Autor Wątek: No To Zaczeło Się  (Przeczytany 18649 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 05, 2005, 10:46:22 »
Pielgrzym......


B_R_A_W_O_ !!!!!!

Pozdrwiam

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 05, 2005, 13:41:51 »
Dla Pielgrzyma i Emera. A macie coś konkretnego przeciwko tym ludziom - niby, że co, że będą niekompetentni? Ja tego nie wiem czy będa komeptentni, czy nie, a Wy już wiecie? A może jest to taka sama sytuacja jak przy wyborach na prezydenta, gdzie SLD wystawiło "ostatniego uczciwego" - Cimoszewicza  :P  i co się okazało? Być może Dorn nie znalazł ani jednego po spuściźnie SLD, który byłby nie upaprany i musiał posiłkować się osobami z zewnątrz. Wasza ironia może wynikać tylko z dwóch postaw - postawa proSLDowska lub postawa rozgoryczenia i niedowierzania. Ja tez nie dowierzałem, ale uznałem, że nie jest istotne czy ktotkolwiek teraz spróbuje ukraść, bo taki zawsze się znajdzie po lewej i po prawej stronie, ale ważne jest to w jaki sposób aktualna władza będzie na ten stan rzeczy reagowała - czy będą tłumaczyć jak świnie z SLD, że deszcz pada, gdy im prawdę pluło się w twarz, czy też będą karać winnych ze swoich szeregów. Jeśli okaże się, że tak jak SLD będą tłumaczyć że deszcz pada, wtedy dołącze do Waszych szeregów. Na razie nie mam takiego powodu.
PS Pielgrzym, a dupolizania nie przypisuj innym tylko zachowaj dla siebie, skoro widzisz w tym drogę kariery heheheh  :lol:
Cytuj
bo uczciwie to prędzej się garba dorobisz
- oto właśnie jest stan po rządach SLD, brak wyobraźni o możliwości życia uczciwie.  
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 13:50:19 wysłana przez enter1 »

