Autor Wątek: Kobiety W Osp  (Przeczytany 90959 razy)

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 25, 2006, 23:53:38 »
Nikt nie jest alfą i omegą.
Coś mi się wydaje, że pan kapitan się myli, choć jest po sgsp.
Twój kurs jeszcze trwa, zapytaj się go skąd ma takie informacje i ile kobiet razem z nim studiowało.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 28, 2006, 12:42:31 »
wlasnie odbywam kurs dowodcow sekcji.wlasnie dzisiaj mialem zajecia z kapitanem PSP JRG i wyraznie powiedzial ze nie WOLNO nam zabierac do akcji kobiecych druzyn pozarniczych i druzyn mlodziezowych.no wiec kto ma racje?chyba nikt nie jest w stanie rozstrzygnac kto ma racje.bo chyba doswiadczony kapitan po SG PSP wie co mowi?i chyba nie mowi tego ze wzgledu na uprzedzenia do kobiet.napewno nie robi tego z takich powodow.ale jak on mnie tak uczy to ja go poslucham

 Regulamin mówi, że nie wolno zabierać Kobiecych Drużyn Pożarniczych - nie jest tam napisane, że ratowniczki nie mogą jeździć  ^_^ tylko całe drużyny kobiece. KDP w czasie kiedy ten przepis powstawał były lekko "niedouczone" zresztą jak większość OSP (nie obrażając nikogo dziś - nasza OSP też była wtedy - początek lat 90tych XXw -tylko od lania wody i w gardła ;) ). Jeżeli dziewczyna, kobieta - przejdzie kursy i badania, to nie ma problemu z jej wyjazdem do akcji. Opinia ta pochodzi właśnie od jednego z wykładowców z SGSP. Pytanie to zostało Mu postawione właśnie dlatego, że różnie ludzie mówią o tym przepisie.

pozdro. wonS
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2006, 16:27:39 »
Sprawa kobiet w PSP a sprawa kobiet w OSP troche sie rozni.jezeli kobieta skonczyla SGSP to narobilaby wstydu niejednemu z nas,strazakom OSP.taka jest prawda.ale kobiety wstepujace do OSP to calkiem inna bajka.ja nie mam nic przeciwko kobietom w OSP.u mnie takich nie ma ale jesli by byly po przeszkoleniach to nie widze problemu zadnego.ale panowie badzmy szczerzy,wiemy jaka atmosfera panuje w trakcie wykonywania dzialan ratowniczo gasniczych OSP.zwlaszcza jesli niektorzy jezdza do takich akcji nie z powolania tylko dla rozrywki.czasami trzeba ryknac na takiego nie zwazajac na slownictwo.wyobrazcie sobie ze musielibyscie tak ryknac na kobiete.latwo by wam to przyszlo?rzucic konkretna lacina w strone kobiety?ja jestem za tym zeby kobiety jezdzily do akcji ale po uprzednim ukonczeniu korsow i przeszkoleniach.

takze kobiety wstepujcie do OSP -_-
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 28, 2006, 16:37:20 »
kobieta jeździ do akcji ratowniczo-gaśniczych na tych samych zasadach jek i mężczyzna. Nie ma taryfy ulgowej, ale też nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń.

Offline sz.g.nacz.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 31, 2006, 19:49:36 »
popieram Krzysia ma racje ja u siebie chciałbym takie dziewczyny, które wszystkiego sie podejmą może inni braliby z nich przykład. Jeżdżąc do akcji w PSP widze niekiedy dziewczyny biorące udzial w akcji naprawde, aż miło popatrzyć nie ze względu że są dziewczynami ale jak chętnie sie udzielają. Pozdrawiam. 

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 01, 2006, 10:50:50 »
Pamietajmy, że nasz "kochany" statut został stworzony dość dawno. W czasach kiedy mężczyzna miał zarabiać a kobieta siedzieć w kuchni. Tak było, ale czasy, jak wiemy, się zmieniają. W tej chwili kobiety i mężczyźni są traktowane równo (mam nadzieję) i to że wogóle jest dyskusja na ten temat i że dziewczyna pyta "czy może..." to chyba jeszcze jakieś stare przyzwyczajenia.
Moim zdanie należy zawsze brać przykład z PSP. Jeśli tam mogą służyć kobiety (a wiem, że nawet są na podziale i jeżdżą na akcje) to znaczy że w OSP też mogą.
Niestety statut OSP jest bardzo pogmatwany w tej sprawie. Najwyższy czas wykreślić zapis o KDP. Bo tak naprawdę czegoś takiego nie ma. Tworzy się drużyne żeńską na zawody i to wszystko. Na podziale bojowym nie ma różnic płci ratownik to ratownik. Ale pamiętajmy też, że nasi dzielni członkowie zarządu głównego nie są tacy szybcy do zmian statutu...

