Autor Wątek: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?  (Przeczytany 33611 razy)

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« dnia: Wrzesień 03, 2005, 16:27:50 »
Witam wszystkich postanowiłem założyć ten temat bo nurtują mnie opinnie innych. Że by dostać sie do szkół pożarniczych zarówno jaki i aspiranckich i oficerskiej trzeba miec duże zanjomości albo dużo kasy. Ludzie mówią o przypadkach że zadali dobrze egzaminy a niedstali sie żekomo z barku mniejsc a ci co słabiej zdawali dostawali sie bo mieli znajomych w KW PSP. Też słyszałem że do SGSP 20.000 zł łapówki i sie dostajesz ...

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2005, 16:43:55 »
Wiesz jeśli chodzi o Dzienne Studia Zawodowe dla strażaków w sł. kandydackiej to ciekawe dla kogo ta łapówka ma pójść?  :D  Toru przeszkód, matmy i fizy na maturze łapówka (nawet 20 000 zł) za ciebie nie zda. Na badaniach lekarskich siedzą lekarze-specjaliści, który są wyczuleni na łapówki. Trzeba poprostu być zdrowym fizycznie i psychicznie i tyle. Oni biorą wielką odpowiedzialność za wydanie zaświadczenia o przydatności do służby więc wątpię czy za łapówkę coś się da.  ;)  

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2005, 16:48:13 »
No chyba niewiesz w jakim kraju zyjesz :). Nie wiem komu ale wierz kilka możliwości jest. Z matura sie zgodze ale testy również można pisac w SGSP :) a z lekarzamy to kazdy wioe jak jest to sa najwieksi łapuwkarze.  

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2005, 18:07:55 »
Piotera w sgsp moze lapowa toru niezda i nalezy go zdac samemu ale reszta to naprawde duzo by nalezalo pisac i pisac i pisac,,
bo temat naaaaaaaaaaaaaaaaaprawde opszerny  :(  

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2005, 18:25:20 »
Niestety żyjemy w tak skorumpowanym kraju gdzie nawet "przyszli strażacy" są nieuczciwi i przez łapówki/znajomości blokują miejsca prawdziwym pożarnikom. Pozdrawiam wszystkich uczciwych ratowników!
Hochsztaplerzy w mundurach PSP plamicie dobre imię straży!!! :angry:  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2005, 18:36:17 »
a ja słyszałem, że żeby się dostać trzeba mieć angielską królową za ciocię i przynajmniej 2 razy w tygodniu grać z Bushem w golfa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2005, 18:38:12 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2005, 19:33:11 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 18:46:57 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2005, 20:29:54 »
co to jest 20000 zł?? to jest nic w porownaniu co daje skonczenie szkol aspirantow,to okolo 13pensji aspiranta (pisze okolo ) wiec ta kasa jest mala,,w CSPSP paru auto pod szkola zostawilo zeby wejsc,,zreszta jak ktos byl w cspsp i ma tam kogos na stanowisku to niech sie zorientuje zaco ta szkole tak porobili bo z budzetu tyle kasy sie niepcha tam,,i nikt sie niechwali jak sie tam dostal (chyba ze glab) ,,
!!zaznaczam ze nietwierdze ze wszyscy ida po znajomosciach ale z ogromna wiekszosc tak!!

