Autor Wątek: Kobiety W Osp  (Przeczytany 91217 razy)

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 06, 2006, 20:14:04 »
nie no oczywiscie kobiety w straży powinły być nie po to by do akcji jeździć bo to ciężka praca ale powinły pomagać w organizacji czy w jakiś imprezach :) jednak kobiety sa przydatne ;) bo mają to coś w sobie :) pozdrawiam wszsytkie kobiety w strażaczki :)

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 06, 2006, 22:41:18 »
:wacko:Julija jak tak wyglądasz to ja Ciebie biorę do swojej drużyny.A tak pozatym to kobiety w OSP powinny być nawet tylko po to żeby ktoś miał nam podawać piwo. Pozdrawiam
ty chyba sam nie wierzysz w to co mowisz.jak ty po to potrzebujesz kobiet w osp to nigdy ich nie znajdziesz!!a jak maja byc tylko po to to tak samo jakby ich nie bylo!!kobiety nie raz bywaja niezlym wsparciem.nie ukrywam ze napewno przydaja sie w stresujacych sytuacjach.kobiety w strazy sa potrzebne i takie jest moje zdanie!!!!!!!!!i nie po to zeby piwo podawac!!!!!!!
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 10, 2006, 09:12:32 »
z tym piwem tez dla mnie to trochę przesada. Bo zazwyczaj to chlopaki u nas je roznoszą a nam daja odpocząć -_-
Hmm a co do MDP to ja jestem opiekunem dwóch drużym chłopców i dziewcząt i niestety dzieczyny wygrały zqawody powiatowe choć je spisywali na straty. Miały najlepszy czas nawet lepszy od starszych  ^_^ oj dumna byłam z nich.
A kobiety moim zdaniem przydają je się w straży, bo ktoś czasem musi sprawy załatwiać związane z pismami, drukami i wogóle. Ale do akcji też są potrzebne,bo mogą uspokajac poszkodowanych albo pomagać w gaszeniu.
A co szkolenia się z chłopakami to jest cieżkie. Bo mam czasem przyłożyć w twarz niektórym facetom, którzy każą mi "rozstawić nogi i dawać" takie zdanie ostatnio usłyszałam na szkoleniu posługiwaniem się piłami spalinowymi.Dlatego prośba do chłopaków nie musicie aż tak bardzo pokazywać, że wam sie coś nie podoba bo to jest ochydne i tyle.
pozdrawiam tych facetów co dobrze oceniaja kobiety w straży. :wub: :wub: :wub:
karola998

Offline Paulina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 19, 2006, 15:04:11 »
:wacko:Julija jak tak wyglądasz to ja Ciebie biorę do swojej drużyny.A tak pozatym to kobiety w OSP powinny być nawet tylko po to żeby ktoś miał nam podawać piwo. Pozdrawiam
Masakra zatkało mnie jak to przeczytałam. Fajnie musi wyglądać twoja drużyna tylko ciekawe, co oni potrafią jak takie masz kryteria przyjęć. A od podawania piwa jest kelner lub kelnerka. Z tego, co pamiętam to nic się nie zmieniło i nadal nie wolno pić na służbie (raczej się to nie zmieni) to, po co ci kobieta w straży do podawania piwa?? Jak to bardzo ładnie określił strazak59b
jak ty po to potrzebujesz kobiet w osp to nigdy ich nie znajdziesz!!a jak maja byc tylko po to to tak samo jakby ich nie bylo!!

Offline OSP kijowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 19, 2006, 16:12:22 »
kobiety sa po to w strazy zeby strazaki sie nie nudzili w wolnych chwilach!!!!a kto ich bedzie odprowadzal na chate jak sie (najebia) i kto na imprach bedzie gotowal i sprzaatal???Pozdro



Dop. moderatora.
Kolego zapoznaj się z regulaminem a zwłaszcza z jego punktem nr 7c. Przemyśl swoje postępowanie i popraw to co umieściłem w nawiasie. SenseY
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2006, 16:49:01 wysłana przez SenseY »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 19, 2006, 16:36:36 »
OSP kijowiec - wyluzuj trochę ... dobrze?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 20, 2006, 22:16:38 »
OSP kijowca trochę poniosło i tyle.