Jedyny przepis który trochę przeszkadza to przepis BHP mówiący, że kobieta w miejscu pracy może jednorazowo podnieść do 25kg. I to jest problem bo wynosząc we dwóch dorosłą osobę poszkodowaną z miejsca zagrożenia wypada na jedną osobę na pewno dużo więcej niż 25kg.
Z tego powodu np. jest problem z zatrudnianiem kobiet ratowników medycznych w pogotowiu, bo gdyby nowa ustawa weszła w życie to jeździłoby w karetce tylko dwóch ratmed + kierowca.

W naszej OSP jest kilka kobiet  (posdróffffka  :wub:) i żyje nam się całkiem nieźle. Do akcji nie jeżdżą z własnego wyboru. UPSy i tak były by chyba na nie za wielkie, ale gdyby tylko chciały to nie widzę problemu.

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 01, 2006, 18:08:06 »
 ^_^ a ja jestem juz od 5 lat w straży, czasem się jeżdzilo na akcje ale niestety nie zeswoja jednostką. I musze przyznać, ze mam bzika na punkcie straży i ci co mnie znają wiedzą o czym mowię. Jestem także opiekunem młodzieżówki u siebiew i szkole dlodych ich również zarazilam zamiłowaniem do tego. Szkoda tylko, że większość facetów uważa, że jestem przez to mniej atrakcyjna.
A z chlopakami miło się jeżdzi na akcje.
pozdrawiam kolegów z "branży" :wub:
karola998

Offline MGSPC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 02, 2006, 23:18:18 »
Ja uwazam ze kobieta strazak jest o wiele bardziej atrakcyjna , a co do tematu to kobiety jak najbardziej powinny byc traktowane rowno z facetami a nawet powinny pelnic role dowodcow, bo w pewnych sytuacjach nawet lepiej niz my faceci daja sobie rade

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 03, 2006, 11:08:12 »
^_^ a ja jestem juz od 5 lat w straży, czasem się jeżdzilo na akcje (...) Szkoda tylko, że większość facetów uważa, że jestem przez to mniej atrakcyjna.

Nie no to już przesada... Jakich ty masz znajomych skoro uważają, żeś przez zamiłowanie do straży i ratowania innych ludzi stała się mniej atrakcyjna? Według mnie, to wręcz przeciwnie!!!

Pozdro dla wszystkich dziewcząt i kobiet w służbach ratowniczych!!
Grzesiek.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline ochotnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 03, 2006, 12:34:12 »
Nie no dla mnie to przegięcie kobieta-strażak biorąca czynny udział w akcjach JRG.Rozumiem za biurkiem lub jako dyzurna ale nic poza tym .Przepraszam wszystkie panie ale takie jest moje zdanie!!!  Pozdrawiam

Offline masakła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 03, 2006, 14:17:10 »
ochotnik998, bredzisz chłopie, a na początek naucz się odczytywać i rozróżniać skruty literowe dotyczące pożarnictwa. I dziwię się, w czym tak strasznie przeszkadzają Ci kobiety w akcji, a może........ boisz się, że taka kobieta narobiłaby Ci wstydu przy akcji????

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 03, 2006, 17:18:47 »
dołączam się do przed mówcy. Jakoś kobiety w wielu sytuacjach dają sobie rade lepiej niż faceci.
a co atrakcyjności to jest całkowita powaga. U mnie dziewczyny moszące mundur są skreślone i tyle.;((
karola998

