Autor Wątek: No To Zaczeło Się  (Przeczytany 18650 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 08, 2005, 14:02:34 »
Cytuj

PS. A pociotkiem niczyim nie jestem. Może sie zdziwisz, może nawet nie uwierzysz, ale ja poporstu zdałem egzaminy - nic więcej nie było potrzebne. Jestem pierwszym w rodzinie strażakiem.
buahahahahahaha.....uderz w stół a nozyce się odezwą:))))

a co do mojego QUOTE  
Masz rację ....w niektórych przypadkach SGSP to prosektorium nieudaczników......  
nie nauczyli cie czytac ze zrozumieniem?????????
Czy na każde hasło o Twojej szkole juz pisze sie o Tobie???
Nie obrażam absolwentów tylko tych co tam ląduja na przetrwanie...jak gość wtopi w KG to zaraz w sgsp laduje........
Znam wielu absolwentów SGSP i ci pewnie sie przykładali a nie na plecy liczyli, są rzeczowi,wykształceni itp....itd....
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 14:32:12 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 08, 2005, 14:15:10 »
Cytuj
Nie obrażam absolwentów tylko tych co tam ląduja na przetrwanie...jak gość wtopi w KG to zaraz w sgsp laduje....takich głąbie mam na mysli.

Ogniowy, kogo Ty masz na myśli mogę ocenić tylko po sposobie Twojej wypowiedzi, a z niej takie ograniczenie Twojej myśli nie wynikało. Nikt nie ma takiej inteligencji, żeby mógł wymyśleć co Ty masz na myśli, jeśli w słowach właściwych dla tych myśli nie jesteś w stanie tego sprecyzować.
Taki stan rzeczy nazywa się "brakiem elokwencji i erudycji"
Weź sobie to do serca, a inwektywy zachowaj dla siebie, jak będziesz rozmawiał z takimi gośćmi jak Ty, Pielgrzym i inni Wam podobni.  :D


PS I jeszcze jedno - nie rozumiesz istoty powiedzenia "uderz w stół, a nożyce się odezwą". Pielgrzym wprost napisał:
Cytuj
To że od początku związałeś się ze służbą -prosto do SGSP, świadczy tylko o tym że też waść jesteś pociotkiem, być może nawet panodelowym.
, więc mu wprost odpowiedziałem. Gdzie Ty w tej dyskusji widzisz uderzenie pośrednie w stół i reakacje nożyc?

Stosowanie powiedzeń wymaga właściwego poziomu inteligencji i erudycji. Musisz trochę nad sobą popracować jak widzisz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2005, 13:20:59 wysłana przez enter1 »

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 08, 2005, 19:06:15 »
Panowie nie zawłaszczajcie tego forum do obrzucania siebie błotem.

Lepiej zastanówcie się nad kandydaturami na nowych KW w swoich województwach.

Zmiany jeszcze w tym tygodniu .  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 08, 2005, 19:37:07 »
Cytuj
Panowie nie zawłaszczajcie tego forum do obrzucania siebie błotem.

Lepiej zastanówcie się nad kandydaturami na nowych KW w swoich województwach.

Zmiany jeszcze w tym tygodniu .
Ciekawostka....rzad bez votum zaufania a juz takie daleko idace zmiany...
swoją drogą KW sa niepotrzebne....nie uważasz??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 08, 2005, 20:21:16 »
Cytuj
Panowie nie zawłaszczajcie tego forum do obrzucania siebie błotem.

Lepiej zastanówcie się nad kandydaturami na nowych KW w swoich województwach.

Zmiany jeszcze w tym tygodniu .
Moi drodzy rozpamietani w walce dyskutanci. Widze ,ze wszystko wam sie myli, a przede wszystkim profesjolalizm z politykierstwem. Johny - 11 palców na komendanta we wszystkich województwach. I zgasi i w dupe palec wsadzi ! :ph34r:  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 08, 2005, 21:18:38 »
Johny - 11 palców na komendanta we wszystkich województwach. I zgasi i w dupe palec wsadzi ! :ph34r:

Pieknie to ujałes.....a swoją droga gratuluje koncepcji....rewelacyjna!!!!!! B)
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 21:20:06 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 08, 2005, 22:07:26 »
Widzisz enter tak się składa że się nie wściekam i nie biję po głowie, bo nie jestem już niestety młodym gniewnym ale starym wkurw........ i denerwuje mnie tylko to co się wyrabia w tym nieszczęsnym kraju. Widać to i niestety w naszej słuzbie, jeszcze rząd nie uzyskał poparcia sejmu a już wymienia się szefów służb. My chociaż dostaliśmy strażaka a nie strażnika miejskiego (mogło być gorzej). Minister do spraw służb spec likwiduje WSI które podlegają nie jemu a MON i jak już to Sikorski powinien je likwidować bądź reformować.
 Totalne zaćmienie (kiedyś to chociaż elektryk biegał z siekierką, a teraz ????)
A wqr... moje wynika tylko z jednego: znów po raz kolejny będzie polowanie na czarownice i nic więcej........... pora chyba formować klucz gęsi (nie kaczek ;)) i odlatywać do innych krajów nie koniecznie ciepłych.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 08, 2005, 22:09:06 »
Pielgrzym.... pamiętaj o wytycznych dot ptasiej grypy!! wiec uwazaj z tymi gęsiami:):):)