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2005, 12:00:15 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 18:47:17 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2005, 13:29:01 »
krakow niejest inny wystarczy zorientuj sie ci starzy ktorzy wyszli w czerwcu w 80% od kogo oni byli to zmienilbys zdanie i spojzalbys na to z innej strony,,na stanowiskach wysokich sa caly czas ci sami ludzie ktorzy  sie dobze znaja,pija z soba wodke i nawzajem kazdy sobie pomaga,,ja niewiem jak niektozy na to patrza ale w dzien po zakonczeniu egzaminu sprawnosciowego  telefony u komendanta zastepcy i przewodniczacego komisji rekrutacujnej dzwonia naokraglo a sprawy wprowadzenia osob sa prowadzone duzo wczesniej,,wprowadzic tam kogos to zapewnienie mu pewnej przyszlosci pewnej pensji pewnej pracy i wczesnej emerytury, wiec chetnych jest ogrom zreszta widac to na egzaminach ilu jest chetnych,,i powoli sie to bedzie ukrucac ale nadal potrzeba czasu i musi sie parenascie razy zmienic kadra,narazie to niby wszyscy daza do tego aby niebylo korupcji a osoby na wysokich stanowiskach (biskupi,marszalkowie wojewodzcy ,poslowie,z komen wojewodzkich,z wojewodzkich sztabow wojskowych,z komend policyjnych,,i jeszcze by mozna wymieniac duzo) kazdy probuje wprowadzic chlopakow
 wszystko jest tak zorganizowane ze jesli sie chce kogos wprowadzic to zrobi sie to bezproblemu ,
a wszystko jest do obejscia:
testy sprawnosciowe: nalezy zdac je bo wszystko jest sprawdzane i kamerowane
fakt: poto nalezy to zdac bo pozniej nikomu sie niechce wszystkich list przepisywac zeby jednemu czy dwum chlopakom zmienic wyniki a idzie to zrobic bezproblemu,pamietajcie ze ci ludzie sie znaja bo sluza ze soba parenascie lat i czy przyjedzie komisja z warszawy bo co roku jest nadzor to oni sie znaja bo wszedzie sie spotykaja a wodki razem duzo wypili.

pisemne: nalezy napisac jak najwiecej poprawnych odp
fakt: komisja ma juz przed soba wszystkie testy (w kopercie sa dane kandydata a na kartce czystej sa pozaznaczane odp tylko krzyzyki kazdy inny znak dyskfalifikuje karte postawiony na kartce w innym miejscu niz kratka )
i tak koperta jest przypieta do karty egzaminacyjnej, osoby sprawdzajace (a niesa to osoby czysto przypadkowe) maja na kartce np 30nazwisk ze ci maja w szkole byc h.u.j kogo obchodzi jak poprostu maja sie znalesc w szkole w danym roku ,biora testy sprawdzaja wszystkie tak jak powinno byc nastepnie znajduja nazwiska danych 30 osob i np: 3 napisalo wszystko zle albo odpowiedialo na 5pytan a reszte zostawilo wolne to albo uzupelnia reszte kratek prawidlowymi odp albo jego karte gdzie wszystko jest zle zamieniaja z karta innego na ktorej sa prwidlowe odp i odpowiednia ilosc punktow do zakfalifikowania danej osoby,,wszystko jest bardzo proste kartki z odp sa wszystkie takei same wiec poprostu kartki sie zamienia na karte innego uczestnika,nawet jesli osoba ktora jest na 100% pewna ze udzielila prawidlowych odpowiedzi jedzie do szkoly i prosi o okazanie karty z odpowiedziami to oni poprostu okazuaj ta karte ktora jest jego i jak taki chlopak udowodni komus ze on napisal dobze a oni mu odjeli niemah.u.ja nieudowodni sie tego

-----------------------------------------------------------------------------------------
poprostu o pewnych zeczach sie niemowi i poprostu wszystko jest do zalatwienia jesli ktos naprawde ma przez kogo zalatwiac,i wszystko idzie obejsc i nic sie niesprawdzi,,dopiero prokuratura moze wejsc i narobic halasu
--------------------------------------------------------------------------------------------
czesc sie dostaje bez znajomosci bo mialo szczescie albo byli naprawde dobrzy ,i nienalezy sie ludzic ze wszystko jest czyste i piekne bo tak niejest i jeszcze dlugo sie niezmieni
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2005, 14:43:04 wysłana przez vlad88 »

Offline psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2005, 15:09:18 »
Panowie z calym szacunkiem do tego co piszecie ale powiem wam jeden przypadek ktory wydarzy calkiem nie tak dawno. Mianowicie syn st bryg zdawal do SGSP na torze przeszkod nawet nie byl i mial najlepszy czas jednak nie poszlo mu na testach.Pozniej  "zdawal" do jedej z 3 pozostalych szkol kilometra nie zaliczyl (nie zmiescil sie w czasie) a mimo tego skonczyl ta szkole. Co wy na to :o  