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 03, 2006, 19:20:05 »
Nie no dla mnie to przegięcie kobieta-strażak biorąca czynny udział w akcjach JRG.Rozumiem za biurkiem lub jako dyzurna ale nic poza tym .Przepraszam wszystkie panie ale takie jest moje zdanie!!!  Pozdrawiam
to co ty napisales to jest przesada!!ja narazie nie slyszalem jeszcze o kobietach w OSP.w PSP tak.przyznam szczerze ze jestem jak najbardziej za tym zeby dzialac wspolnie z kobietami przy akcjach.bo czasem jest tak (nie obrazajcie sie dziewczyny) ze dziewczyny mysla ze bycie w strazy to przestarzale hobby,a bycie strazakiem nie jest zadnym honorem.otoz dla mnie aktualnie nie ma wiekszego honoru niz bycie strazakiem i ciesze sie ze zdarzaja sie zagorzale strazaczki.moze kiedys w mojej jednostce tez sie pojawia jakies ....... ^_^ zapraszam!!
jestem pelen podziwu i szacunku dla tych dziewczyn ktore biora udzial w akcjach ratowniczo gasniczych!!
pozdrawiam was dziewczyny i zapraszam na www.pakoslawice.prv.pl i czekam na wpisy w ksiedze gosci w dziale aktualnosci!!
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 03, 2006, 19:30:04 »
Wypowiadałem się już w tym temacie o kobietach w straży. Statut nie określa tego że kobieta nie może uczestniczyć w akcjach. Członkiem zwyczajnym może być każdy . Spośród członków zwyczajnych tworzy się JOT. nie ma zapisu że w JOT nie mogą być kobiety. Jeśli lekarz wyda zaświadczenie o zdolności do wykonywania tych działań to tylko przyklasnąć. Obecność kobiet łagodzi obyczaje. Kobiety są bardziej ambitne i zdyscyplinowane.

Offline ochotnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 04, 2006, 14:03:05 »
masakla:ja nie bredze i się nie boję się kobiet w akcjii!!!Poprostu uważam ,że zawód strażak jest zawodem typowym dla mężczyzn!Aha naucz się poprawnie pisać (zgodnie z zasadami ortograficznymi)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 04, 2006, 15:38:27 »
osobiscie jestem za tym aby kobiety nalezaly do strazy i braly udzial w akcjach rtow.-gasnicz. jezeli ktos sądzi inaczej to juz jego sprawa, kazdy ma prawo do wlasnej opinii i nam nic do tego

Pozdrawiam wszystkie panie i dziewczęta należące do straży!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2006, 20:18:38 wysłana przez Emil »

Offline monika

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 04, 2006, 23:08:48 »
Nie rozumię was mężczyżni dlaczego jesteście tacy przeciwni kobietą z OSP. Ja sama należę do JOT-u . Jestem  w Zarządzie i Dowódcą na akcjach was poprostu boli, że kobiety rządzą wami myślicie że facet potrafi wszystko ale niestety.... ...

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 04, 2006, 23:28:25 »
Monika uogólniasz. Przeczytaj wszystkie posty.

Offline monika

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 05, 2006, 19:11:11 »
Nie wszystkich panów miałam na myśli , pisałam do tych którzy są przeciwni kobietą.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 05, 2006, 21:10:16 »
Bardzo podobny temat jest na gorących dyskusjach strażaków więc proponuje połączyć to w całość  -_- .

Pozdrawiam wszystkie strażaczki na tym forum :mellow:



Moderator: Mam wrażenie, że tamten temat dotyczny bardziej kobiet pracujących na podziale w PSP natomiast ten dotyczy pań, które działają w OSP więc moim zdnaiem warto by pozostał. Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2006, 08:23:21 wysłana przez Sylwek »

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 08, 2006, 15:52:42 »
Strażaczki pozdrawiają strażaków -_- . Do akcji jeżdże i nie zamierzam rezygnować bez wzgledu na to co sobie ktoś o tym myśli.Przerabiałam już ten temat, nie wiem co leży u podstaw tego, że niektórzy tak strasznie się temu sprzeciwiają, kiedyś próbowałam w to wnikać ale teraz nie ma to dla mnie znaczenia. Każdy może mieć swoje zdanie;-)

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 09, 2006, 10:05:03 »
Również pozdrawiam wszystkich strażakow na tym forum. A co do zaproszeń do swoich jednostek to czemu nie. Nigdzie nie jest napisane, że można być członkiem jednej straży.
karola998

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:52:42 »
A co do zaproszeń do swoich jednostek to czemu nie. Nigdzie nie jest napisane, że można być członkiem jednej straży.
no to karola998 zapraszam jak masz niedaleko do woj. opolskiego  -_- i na stronke www.pakoslawice.prv.pl
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:11:45 »
jak dobrze pamietam to zostawiłam juz tam wpis do księgi ;p
karola998

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:54:27 »
jak dobrze pamietam to zostawiłam juz tam wpis do księgi ;p
to Ty masz 2 nicki?dzieki za wpis,faktycznie jest,nie zginal  ^_^ jak sie stronka podoba?
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..