Autor Wątek: Trening Na Drążku  (Przeczytany 16306 razy)

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Trening Na Drążku
« dnia: Lipiec 06, 2005, 13:36:44 »
Witam!
Może ktoś mi napisać co mam robic by osiągnąć jak najlepsze wyniki na drążku????
Jak trenować i co robić ????
 
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2005, 14:06:44 »
kopalnia wiedzy na ten temat: SPORTOWE FORUM DYSKUSYJNE. Opcja "Szukaj"...
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2005, 16:00:31 »
dokładnie zgadzam sie z przedmówcą odwiedź "sfd" :http://www.sfd.pl/search.asp
- tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje wystarczy wpisać "podciąganie na drążku" a zobaczysz kilkadziesiąt różnych treningów.
Sam korzystałem z porad chłopaków z "sfd" nie tylko w sprawie podciągania ale  i w sprawie biegania
Ale  i tak wszystko zależy od Ciebie  - bo możesz mieć nawet najlepszy trening ułożony przez specjaliste - ale jeśli sam nie będziesz trenował systematycznie i prawidłowo, nie będziesz się obijał i liczył na szczęście to obawiaj się najgorszego - czego ci nie życze

powodzenia w treningach !! będzie dobrze !!
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2005, 10:56:46 »
Dzięki Feuerwehrmann i Feuerwehr !!!! Wreszcie znalazłem coś dla siebie
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2005, 17:21:56 »
Dzieki chłopaki mi tez sie to przyda :)))

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2005, 11:26:01 »
dzięki panowie jesteście skarbcem wiedzy i informacji WYROCZNIA NORMALNIE  :lol:  :D  :D  :P  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2005, 20:17:12 »
Najlepiej trenować regularnie , bez dopalaczy różnego rodzaju oraz bez cięcia w ch**a :P
Wtedy wyniki pojawią się prędzej czy później. Będzie ciężko , owszem ale musi być ciężko , nie można się oszczędzać ,jak to mówią "Mocz ma się gotować w jajach" ;P
Można stosować trening piramidalny , czyli od najmniejszej liczby powtórzeń , piąć się w góre by na koniec ponownie liczbę powtórzeń zmniejszyć.
Ja sam podciągam się około 12 razy w 3 seriach - dziennie lub co drugi dzień. Podciągam się tak do momentu gdy te 12 podciągnięć w 3 seriach nie robi na mnie już takiego wrażenia ;) Potem zmieniam rozkład serii na np. 3 serie x 4 powtórzenia lub po prostu zwiększam ilość powtórzeń do np. 4 - czyli podciągam się już 16 razy w 4 seriach etc. etc.

Co do biegania , to po prostu trzeba biegać. Regularnie. Najlepiej rzucić palenie [ jesli oczywiście ktoś pali ] ;)
Nie należy przesadzać ze sprintmi gdyż ich nieumiejętne "stosowanie" może popalić mięśnie. Najlepiej przeplatać lekki truchcik ze sprintami. Czyli biegniemy sobie , biegniemy luźnym truchtem , powolutku i tak gdzieś po 8 minutach takiego truchtania , przyśpieszamy gwałtownie i tak około 100 metrów. Wystarczy taką operację powtórzyć 4 razy. Efekty murowane. W szczególności poprawi się prezyśpieszenie no i kondycha ma się rozumieć.

Jeśli ktoś lubi hardcore to może sobie sprawić specjalne obciążniki na nogi. Takie 2 kg i trochę pobiegać.Jak je zdejmiecie to będziecie pomykać jak ninja :ph34r: ;P

Nie zapominajmy o rozgrzewce przed i po treningu. I mam tu na myśli solidną rozgrzewkę a nie jakieś dwuminutowe piardnięcia ;P W innym wypadku , stawy skokowe , łękotki i żyłki pierdzące mogą ulec uszkodzeniu ;)
....

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2005, 22:05:04 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 18:54:59 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2005, 22:09:59 »
obciazniki  do biegania moga szybciej popsuc wam nogi niz dojdzie sie do jakichs dobrych czasow,,
obciazniki mozna uzywac ale czymajac w rekach dwa razy na tydzien co bedzie powodowac korygowanie techniki biegu i ruchu rak,,
jesli ktos zaczyna sie bawic w biegi to jest to najlepszy sposob na kontuzje  

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2005, 22:27:07 »
na drazku cwiczcie i robcie wszystkie podciagniecia prawidlowo ale wiekszy nacisk kladzcie na biegi bo tam lapie was fotokomura i tam niemozna nagiac,a drazek to zalezy jak lezy,bo jak trafi sie na h.u.j.a (a musicie te mozliwosc brac najbardziej pod uwage) to mozecie zrobic 50 a zaliczy wam 10 albo mniej bo wszystko zalezy od niego

Heniek

  • Gość
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2005, 09:16:08 »
a chlopaki ile seri na drazku robicie dziennie?

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2005, 17:04:21 »
Ja robię piramidkę.