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 08, 2005, 22:10:22 »
Ja proponuję zastanowić się nad zmianą systemu służby i kształcenia strażaków.
Nowi jeśli nawet będą chcieli w tym układzie nie wiele będą mogli zrobić pozytywnego.
Sam jestem zwolennikiem dość radykalnych rozwiązań poczynając od kg, a kończąc na JRG.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 22:10:50 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 26, 2006, 16:18:34 »
http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,3131404.html
Nadlatuje wojewoda

fot. Rafal Malko / Agencja Gazet
 
Maciej Sandecki 25-01-2006 , ostatnia aktualizacja 25-01-2006 22:14

Piotr Ołowski - lotnik i radny PiS z Pruszcza Gdańskiego - będzie nowym wojewodą pomorskim. O nominacji dowiedział się w dniu urodzin.



No cóż wojewoda jest.

Czy będą zmiany w KW PSP w Gdańsku?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

DREAM

  • Gość
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 26, 2006, 16:32:04 »
Wodnik, a co Pana tak garnizon KW PSP interesuje, zajmij sie Pan swą prywatą i swym podwórkiem KM PSP w Gdańsku.
Uważam, że dotychczasowy pomorski komendant wojewódzki sprawdził się na swym stanowisku i nie ma przeszkód aby nadal trwał.
pozdrawiam
  ;)
Ps. no może na jednego zastępcę PKW PSP w Gdańsku już czas, bo zainteresowania ma zgoła odmienne w służbie, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń. Rozumiecie Państwo sami.  
   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2006, 16:38:31 wysłana przez DREAM »

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2006, 17:07:08 »
Bo Wodnik chce zostać rzeczoznawcą, a rzeczoznawca bez pozytywnych kontaktów w KW jest w "rozumieniu aktualnej palestry rzeczoznawców" rzeczoznawcą "bez doświadczenia"  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2006, 20:03:40 wysłana przez enter1 »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 27, 2006, 11:10:22 »
Cytuj
a co Pana tak garnizon KW PSP interesuje
Skoro pytasz to ci odpowiem.

Moim skromnym marzeniem jest, aby kw psp była instytucją wiarygodną, rzetelną, skupiającą w swoich szeregach ekspertów - a nie cieniasów bez doświadczenia i wiedzy. Dopiero tacy ludzie zapewnią właściwe działanie tej machiny.

Mam jednak takie wrażenie, że was panowie przeraża taka wizja, ponieważ w takim wydaniu kw PSP nie znajdziecie miejsca dla siebie. Praca jest dla was pojęciem obcym.
Poza tym nie pisałem, że mam coś przeciwko dotychczasowemu komendntowi.

Nie chce mi się więcej pisać, mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, a jeśli nie to trudno (patrz myśl pierwsza).

garnizon kw psp - co to za określenie, człowieku minąłeś się z powołaniem.


enter 1 coś ci się ulało, to chyba jad, a może głupota?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

DREAM

  • Gość
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 27, 2006, 15:18:49 »
RZESZE EKSPERTÓW do ekspertyz prewencyjnych, kochasz to, szumnie sie nazywa i tworzy wrażenie elity salonowej. Owszem ludzie słabi powinni się bać reorganizacji komendy. Machiny nam nie trzeba a zdecydowanego odchudzenia, likwidacji przede wszystkim prewencji, łączenia innych wydziałów oraz ludzi z pełnymi kwalifikacjami. Powołania wydziału wewnętrznego do prania brudów u siebie i zebrania zasad w formie kodeksu honorowego. Populistów jak wodnik jest pełno wszędzie, trzeba z nimi ostrożnie bo maja zawsze inne intencje niż mówią. Garnizon to piękne słowo, dużo lepsze niż świństwa które ten osobnik robi w temacie Piotra P. Gdzie jest Pan Osmcki, niech popatrzy co robi jego nowy członek NSZZ S - a jakie inteligentne odesłanie do anonimowego forum GW !  Lincz publiczny, brawo tchórzliwy anonimowy Grzesiu. Sam na to nie wpadłeś twój zielonogórski przyjaciel Ci pomaga.

Agresja ma ta cechę że wcześniej czy później mści się na adresatach,ze zdwojoną siłą.

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 27, 2006, 15:28:30 »
Cytuj
Moim skromnym marzeniem jest, aby kw psp była instytucją wiarygodną, rzetelną, skupiającą w swoich szeregach ekspertów

We wszystkich KW sa tacy eksperci:
najczęsciej rzeczoznawca - Zastępca Komendanta
                 rzeczonawca - Naczelnik Wydziału Rozpoznania

Tak, to są specjaliści KW wszystkich w kraju i chyba temu Panu Wodnikowi taki specjalista się marzy?

