Autor Wątek: Cykl Pracy  (Przeczytany 16882 razy)

Offline presio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
    • http://
Cykl Pracy
« dnia: Czerwiec 26, 2005, 23:33:11 »
jak to w waszych jednostkach chcą rozwiązać?? 7-dma wolna?? a może tak jak u nas: planują dyżury domowe 12godzinne??

Offline smog

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Cykl Pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2005, 10:50:39 »
RATUJMY DOTYCHCZASOWY CZAS PRACY NA ZMIANACH SŁUŻBOWYCH !!! Koledzy - przecież jak nam wprowadzą słuzby według pomysłów związków zawodowych to nas ujają: żadnych szans na dodatkowy zarobek (bo jak zaplanować przy 17 zmianach w miesiącu), zasuw w garażach na 3 zmianę...  Ciekawe, czy chociaż jeden z tych co przy tym systemie mieszaja pracuje na zmiany...

A komendanci juz zagospodarowuja powierzchnie sypialni na magazyny!!! Przyjdziesz sobie gościu na 19 do pracy i do rana bedziesz miał prace gospodzrcze.

Koledzy-Związkowcy pracujący na zmianach - DZIAŁAJCIE!! Brońmy czegoś, co jest dla nas dobre.

 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Cykl Pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2005, 16:03:10 »
Cytuj
RATUJMY DOTYCHCZASOWY CZAS PRACY NA ZMIANACH SŁUŻBOWYCH !!! Koledzy - przecież jak nam wprowadzą słuzby według pomysłów związków zawodowych to nas ujają: żadnych szans na dodatkowy zarobek (bo jak zaplanować przy 17 zmianach w miesiącu), zasuw w garażach na 3 zmianę...  Ciekawe, czy chociaż jeden z tych co przy tym systemie mieszaja pracuje na zmiany...

A komendanci juz zagospodarowuja powierzchnie sypialni na magazyny!!! Przyjdziesz sobie gościu na 19 do pracy i do rana bedziesz miał prace gospodzrcze.

Koledzy-Związkowcy pracujący na zmianach - DZIAŁAJCIE!! Brońmy czegoś, co jest dla nas dobre.
Jak czytam wypisywanie takich głupot jak Twoje to mam wrażenie że sam jestes tym głupkowatym komendantem i na siłe próbujesz zastraszyc swoich pracowników.
Podejrzewam człowieczku że siedzisz za biureczkiem i juz Cię du...a boli ze strażak z podziału zacznie byc wynagradzany tak jak Ty, ze pracował bedzie tyle samo co Ty chociaz jego praca jest duzo bardziej trudna i opdowiedzialna.
Siejesz facet zament i tyle...
Głównym działaniem związków jest dopasowanie czasu pracy strazaka do zunifikowanych przepisów. A nie tworzenie najgorszych dla strazaków warunków pracy polegajacych na utrudnieniu im zycia.
Praca na 3 zmiany o jakiej piszesz wymaga zatrudnienia 4 tej (wolnej) zmiany a to jest na razie nierealne.
Przeprowadzenie odpowiedniej reformy w strazy moze spowodować to ze , połowa darmozjadów biurkowych przejdzie na podział i zacznie pracowac a nie się obijać, a tego co niektórzy sie strasznie boją. Z jednej strony się nie dziwię, bo żeby pracowac na JRG trzeba mieć wiedzę i doswiadczenie a nie tylko "plecy"
Zacznij mysleć o wszystkich a nie tylko o sobie kolego i nie siej zamentu...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Cykl Pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2005, 11:47:49 »
brawa dla Ogniowego!!!
administracja drży o swoje cieplutkie stanowiska w systemie 8 mio i próby wprowadzenia atmosfery niepewnosci i kłótni  doprowadzi do tego że nie bedzie żadnych zmian a biurowi nadal będa pracować ok 40 godz bo inne mają natychmiast do odbioru!
uważam że każdy strażak powinien zaczynać od kilku lat służby w JRG
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Cykl Pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2005, 23:32:33 »
Nie kierujmy się zasadą, że nam będzie lepiej jeśli innym będzie gorzej!!!
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Cykl Pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2005, 15:49:17 »
Cytuj
brawa dla Ogniowego!!!
administracja drży o swoje cieplutkie stanowiska w systemie 8 mio i próby wprowadzenia atmosfery niepewnosci i kłótni  doprowadzi do tego że nie bedzie żadnych zmian a biurowi nadal będa pracować ok 40 godz bo inne mają natychmiast do odbioru!
uważam że każdy strażak powinien zaczynać od kilku lat służby w JRG
Bo na tym cały dowcip polega...mamy od dziś ustawowy 40-to godzinny tydzień pracy i co??? i nic...brak jest rozporzadzeń wykonawczych...
Zamieszanie tworzone przez komendantów różnego stopnia ma dorpowadzić do tego żeby strażacy nie chcieli tych zmian, bo są trudne do zrealizowania przez KG, a najlepiej jakby strażacy sami komendantowi zaproponowali jak chcą pracowac...
Ja chce pracowac zgodnie z prawem, zarabiać za 40 godzin tygodniowo....a w jakim systemi to mnie g. obchodzi...
Chce pracowac tyle ile pracują moi koledzy z biura...czemu mam być gorszy...
wszak to ja  na nich pracuję , a nie odwrotnie!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2005, 15:49:58 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Cykl Pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2005, 16:51:14 »
Czy jest na forum lekarz?

