Autor Wątek: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?  (Przeczytany 33609 razy)

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2006, 12:22:57 »
Moim zdaniem korupcja w naszym kraju była jest i będzie tego sie nie zmieni, no i  tak jest i bedzie w PSP i w szkołach pożarniczych szkoda tylko że sie dyskryminuje tych dobrych na rzecz tych z plecami ...  :/

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2006, 21:14:21 »
Cytuj
W dostaniu się do szkoły pożarniczej nie jest wazne jak się uczysz w szkole średniej tylko jak sie przygotujesz do egzaminu wstępnego. Taki słabeusz po prostu sobie olewa troszkę naukę w średniej i nie chce mu się za bardzo uczyć. Przychodzą egzaminy wstępne do szkoły to się bierze się solidnie bez olewania za naukę i przygotowuje się bardzo dobrze do egzaminu i się dostaje mimo że w średniej był słabeuszem.
Chociaż z tymi synami strażaków w wyższych stopniach to zapewne przebieg rekrutacji przebiega na innych warunkach niż dla normalnych ludzi Smiley
Dużo w tym racji! Nic narazie na to.... Ech! :angry: Powodzenia mimo wszystko życzę!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline knives

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:02:13 »
Ja tam nie wiem, ale jestem typem człowieka, który bezproblemowo przebrnął przez LO i mature pomimo 2 dni nauki też napisał na tyle, że dostanie się na studia tam gdzie chce (może nie do tej 1 szkoły, ale zaraz do nastepnej). Natomiast jeśli chodzi o aspirantke to też zamierzam się w tym roku wybrać (startować do :P)... Od jakiś 3 tygodni siedze po 5 godzin dziennie i powoli zaczynam widzieć efekty (notabene wczoraj siedziałem 9h...). Może i macie racje, że 70% absolwentów wychodzi z plecakiem, ale zawsze jest te 30%, które wynosi około 20 miejsc..  Gdy zaczynałem się uczyć miałem 14/50, a jakoś tydzień temu sprawdzałem się i miałem 23/50.. Za te 2 tygodnie powinienem osiągnąć w miare zadowalający wynik.

Offline saho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 13, 2006, 15:36:55 »
Cześć  ,, gdzie zdajecie    ja mam   złożone podania  do CSPSP w Częstochowie i Krakowie.  Gdzie jest większa szansa dostać się bez protekcji ...  sprawnościowe robie   drażek 12 ,  1000m 3.15 . i 50 m w 7.12s  no i koncze lic z matematyki  w tym roku ,, i myśle że to może być skuteczne jeśli fizyke zdam na maksa!!!!  Co o tym sądzicie???  Ja ,myślę że do takiej szkoły  powino się  ustalać min sprawnościowe.!!  Gdyż po 2 latach  szkoły  spokojnie można się podciągać 20 razy i biegac i mieć kondycje .... ale logicznego myślenia i ogolnej wiedzy niestety nie da się wyszkolić ,,,  aha w tym roku za każdą odpowiedź jest 4 punkty.. dobry krok w tym kierunku...    to jest polska swoje wiem , ale często widzę na tym forum posty : osób ktore się nie dostały i piszą ...różne takie rzeczy ,,,... mam znajomego co się dostał do CSPSPw Częstochowie  a z Fizyki był rewelacja i nie dziwi mnie że  zdał bez pleców bo miał max!!! pozdrowionka i piscie na gg 2275166
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2006, 15:45:22 wysłana przez saho »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 13, 2006, 22:36:01 »
Chyba najmniej "przekretów" różnych w SA P-ń :huh: Osobiście:polecam!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kadecina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 03, 2006, 13:13:16 »
jak ktos sie orietuje w temacie ze terazniejsza wladza panstwowa bardzo depcze po pietach korupcji...:) widac to po przyjeciach do szkoly wielkie nazwiska ktore skladaly podania odpadly.:):) zmienily sie zasady gry panowie i panie:)

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 03, 2006, 23:17:11 »
co ty mówisz jest jeszcze gorzej ... tylko tyle powiem tylko że teraz PiS wszędzie faworyzowany i z korupcja walczy tą ze strony lewicy a swoją prowadzi poprostu to jedno wielkie bagno i cyrk ten PiS cały ... mam nadzieje że niedługo to sie skończy oni z korupcją walczyć będą jak sami są po uszy w tym gównie... i ta jeszcze ich reklamówka w tv lol :/ i wykrywane afery co krok mają udowadniane że coś mają nie tak ale i tak wszystko jest tusowane grupa trzymająca władze... najgorsze co miało nas spodkać nas spodkało i odnosnie tego "kadecino" nasze terazniesze władze panstwowe grają jak im zagra Toruń o. Rydzyk śmiech na sali ./..
Przepraszam że temat zmieniłem ale mnie denerwuje jak coś takiego słysze...

