Autor Wątek: Kobiety W Osp  (Przeczytany 90963 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 12, 2013, 17:24:47 »
„BABA NA STRAŻAKA, CZYLI JAK PRZEŁAMAĆ STEREOTYP POLAKA”

http://www.zosprp.pl/?q=content/baba-na-strazaka-czyli-jak-przelamac-stereotyp-polaka

Może nie dotyczy OSP, ale  :straz:

18,5 tys. kobiet-funkcjonariuszek w służbach podległych MSW

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10679/185_tys_kobietfunkcjonariuszek_w_sluzbach_podleglych_MSW.html

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 12, 2013, 21:54:57 »
 :fiuu: i "BABY" z mojej osp się na fotki załapały :D

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 13, 2013, 08:58:28 »
Tutaj fajny filmik o "babach" w straży zamieszczony przez @Sylwka

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2723.msg227443.html#msg227443

bolka28

  • Gość
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 25, 2013, 23:20:44 »
Przeczytałam kilkanaście postów z początku tego forum i kilka ostatnich. Dostrzegam zmainy w podejsciu do tematu kobiet w straży na przestrzeni tych kilku lat.

jestem kobietą, mam 22lata,  w straży od 10 lat. Na początku w MDP, teraz w KDP. Od zawsze brałam udział w zawodach i uczestniczyłam w życiu kulturalny naszej OSP. W naszej jednostce jest ponad 100 członków z tego ponad 20 to kobiety. Jednak tylko 2 w tym ja jest w przydziale bojowym. Reszta zajmuje się pomocą w organizacji i porządkach imprez w straży, zajmuje się MDP. Od zawsze "jarało" mnie kiedy nasi chłopcy wyjeżdżali do akcji , po 18 roku życia zaczęłam dojeżdżać do akcji robiąc zdjęcia z akcji do naszej kroniki, dzieki temu wiele zaobserwowałam. Jestem po dwóch podstawowych szkoleniach strażaków ratowników, szkoleniu LPR , teraz w trakcie medycznego. Faceci w naszej jednostce bardzo dobrze podeszli do tematu kobiet w akcji. Czasem na akcji gdy spotykay się z innymi jednostkami i z JRG gdy pracujemy w aparatach ODO to dopiero po akcji gdy już się żegnamy i nie mamy na sobie sprzetu odkrywają ze współpracowali z kobietą :rofl: niektórzy mają niezłe miny. Jeżeli ktoś nie czuje tego to nie jeździ do akcji , w OSP zawsze jest co robić. Na akcji staram sie dać z siebie 100%, nigdy się nie poddaje, nigdy nie unikam pracy. Kiedy trzeba wkładam aparat wchodzę do budynku, kiedy trzeba wchodzę na drabinę! Nie ma rzeczy jakiej nie spróbowałabym zrobić na akcji. Jestem dumna z tego że jestem strażakiem. Moi koledzy ostatnio zapytali czy przymierzę sie do zrobienia prawka na C żeby zostać kierowcą:)

Dziewczyny jezeli czujecie że dacie radę , a udział w akcjach jest czymś co was niesaowicie ożywia i pragniecie pomagać dąrzcie do tego. Panowie pomóżcie swoim Panią w osiagnieciu sukcesu , pomóżcie im zdobyć wiedzę:)
 
o ku... dla się rozpisałam ;P
pozdrawiam

Wiola

Offline Wiola

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • OSP SKUŁY
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 25, 2013, 23:30:45 »
Przeczytałam kilkanaście postów z początku tego forum i kilka ostatnich. Dostrzegam zmainy w podejsciu do tematu kobiet w straży na przestrzeni tych kilku lat.