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Cykl Pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2005, 17:01:37 »
lekarz? czy psychiatra? :D  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Cykl Pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2005, 17:37:31 »
Gorex psychiatra to też lekarz. A po drugie to czas skończyć z nabijaniem się z ludzi chorych psychicznie nie sądzisz?

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2005, 18:53:01 »
czy może mi ktoś opisać jak w jego jednostce są prowadzone karty ewidencji czasu pracy strazaków na podziale bojowym i kto je prowadzi? Umnie w JRG próbuje sie zrzucic tą odpowiedzialność na strażaków z JRG. Nie wiem dlaczego jesli nasz charakter pracy określany jest jako FIZYCZNI.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Cykl Pracy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2005, 19:10:12 »
do podk. nie wiesz jak? ma to robić d-ca jrg, a robi d-ca zmiany, albo z-ca d-cy
zmiany. proste przeciesz biedaczek nie ma czasu by to zrobić. ma przeciesz tyle spraw do załatwienia: a to kawka, bajerka i na miasto trzeba wyskoczyć na zakupy, bo
żona prosiła itp. chłopie nie wiesz kto? ;)
 

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2005, 19:52:46 »
U nas piorytetem dowódcy JRG to SPORT przez duże litery. Nic więcej się nie liczy, a na dodatek pozostali zapieprz........ za innych sportowców. Jeszcze jao kolejny obowiazek WODZÓW to prysznic, siłownia i czasami bilard jak zostanie troszeczke czasu do końca pseudo pracy.  Sprawy strażaków zsuwane są na margines (boczny). Prawie wszystkie sprawy papierkowe zrzucane są na podział - przecież robolenic nie powiedza tylko wykonaja bardzo często dużo lepiej i dokładniej.

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2005, 19:56:35 »
Jak się zapytam odnośnie chociażby uregulowań prawnych tozawsze uzyskujeodpowiedzniezgodną z ustawą czy rozporzadzeniem, albo napisz raporttodostaniesz odpowiedz. Dziwne jest dlamnie że dowódcy JRG znają w znikomym stopniu prawo strażackie, a bardzo częstointerpretacja jest na niekorzyść PODZIAŁOWCA- bo to masa ciemna i nic nie wie..........

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Cykl Pracy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2005, 21:03:59 »
tak jak bart73 napisał że pewnie spocznie to na d-cach zmiany.
a wogóle to ma być jeszcze stanowisko d-cy jrg?

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Cykl Pracy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2005, 21:22:41 »
do bartek6. a co myślisz że dadzą sobie krzywdę zrobić? kolego prędzej obniżą stany na podziałach bojowych niż dadzą sobie wyrwać etaty w komendach ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline presio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2005, 22:03:02 »
u nas zmniejszyli ilość osób na podziale do 10 osób niezbędnych (kategoria była B) i wprowadzili co 6-stą wolna.  

Offline strazaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Cykl Pracy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2005, 22:50:23 »
Witaj OGNIOWY.

Jestem tu nowy, ale z zaciekawieniem poczytałem to i owo. Napisałeś do kogoś: "Jak czytam wypisywanie takich głupot jak Twoje to mam wrażenie że sam jestes tym głupkowatym komendantem i na siłe próbujesz zastraszyc swoich pracowników".[/font]

Mam wrażenie, że brakło Ci troszeczkę kultury, a uogólnianie stwierdzenia, że wszyscy komendanci sa "głupkowaci" jest co najmniej niesprawiedliwe.

Druga sprawa to Twoje argumenty: identycznych używa mój komendant, aby nas przekonac do zgody na 15 służb w miesiącu. I jakoś to do nas nie trafia.