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 05, 2006, 00:59:11 »
A ja uwazam ze plecaki sa i beda.
Aczkolwiek jesli komus bardzo zalezy i naprawde chce to robic to i tak sie dostanie.
Wierze w to ze uda mi sie dostac w przyszlym roku i nie przejmuje sie plecakami.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline knives

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:18:45 »
Dostaniesz się bezproblemowo. Nie słuchaj ludzi, ktorzy piszą, że trzeba chodzić na jakieś korepetycje itd. Wystarczy miesiąc nauki + dobre przygotowanie fizyczne. Jeśli już zaczniesz ćwiczyć to wszystko będzie okej.

Offline fx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:48:14 »
Hej na poczatku chciałbym się przywita bo jestem tutaj nowy  -_- . W tym roku zdawałem do CS PSP w Częstochowie i się dostałem, również dwóch moich kumpli z licealnej klasy tez siędostało jeden do chęstochowy drugi do krakowa. Wydaje mi się ze w tym roku nie było przekrętów bo wszystko sprawdzał komputer. Ja zaczynałem się przygotowywac na 4 miesiące przed egz. i poszło spoko, wystarczyło troche przysiąśc i porobic testy. moje wyniki na sprawnościowce to: 50 m -7.13 s , 1000m - 3.13 min i drazek 17 razy. pozdrawiam wszystkich

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 05, 2006, 15:29:39 »
słuchajcie ludzie widze ze połowe z was jest tu nowych nie rozumiecie tematu... normalni ludzie też sie dostają ale ci co nie powinni też i tu jest problem tego sie nie zmieni niema co sie przejmować tym tak jest wszędzie i będzie nadal a bez problemu to tak sie nie dostaje do szkół pożarniczych

Offline No Fear

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 05, 2006, 16:04:26 »
Jestem studentem SGSP a za razem synem oficera. Dostałem się do tej szkoły bez najmniejszych problemów i  bez niczyjej pomocy ale przez to ze ojciec pracuje w strazy to jestem jakby napietnowany tym faktem. To nie prawda ze trudno sie tam dostac, na moim roku jest strasznie duzo ludzi "ograniczonych" co do ktorych jestem pewien ze nie mieli nic zalatwiane a jednak sie dostali. Nie oszukujmy sie, poziom nie jest najwyzszy i kto chce sie uczyc to to robi a kto nie chce to nie. Ale podejrzewam ze niewielu ludzi ktorzy dostaja sie do tej szkoly dostalo by sie np. na SGH. odemnie z roku jakies 15% ludzi mialo zalatwione i wiemy to z pewnego zrodla. Ale to lipa ze tam zdaja tylko najlepsi lub ci co mieli zalatwione i jak ktos sie nie dostaje do tej szkoly to niech nie opowiada ze to dlatego ze wszyscy mieli  zalatwione tylko on byl cienki.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 06, 2006, 22:12:59 »
popieram Cie No Fear, to ci co sie nie dostają do szkoły puszczają taką famę że do szkół pożarniczych chodzą tylko plecaki...uważam że to brednia. Nawet nasi starzy próbowali nam to wmówić na unitarce, że wszyscy z nas mają plecaka, nie wiem po co to wszystko...??
Myślę że żeby sie dostać do szkoły wystarczy sie troche pouczyć..

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 08, 2006, 12:06:05 »
uczyć się to nie wszystko, sprawnościówka wydaje mi się ze jest najważniejsza. tegoroczną do SGSP zaliczyłem jednak z kiepskim czasem i już teraz wiem że nie mam co liczyć na pozytywne rozpatrzenie i będę próbował za rok. matura czy egzaminy są chyba na nieco dalszym planie

Offline fx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 08, 2006, 14:06:22 »
Cytuj
4. Przy równej ilości punktów uzyskanych w wyniku postępowania rekrutacyjnego, o kolejności na liście rankingowej decyduje czas uzyskany na torze przeszkód.


