Autor Wątek: Jaki trening do straży ?  (Przeczytany 23469 razy)

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2011, 23:01:25 »
ja poszedłem innym patentem na podciąganie.. zaden amstrong itp... na siłece w treningu pleców robie  drążek 4serie max. czy coś dało? przed feriami było 8 max. teraz jest 12. ale jak coś to pisz na pw strażak22

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 05, 2011, 09:25:03 »
tak po tygodniu wam powiem czy coś się zmieniło czy nie. Popytam jeszcze czy to normalne czy coś źle robiłem  i jak tylko coś będę wiedział to od razu dam wam znać..

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 05, 2011, 10:06:01 »
Cytuj
tak po tygodniu wam powiem czy coś się zmieniło czy nie
nie ma jak cierpliwość. po tygodniu chcesz bić rekordy? trenując zawsze na początku jest szybki skok, widać efekty, potem to już nie ma takich przyrostów.
Cytuj
zacząłem 7tygodni temu trening amstronga. Zacząłem od 2 podciągnięć i doszedłem do 10 i wydaje mi się że stoję w miejscu
Najpierw mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku i stąd  ten początkowy skok. Potem musi mięśnia urosnąć i wtedy już efekty nie są takie spektakularne. Pomyśl sam jak by to było gdybyś co dwa miesiące miał przyrost wyników o 500% tak jak na początku.

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 05, 2011, 10:57:35 »
Pomyśl sam jak by to było gdybyś co dwa miesiące miał przyrost wyników o 500% tak jak na początku.

Było by zacnie :)

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 09, 2011, 21:05:55 »
sorki za posta pod postem ale wczoraj bawiłem się telefonem i natknołem się na bardzo pożyteczną aplikację pomocną w ćwiczeniach biegowych ale do rzeczy, co potrzebujemy?
przedewszystkim telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android i nawigacją gps, wchodzimy z telefonu do marketu androida i z tamtąd pobieramy aplikację My Track, co nam to daje? np ją osobiście mam daleko do miejsca gdzie mam odmierzony 1km żeby zmierzyć sobie czas jaki osiągam na tym dystansie, wchodzę wtedy w aplikację i ona dzięki wykorzystaniu odbiornika gps pokazuje od chwili włączenia funkcji 'rejestruj trasę'
-prędkość z jaką aktualnie biegniemy
-całkowity czas pomiaru
-przebyty dystans (z dokładnością do 10m)
-czas w ruchu (dzięki temu nie zwracamy uwagi na wlaczaniu start i stop poprostu zaczynamy bieg, program sam wykryje ruch i włączy odliczanie, patrzymy tylko pod koniec na dystans jaki biegniemy i po zatrzymaniu się program sam zatrzyma zegar
-maksymalna prędkość osiągnięta w danym biegu w km/h
-średnia predkosc
Dodatkowo jeżeli ktoś biega po gorkach:
-wysokość n.p.m na jakiej aktualnie się znajdujemy
-najniższą wysokość na jakiej byliśmy
-najwyższa wysokość na jakiej byliśmy
-wzrost wysokości
-minimalne nachylenie w %
-maksymalne nachylenie
Po całym biegu można zobaczyć na mapie trasę w po której się bieglo.
Możliwość zapisania danych po skończonym biegu dzięki czemu można śledzić postępy.
bardzo pożyteczny program, świetnie nadaje się do biegów dlugodystansowych, 50 m raczej nie zmierzymy bo zegar nie pokazuje setynych sekund a szkoda.
aplikacja jest darmowa natomiast wymaga połączenia z internetem, jednak nie pochłania wiele danych, pozdrawiam

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 10, 2011, 08:48:48 »
co do tego chwilowego braku siły z tego co się dowiedziałem to najlepiej zrobić sobie przerwy tydzień.. potem zacząć dalej trening.. ja zrobie sobie tydzień przerwy i zacznę dalej amstronga.. w tej tygodniowej przerwie będę tylko sobie machał sztangielkami i zobaczymy co się będzie działo po tym tygodniu..

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 10, 2011, 10:33:25 »
sorki za posta pod postem ale wczoraj bawiłem się telefonem i natknołem się na bardzo pożyteczną aplikację pomocną w ćwiczeniach biegowych ale do rzeczy, co potrzebujemy?
przedewszystkim telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android i nawigacją gps, wchodzimy z telefonu do marketu androida i z tamtąd pobieramy aplikację My Track, co nam to daje? np ją osobiście mam daleko do miejsca gdzie mam odmierzony 1km żeby zmierzyć sobie czas jaki osiągam na tym dystansie, wchodzę wtedy w aplikację i ona dzięki wykorzystaniu odbiornika gps pokazuje od chwili włączenia funkcji 'rejestruj trasę'
-prędkość z jaką aktualnie biegniemy
-całkowity czas pomiaru
-przebyty dystans (z dokładnością do 10m)
-czas w ruchu (dzięki temu nie zwracamy uwagi na wlaczaniu start i stop poprostu zaczynamy bieg, program sam wykryje ruch i włączy odliczanie, patrzymy tylko pod koniec na dystans jaki biegniemy i po zatrzymaniu się program sam zatrzyma zegar
-maksymalna prędkość osiągnięta w danym biegu w km/h
-średnia predkosc
Dodatkowo jeżeli ktoś biega po gorkach:
-wysokość n.p.m na jakiej aktualnie się znajdujemy
-najniższą wysokość na jakiej byliśmy
-najwyższa wysokość na jakiej byliśmy
-wzrost wysokości
-minimalne nachylenie w %
-maksymalne nachylenie
Po całym biegu można zobaczyć na mapie trasę w po której się bieglo.
Możliwość zapisania danych po skończonym biegu dzięki czemu można śledzić postępy.
bardzo pożyteczny program, świetnie nadaje się do biegów dlugodystansowych, 50 m raczej nie zmierzymy bo zegar nie pokazuje setynych sekund a szkoda.
aplikacja jest darmowa natomiast wymaga połączenia z internetem, jednak nie pochłania wiele danych, pozdrawiam