A ja ostatnio się troche posmutniała, bo koledzy obiecywali mi możliwość wzięcia udziału w pokazie a pozniej odwolali to 5 minut przed. smutno mi się zrobiło bo widać stracili do mnie zaufanie, choć nie wiem dlaczego :huh: :(((
karola998

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 20, 2006, 22:24:13 »
Oj Karola ... Napewno w pokazie nie raz będziesz uczestniczyła, na akcji również i pokażesz chłopakom, że kobiety także się nadają to tej brudnej roboty. Będzie dobrze, pozdrawiam panią strażaczkę ...  :wub:
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 21, 2006, 10:27:57 »
To błąd, ludzie lubią coś nowego. Jak wystawiłem po raz pierwszy od wielu lat żeńską drużynę MDP to ludzie dziewczętom dopingowali na stojąco, mimo że dziewczyny wcale tak ekstra nie poszły.
Nie zabierając Ciebie chłopaki sami sobie zepsuli pokaz.

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 21, 2006, 23:06:45 »
kobiety sa po to w strazy zeby strazaki sie nie nudzili w wolnych chwilach!!!!a kto ich bedzie odprowadzal na chate jak sie (najebia) i kto na imprach bedzie gotowal i sprzaatal???Pozdro



Dop. moderatora.
Kolego zapoznaj się z regulaminem a zwłaszcza z jego punktem nr 7c. Przemyśl swoje postępowanie i popraw to co umieściłem w nawiasie. SenseY

widac jaki z ciebie strazak!!ale nie wszyscy musza wiedziec jak sie zachowujecie w remizie bo to swiadczy tylko o was.co do traktowania kobiet to tez nie rzutuje pozytywnie na ciebie.skoro takie masz podejscie to twoja sprawa,masz prawo do wlasnego zdania.ale chyba lepiej by bylo dla ciebie gdybys na forum go nie wyrazal!! a napewno nie jedna kobieta udowodnilaby ci ze jest wiecej warta niz ja oceniasz.przemysl to czlowieku i nastepnym razem pomysl co piszesz.
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 21, 2006, 23:12:07 »
A jak zapytam może o głupią sprawę, ale zapytam. Czy trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki przy przyjęciu kobiet do OSP czy też jest ona przyjmowana w taki sam sposób jak mężczyzna? Bo mamy kilka chętnych kobiet, a nie wiem w jaki sposób ma odbyć się to przyjęcie.
Pozdrawiam.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 22, 2006, 19:30:37 »
Witam.

Nie ma żadnej różnicy

Pozdrawiam

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 23, 2006, 13:23:02 »
By przyjąc kobiete do straży to są takie same kategorie jak u facetów. Nie ma jakiś specjanych względów. Choć moge tylko podpowiedzieć jedną rzecz (wniosek ze swojej jednostki)kobiety czasem szybko tracą tym zainteresowanie (oczywiście drogie koleżanki nie chcę was obrazić ani nic takiego. Ale sama wiem, że moję koleżanki chciały mocno wstąpić w szeregi, dostały mundury i wogole ale jak kazano im coś zrobić to były wymowki.I taki sposobem z 5 kobiet zrobiłam się ja i koleżaki 2 od czasu do czasu.)Dlatego jak przy każdym przyjęciu nowego członka jestem za tym by dać im rok na sprobowanie a później ewentualnie ponosić koszta umundurowania ich. Bo wydac kasę jest łatwo, a spowodować by prychodziły na zbiórki i pomagały to gorzej.
Drogie koleżanki nie chciałam was urazić. Ale same wiecie jak to jest z niektórymi kobietami i ich angażowaniem się.
karola998

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 23, 2006, 15:28:43 »
Slyszalem ze wchodzi w zycie przepis o tym ze kobiety beda mogly wyjezdzac alarmowo na akcje.
Ciesze sie ze dziewczyny sa w strazy bo sie przydaja tu i owdzie.
Ale troche balbym sie jechac na pozar domu w 4 z 2 dziewczynami, nie jestem przeciwny.
ale dopuki nie zobacze jak dziwczyna co wazy 50kg rozwija linie glowna nie uwierze w ich dzialanie
 