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 05, 2005, 14:17:33 »
Czysta prawda o rządach SLD w PSP.
W sprawie Gdańska. Podwładny, nie tylko w straży pożarnej, ma prawo być dobrze dowodzonym, a przełożony ma obowiązek moralnie czystego sprawowania swojej funkcji.
W tym jednym zdaniu jest cała filozofia służby.
Otóż problem tkwi w powszechnie ganionej polityce kadrowej straży pożarnej. Nic gorszego nie może przytrafić się strażakowi jak wstyd za poziom swojego komendanta. Popatrzcie na swoje podwórko, oceńcie obiektywnie. Nie spotkaliście się z sytuacją, że na stanowisko komendanta awansowano najgorszego szmaciarza (kłamce, intryganta, złodzieja, pijaka, lewusa zwykle słabego merytorycznie) odmawiając tym samym tego stanowiska osobie merytorycznie dobrze przygotowanej, która potrafiła prezentować własne, często odmienne myśli,  którą cechował szacunek do strażaków, samokrytyczność względem siebie i swoich decyzji, umiejętność utrzymania dyscypliny, karania winnych, nagradzania zasłużonych służbie? Ilu strażaków wartościowych musiało się „ewakuować” tylko dlatego, że najbliższa perspektywa kilku lat to rządy durnia, idioty, pijaka lub złodzieja, a ilu zostało „ewakuowanych” na przymus?
Skąd się taki stan rzeczy bierze – zastanawialiście się?
Problem tkwi w spuściźnie komunizmu. Ktoś, kto był słaby lub ułomny moralnie pozyskiwany był na konfidenta szantażem, kasą lub innym skutecznym sposobem. Wspólna praca przeciwko osobom wartościowym łączyła eSBeków z konfidentami. To wszystko przecież swojaki. Więc jak któryś z nich trafia po wyborach wyżej – ciągnie za sobą starych znajomych.
Jeśli więc na stanowisko komendanta trafia „obywatel szmaciarz”, to kogo ten wybierze na swoich zastępców? Przecież nie merytorycznie mocnego i jeszcze samodzielnie myślącego, tylko jeszcze gorszego szmaciarza od siebie, a co najwyżej takiego samego, a jeśli już takiego nie znajdzie to biorą wtedy „komendanta bezjajowca”, który bojąc się własnego cienia wykona wszystkie polecenia „komendanta szmaciarza” dodając zwykle – „to nie ja – to on”.
Co robi „komendant szmaciarz”? Ponieważ jest słaby merytorycznie szuka sukcesów do których się dopisuje – a to pożar ugasił, którym nie dowodził, a to strażnice wybudował firmą budowlaną, którą pokazuje i podkreśla jak dobrym jest gospodarzem (zaliczając po cichu jeszcze łapówkę), a to zdjęcie ze strażakami - sportowcami sobie zrobi, żeby pokazać iż to On do tego doprowadził, a to samochód kupił za publiczne pieniądze i oficjalnie 10 razy wręczy strażakom przy różnych oficjalnych imprezach (o łapówce z przetargu nie wspomni jak zwykle). „Komendant szmaciarz” nigdy nie przyzna się do winy, którą oczywiście widzi, bo jest nazbyt jednoznaczna i widoczna - przemilczy, a tych co wskazują na jego błędy po prostu zniszczy.
„Komendant szmaciarz” nie umie pracować i zarabiać pieniędzy w sposób uczciwy, więc kradnie, wymusza lub wchodzi w korupcje. Tworzy szmaciarskie układy z takimi samymi jak on, którymi się obstawił – kluczowe stanowiska to księgowy (kwestie finansowe), kwatermistrz, naczelnik techniki (kwestie przetargów), naczelnik prewencji (kwestie odbiorów) i kadrowy (właściwy dobór kolejnych szmaciarzy). Najmniej „dochodowa” służba to operacyjna, za którą tak naprawdę najłatwiej oberwać i do której trzeba mieć sporo doświadczenia i wiedzy. Wokół „komendantów szmaciarzy” gromadzą się wszyscy, którzy biorą udział w korupcji (np. podpisują dokumenty pseudoprzetargów, dokonają bezproblemowego odbioru przedmiotu z pseudoprzetargu, prowadzą komisje dyscyplinarne w taki sposób, aby czyny ulegały przedawnieniu, szkalują i zwalczają anonimami, pomówieniami lub  poświadczeniami nieprawdy przeciwników „komendanta szmaciarza”), wszyscy którym Komendant za tzw. „gumowe ucho” i „dobre słowo” w jego sprawie odwdzięczył się stosowną nagrodą, awansem na głównego specjalistę, zatrudnieniem żony w straży itd.
„Komendant szmaciarz” nie podpisze żadnego dokumentu, który mógłby w konsekwencji go obciążyć – w tym zakresie jest bardzo czujny i podpisywać nakazuje tym „okołoszmaciarzom” którzy za nim stoją. Kiedy nadchodzi prawny problem ON stwierdza, że nie miał z tym nic wspólnego, że decyzje w tej sprawie podjął ten „okołoszmaciarz”, który to podpisał. A ten jest wierny jak pies do końca i przyjmuje to na siebie, nawet wtedy gdy grozi za to paragraf  kodeksu karnego.
„Komendant szmaciarz” miewa bogatą historię polityczną – do 1980 PZPR, od 1981 „Solidarność”, od 1982 podpisana „lojalka” i znowu PZPR, od 1989 SDRP/SLD lub UW a teraz ...... popatrzcie wokół siebie i zorientujcie się J.
Wszystkich tych szmaciarzy łączy jedna cecha – eSBeckie sposoby postępowania czyli – kłamstwo, intryga, fałszowanie dokumentów, szkalowanie i obrzucanie błotem osób niewinnych (nim się wyjaśni minie kilka miesięcy i nikt już nie będzie istotą sprawy zainteresowany). Sami kiedyś zaczynali od zwykłego „gumowca” i rozwinęli się, aż do wykwalifikowanego konfidenta zwalczającego dobro kłamstwem i intrygą. Tego rodzaju zażyłości skutkują tym, że komendant miejski/powiatowy nie rozliczy swojego okołoszmaciarza, komendant wojewódzki nie ukarze komendanta miejskiego, komendant główny nie wyciągnie konsekwencji wobec k-ta wojewódzkiego lub wobec swoich zastępców, v-ice minister lub minister nie ukarze komendanta głównego, bo wszyscy są z tej samej gliny – gliny nasączonej szmatami.  
„Komendant szmaciarz” podkreślając swoje zaangażowanie w służbę zwykle mówi o niej „moja straż, moi ludzie”. „Komendant szmaciarz” traktuje swoją straż jak „prywatny folwark” a strażaków jak chłopów pańszczyźnianych i kamerdynerów. „Komendant szmaciarz” przyjmuje z uznaniem od swoich kolegów określenia w stylu „bóg i car”, „pan na włościach”, „wodzu prowadź” zapominając, że tak naprawdę jest tylko i wyłącznie administratorem majątku w czasie swojej służby na powierzonym mu stanowisku (tragedia jest wtedy gdy idzie na emeryturę i czuje się bezrobotny i zapomniany).
Drodzy i uczciwi strażacy, mimo tak przykrego stanu rzeczy trzeba mieć nadzieje, że wiele się wyjaśni, gdy tylko będzie przyzwolenie polityczne na opublikowanie danych wszystkich, którzy mieli dodatkowe zatrudnienie w SB. Dopiero wtedy okaże się, że każdy z tych „komendantów szmaciarzy” awansowany za SLD tak naprawdę awansował nie bez powodu. Zasłużył się ON Rzeczypospolitej Polskiej, tyle że Ludowej i nie w zakresie jej rozwoju, a raczej w zakresie uniemożliwiania rozwoju poprzez zwalczanie opozycji.  
„Komendancie szmaciarzu”! Już niedługo wszystko wyjdzie na jaw, teczki będą udostępnione, każdy będzie mógł sprawdzić w internecie co jego komendant robił w SB. Zostaniesz wskazany, określony i oceniony nawet jeśli będziesz już na emeryturze. Wtedy dopiero będzie odnowa moralna w naszej służbie.