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2005, 18:31:30 »
psp to normalny przyklad i takich przykladow jest naprawde bardzo wiele,aspirantki maja to do siebie ze tam mozna wprowadzic obojetnie jakiego chlopaka malego krepego bo skonczy szkole to albo sie go dalej pocisnie do biura albo kierowca zostanie i bedzie se radzil jakos,

a ja podam przyklad z tego roku
wejdzcie se na http://www.cspsp.pl/wyniki_egz.htm
nastepnie numer "6" syn czlowieka pracujacego w szkole!!

a przyklady mozna mnozyc,

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2005, 20:18:26 »
Cytuj
zreszta jak ktos byl w cspsp i ma tam kogos na stanowisku to niech sie zorientuje zaco ta szkole tak porobili bo z budzetu tyle kasy sie niepcha tam
Haha - większych głupot to nie słyszałem :) To tylko można podziwiać tych co biorą kasę - zamiast do swoich kieszeni to ładują w szkołę. Niesamowite zjawisko!  :lol:  :lol:  :lol:

Cytuj
ale prace na egzaminie są kodowana co jeszcze bardziej zmniejsza szanse przekrętów
Z tym kodowaniem to chyba tylko taki pic na wodę, bo w Poznaniu w zeszłym roku chyba to ludzie mogli wziąć sobie ze sobą do domu te niby kodowane prace.

Dostawanie się do szkoły po znajomościach istnieje - tego nie da się ukryć - wystarczy popatrzeć sobie na nazwiska i zobaczyć jak często pojawiają się bracia i każdy z nich się dostaje. Ale dla tych najlepszych też są miejsca przeznaczone i jak ktoś jest bardzo dobry to napewno się dostanie!

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2005, 21:27:41 »
>>>>>>>>>>Haha - większych głupot to nie słyszałem  To tylko można podziwiać tych co biorą kasę - zamiast do swoich kieszeni to ładują w szkołę. Niesamowite zjawisko! <<<<<<<<<<<<<<

to widac ze malo wiesz,,jednym przyjeciem bylo zrobienie gabinetu komendanta i zastepcy (to jak przyjeli tam syna dyrektora jadnej z fabryk),,lapowki tez biora dla siebie ale tylko od dobrze znanych sobie osob nikt nieryzykoje wziecia kasy od kogos obcego bo nikt niejest glupi ,w cspsp bylo konto na ktore sie wplacalo kase ale teraz latwo sprawdzic bo ludzie sie buzyli ze nazwiska ludzi bedacych na liscie wplat na szkole czesto byli pozniej na listach przyjetych,

>>>>>>>>>>ale prace na egzaminie są kodowana co jeszcze bardziej zmniejsza szanse przekrętów
Z tym kodowaniem to chyba tylko taki pic na wodę, bo w Poznaniu w zeszłym roku chyba to ludzie mogli wziąć sobie ze sobą do domu te niby kodowane prace.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,


tak jak tlumaczylem prace sa zamieniane przez osoby sprawdzajace i osoba ktora ma sie dostac zawsze sie dostanie tak bylo i bedzie  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2005, 21:38:12 »
Cytuj
to widac ze malo wiesz,,jednym przyjeciem bylo zrobienie gabinetu komendanta i zastepcy (to jak przyjeli tam syna dyrektora jadnej z fabryk),,lapowki tez biora dla siebie ale tylko od dobrze znanych sobie osob nikt nieryzykoje wziecia kasy od kogos obcego bo nikt niejest glupi ,w cspsp bylo konto na ktore sie wplacalo kase ale teraz latwo sprawdzic bo ludzie sie buzyli ze nazwiska ludzi bedacych na liscie wplat na szkole czesto byli pozniej na listach przyjetych
CBŚ potrzebuje takich ludzi jak Ty!  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2005, 21:53:29 »
Cytuj
CBŚ potrzebuje takich ludzi jak Ty!
 :( broni palnej nielubie :(

 

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2005, 22:08:25 »
Cytuj


a ja podam przyklad z tego roku
wejdzcie se na http://www.cspsp.pl/wyniki_egz.htm
nastepnie numer "6" syn czlowieka pracujacego w szkole!!

a przyklady mozna mnozyc,
nie tylko nr 6.....