A co do pracowników biur: osobiście boję sie jechać do akcji z kimś z biura, kogo nie jestem pewien i komu brak praktyki (bo jedyna to chyba oficer operacyjny raz w miesiącu). A ukończone religioznawstwo, politologia lub inne "małe conieco" nie podnosi wiedzy sepecjalistycznej.

Srdeczne pozdro - Ogniowy!

Offline bolek61

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Cykl Pracy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2005, 10:07:27 »
Czy to forum strażackie cz mleczerskie?

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Cykl Pracy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2005, 11:47:51 »
Witam
Cały czas przewija się temat biro - podział. Dlaczego tak nie lubicie biurowych?
jestem ciekawy czy każdy z wwypowiadających się tutaj kolegów miał taką sytuację, że przyszedł do pracy w 1 dzień i rzucił tekst komendantowi że" przyszedłem do pracy i życzę sobie abym pracował na tej zmianie i na takim stanowisku"?
A szef mu na to że owszem ale praca na 8 godzin na stanowisku takim a takim.
I co wtedy? mam go mieć za wroga bo pracuje w biurze?

strażaczek - może zaproponuj biurowym żeby wzięli udział w ćwiczeniach i pojechali kiedyś do akcji. proponowałeś?

bart73 każdy ma swoje zadania, które musi robić. Uważasz że dowódcy zmian mają tyle obowiązków że nie mogą dać sobie rady?
Zabrzmi to może ironicznie ale bez obrazy: zrób kiedyś godzinowy obraz służby i zapewniam Ciebie że nie jest tak że brakuje na to czasu. Powiem więcej czasu wolnego jest bardzo dużo.
stara prawda: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Myślę że gdybyś zmienił miejsce myślałbyś inaczej.
U nas Dowództwo JRG opracowało programy do liczenia tych wszystkich rzeczy i myślę że nikt się przy ty nie napracuje. Ja przynajmniej nie. warunek jeden : trzeba to robić systematycznie z służby na służbę.
Wracając jeszcze do biurowych: przychodzi bardzo dużo papierów z "góry", wiem o tym bo często im przy tym pomagam. 3 lata drążyłem temat powrotu na podział, bo tak chciałem.  mam mniejszy dodatek, niższą grupę, pewnie więcej zadań bo oprócz papierów to jeszcze wyjazdy. I wszystko jest OK. po co mam psioczyć na 8- godzinnych. Przecież tak naprawdę to wszystkich bardzo lubię.
Odnośnie cyklu pracy: strażaków jest wystarczająco. proszę nie zapominać że mamy strażaków z ksrg również finansowanych z budżetu państwa (częściowo). Pisał kiedyś o tym jeden z naszych generałów. U mnie na razie jedziemy po staremu ( zgodnie z ustawą) i zobaczymy jak będzie. Wszystko zależy od poziomu stanów osobowych- na razie mamy 70%. Nie mamy zaległych urlopów, dziesiątek i praktycznie niewielką ilość nadgodzin za zawody sportowe. pełny spokój.
tego spokoju życzę :)
pozdrawiam
 

Offline strazaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Cykl Pracy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2005, 13:18:17 »
No i path masz rację.  jednak zza biurka jest bardzo trudno wyciagnąć na ćwiczenia - mają zawsze dużo roboty. A ja twierdzę, że wszystko zależy od odpowiedniej organizacji. Gdyby chcieli - pojechaliby.

Pozdrawiam

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Cykl Pracy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 05, 2005, 19:19:40 »
:D do path. nie zależy od punktu siedzenia, tylko od tego jaki kto jest człowiekiem.
Co jednostka lub komenda to jast inaczej. Ale cholera mnie bierze, gdy komendowemu nawet palcem nie chce się kiwnąć i wyręcza się podziałem ,bo oni mają duuużo czasu
24 godz. , a poza tym to pracowników administracji jest stanowczo za dużo i tu ja mam rację bo na stu strażaków jest dwudziestu biurowych , a to już lekka przesada nie uważasz? A jak biurowy dostanie gwiazdki to już koniec ( z takim to już nie da się wytrzymać) władza uderza do głowy. to tyle na temat. :rolleyes:  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

BROKS

  • Gość
Cykl Pracy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2005, 10:30:31 »
Co do cyklu pracy ....u mnie w JRG i komendzie nikt nic nie wie tylko wysnuwane są domysły....

poza tym to pracowników administracji jest stanowczo za dużo i tu ja mam rację bo na stu strażaków jest dwudziestu biurowych , a to już lekka przesada nie uważasz?...(bart73)...
No to jest chyba oczywiste......struktura organizacyjna PSP idzie nie w tym kierunku....ze szkodą dla całej służby.....

