Autor Wątek: Jaki trening do straży ?  (Przeczytany 23468 razy)

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 18, 2011, 20:50:03 »
ja 26! :mellow:

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 20, 2011, 10:59:50 »
cwicze Amstronga  teraz 6 tydzien , przed rozpoczeciem treningu smigałem 15 razy a teraz po 5 tyg nic sie nie zmieniło nie moge przejsc tej granicy 15 podciagniec nie wiem o co chodzi :wall:

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 20, 2011, 22:01:35 »
Brucedickinson trening Amstronga to badziewie!!

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 20, 2011, 22:28:46 »
kolego brucedickinson, ćwicz plecy, biceps i obręcz barkową i będzie git

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 21, 2011, 12:35:47 »
no tez juz mysle ze badziewie:) Tyle ze ja cwicze podchwytem takze cwiczenie plecow i barkow tu nie znajdzie zastosowania nie?? macie moze jakis trening podchwytem gdzie beda dobre efekty? nie opłaca mi sie zaczynac od nowa nachwytem jak juz tyle trenuje podchwytem

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 21, 2011, 13:38:15 »
właśnie ja też stanąłem na liczbie 15 i nic do przodu. ćwiczę tylko w domu na drążku

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 21, 2011, 14:57:12 »
Tyle było pisania na temat podciągania na drążku. Chcecie efektów? :tuba: Każdy chce :krzyk:
Uważam że trening amstronga to gówniany trening. Po co ćwiczyć każdego dnia ta samą partie mięśni??? W tym treningu to jest katowanie się, a nie wypracowanie mięśni! Każdy skupia się na treningu (czyli na samy ćwiczeniu) a nikt nie myśli o regeneracji czyli odpoczynku!
Trening musi byc zróżnicowany ( chodzi tu o to, aby nie robić każdego dnia tak samo zaplanowanego ćwiczenia; trzeba urozmaicać czyli piramidki, nastepnego przykładowo kilka razy po 10 powtórzeń itp)
Ćwiczcie np: poniedziałek, środa, piatek, reszte dni pozostawicie na odpoczynek.
Oczywiście trzeba pamiętać o diecie. Jeśli nie będzie wegli i białka to tez efekty będą mizerne.
Każdy powinien do tego dołożyć bieganie (jeśli ktoś nie biega) Poprawi to ukrwienie wszystkich mięśni. Co przełozy się na lepsze wzrost.
Podsumowując co za dużo to niezdrowo! aa i jeszcze jak czasem jest tak że jest zastój 2 tygodnie i nic nie idzie do przodu to tzreba zrobic sobie 3-4 dni wolnego i będą efekty.
SIŁA!!:)

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 21, 2011, 21:21:04 »
Pawulon to brzmi przekonywujaco:) cwiczyłes własnie tak jak tu napisałęs?? jaki masz obecnie wynik po mniej wiecej jakim okresie cwiczen?


A co myslicie o treningu ze strony www.podciaganie.pl

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 26, 2011, 13:21:43 »
To co napisałem powyżej to wynika z mojego doświadczenia.
Obecnie robie 30 w poniedziałek moze uda mi sie pobic rekord :)
Przygodę z drazkiem zacząłem 2 lata temu od ledwo 1 podciagniecia :D no a teraz 30 to jest progres!
Oczywiscie nie cwiczylem cały ten czas (bywało nawet pół roku przerwy)
Na stronie podciaganie.pl wyszystko bardzo ładnie, ale trzeba pamietać ze kazdy ma inny organizm i jednego treningu dla wszystkich nie ma. Ilość powtórzeń trzeba samemu dyktowac w miare sił.
Jesli macie kiepski dzien i jestescie zdemotywowani lub zmeczeni do to lepiej przełożyć trening na nastepny dzień.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 26, 2011, 13:36:57 »
Kiedyś pewien gość mnie pyta: a Ty masz jakieś "plecy", aby dostać się do straży? ja na to mu odpowiadam: Tak! i to jakie! ...od drążka!  :rofl:

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 30, 2011, 11:19:29 »
zobaczymy ile uda mi się poprawić sprawnościówkę w 3 miesiące przed wgzaminami
aktualnie:
1000m - 3:01
drążek 16
50m - sam nie wiem

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 30, 2011, 13:04:14 »
1000m - 2,42
50m- 6,12
drążek - 25
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 30, 2011, 13:42:53 »
pewnie ćwiczysz lekkoatletykę

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:51:00 »
Panowie co polecacie na poprawe podciagniec, do tej pory cwicze co drugi dzien, 4 razy w tygodniu. Z rana pompki, pozniej tak po 2 godzinach piramidke, przerwa i po poludniu znowu piramidke i na wieczor macham troche sztanga na wzmocnienie miesni, ale efekty kiepskie sa. Z piramidek wychodzi mi ze podcigam sie 50 razy na dzien, czasami dorzuce z 5-10 to wychodzi z 60 na dzien, a powiem szczerze ze ciezko mi sie podciaga. Macie jakies cenne rady?

Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 06, 2011, 11:55:13 »
A w piramidzie do ilu dochodzisz?
Pokój to tylko brak wojny...

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 06, 2011, 12:17:53 »
Piramidke robie takie, ze

1,2,3,4,5,4,3,2,1 odstepy okolo 30 sekund miedzy seriami, wychodzi 25.
Ale jak robie tak normalnie to ledwo 10 wyciagam i chce to poprawic, zeby nie bylo lipy. Drazku sie najbardziej obawiam.

Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 06, 2011, 12:53:44 »
Jeśli masz dostęp do obciążenia to:
- zakładasz 1-2kg na pas
- podciągasz się wąskim podchwytem tylko do czoła
- robisz piramidkę 1/2/3/4/5/6....15, czyli w 1 serii podciągasz się jeden raz, w drugie dwa razy. Robisz tak długo aż masz siłę. Powiedzmy dasz rade 5 serii. Za tydzień dokładasz 1-2kg na pas i robisz tą samą metodą. Powiedzmy że zrobisz 4 serie. Robisz tak długo aż nie dojdziesz do ciężaru z którym robisz jedno powtórzenie. Wtedy sprawdzenie wyników i tydzień regeneracji.
Pokój to tylko brak wojny...

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 06, 2011, 14:12:38 »
Dzieki wielkie kolego.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 06, 2011, 23:45:06 »
mag22 słuchaj moich porad.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:47:21 »
Jeśli poważnie myślisz o PSP i poważnie traktujesz swoje zdrowie - lepiej udaj się z tym do lekarza.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:50:54 »
Witam. Trochę odbiegnę do tematu aczkolwiek mam problem z udem chyba „Zerwało i się ścięgno”…. Pisze to w cudzysłowiu bo nie wiem co się stało dokładnie.

I tu jest największy problem. Jak najszybciej do lekarza.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:30:00 »
Na szczęście raczej zerwane ścięgno nie jest. Sam dwa lata temu miałem przypadek że podczas treningu przed zawodami wystartowałem na mojej zmianie i noga w okolicach pośladka stała się sztywna, ból początkowo niezbyt duży lecz z biegiem czasu się nasilał. Udałem się do lekarza ze świadomością, iż może to być zerwanie, na szczęście lekarz powiedział tak "Zerwanie następuje wówczas gdy w ogóle nie czujemy mięśnia i nie możemy stawiać nogi, bądź wykonywać kroków".
Twój mięsień może być naderwany (ja tak miałem właśnie) dostałem maść Lioton1000 do smarowania oraz jak najmniej ruchu aby odpoczywać. Po około 2-3 tygodniach wróciło wszystko do swojego poprzedniego stanu.

Pozdrawiam  :straz:

Offline tuner

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 19, 2011, 23:51:21 »
Witam wszystkich!
Ja odnośnie podciągnięć  -_- Jak to wyglada technicznie na egzaminie łokcie muszą być wyprostowane czy mogą być lekko ugięte przy podciągnięciu? i jak ktoś sie orientuje to ile jest czasu pomiędzy każdym ze sprawdzianów np będę biegał na początku 1000m to po jakim czasie mniej więcej będą podciągania albo 50 m (zależy jak wypadnie) ?

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 20, 2011, 16:13:18 »
co wy tam mówicie chcecie mieć wszystkie zaliczone. trzeba opuszczać się do wyprostowanych łokci. a nie tam jakieś 160 stopni. no chyba że komuś nie szkoda wydać 100zł

marcin89

  • Gość
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 20, 2011, 19:16:32 »
co wy tam mówicie chcecie mieć wszystkie zaliczone. trzeba opuszczać się do wyprostowanych łokci. a nie tam jakieś 160 stopni. no chyba że komuś nie szkoda wydać 100zł
dokładnie jak kolega mówi trzeba robić do wyprostowanych  łokci wtedy przynajmniej mniej się czepiaja i liczą wszystko