                                                                                         Pozdrwiam Druchow i Druchne
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 23, 2006, 15:32:40 »
Ja jestem wysoki i mam około 70 kg - schudłem po grypie, a i tak nie mam w ogóle kłopotów na akcjach. Swoje zadania wykonuje szybko i profesionalnie, nie wszystko zależy od siły, czy wagi !
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 28, 2006, 20:04:33 »
ale dopuki nie zobacze jak dziwczyna co wazy 50kg rozwija linie glowna nie uwierze w ich dzialanie
    
akurat z ta waga 50 kg nie trafiles.bo zdecydowana wiekszosc ludzi osiaga ta wage.a zwaz na to ze nasze piekne kobiety raczej sa chude i zwinne,a co druga sie odchudza.a waga 50 kg nikomu w tym wypadku nie ubliza(i bardzo dobrze bo jest to dobra waga).ale juz skoro przy niej jestesmy to powiem ci DAMIANO KC2 ze bardzo bys sie zdziwil jakbys zobaczyl zawody u naszych zachodnich sasiadow czy w austrii.gdybys zobaczyl jak 100kilowy strazak wyprzedza 50 kilowego chlopaka na sztafecie.a wracajac do tematu to ja zawsze bede obstawal za kobietami w OSP i zadne argumenty mnie nie przekonaja do zmiany zdania.a wyjazdy alarmowe wcale nie bylyby problemem,gdyz kobiety sa mocniejsze psychicznie.i czasami lepiej im wychodzi zachowanie spokoju i opanowanie jak nam facetom.czasami niejednemu z nas reka zadrzy na rozpieraku gdy musi wyciagnac czlowieka w 3 kawalkach ze zmiazdzonego auta nieprawdacie druhowie??
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 29, 2006, 17:20:14 »

 dopuki nie zobacze jak dziwczyna co wazy 50kg rozwija linie glowna nie uwierze w ich dzialanie
 
                                                                                         

Wyobaź sobie, że widziałem, jak dziewczyna o wzroście 153 cm i wadze niecałych 50 kg rozwijała linę tłoczną. Mało tego - zwijała ją po wszystkim i to nawqet szybciej ode mnie. Widziałem też ją na ćwiczeniach z aparatem ODO - niemal większym od niej. Poradziła sobie celująco !   

 Kobiety!, Dziewczyny! Oby więcej was w OSP!
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:46:14 »
szkoda, chłopaki, że jest was tak mało co tak myślą. Ale ciekawa jetem u ilu z was są dziewczyny w straży??? Bo wiecie co innego mówić jak się ich nie ma a co innego jak się z nimi jest.???
karola998

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 01, 2006, 20:12:57 »
Nie wiem w ogóle po co ten cały szum, ja nie mam problemów z chłopakami z mojej osp. Jestem mile widziana przy akcjach, biorę udział w manewrach i kursach. Strazacy z innych jednostek starają sie nie przekllinać w mojej obecności:-), a jak któremuś trzeba udzielić pomocy medycznej przy akcji to biegną tylko do mnie:-). Oczywiście przy akcjach chciałabym być traktowana na równi, jednak np przy trawkach nic poza szybkim natarciem nie jest dla mnie dostępne (np. tłumica)
Cytuj
kobiety sa po to w strazy zeby strazaki sie nie nudzili w wolnych chwilach!!!!a kto ich bedzie odprowadzal na chate jak sie (najebia) i kto na imprach bedzie gotowal i sprzaatal???Pozdro
podoba mi sie ten cytat, ale u nas tak nie ma:-P
Cytuj
Slyszalem ze wchodzi w zycie przepis o tym ze kobiety beda mogly wyjezdzac alarmowo na akcje.
a od kiedy nie mogą???