A co do pracowników biur: osobiście boję sie jechać do akcji z kimś z biura, kogo nie jestem pewien i komu brak praktyki (bo jedyna to chyba oficer operacyjny raz w miesiącu). ...(strazaczek)....

Nie mam nic do pracowników biurowych jeśli robią swoje....biurowiec to biurowiec i nawet jeśli ma kurs albo szkołę którą skończył ileś tam lat wcześniej to po przenosinach do JRG trzeba by było go szkolić od podstaw jak młodego stażystę....podobnie z podziałowcem przenoszonym do biura, który musi się zapoznać z papierkową robotą..........z tym, że tu mamy zasadniczą różnicę.......jak przeniesiony podziałowiec będzie popełniał papierkowe błędy to nikt z tego powodu nie ucierpi na zdrowiu i życiu.....natomiast "zielony" w praktyce pożarniczej biurowiec na akcji jak walnie wielbłąda to mogą zadecydować się czyjeś losy zdrowia lub życia.....

I oficer z biura mając dyżur operacyjnego bywa kompletnie zielony na akcji.....nic dziwnego jeśli pracuje w wydziale nieoperacyjnym (kwatermistrzostwo, prewencja, organizacja, technika)....niech tacy panowie wykonują swoją robotę wydziałową.....no ale ktoś im te dyżury przydziela....a chyba każdy wie jakie z tego są korzyści....(urlopik, dodatek itp. itd.)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Cykl Pracy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2005, 11:39:27 »
Cytuj
jak przeniesiony podziałowiec będzie popełniał papierkowe błędy to nikt z tego powodu nie ucierpi na zdrowiu i życiu
to zdanie świadczy o tym, jakie masz pojęcie o pracy administracyjnej w PSP. Niestety masz za to dużo do powiedzenia w wielu tematach zahaczajacych o 8 godzinnych.

BROKS

  • Gość
Cykl Pracy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2005, 13:39:04 »
Wybacz ale ja tego zdania nie wymyśliłem....tak kiedyś powiedział jeden z moich znajomych, który po ok. 10 latach na podziale został przeniesiony do Komendy do wydziału kwatermistrzowskiego....a powiedział tak, jak już pracował w komendzie. A w JRG był d-cą zastępu potem sekcji....także chyba chłop mówiąc takie rzeczy rozumu nie postradał....W komendzie znam osoby które nie tak dawno pracowały razem ze mną w JRG i nie myśl że z nimi kontakt się urwał.... kilka z nich ręką na sercu nie raz opowiedało mi o wielu sprawach z życia i pracy komendy czyli jak to jest u "biurowców".......podobnie ja im opowiadam jak to służba wygląda w JRG.....
Wg mnie oczywiście strażacy z biura mają wpływ na życie i zdrowie ludzkie.....bo jak zgłaszamy z JRG potrzeby sprzętowe podnoszące nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo ratowanych ludzi i dobytku to słyszymy odpowiedzi, że nie ma kasy i aby cieszyć się z tego co stoi w garażu i leży w skrytkach.......bo inni mają gorzej.....a z całej komendy i tak najbardziej rozumiejący problemy JRG to są ludzie z operacyjnego chociaż nie wszyscy....bo jak kiedyś byli na zmianach i jeździli na akcje to wiedzą co to znaczy......

Offline kadet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Cykl Pracy
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2005, 13:46:53 »
Cytuj
RATUJMY DOTYCHCZASOWY CZAS PRACY NA ZMIANACH SŁUŻBOWYCH !!! Koledzy - przecież jak nam wprowadzą słuzby według pomysłów związków zawodowych to nas ujają: żadnych szans na dodatkowy zarobek (bo jak zaplanować przy 17 zmianach w miesiącu), zasuw w garażach na 3 zmianę...  Ciekawe, czy chociaż jeden z tych co przy tym systemie mieszaja pracuje na zmiany...

A komendanci juz zagospodarowuja powierzchnie sypialni na magazyny!!! Przyjdziesz sobie gościu na 19 do pracy i do rana bedziesz miał prace gospodzrcze.

Koledzy-Związkowcy pracujący na zmianach - DZIAŁAJCIE!! Brońmy czegoś, co jest dla nas dobre.
Popieram !!!!! proszę utrzymajmy obecy system