jestem kobietą, mam 22lata,  w straży od 10 lat. Na początku w MDP, teraz w KDP. Od zawsze brałam udział w zawodach i uczestniczyłam w życiu kulturalny naszej OSP. W naszej jednostce jest ponad 100 członków z tego ponad 20 to kobiety. Jednak tylko 2 w tym ja jest w przydziale bojowym. Reszta zajmuje się pomocą w organizacji i porządkach imprez w straży, zajmuje się MDP. Od zawsze "jarało" mnie kiedy nasi chłopcy wyjeżdżali do akcji , po 18 roku życia zaczęłam dojeżdżać do akcji robiąc zdjęcia z akcji do naszej kroniki, dzieki temu wiele zaobserwowałam. Jestem po dwóch podstawowych szkoleniach strażaków ratowników, szkoleniu LPR , teraz w trakcie medycznego. Faceci w naszej jednostce bardzo dobrze podeszli do tematu kobiet w akcji. Czasem na akcji gdy spotykay się z innymi jednostkami i z JRG gdy pracujemy w aparatach ODO to dopiero po akcji gdy już się żegnamy i nie mamy na sobie sprzetu odkrywają ze współpracowali z kobietą :rofl: niektórzy mają niezłe miny. Jeżeli ktoś nie czuje tego to nie jeździ do akcji , w OSP zawsze jest co robić. Na akcji staram sie dać z siebie 100%, nigdy się nie poddaje, nigdy nie unikam pracy. Kiedy trzeba wkładam aparat wchodzę do budynku, kiedy trzeba wchodzę na drabinę! Nie ma rzeczy jakiej nie spróbowałabym zrobić na akcji. Jestem dumna z tego że jestem strażakiem. Moi koledzy ostatnio zapytali czy przymierzę sie do zrobienia prawka na C żeby zostać kierowcą:)

Dziewczyny jezeli czujecie że dacie radę , a udział w akcjach jest czymś co was niesaowicie ożywia i pragniecie pomagać dąrzcie do tego. Panowie pomóżcie swoim Panią w osiagnieciu sukcesu , pomóżcie im zdobyć wiedzę:)
 
o ku... dla się rozpisałam ;P
pozdrawiam

Wiola

Offline Janusz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • OSP Witów w KSRG
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #355 dnia: Czerwiec 21, 2013, 10:08:54 »
Kobieta- Bardzo dobra sprawa w OSP i jestem za żeby jeździła do akcji tak jak chłopacy te same prawa.  ^_^ :mellow:
Janusz S. KP PSP Zakopane i OSP KSRG Witów

Offline rudaxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Everything what doesn't kill me make feel alive
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 29, 2014, 20:26:09 »
witam, ; ) Wybaczcie , że pominę czytanie wątku od początku. chciałam się tylko dopytać czy jest tu kobieta która już służy, i na akcje jeździ? Pytam , bo jestem przed kursem pdst , i mam zamiar zacząć czynną służbę w osp a później wędruję ( a przynajmniej mam nadzieję ! ) do SAPSP ; )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 19:38:17 wysłana przez rudaxx »
Life is lived to the fullest only if it is sacrificed for others. - Rudaa

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 29, 2014, 21:51:33 »
Plus ratio quam vis

Offline rudaxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Everything what doesn't kill me make feel alive
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 30, 2014, 19:41:13 »
* przynajmniej ;)
Wybacz, uroki pisana z samouzupełniającej klawiatury .  -_-
Life is lived to the fullest only if it is sacrificed for others. - Rudaa

Offline Jagoda0402

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 04, 2014, 22:49:50 »
Hej :) mam 21 lat i jestem w straży od zawsze :) na akcje i wszelkie działania jeżdżę od 3 lat. Kobieta w straży? Jak najbardziej tak!   ^_^ Polecam każdej jednostce przyjąć kobietę w swoje szeregi :) nie raz i nie dwa udało mi się załagodzić konflikt pomiędzy moimi strażakami :) przez te trzy lata wypracowaliśmy pewien kompromis i zasady współpracowania, początki jak zawsze były trudne i baaardzo burzliwe. Tak więc dziewczyny pierś do przodu, trochę odwagi i do pracy :) róbcie to co kochacie :D