jest taka aplikacja. kolego jesteś z kraśnika tam jest sporo osób które znają się na bieganiu lekkoatletyce. pójdź do nich pogadaj czy mógłbyś z nimi tronować jak ci pozwolą zobaczysz jakie efekty ci to przyniesie.

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 10, 2011, 20:58:04 »
xaxa, jestem z kraśnika lubelskiego więc ty masz na myśli chyba inny kraśnik bo wiem że taki jest a nie słyszałem o kimś kto uprawia taki sport :) w biegach jestem ok, wogóle sprawnościowo jestem w miarę :) skupiam się na wiedzy z całej pary :) jednym słowem a w zasadzie dwoma "pełna mobilizacja" :)

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 11, 2011, 10:45:26 »
xaxa, jestem z kraśnika lubelskiego więc ty masz na myśli chyba inny kraśnik bo wiem że taki jest a nie słyszałem o kimś kto uprawia taki sport :) w biegach jestem ok, wogóle sprawnościowo jestem w miarę :) skupiam się na wiedzy z całej pary :) jednym słowem a w zasadzie dwoma "pełna mobilizacja" :)

wiem że chodzi ci o kraśnik w województwie Lubelskim. ja mieszkam w poniatowej to jest jakoś 35km od ciebie. z tego co wiem i miałem okazję się przekonać jest u was coś takiego jak szkolny klub biegowy które wypromowało kilka osób związanych z bieganiem.

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 13, 2011, 12:54:07 »
być może :) tylko ja tak dokładnie to jestem z okolic kraśnika a że ogólnie wiocha to napisałem że kraśnik bo to trochę większa wiocha :) ja mieszkam od kraśnika jakieś 25 km w strone janowa lubelskiego :) pozdrawiam

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 13, 2011, 16:20:05 »
No panowie pochwalcie się ile robicie na drążku :tuba:

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 13, 2011, 20:05:41 »
23,5  :straz:

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 13, 2011, 20:50:17 »
haha i pół :D dobre

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 13, 2011, 20:58:08 »
super koledzy, wiemy już gdzie mieszkacie a jak chcecie sie spotkać czy cokolwiek innego to od tego jest pw...

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 13, 2011, 21:04:44 »
haha i pół :D dobre
Poczucie humoru musi być ;-)

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 13, 2011, 21:08:14 »
pamiętaj tak jak Robert Brneika mówi NIE MA OPIER..LANIA SIĘ!!! :D trzeba ćwiczyć

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 14, 2011, 13:44:43 »
ja w 2 miechy z 6 do 15 podciągnięć.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 14, 2011, 14:31:46 »
ja w 2 miechy z 6 do 15 podciągnięć.
na początku zawsze jest duży przyrost siły.... pozniej bedzie niestety coraz gorzej :-/

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 14, 2011, 17:53:50 »
ale mi to w zupełności wystarczy. ;]

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 14, 2011, 18:36:01 »
a czemu Ci tyle wystarczy?

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 14, 2011, 20:36:19 »
u mnie słabiutko 15 podciągnięć siłowych bez żadnego bujania się jeszcze trzeba ćwiczyć żeby zbliżyć się do 20. na 50 i 1000 nie biegam teraz kontuzja.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 14, 2011, 21:24:30 »
podciągałem się z trudem 6 razy nie myśląc nawet o seriach, teraz robię to 15 razy i jest to dla mnie duży i znaczący postęp więc mi wystarczy... teraz muszę skupić się na bieganiu. wszystko tak aby zaliczyć a skupiam się na chemi i fizyce..

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 14, 2011, 21:31:41 »
też dobre podejście kolegi wyżej jeżeli ktoś b. dobrze zna chemie i fizykę może się prędzej dostać niż ten co będzie miał max ze sprawnościówki a są i takie osoby

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 16, 2011, 22:17:15 »
a jak mu 8 nie zaliczą ? różnie bywa :) ja z 7 poprawiłem się na 17 ale trenuje aż do egzaminów nawet jak będę robił 40 to nie odpuszczam :)

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 18, 2011, 19:03:14 »
30 razy na drążku  :wacko: