Autor Wątek: Jaki trening do straży ?  (Przeczytany 23470 razy)

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:12:59 »
Polecam plan amstronga w 4 tygodnie z 12 podciągnięć można do 20 dojechać!

Jesli ty masz 10 sek na 50 to... naprawdę masz co robić :mellow:

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2010, 12:31:44 »
Generalnie to filozofii wielkiej nie ma, ja trenowałem 3 razy w tygodniu mniej więcej w taki sposób:
1. Poniedziałek 30 min. biegu na 60% możliwości, u mnie to wychodziło trochę ponad 6km. Jak ktoś się nie czuje na siłach to 20min.
2. Środa-tzw. tempówki bądź interwały czyli np. biegniemy 400m na maxa i odpoczynek 1,5min w truchcie 4 powtórzenia(proponuję zacząć od 8x100m z odpoczynkiem w truchcie 30s.).
3. Piątek - skip A i C, 100-150m skipem, później przerwa w truchcie 1min. (10-12 powtórzeń)

W okresie zimowym tylko biegi ogólne 20min. lub 30min(też trzy razy w tygodniu).

Jeśli chodzi o drążek to ważna jest technika(polecam pracę całym ciałem) Trenowałem po każdym treningu biegowym. Na egzaminie miałem 18 punktów;)

Jeśli chodzi o sprint to dość ciężko go wytrenować, ale nie jest to niemożliwe. Ja się w ogóle do tej konkurencji nie przygotowywałem.

 

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:24:09 »
jeżeli chodzi o sprint jest to taka konkurencja w której trzeba mieć to coś czyli szybki start i bieg. ciężko to się trenuje ale napewno się da. łatwiej wygląda sprawa z biegiem na 1000m jeżeli chcemy mieć czas tak w granicy 3:10 do 3:00 to wystarczy biegać systematycznie po 6 - 10km i tak 4 razy w tygodniu. jeżeli chce ktoś zejść poniżej 3 minut to już inna bajka.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2010, 14:12:28 »
No mam nadzieję, że jednak na to 50 m zejdę do okolic 7 sekund :( resztę da się zrobić :)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:42:34 »
mnie nauczyciel cwiczyl jesli chodzi o 50m
glownie trzeba wyrobic sobie odpowiedni krok polecam plotki bo duzo daja
jakbys mial tak z 10 plotkow to mozna ustawic jedna wysokosc i robic skip A przeskoki bokiem itp. Popytaj o trening lekkoatletyczny

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:14:28 »
No ja jakoś ze sprintami nie mam problemów, skupiam się na tysiącu, tak żeby jak najlepiej się przygotować. A momentami moje treningi przypominają ćwiczenia zawodników z lat 50 i 70-tych. Ale nie liczy się sprzęt tylko liczy się efekty.

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:39:26 »
a ja mam problem xD z 1000 i z drążkiem  :kjezyk: i muszę trenować  :fiuu: ech. najlepszy sposób na dobry czas na 1000m?

taki jak napisał xaxa, czy ktoś ma inne pomysły? ;)
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:06:42 »
ludzie myślcie co piszecie każdy ma własne cechy genatyke i  predyspozycje. jeden będzie biegał 2 km dziennie drugi 10km i ten co będzie biegał na 2 km będzie osiągał lepsze wyniki od tych co biegali po 10km. każdy na swój sposób niech trenuje. patrząc na siebie w szkole średniej z biegania na 1000m miałem ocenę celującą. a z biegu na 100m dobrą tylko nigdy nie byłem sprinterem no i nie będe. przejść samego siebie się poprostu nie da. chcecie dowiedzieć się jak powinniście trenować zapytajcie tych osób które z bieganiem mają więcej doczynienia albo jak macie możliwość zapiszcie się do klubu może ktoś wam pokaże. ja takiej możliwości nie mam bo bym chętnie tak samo zrobił.  ja napisałem na swoim przykładzie z czasu 3:08 do 3:01 udało mi się zejść biegając 6-10 km kilka razy w tygodniu. innemu wystarczy połowa tego co ja biegałem a innemu 4 razy więcej.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:24:26 »
No i nie zapominajmy o tym, że te predyspozycje się rozkładają na kilka dyscyplin - startując do SPWL normę w biegu na 3km wyrobiłem w 3 tygodnie biegając 6 dni w tygodniu 6km, wyrobienie normy na drążek jednak zajęło mi prawie 2 miesiące (bez wspomagaczy ani specjalnej diety). A z brzuszkami nigdy nie miałem problemu, co najwyżej tylko zakwasy na dzień po próbie ^_^

Ale SPWL to nie PSP - trochę inny egzamin :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:28:25 »
Ważne że już jest chęć do ćwiczenia no i że już się coś robi, bo wątpię w to że każdy który coś ćwiczy ćwiczy tylko dlatego żeby nie osiągnąć jakiegoś poziomu i być poniżej minimum. Ja nie korzystam z jakiegoś super planu czy czegoś. Sam staram się znaleść optymalne rzeczy do treningu.