1 seria - 2 powtórzenia
2 seria - 3 powtórzenia
3 seria-  4 powtórzenia
4 seria - 5 powtórzeń
5 seria - 4 powtórzenia
6 seria - 3 powtórzenia
7 seria - 2 powtórzenia

etc. etc.

Można róznie , jak kto woli i na ile komu starczy sił.
Można : 2, 4 ,6 ,8 ,6 ,4 ,2 lub 1 , 2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,5 ,4 ,3 ,2 ,1
Wszystko zależy od inwencji TFUrczej ;] ...

ps. robię co drugi dzień , lub co trzeci. Trzeba zachowywać okres regeneracyjny mięśni. Inaczej lipa ;P

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2005, 17:05:21 wysłana przez Mróz »
....

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2005, 19:57:15 »
Cytuj
Ja robię piramidkę.

1 seria - 2 powtórzenia
2 seria - 3 powtórzenia
3 seria-  4 powtórzenia
4 seria - 5 powtórzeń
5 seria - 4 powtórzenia
6 seria - 3 powtórzenia
7 seria - 2 powtórzenia

etc. etc.

Można róznie , jak kto woli i na ile komu starczy sił.
Można : 2, 4 ,6 ,8 ,6 ,4 ,2 lub 1 , 2 ,3 ,4 ,5 ,6 ,5 ,4 ,3 ,2 ,1
Wszystko zależy od inwencji TFUrczej ;] ...

ps. robię co drugi dzień , lub co trzeci. Trzeba zachowywać okres regeneracyjny mięśni. Inaczej lipa ;P

Pozdrawiam.
a robisz przerwy miedzy poszczegolnymi przerwami czy jak? Ile juz tak trenujesz i czy widac postepy? Pozdr

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2005, 21:05:48 »
Cytuj
a robisz przerwy miedzy poszczegolnymi przerwami czy jak? Ile juz tak trenujesz i czy widac postepy? Pozdr
Przerwy pomiędzy przerwami ? ;PPP


Minuta przerwy , max. półtorej minuty.
Co do skuteczności treningu to ... cóż ostatnimi czasy spadła mi forma i nie byłem w stanie podciągnąć się więcej niż 3 razy <_<  ...

Trenuje już 4 tydzień , no i przez pierwsze 2 tygodnie treningów udawało mi się znaleść czas by ćwiczyć codziennie. Jednak teraz zachowuje okres regeneracyjny , bo nic trudnego się nadwyrężyć czy spalić sobie mięśnie ;P

Na chwilę obecną podciągam się max 13 razy - ale ten 13-sty raz to już z krecikiem w spodniach  :ph34r:

Strach pomyśleć ile razy będe się podciągał za 3 miesiące ;PP


ps. taka ciekawostka... kiedyś jak byłem mniejszy ;P odszukałem w necie trening jaki jest zalecany przez żołnierzy Navy Seals by odpowiednio się przygotować do selekcji.
Składałsię z serii pompek , brzuszków i podciągnięć na drążku. Przykładowo w pierwszym tygodniu , trening poniedziałek , środa , piątek : 3x15 pompek 3x20 brzuszków 3x3 drążek. Drugi tydzień treningu : 3x20 pompek , 4 x 20 brzuszków , 3 x 4 drążek etc.  Zalecano nie robić przerw między seriami ;] ...

Daje w kość , ale szybko widać efekty.

Pytanie tylko kto teraz znajdzie czas na to by tak trenować ;] ...

Pozdrawiam  
....

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2005, 16:51:04 »
Witam mam problem... tzn. trenuję na drążku od jakiś4 miesięcy i podciągam sie 16 razy...ale od miesiąca nie widze efektów treningu. Trenuje systematycznie 6 razu w tygodniu w 5 seriach po jakieś 13 podciągnięć... Ostatnio zacząłem chodzić nawet na siłkę ale to i tak nic nie dało... co robić?????
 POMOCY!!!!!!!!!
Może zna ktoś jakiś plan dający super efekty??? :P
Pozdrawiam
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2005, 16:52:58 »
aha przerwe między seriami robie 1 minute...
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline pilo112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • http://
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2005, 21:28:49 »
witam!
moim skromnym zdaniem to za duzo powinienes co najmniej robic sobie jeden dzien przerwy aby Ci sie miesnie zregenerowaly.np 3 razy w tyg. silownia (pon,sr,pt)a reszta dni to regeneracja.
Mysle ze po jakims czasie zobaczysz efekty.


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2005, 21:30:21 wysłana przez pilo112 »

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2005, 20:23:04 »
pilo112 - ma rację. Za często trenujesz. Pozatym przerwy między seriami są zbyt krótkie. Chociaż 2 minuty odpoczynku pomiędzy seriami. Tak na marginesie - treningi budujące mięśnie :
  • trening masowy - przerwy 2 min.
                                           
  • trening siłowy - nawet do 5 min.
                                           
  • trening "rzeźbiący" - 60,70 sek.
Cytuj
W celu uzyskania długotrwałego optymalnego wzrostu sprawności i wydolności organizmu następny trening powinien zostać podjęty dopiero po zakonczeniu fazy regeneracji po poprzednim treningu i superkompensacji.

Cytuj
Optymalna ilość treningów w tygodniu wynosi 3-4 razy.

A tu masz rozpiskę która obrazuje ile mniejwięcej trwa regeneracja określonych partii mięśni :
  • mięsnie klatki piersiowej 2-7 dni
  • mięśnie grzbietu 2-7 dni
  • mięśnie dwugłowe i trójgłowe ramion 2-5 dni
  • mięśnie naramienne 2-4 dni
  • mięśnie czworoboczne 2-4 dni
  • mięśnie brzucha 2-4 dni
  • mięśnie czworoglowe i dwugłowe ud 3-7 dni
  • mięśnie łydek 2-4 dni
Oczywiście czas regeneracji zależy od intensywności treningu. Można stosować treningi regeneracyjne , ale to już nie mnie pytaj. Nie jestem ekspertem :P

 
....

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2005, 12:01:07 »
A co powiecie na taki trening:

Pon.-siłownia np. trening na ręce
Wt.-bieganie
Śrd.-siłka np. trening na klatkę pier.
Czw.-bieganie
Pt.-siłka
Sob.-bieganie :)
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2005, 14:23:12 »
W sumie czemu by nie. O treningi na siłce to musiałbyś popytać jakiegoś fachowca. Powiedziałbyś o jakie partie mięśni Ci chodzi , a on  być może pomógłby Tobie zbudować dobry plan i do tego rozpiskę na dietę.
Wiem tylko , że należy trenować mięśnie przeciwstawne sobie , wtedy są dobre efekty.

NP. biceps - triceps , klata - grzbiet itd.

Co do drążka to jedyna skuteczna metoda na osiągnięcie dobrych wyników to , trening,trening i jeszcze raz trening.

http://www.szkola-wspinania.pl/trening.php?id=003 - poczytaj sobie , być może Cię to zainteresuje.
Z ćwiczeniami nie przeginaj bo można sobie bardzo łatwo zrobić krzywdę. Przetrenujesz się , naderwiesz sobie jakiś mięsień i już czeka Cię dość długa rehabilitacja podczas której rzecz jasna stracisz formę :P Szkoda by było nie ?
Więc ostrożnie i z głową. Nic na siłe , nic na szybkiego. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł ;)

Pozdrawiam.
....

Offline enzoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2005, 12:16:01 »
elo. trenuje od wakacji. robie na drązlu 14 powtorzen na prawej rece i 12 na lewej. trenuje 3 rzy dzinnie po 30 minut....
robie 1,2,3,4,5,6,7,6,5,4,3,2,1....robie przerwe miedzy nimi 1minute..i tak przez pol godziny i przerwa miedzy seriam 5minut. jest ciezko ale lepoiej niz na poczatku...10 dwoma rekami:)

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 12, 2006, 08:36:55 »
mam pytanko. Jak sie będzie juz na testach sprawnosciowych np. w którejś z aspirantek i jak sie podciągać bedzie trzeba to jak sie u nich podciąga??? do prosciutkich rąk ?? czy nie do końca sie opuszczac?? bo różnie sie podciągają ludzie jak widze na siłce . wie ktoś może z was jak to jest ??
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline vlad88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2006, 18:20:36 »
od wpelni wyprostowanych rak az za brode i ponownie do pelnego wyprostu rak,,,tak to wyglada

ale tu sa dwa "albo"
bo albo trafisz na goscia co ci wszystkie zaliczy nawet te niedokladne
albo trafiz na goscia co moze liczyc ci tylko same poprawne "wedlug" niego

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2006, 21:41:49 »
nom ok wlad88 w sumie tak zalezy na kogo się trafi albo gosc zaliczy podciągnięcie wtedy gdy sie nieopusci do prostych rąk tylko gdzies do połowy a inny sie uprze i nie da tak łatwo i do prosciutkich bedzie kazał a do prosciutkich rąk jest o wiele trudniej i wymaga jeszcze bardziej wysiłku.Trzeba się przygotować jak najlepiej,chociaz nie lubie się podciągac zbytnio na drążku jak ćwicze ale cóż. Wysiłku trzeba wniesc oby wypasc jak najlepiej . pozdro
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Trening Na Drążku
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2006, 16:30:56 »
TmK_00 prawidłowe ćwiczenie wymaga wyprostowania do prostych rąk.
Zawsze musisz się do końca wyprostować, ale niektórzy egzaminatorzy dopatrują sie krzywych rąk i niezaliczają niektórych powtórzeń ( mnie osobiście wzystkie zaliczył, lecz z opowiadań kolegów czasami było nieciekawie. Ale to jest tak że każdy twierdzi że dobrze robi, chodź tego niewidzi.  ;) ).

Ja trenuję siłowo: Szybkie podciągnięcia w górę, i powolne opuszczenia w dół.
4 serie: 1- 8   2- 6   3- 6   4- 4  Odpoczynek między seriemi 5minut.
 Miesiąc przed egzaminem bede ćwiczył technike

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2006, 16:31:38 wysłana przez Artis »
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...