PS. Jeśli byłeś lub jesteś poszkodowanym tego rodzaju systemem to odpiszesz pozytywnie, jeśli zaś byłeś lub jesteś po stronie szmaciarzy tedy pisz tak źle, jak tylko potrafisz  :lol:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 14:34:31 wysłana przez enter1 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 05, 2005, 14:29:14 »
Enter1....

z całysz czacunkiem, ale ja nikogo z góry nie oceniam wiec najwyraźniej nie zrozumiałes sensu wypowiedzi która potwierziłem.... i nie jestm zadem pro......  ale jesli liczysz na to ze nowa wladza jest taka piekna a nasz Ludwik bedzie taki cudowny to zycze ci zebyś sie na nim nie przejechał jak na skórce od banana.......


Pozdrawiam

Offline nasygnałach

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 05, 2005, 14:38:34 »
EMER -słuchasz NIRVANY -to jesteś gość !
A najlepszy jest -Smells Like Teen Spirit... !!!!! A jak brzmi Breed
A teraz do rzeczy.
Tu nie chodzi o względy merytoryczne tylko sympatyczne. Zrozumcie że teraz nadszedł czas dla innych. I tak już będzie zawsze.Zmieni się król i zmieni się dwór.I dajcie sobie siana z tą "jarmarczną uszczypliwością" . Nie przystoi !
Najważniejsze w tym wszystkim jest to aby zawsze pozostać sobą. Bez względu na miejsce siedzenia. A nasi komendanci zachowuja sie jak zwykli komedianci. Zapominaja o tym że też kiedyś ktoś ich spuści z nurtem "przemian".I dlatego mamy takie efekty jakie mamy- rządy wg zasady" my Ich a oni Nas".
Pozdrawiam  :D  :D  :D  :D
 