Wszyscy w kraju widzimy taklich specjalistów - tylko od czego?
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 27, 2006, 16:57:01 »
Tak czułem, że będzie to trudne do zrozumienia dla was, ale przynajmniej spróbowałem.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 02, 2006, 19:04:29 »
Ach... te pomorsko-świętokrzyskie przepychanki sam "miodek"  :D
Pozdr.....
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Kolumb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 02, 2006, 21:40:57 »
witam czyszczenie zaczyna sie, ale zauważyłem że w naszym ZZ podszywają sie ... ludzie z dwuznaczna przeszłością , byli ESBECY!!!!!!! przykro to mówi ale oni teraz używając swych metod zaczynają sie panoszy w szeregach i ZZ i PSP ....ktoś wywołał świetokrzyskie tam też! pozdrawiam.

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 22, 2006, 20:12:12 »
Gambit pamiętasz swoją wypowiedź?

Cytuj
Może masz rację kolego BROKS o tym, że Świeczkowski "kopnął" tych co wdepneli na miękki grunt. Ale dziwię Ci się bardzo, że tak łatwo ferujesz opinie o ich rzekomych sprawiedliwych intencjach. Jeśli Chcesz się przekonać o prawdziwych intencjach to porozmawiaj z ludżmi, którzy pracowali w operacyjnej KW pod kierownictwem jednego z tych sprawiedliwych. Przekonasz się z jaką ulgą przyjeli jego odejście.

Gambit, Wodnik, Lang i jeszcze kilku innych obrażonych po "Gdańskich aferach"

http://www.pomorska.policja.gov.pl/serwisb.php?nr=4053

Cytuj
Cytuj
KWP – zarzuty dla dwóch funkcjonariuszy straży pożarnej za nieprawidłowości przy przeprowadzeniu przetargu na zakup oprogramowania dla jednostki; inwestycja kosztowała prawie 625 tys. zł.

19 i 20.06 przedstawiono zarzuty Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku oraz specjaliście informatykowi z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej w związku z postępowaniem przetargowym na zakup oprogramowania dla centrum powiadamiania ratunkowego KPPSP Malbork. Śledztwo w tej sprawie policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP wszczęli 3.10 ubiegłego roku. Postępowanie przetargowe trwało od 2.02.2005, a końcowy odbiór inwestycji miał miejsce 9.11.2005. Wartość zamówienia wyniosła 624.962 zł., z czego 468 tys. stanowiło dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego, a 157 tys. zapewniało Starostwo Powiatowe.

W toku prowadzonego śledztwa wykonano szereg czynności procesowych, m.in. zabezpieczono całość dokumentacji przetargowej, przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Z ustaleń policjantów wynika, że zanim wszczęto procedurę przetargową, zastępca komendanta, który miał być jednocześnie członkiem komisji przetargowej, współpracował z informatykiem ze straży w Gdańsku w ten sposób, iż zlecił mu wykonanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia wiedząc, iż informatyk współpracuje z firmą informatyczną zainteresowaną wykonaniem zamówienia. Specyfikacja była więc wykonana tak, że preferowała tę firmę. Co więcej, pod specyfikacją podpisał się nie informatyk, który z racji tego, iż jest funkcjonariuszem straży nie mógł jej oficjalnie wykonać, ale jego szwagier, któremu za to zapłacono. Policjanci ustalili, że szwagier ów... nie ma wystarczającej wiedzy, aby taką specyfikację wykonać.

Ponadto firma informatyczna dysponowała informacjami na temat sprzętu posiadanego przez straż pożarną itp. Informacje te, bardzo przydatne dla firmy startującej do przetargu, były niedostępne dla innych firm, a pochodziły od informatyka, który z kolei uzyskał je od zastępcy komendanta.

Reasumując: Autorem specyfikacji istotnych warunków zamówienia jest osoba pracująca dla potencjalnego oferenta (informatyk), która ukrywa swoje autorstwo poprzez przekazanie zlecenia na wykonanie specyfikacji swojemu szwagrowi. Specyfikacja jest natomiast tworzona na podstawie danych przekazywanych przez przyszłego członka komisji przetargowej (z-ca komendanta) oraz założeń, które preferowały jedną firmę. Według prowadzących śledztwo współpraca przy tworzeniu specyfikacji był bardzo aktywna i miała na celu „ustawienie” przetargu.

Informatykowi przedstawiono zarzuty za naruszenie art. 7 pkt. 2 Prawa Zamówień Publicznych oraz z art. 305 par. 1 KK (utrudnianie przetargu publicznego) w zw. z art. 231 par. 2 KK (nadużycie funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej). Natomiast zastępca komendanta oprócz powyższych otrzymał również zarzut z art. 271 par. 1 KK (poświadczenie nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego – chodzi o to, że komendant poświadczył nieprawdę w oświadczeniu o bezstronności w stosunku do wykonawców). Śledztwo w tej sprawie trwa.


Data publikacji: 2006-06-22, Rzecznik prasowy KWP


Gambit coś ucichł???????