17:50
Czystki na państwowych stanowiskach
Z pracą żegnają się kolejni wysocy urzędnicy państwowi. Dzieje się tak, choć swoje urzędy bez zastrzeżeń piastowali nawet 10 lat. To jednak nie brak ich kompetencji decyduje o zwolnieniach, lecz kolor politycznej sympatii.

Kilka tygodni temu zdymisjonowany został szef małopolskich strażaków Kazimierz Krzowski. Było to o tyle dziwne, że kilka dni wcześniej skutecznie dowodził on akcją gaśniczą w płonącej rafinerii w Trzebini.
Żródło informacji
Do Palnik:
Krzowski Kazimierz
Podziękowania dla Geddeona :rolleyes: teraz już wszystko wiem na temat nowego
KG :lol:  

Offline rtoip

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2005, 23:19:30 »
A miało nie być T K M - u

Offline Rotkiw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2005, 07:22:53 »
TKM czyli Tera Ku... My! A prawda jest taka.
Jeden z 95 % ogółu strażaków  Jestem strażakiem i muszę się temu przyglądać. Coraz bardziej dosłownie rzygać mi się chce na to bagno, które zrobiono ze straży pożarnej. Te 5% niezadowolonych wysokich rangą oficerów, odsuniętych od władzy, w imię zaspokojenia swojej próżnej pychy, za nic mając godność osobistą i zawodową, zniszczyło nas i nasz wizerunek na Podkarpaciu. To co piszą w prasie o Państwowej Straży Pożarnej to jednoznaczna nagonka dla wywołania odpowiedniego efektu: 1. Zmiana polityczna w Polsce to również zmiana Komendanta Głównego i Wojewódzkich PSP - nie strażacy to wymyślili. 2. Nowy układ polityczny w Państwie nie sugeruje zmian komendantów powiatowych - jeśli tak to dlaczego i po co ? Chyba że PiS zależy na jakiejś czystce ? A dlaczego od razu w Krośnie, gdzie jest nowy już komendant, czy w Sanoku, Rzeszowie - bo ci którzy w tych miastach zostali zdjęci ze stanowisk teraz pod sztandarem PiS z powrotem chcą dojśc do władzy. 3. W Krośnie przy nowym komendancie nie było ani oburzenia ani burzy - to wymysł burzy ale mózgów tych niezadowolonych 5 % strażaków, którzy tego manewru w swoim scenariuszu objęcia władzy nie przewidzieli. 4. Każdy po wypracowaniu swoich lat ma prawo przejścia na emeryturę. Tych emerytur na razie by nie było gdyby nie kilku letnia wojna podjazdowa, szkalowanie w gazetach i oficjalne jednostronne poparcie PiS dla tych działań dla starej opcji, która została 3 lata temu zmieniona za swoje błędy wobec strażaków i dobrego imienia straży pożarnej.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2005, 20:07:26 »
Nie zgadzam się z moim poprzednikiem widać kolega ma krótką pamięć lub pracuje krócej niż 4 lata. Dla przypomnienia to nie PIS zaczął zmiany w chwili dojścia do władzy cztery lata temu wymieniono komendanta głównego i jego zastępców, wszystkich komendantów wojewódzkich i ich zastępców. Co do komendantów powiatowych to gdzie jest powiedziane, że jak się raz zostaje komendantem to trzeba nim być do emerytury? To właśnie według takiego myślenia panowie komendanci uważali, iż stali się panem i bogiem doli lub niedoli strażaka. Proszę sobie poczytać różne posty na tym forum z poprzednich lat. Dla ścisłości nie jestem zwolennikiem przeprowadzania zmian tylko dla tego, że daną osobę popiera ta czy inna partia jestem za komendantami, którzy utożsamiają się z ludźmi widzą ich problemy, a nie zasadę moi strażacy lub w mojej komędzie to ty...... . A od kiedy straż jest  panów komendantów. I jeszcze jedno żeby nie uogólniać jest wielu porządnych ludzi na tych stanowiskach.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2005, 21:34:07 »
Grosset odwołany ....

PRAWDA ? CZY FAŁSZ ??

Offline nasygnałach

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 05, 2005, 03:20:58 »
Nie wiem czy Groset został odwołany.
Nie interesuje mnie to - przecież to nie strażak tylko zwykły cywil (przebieraniec inaczej).
A z tą  polityka to wszystko zaczeło sie w 1998 roku - i to my strażacy na to pozwoliliśmy.
A propos MARK 1 - nie zgadzam sie z Tobą. Przeżyłem wielu komendantów i żaden z nich nie był panem mej doli lub niedoli.
A propos zmian - za cztery lata (jak dobrze pójdzie) mamy wybory. Tak juz będzie do końca naszych dni.
Pozdrawiam. :D  :D  :D  :D  

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2005, 09:16:53 »
Wiesz Rotkiw, a ja nie bardzo wierzę w to że zmiany na stanowiskach za czasów SLD nastąpiły z powodów merytorycznych - przykład chociażby obecnyu już KG i nie tylko on. Wszystkim wokół wiadomo, że SLD wprowadzało swoich tylko po to by ściągać na rzecz partii i partyjniaków haracze które w postaci łapówek z przetargów trafiały do eSBeckiej mafii. Wcale się  nie dziwię że obecny Minister przyjął jako dogmat: pogonić wszystkich eSBeków i każdego, kto był awansowany za SLD, ponieważ te awanse miały charakter mafijny, a złodzijestwo za czasów SLD rozwinęło się do niebotycznych rozmiarów. I jak czytam Twoje wypowiedzi to mam wrażenie, że jesteś niezadowolony, bo ci to koryto nagle zabrano, albo czujesz realną groźbę takiej sytuacji. Proponuję Ci abyś zaczął uczyć się zarabiać pieniążki na życie w sposób uczciwy, bez popoarcia kolesi eSBeków, bez eSLDowców, bez dupolizania. Postaraj się efektami z pracy wywalczyć dla siebie uznanie, może nawet nagrodę, a nie donosicielstwem, szczuciem i intrygą. Staraj się żyć uczciwie, może w końcu zrozumiesz, że można żyć inaczej.
.  
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 09:32:45 wysłana przez enter1 »

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2005, 10:31:38 »
Cytuj
Proponuję Ci abyś zaczął uczyć się zarabiać pieniążki na życie w sposób uczciwy, bez popoarcia kolesi eSBeków, bez eSLDowców, bez dupolizania.
Pozostaje Ci jeszcze zacząć lizać dupy pisowców, bo uczciwie to prędzej się garba dorobisz.
Kolejni obiecują "zrobimy porządek, i będzie dobrze" a potem powiedzom "próbowali my"
takich jaj to nawet Mrożek nie wymyślił.......
cywil Komendantem Policji, Strażnik Miejski szefem ABWery, Agent MI-5 Ministrem Obrony...... ciekawe jakie "kwiatki" będą dalej  :ph34r:

p.s. dla wrażliwych ortografów......... "powiedzom" i "budowali my" celowo zaporzyczone z "Alternatywy 4"
no i bedom noble też odbierać Skłodowskiej nie bo dzwonili z curii ;)
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.