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2010, 08:06:45 »
ok ok. :D dobra. Mewa Tobie to w ogóle dzięki, bo to Ty jesteś moim motywatorem do działań!   :klol:

no to ja się biorę jeszcze bardziej za te treningi, żeby obciachu za rok nie było :) 1000m wyćwiczę. dam radę ;) muszę!

no to powodzenia w treningach ludzie  :straz:
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 29, 2010, 17:02:50 »
Witam! odnośnie do drążka, podzielę się z wami wrażeniami ćwicząc według planu www.podciaganie.pl. Początkowo robiłem 4 umęczone podciągnięcia, teraz 9 spokojnych. Tylko że musiałem 2 razy powtarzać ten sam program na 6-8 podciągnięć. Także nie jest łatwo wykonać program na daną ilość podciągnięć, by móc przejść do następnego, przynajmniej dla mnie, ale to zależy od organizmu. Może ta łatwość z czasem przyjdzie. W sumie ten program 6-8 podciągnieć zajął ok miesiąca. Narazie jeszcze będe tenował według tej strony a później spróbuję wg amstronga by mieć jakieś porównanie.

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2011, 01:27:59 »
no ja w tremie... pierwszy post więc wiecie, na marginesie czołem ekipa:) eee ja robię tak, biegam na bieżni tak ok 25 min, a właściwie to zapierszybko biegam bo daje to w kość jak nie wiem, jak będzie cieplej w zadek grzało to zamierzam iść do lasu i trochę po pagórkach pobiegać żeby zwiększyć wytrzymałość, 50 nie trenuje (narazie) bo wydaje się banał a tu można zmoczyć... coś co nie chcemy zmoczyć... co do posta wyżej to nie znam się ale nie polecam Ci takich piramidek, kiedyś nie tak dawno zresztą ćwiczyłem trening 100 pompek ale czy to ma sens ? Ja przekonałem się że nie bo co ? Jak ktoś napisał że mam w pierwszej serii zrobić 30 pompek w drugiej 30 w kolejnej 15 a na koniec 40 bo tak wyglądało to co robiłem ktoś sobie wymyślił na oko ile mam robić pompek a ja jak małpka żeby nie obrażać zwierząt robiłem tyle ile pisało ale tak naprawdę np w ostatniej serii jak już nie mogłem to robiłem takie pompki naciągane aby tylko zaliczyć serie i mieć w świadomości że jestem gość bo zaliczyłem to... Nie miałeś nigdy tak że np zostało Ci 2 podciągnięcia do końca ty ciągniesz w górę a tu lipa ? wisisz jak nietoperek i myślisz sobie muszę dać radę bo spale serię i zamiast zrobić raz porządne podciągnięcie to robisz dwa takie szarpane że mało drążka nie urwiesz? Nie mówię że to nie daje efektów taki trening piramidkowy bo napewno daje ale więcej wyciągniesz z treningu armstronga, w nim nikt Ci nie pisze zrób tyle i tyle i będziesz silny, sam wiesz ile jesteś w stanie wyciągnąć i liczy się jakość a nie ilość... tak na marginesie z ciotowatych 7 podciągnięć w dwa miesiące wytrenowałem na 14 średnich a mierze w 24 kozackie podciągnięcia :)

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 01, 2011, 13:43:40 »
w treningu Armstronga trochę głupie są te pompki od razu po przebudzeniu. Organizm musi się rozbudzić!
Wszystko by było ok, ale z małą rozgrzewką. Trzeba pamiętać o odpoczynku bo regeneracja jest tyle samo ważna co trening. Codzienne katowanie na maxa drążka to chyba nie najlepszy pomysł. Ważne jest, aby trening był zróżnicowany tak jak amstrong pisał.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 01, 2011, 14:11:23 »
no po przebudzeniu może nie, ale prawdą jest to, że pompki poprawiają technikę. Na początku wykonywałem pompki i mną nie huśtało na drążku, później następny tydzień bez pompek już trochę zacząłem się bujać. Wniosek z tego taki że warto je wykonywać, mniej więcej tak 4 godz. przed podciąganiem. Lepiej zrobić 2 serie pompek z dużą ilością powtórzeń niż 3 mniejszym wysiłkiem.

marcin89

  • Gość
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 01, 2011, 15:01:07 »
u mnie tez jest jak wy piszecie 1 tydzien pompki robiłem i mna tak nie bujało 2 odpusciłem pompki i odrazu sie bujanie pojawiło ale teraz pompki+podciaganie robie i jest git

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2011, 15:31:40 »
ćwicząc na siłowni to wyciskanie sztangi z klatki siedząc. Bardzo dobrze działa na podciąganie a może być zamiast pompek, dlatego pompek nie robie prawie wcale... lecz brzuszki są dobrym ćwiczeniem pomagającym w pewnym stopniu w podciąganiu

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 01, 2011, 16:21:16 »
Wrzucić do treningu jeszcze 3 razy w tygodniu ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni i bedzie gitara.