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 05, 2005, 14:40:25 »
Emer, to Ty czytaj co swoim postem potwierdzasz. Ja piszę otwarcie, ja wierzę i ufam, że nie będzie złodziejstwa, które będzie tłumaczone tak jak tłumaczyły to świnie z poprzedniej ekipy. Jesli będzie inaczej, podpiszę się po Twoim rozgoryczeniem. A Ty podpisałeś się bez slowa komentarza pod postem Pielgrzyma. Powodzenia

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 05, 2005, 14:44:29 »
witaj:) dla mnie i tak najlepszą płytą XX wieku jest Unplugget in New York!!


a co do tematu, wiesz tu nie ma zadnej uszczypliwości, a jesli chodzi o rząd zycze sobie i wszystkim zeby było lepiej niz do tej pory ale wiem tez ze nie ma na co liczyć i żeby się nie nastawiac na nie wiadomo co, a to ze do jednych czyje się sympatie a do drugich antypatie to nieznaczy ze jest sie od razu czerwonym, czarnym czy zielonym..... na tym polega demokracja

Offline nasygnałach

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2005, 14:45:54 »
Enter 1
Podoba mi sie twój charakter. Stanowisz solidny składnik fundamentu pod IV RP w PSP.
A propos czy słuchasz NIRVANY ?
Pozdrawiam  :D  :D  :D  :D  

Offline nasygnałach

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 05, 2005, 14:50:26 »
Kiedy przestanę być "nowym" ????.
Na odpowiedzi oczekuje do godziny 18.10
Pozdrawiam  :D :D  :D  :D  

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 05, 2005, 14:53:21 »
:D Nasygnałach jesteś niezły jajcarz, potrafisz rozładować nieco trudne tematy. Słucham Nirvany. Jest Ok. Ja wychowywałem się na Hard Rocku - Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Black Sabbath, Uriah heep itd Uwielbiam muzykę. Pozdrawiam

PS. musisz duzo pisac, dostaniesz stopien bywalca, a potem starego wygi  :D  
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 15:00:56 wysłana przez enter1 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 05, 2005, 14:53:39 »
IV RP....... hmm zwykły slogan reklamowy zeby zwabic wyborców, i to ze dla nie których zbudowac IV RP to znaczy zaorać z zrównac z ziemią  III to gratuluje tym wszystkim którzy wierzą w taka ideologie..... to jest dopiero anarchia!

i tak dla twojej wiadomosci to ja dobrze wiem co napisałem, i wiem co chciałem przez to przekazac, pozatym ja tez wierze ze bedzie lepiej ale z ufnościa jestem ostrozny i życze ci zebyś za 4 lata obecnego rządu w który jak to napisałes wierzysz i ufasz nie nazwał świniami..............  

ale nie ważne, skończmy te polemike bo nie o to w tym wszystkim chodzi.

Pozdrawiam Cie

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 05, 2005, 16:18:05 »
A ja Panowie myśle, ze dla nas strazaków co jeżdzą na wozach i robio całą robote nic się nie zmieni.  A cała ta zabawa stołkami na górze to jedno wielkie g...
Sld-owska mafia sporo nasmrodziła i chwała, ze juz wiecej nie mogą ale szczerze to wątpie by moralnie "niby poprawny PiS coś zmienił. Fakt współpracy z Samoobroną dał mi taka odpowiedz.
Pozdrawiam.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 05, 2005, 18:04:59 »
No cóż wychodzi na to że jestem albo były esbek, albo konfident.......... ;)
jeszcze tego o sobie nie słyszałem.
Czytając to co piszecie, w tym i w pozostałych tematach na forum, o wszystkich przełożonych to wychodzi na to że SGSP musi zwiększyć moce przerobowe  :ph34r:  tylko najpierw trzeba wymienić kadrę ze szkoły najlepiej chyba na braci kapucynów mniejszych, bo jaruzelici to już w '81 byli.
A co do merytorycznie "silnych" szefów to o nowym mogą najwięcej powiedzieć koledzy z małejpolski, dla mnie dotychczasowy Główny jeśli odszedł to z powodów TKM-u a nie względów merytorycznych.
Pozdrawiam z "Loży szyderców"........Emer miejsce masz w niej zaklepane  :D
a co do IV RP, hmmm? ............ do samego końca, mojego lub jej.......... no teraz sie jak esbek Franc poczułem ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 18:06:13 wysłana przez pielgrzym »
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 05, 2005, 19:04:14 »
Cytuj
dla mnie dotychczasowy Główny jeśli odszedł to z powodów TKM-u a nie względów merytorycznych.

Pielgrzym, trzeba wiedzieć żeby oceniać. W mojej ocenie to niewiele wiesz na temat "PanaBuka". Zapytaj chłopaków z Gdańska, jak zachował się gdy przyszli do niego naskarżyć na jego zastępcę. Jak to sobie wyjaśnisz i przeanalizujesz to swoją pewność zamienisz w wątpliwości, a jak poczekasz na ostateczne wyjaśnienie spraw gdańskich, to i zdanie zmienisz - zakładam oczywiście, że jak każdy logiczny facet uwzględniasz i przyjmujesz fakty i argumenty.  
Ja mogę Ci podpowiedzieć, że pytać powinieneś również w organach ścigania i w prokuraturze. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 19:05:05 wysłana przez enter1 »

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 05, 2005, 19:20:50 »
enter po tym zdaniu:
Cytuj
Zapytaj chłopaków z Gdańska, jak zachował się gdy przyszli do niego naskarżyć na jego zastępcę
Jesteś dla mnie sfrustrowanym gościem który się skarżył i go nikt nie posłuchał.
a co do "trzeba wiedzieć żeby oceniać"
Miałem okazje poznać gen. Piotra Buka jeszcze zanim został generałem, i cenię go za rzetelną znajomość fachu, gdy był wojewódzkim w KW Katowice zrobił dla PSP na Śląsku więcej niż należało do jego obowiązków, gdy odszedł do KG było nam go szkoda, bo wiedzieliśmy że znajdą się "nietykalni" jak nie z warsiawki to z kraju, którzy będą się starali go umoczyć.
A co do zmian na lepsze, to trzeba by wymienić wszystkich, którzy rozpoczęli służbę przed listopadem 2005, bo to pewnie albo byli esbecy, albo konfidenci albo pociotkowie obecnych panujących (więc nic nie zmienią).
Problem z emerytami - bo obciążają budżet państwa? eliminować ich za młodu.
ps
a skoro jesteś tak dobrze poinformowany o sprawach w prokuraturze i sądach to może Ziobro Cie za wiceministra weźmie i posprzątasz tą stajnię Augiasza co się PSP nazywa.

A i jeszcze jedno: enter jeśli masz coś do mnie, to zapraszam dalej na pm-a lub gg, bo nie sądzę aby inni mieli ochotę na dalsze czytanie inwektyw,  ja osobiście dalej z chęcią odpowiem na twoje ;) ale dla twoich oczu (forum ma swoje ograniczenia regulaminowe)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2005, 19:38:17 wysłana przez pielgrzym »
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 05, 2005, 19:38:52 »
Cytuj
Jesteś dla mnie sfrustrowanym gościem który się skarżył i go nikt nie posłuchał.

Nie martw się, posłuchali. Organy ścigania wiedzą wszystko i rozliczą wszystkich, którzy kradli lub złodziei ukrywali i nie ma znaczenia w tym moemencie ile dobrego zrobił dla śląska, ważne jest to czego nie zrobił, kiedy zrobić miał obowiązek.

A co do stajni, to do jej posprzątania jest tak wielu chętnych i uczciwych ludzi w PSP, że moja skromna osoba nie musi się o to martwić. Prześwietlą dokumenty, przetargi z firmą "FireMix" i wiele innych.

Tak bronisz "Panabuka", a zapytaj go co zrobił jak strazakom w Bydgoszczy zakupiony samochód nogi poobcinał, czy nie ukręcił łeb sprawie tak jak w gdansku?
Z jednego jestem bardzxo zadowolony, że w tym kraju zaczną się w końcu bać złodzieje a nie normalni, uczciwi ludzie. Pozdrawiam.

Ja do Ciebie Pielgrzym nic osobiscie nie mogę miec, bo cie nie znam. Widzę tylko, że bronisz starego układu jak lew, więc przypuszczam, że masz w tym swój interes. Być może cos Ci umyka wraz ze zmianami
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 15:52:04 wysłana przez bulon »

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 06, 2005, 12:16:59 »
Cytuj
Grosset odwołany ....

PRAWDA ? CZY FAŁSZ ??
Przeczytałem o odwołaniu Grosseta. Czy ktoś wie czy to prawda ?
Jeśli tak to tylko żałować bo facet zrobił przez pół roku więcej dla szkoły niż wszyscy jego poprzednicy przez 20 lat. Pierwszy od dawna który myśli o ludziach z podziału...... i oludziach wogule :angry:  

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 07, 2005, 19:06:47 »
Alfie nie zauważyłeś, że chwalenie komendantów najwyższego szczebla nie jest ostatnio "trendy"?
Uważaj bo i Ciebie okrzykną niedługo obrońcą starego układu ;)
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 07, 2005, 19:17:23 »
Pielgrzymie ! Od kiedy to szkoła to najwyższy szczebel ....... a poza tym tego faceta właśnie niedawno z najwyższego szczebla "odstrzelono" i to w niezbyt elegancki sposób.....! :D  :D  :D  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 08, 2005, 00:45:15 »
Cytuj
Pielgrzymie ! Od kiedy to szkoła to najwyższy szczebel ....... a poza tym tego faceta właśnie niedawno z najwyższego szczebla "odstrzelono" i to w niezbyt elegancki sposób.....! :D  :D  :D
Masz rację ....w niektórych przypadkach SGSP to prosektorium nieudaczników......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 08, 2005, 11:44:44 »
Ogniowy twoimi wypowiedziami zniechęcasz do odwiedzin na forum. <_<  

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 08, 2005, 12:11:40 »
Cytuj
Masz rację ....w niektórych przypadkach SGSP to prosektorium nieudaczników......

Mam wrażenie ogniowy, że obrażasz teraz absolwentów SGSP w tym mnie również. Być może jest tak, że jak w każdej grupie ludzi znjadą się również i tacy, którzy chwały tej szkole nie przynoszą, ale Ty jako "przebieraniec", bo tą grupę "pseudostrażaków" przypuszczam reprezentujesz, nie powinieneś zajmować się oceną ludzi, którzy swoje życie od początku związali ze służbą w straży pożarnej i nie szukali "lewych dróg" wejścia do służby, nie postanowili kończyć 'kursów ciążowych", aby uzyskać szlify oficerskie. Ich przebieg służby daje większe gwarancje właściwego przygotowania operacyjnego niż Twoj związany ze studiami cywilnymi np w zakresie resocjalizacji i "kursem ciążowym".
Nie powinieneś się jednak tym martwić, bo są bardzo silne głosu ku temu aby "cywili - pseudostrażaków" rozebrać z mundurów i zawrzeć z nimi kontrakty - ale tylko z tymi, którzy mają wykształcenie przydatne straży np. chemicy, medycy, psycholodzy itd. Może wtedy będziesz miał szanse, aby opuścić towarzystwo "nieudaczników po SGSP. Powodzenia