Offline KR-1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 08, 2006, 18:53:37 »
Jakie waszym zdaniem mam szanse dostac sie do SA PSP w Poznaniu bez kasy i Plecow?? Pozdrawiam Wszystkich Strazakow

Offline insecure

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 08, 2006, 19:57:27 »
Cytuj
Jakie waszym zdaniem mam szanse dostac sie do SA PSP w Poznaniu bez kasy i Plecow??

w tym roku próbwałem swych sił w częstochowie. w rozmowie z jednym z kadetów, gdzie powiedział że "jest około 1000 osób przyjmą około 60, a z tego co słyszał że większość miejsc jest już zajęta - plecaki czy dane w łapę.. " - nie napełniło mnie to entuzjazmem.. na sprawnościówce poszło mi .. nie najlepiej, teoretyczne - byłem dosyć zadowolony bo pytania były dość łatwe. niedawno zajrzałem na stronę cspsp i okazało się ze jestem wsrod tej 60.. wiem ze za wczesnie mowic ze dostalem sie do aspirantki w czestochowie - bo sa jeszcze lekarze. nie mam zadnych plecow w strazy, nie dalem nikomu w lape, ale jak widzisz KR-1 udalo mi sie zostac wstepnie zakwalifikowanym :]

tak wiec w odpowiedzi na Twoje pytanie, osmiele sie powiedziec ze masz szanse ;) i to nie sprawnosciowka jest istotna a teoria. za sprawnosciowe mozesz miec max 54 pkt, za teorie 200 ;)
tak wiec - byle bys spelnial minimum sprawnosciowe a zaszalal z teorią - a miejsce szkole juz masz ;)

Offline fx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 08, 2006, 20:07:03 »
Insecure to pewnie spotkamy się na badaniach :] ja mialemtaką przygodę ża na teoretyczne nie chciali mnie wpuścic bo nie było mnie na liscie %-) ale wszystko się wyjaśnilo, mój czas na 1000 m wpisali komuś innemu  :)

Offline insecure

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 08, 2006, 20:53:31 »
slyszalem o Tobie więc :P przyszedł jakis starszy strazak i mowil cos do tego co nas pilnował ze mają problem z jakims gosciem ze nie ma go na liście :P no no miło poznać :]

o tym ze zdarzają sie pomyłki z wpisywaniem czasów słyszałem :P

ja miałem taką przygodę ze zapomniałem tego swistka od lekarza.. pot mnie oblał, całe szczescie ze lekarz byl na miejscu i wypisał mi nowe :]

do zobaczenia na badaniach ;]

Offline KR-1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 09, 2006, 16:56:25 »
To Troche mnie pocieszyliscie :mellow:, chociaz mam jeszcze czas o mysleniu o tej szkole, bo mam narazie 17 lat, to juz bardzo duzo slyszalem o problemach z dostaniem sie do SA Pozdrawiam KR-1 -_-

Heniek

  • Gość
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 09, 2006, 17:11:32 »
Tak mowial ze znajomosci.Ja tez dostalem sie do Czestochowy bez zadnych plecakow !!choc tez sie obawialem ze jest ciezko bo juz wiekszosc miejsc zaklepanych.Z powaznych zrodel wiem ze w tym roku komendanci CSPSP byli zawieszeni na czas egzaminow, podejrzewam wlasnie ze specjalnie zeby nie bylo jakiejs korupcji.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 09, 2006, 17:26:06 »
nie byli zawieszeni tylko zostali odwolani z zajmowanych stanowisk....a jesli mieli cos zalatwic jakies wejscia to i tak swoje zrobili

a tym co tak sie ciesza ze "sie dostali" do szkoly to nie wiem co powiedziec..kolega tez sie "dostal" rok temu i co przeszedl testy zostal wstepnie zakwalifikowany przeszedl lekarzy mial papierek od komisji lekarskiej ze zdolny do sluzby w psp i zdolny do nauki w szkole psp. Co byscie mowili w takiej sytuacji ze juz idziecie do szkoly tak ? To dlaczego moj kolega dostal pismo ze szkoly ze niestety dziekujemy panu ?

pozdr

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 09, 2006, 17:37:13 »
widze ile osob sie wypowiada tyle roznych zdan na temat o ktorym toczy sie dyskusja, jedno jest pewne temat wywoluje wiele konktrowersji czyli jednak cos jest nie tak. bez odbioru :)

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 10, 2006, 11:43:49 »
Zeuss i jak zareagowal nato??gdzie sie odwolywal??jak to sie wyjasnilo??

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: ZnajomoŚci Lub DuŻa Kasa By Sie Dostać Do SzkoŁy ?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 10, 2006, 11:49:57 »
Zeuss i jak zareagowal nato??gdzie sie odwolywal??jak to sie wyjasnilo??

no skończyło się jak się skończyło....nie poszedł do tej szkoły...a czy sie gdzieś odwoływał to nien wiem musiałbym z nim porozmawiać...jak się czegoś dowiem to napisze. A jego reakcja jaka mogła byc  :huh: chyba sie domyślacie
koleś zadał sobie wiele wysiłku (testy sprawnościowe i teoria) przeszedl lekarzy a tu mu przysyłają, że dziękujemy Panu...no to chyba jest jakieś nie halo...

pozdr