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 02, 2006, 15:18:57 »
szkoda, chłopaki, że jest was tak mało co tak myślą. Ale ciekawa jetem u ilu z was są dziewczyny w straży??? Bo wiecie co innego mówić jak się ich nie ma a co innego jak się z nimi jest.???

 taaaaaaak....
 
To jest problem. U nas męska część jest bardzo zazdrosna o nasze młode adeptki (pierwsza ma już 18 lat). Starszych kobiet też jest kilka, ale one nie jeżdżą do akcji. Natomiast ta młoda ma teraz najtudniejsze zadanie - pokazać, że nie jest gorsza i zdobyć zaufanie reszty - a to jest trudne mimo mojej w tym pomocy... Niestety ciągle chłopy uważają się za lepszych i wprost gardzą dziewczyną na akcji... Staram się to zmieniać już u najmłodszych, aby gdy dorosną do czynnej służby - byli równi dziewczętom baz sztucznego ich ignorowania. Niestety przykład płynący "z góry" nie jest zbyt dobry...
 Pozdrawiam wszystkie Ochotniczki! Węcej Was w naszych szeregach!
Grzesiek
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 02, 2006, 16:31:51 »
W mojej OSP jest kilka kobiet i kilka dziewcząt w MDP i nikt niema nic przeciwko nim. Wszystkim sprzyja obecnosc kobiet, czy dziewcząt a co za tym idzie jednostka lepiej funkcjonuje. Oczywiscie niewszystkim dziewczynom lezy na sercu jezdzenie do akcji w przyszlosci, ale tak samo wykonują zadania jak cala reszta i nikt nikomu nie udowadnia, ze jest lepszy. Pozdro

Offline młoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 17, 2006, 02:08:52 »
jestem w osp. i niestety sądzę że nie ma szans na to żebyśmy my kobiety jeździły na akcje razem z facetami. nie ma się co oszukiwać. faceci nie chcą z nami kobietami pracować z wielu powodów np
-jesteśmy słabsze fizycznie.
to fakt ale nie zawsze a czasami przydaje się również nie tyklo siła mięśni
-uważają że nie wytrzymamy widoku krwi, trupów itp
to cecha indywidualna. nie przypisana płci ale im tego się nie wytłumaczy
-jesteśmy bardziej podatne na srtes
co uważam za śmieszne. to absurd i nie będę tego komentować
-jesteśmy zbyt delikatne, strażak to typowo męski zawód
można zmienić ten pogląd angażując nas kobiety do pracy w straży

jak się ze mną nie zgadzacie to piszcie ale ja się już dużo nasłuchałam
POZDRAWIAM
ZAWSZE MAM RACJę CHYBA żE JEJ NIE MAM

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 28, 2006, 09:29:28 »
Młoda!
Jeśli myślisz, że kobiety w straży są niepotrzebne to się grubo mylisz. Kobiety są potrzebne, ale to już zależy indywidulalnie od każdej jednostki. Jako przykład mogę Ci podać jesnostkę OSP z mojej gminy, w której 15 kobiet należy do OSP, 6 ma ukończony kurs ratownika medycznego, a jeśli zawyje syrena to i one biegną do remizy.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 28, 2006, 10:28:30 »
W mojej jednostce kobiety też kilka razy brały udział w akcjach co się chwali. W końcu też są w straży i mają takie samo prawo.

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 09, 2006, 13:55:05 »
Młoda!
Jeśli myślisz, że kobiety w straży są niepotrzebne to się grubo mylisz. Kobiety są potrzebne, ale to już zależy indywidulalnie od każdej jednostki. Jako przykład mogę Ci podać jesnostkę OSP z mojej gminy, w której 15 kobiet należy do OSP, 6 ma ukończony kurs ratownika medycznego, a jeśli zawyje syrena to i one biegną do remizy.

Popieram LeeTwin...Kobiety powinny być traktowane tak jak faceci(czyli mogły jeździć do akcji-do wypadków jak i do pożarów) Sama jestem dziewczyną od ponad 5 lat w straży i w przyszłym roku ide na kurs i postaram się o wyjazdy na acje -_- Pozdrawiam wszystkich zapalonych strażaków i strażaczki!
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...