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2011, 22:55:34 »
No a ja nie robię pompek rano ani wogóle bo nie mam czasu :( ale kiedyś kombinowałem tak że łączyłem to wszystko z treningiem 100 pompek (piramidka taka) i wydaje mi się to lepsze niż 3 serie z rana. Moim problemem właśnie jest bujanie na drążku, jak się rozbujam to mnie męczy to strasznie...:( robiłem ten plan Armstronga przez ponad 2 miesiące, poprawa była dość dobra, właściwie to jestem zadowolony z efektów... ale jak się tak katowałem na drążku to z czasem zobaczyłem że coś jest nie tak... siły jakby mniej, i postanowiłem zrobić tydzień przerwy (nie wytrzymałem) dzisiaj po 4 dniach przerwy dorwałem się do drążka i zauważyłem że siły wróciły i to być może jeszcze większe... więc warto odpuścić sobie te kilka dni treningu chociaż plan zaleca 2 dni, regeneracja jest ważna... A tak na marginesie, jak oddychacie przy podciąganiu ? Bo ja to robię tak (samoczynnie):

Podciągam się - oddech wstrzymany
Wiszę podciągnięty -wypuszczam szybko powietrze ustami
Opuszczam się -wciągam powietrze ustami

A wy jak to robicie ? Bo przyznam szczerze że mam problem ze zgraniem tego i brakuje mi pod koniec powietrza.
Jak bym potrafił zrobić 24 powtórzenia to chyba bym się udusił :) do tego myślę że liczenie rozprasza... I jeszcze mam wrażenie że kiedy głowę mam skierowaną w górę (patrząc się na drążek w zwisie) ciężej jest się mi podciągać niż gdybym patrzył się przed siebie...

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2011, 23:09:29 »
odnosnie oddychania to jutro zobaczę jak będę wskakiwał na drążek:)
a liczenie mobilizuje - tłumacz to sobie tak: jak juz masz 10 to sobie mysl łeee jaki lajt ...no i cisniesz dalej.
Zakladaj sobie cel ze 25 musisz zrobic i nie stawiaj sobie psychicznej bariery ze ja robie np teraz tylko 12 podciągnięć to na pewno nie dam rady zrobic 20. Ja miałem problem w pokonaniu 12 a po przełamaniu psychicznym od razu skoczyło na 17. Teraz robię 25 i wyznaczam sobie cel na 30 :klol:
i pamietajcie nie ma opier... się! :D
a i jeszcze jedno. po ostrej walce na drążku lepiej zrobic sobie co najmniej 1 dzien przerwy, a lepiej 2 dni. Organizm odpocznie i bedzie gotowy do walki, a cwiczenie dzień w dzień to katowanie mięśni.

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 04, 2011, 07:36:43 »
Chłopaki poradźcie coś z drążkiem. Ogólnie nie jestem w tym dobry i zacząłem 7tygodni temu trening amstronga. Zacząłem od 2 podciągnięć i doszedłem do 10 i wydaje mi się że stoje w miejscu.. Tak jakby mi nagle siła spadła.. Chciałbym więcej razy się podciągnąć ale teraz się zastanawiam czy zmienić plan ćwiczeń czy to normalne objawy tego treningu. Jak myślicie??

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 04, 2011, 07:39:45 »
Chłopaki poradźcie coś z drążkiem. Ogólnie nie jestem w tym dobry i zacząłem 7tygodni temu trening amstronga. Zacząłem od 2 podciągnięć i doszedłem do 10 i wydaje mi się że stoje w miejscu.. Tak jakby mi nagle siła spadła.. Chciałbym więcej razy się podciągnąć ale teraz się zastanawiam czy zmienić plan ćwiczeń czy to normalne objawy tego treningu. Jak myślicie??

Jak nie masz siły to odpocznij sobie tydzień od treningów :)

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 04, 2011, 13:44:26 »
strażak22, mam dokładnie tak samo jak Ty stoję w miejscu i teraz robie sobie tygodniową przerwę, najwyżej jak przechodzę koło drążka to machne sobie seryjke z 10 sztuk i tyle... zobacze co to da

Offline strażak22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 04, 2011, 14:01:18 »
zastanawiam się nad tym czy nie zmienić planu ćwiczeń na co drugi dzień i np 5 serii po 4 i zwiększać potem o jedno podciągnięcie.. jeszcze popytam kolesi od wf

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Jaki trening do straży ?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 04, 2011, 21:38:23 »
no i daj znać i nam :)