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2005, 22:16:32 »
nr: 26 na liscie ze strony http://www.cspsp.pl/wyniki_egz.htm
chyba nikomu nienalezy tlumaczyc  :lol:  

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2005, 22:23:08 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 18:47:36 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Krzyś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2005, 22:45:57 »
vlad88 skoro masz takie informacje wiesz nawet jak telefony czesto dzwonia do komendanta to jestes pracownikiem szkoły czy masz znajomości w telekomunikacji &lt;_&lt;  

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2005, 22:46:32 »
Cytuj
ok vlad, widze ze wiesz duzo i sie rzekomo orientujesz, ale skad ty to wszystko wiesz? od kumpli co skącyzli aspirantke?  a jakie szkoły oni konczyli? znasz ludzi z kazdej aspirantki? wydaje mi sie ze po prostu twoje informacje pochadzą z plotek jakich jest mnóstwo o szkołach pożarniczych,  ja puzniej zaznaczyłem ze to co mówiłem tyczy sie krakowa, i ze tam juz nie ma takiej samowolki jak kiedys,  oczywiscie niektórzy dostają sie po znajomościach ale napewno jest takich osób coraz mniej, i pewnie sie zapytasz skad ja niby to wiem i czy to tez nie jest jakas plota, otóz wiem to z pewnego źródła, od pracownika szkoły, nie będe tu mówił jakie stanowisko ani co robi, ale On tez napewno nieraz pił wódke razem z calym szefostwem szkoły, wiec moje informacje są pewne, a jak jest gdzie indziej, tego niewiem, ale mam nadzieje ze i wszedzie niedługo bedzie podobnie...
cyklopimpek powiem tak nic co tu napisalem niejest z plotek bo plotki mozna zdemntowac a osoba bazujaca na plotkach niejeste ,poprostu mam stycznosc czesta z osobami wysokimi ranga ktore znaja mnie od dziecinstwa wiec wiem duzo i niejest to z zadnych opowiesci znajomych z aspirantek (a mam takich) ,,masz racje ze powoli sie zmienia i ludzi po zanjomosci sie tylu az nieprzyjmuje ale to niejest tak ze nagle teraz sie zlikwiduje cos co trwa od dlugiego czasu,i pamietac nalezy ze osoba wyprowadzona na stanowisko przez kogos zawsze jest zobowiazana do odwdzieczenia sie i przezto ,kolo bedzie trwac,

ale powiem tak ze mam nadzieje ze (brzydko mowiac) chwyca wreszcie niektorych ludzi za mordy i zrobia pozadek i to nietylko w strazy ale w policji i wojsku bo najbardziej mnie boli ze straz ma bardzo duze poparcie spoleczne i jest bardzo ceniona przez spoleczenstwo ale jak sobie pomysle to co sie dzieje jak wiekszosc sie dostaje i sa wogule nieodpowiedni to plakac mi sie chce :(  :(  :(  

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2005, 22:49:36 »
Cytuj
vlad88 skoro masz takie informacje wiesz nawet jak telefony czesto dzwonia do komendanta to jestes pracownikiem szkoły czy masz znajomości w telekomunikacji &lt;_&lt;
korde wydalo sie :(
krzys rozpracowales mnie ,wszystko to wiem bo siedze na telekomunikacji i przelaczam rozmowy :((( sory ale krzys mnie przylapal  :lol:  

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2005, 19:03:06 »
Cytuj
nr: 26 na liscie ze strony http://www.cspsp.pl/wyniki_egz.htm
chyba nikomu nienalezy tlumaczyc  :lol:
akurat o ten nr mi nie chodziło...

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2005, 22:40:04 »
sorka numer 26 to najprostszy  B)  :rolleyes:  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2005, 22:47:06 »
a mało to ludzi o takim nazwisku ? Może to zbieg okoliczności akurat...  B)  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.