Pielgrzym, ten Twój "Panbuk" ostatnio w TV żalił się, że odwołano KG bez przemyslenia. Podstawą przemyślenia miałoby być zadbanie o certyfikaty tajności, których obecny KG nie posiada i Minister również.
Wpadła mi więc taka oto dygresja. Kiedy oficerowie z Gdańska stawiali zarzuty wobec KW i Z-Cy KG "Króla Świeczka", to Twój "Panbuk" nie zajmował sie merytoryką tych zarzutów tylko miał poważne pretensje, że wplątane zostały w to media, że to nie służy dobrze PSP, że to nie honorowo i nie po oficersku odwoływać się do opinii publicznej i gdyby znalazł dowody na współprace z mediami któregokolwiek oficera, wszcząłby przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.
A tym czasem, gdy role sie zmieniły, "Panbuk" wciągnął media i poskarżył, że nowy KG nie ma certyfikatów tajności. Gdzie ten jego honor oficerski, gdzie jego dbałość o dobro służby - chyba w tym samym miejscu gdzie jego moralność - czyli u Kalego.

Podpowiadam obecnemu KG, możeby tak wszcząc postępowanie wyjaśniające, dlaczego funkcjonariusz PSP bez zgody przełożonego udziela wywiadu TV, w którym wytyka błędy Ministrowi i KG, bez uprzedniego zwrócenia uwagi na taki stan rzeczy w toku drogi służbowej. Złamany został regulamin służby.

Pozdrawiam.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 16:11:04 wysłana przez bulon »

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 08, 2005, 13:07:10 »
enter, szanowny panie oficyjerze - zamilcz bo wstyd przynosisz służbie, dobrze że "krwawy Ludwik" będzie i u nas sprzątał, bo i ciebie wymiecie. To że od początku związałeś się ze służbą -prosto do SGSP, świadczy tylko o tym że też waść jesteś pociotkiem, być może nawet panodelowym.
miałem nie wdawać się w pyskówki, ale nie zdzierżyłem
Odpowiedź możesz sobie darować bo jej nie oczekuję (choć na pewno i tak teraz będziesz jak nie szczekał to warczał napewno)
A i jeszcze jedno widzę że umiesz korzystać z opcji edytuj, więc rób to częściej, bo wychodzi że idziesz na ilość postów a nie na jakość - i tak daleko ci do rekordzistów ;)
tym razem nie pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 08, 2005, 13:17:25 »
Cytuj
dobrze że "krwawy Ludwik" będzie i u nas sprzątał, bo i ciebie wymiecie.

:D  Szkoda, że Cię nie widzę. Bardzo mi się podoba sytacja, w której taki gostek jak Ty Pielgrzym, traci moc swoich argumentów i zachowuje się jak "Kaczor Donald" - wścieka się i bije się po głowie. Też Cię nie pzodrawiam.  :rolleyes:

PS. A pociotkiem niczyim nie jestem. Może sie zdziwisz, może nawet nie uwierzysz, ale ja poporstu zdałem egzaminy - nic więcej nie było potrzebne. Jestem pierwszym w rodzinie strażakiem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 13:27:33 wysłana przez enter1 »

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
No To Zaczeło Się
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 08, 2005, 13:56:20 »
Ludzie przestańcie się kłucić. Przecież dziś, jutro, pojutrze któryś z was może już nie wrócić z akcji...
Inna rzecz to ta iż nikomu nie radzę cieszyć się z ewentualnych przyszłych czystek ludwika i innych poPiSowców bo jak zweryfikują oficerów to z braku ofiar zajmą się aspirantami później podoficerami, szeregowcami i kadetami. Podstawą pozytywnej weryfikacji nie będzie profesjonalizm, wiedza, zasługi ale absolutny brak czegokolwiek wspólnego z komuną (byli przodownicy pracy socjalistycznej i ich dzieci będą mieli totalnie przechlapane) częstotliwość uczestniczenia we mszy św. oraz nabycie zestawu do odbioru TVTrwam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 13:57:18 wysłana przez Miros »