Autor Wątek: Cykl Pracy  (Przeczytany 16880 razy)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Cykl Pracy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2005, 14:08:52 »
Do Broksa.
Twoje wycofywanie się rakiem ze sprawy nie zmienia faktu, że nie masz pojęcia o pracy w biurze. I powiem Ci, że wielu wolałoby jeździć do akcji niż "podpisywać papierki" w biurze. Papierki te w większości nie są takie błache, jak książka podziału bojowego.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Cykl Pracy
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2005, 15:22:14 »
Azotox!
Wez pod uwage to ,że na podziale jest nie tylko książka podz . boj. Znając życie  w wiekszości JRG wszystkie roboty papierkowe są zwalane na podział bojowy. U mnie np. trzech przez cały dzień siedzi przed kompem i robi papierki które należą do obowiązków d-cy JRG. I podejrzewam że jest tak w większości jednostek.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Cykl Pracy
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2005, 15:29:59 »
Podział bojowy nie ma kompetencji ani wiedzy, żeby wypełniać wszystkie dokumenty "produkowane" w Kp (Km), a o takich mowa.

BROKS

  • Gość
Cykl Pracy
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 06, 2005, 15:59:23 »
No właśnie tuniek....u mnie siedzi kilku ludzi i odwala dużo papierów za d-cę JRG jego zastępce i co jakiś czas coś nam operacja wrzuci żebyśmy się "nie nudzili".....a to że np. wyjadę w ciągu służby 5 razy i pot po tyłku cieknie to jest sprawa drugoplanowa.....bo rano tylko GÓRA pyta ile wyjazdów i co, a potem rozmowa o najważniejszym czyli papierach.....to prawda nie wszyscy siedzą w papierach na zmianie...d-ca zmiany, zastępca i jeszcze jeden lub dwóch do pomocy co są po szkołach i potrafią sprawnie działać na komputerze........bo ostatnimi laty właśnie wokół tej maszyny kręci się służba na zmianach (mam na myśli te kilka osób)....u mnie już zmiana ma do dyspozycji 2 komputery....o dziwo jeszcze 7-8 lat temu nie było żadnego i JRG funkcjonowała nie gorzej niż dziś....i papierów było 5 razy mniej......
No właśnie azotox podział bojowy nie ma kompetencji do roboty papierkowej w komendzie....ale zapewniam, że gdyby mnie przeniesiono do komendy to musiałbym w ekspresowym tempie te "kompetencje" posiąść.....bo tak bywało z osobami przenoszonymi do komendy.....mam na myśli oficerów i aspirantów z JRG...

A co do książki podziału bojowego.....u mnie w JRG jest połykana na dzień dobry przez d-cę zmiany lub jego zastępcę....i jej wypełniania nie nazywa się nawet rozgrzewką jeśli chodzi o to co z różnych dokumentów jest robione.....książka szkoleń to też "pryszcz"......
Co do błahości papierów robionych w JRG i tworzonych w komendzie....zdarzało się kiedyś, że przychodzili do mnie z komendy z zapytaniem aby coś pomóc zrobić bo że niby mam pojęcie.....i pomagałem....więc z tymi kompetencjami podziału nie jest do końca tak że w JRG panuje ciemność nad ciemnościami i wszyscy są zieloni.......

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Cykl Pracy
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 06, 2005, 18:19:46 »
Ludzie czy wy niewidzicie, że ktoś napuszcza was na siebie. Pracowałem w JRG i w biurze, i tu i tu jest przeje-ne jeśli szef jest tyranem. Jeśli załoga się dogaduje atmosfera w pracy może być rodzinna, to zależy tylko od szefa i ludzi. A co do systemu służby zmianowej uważam , że powinien być taki jak w Straży Granicznej na GPK-ach   24/72, moim zdaniem idealny i o to walczmy a nie o utrzymanie starego. Biurowcy też mają swoje krzyże i nie zazdrośćmy im bo wcale to nie jest taki lekki kawałek chleba (wszędzie dobrze gdzie nas nie ma) . Robienie kwitów na wczoraj to dzień powszedni powiatówek- jest tak dlatego , moim zdaniem , że za dużo jest ludzi w KW i KG  i to trzeba zreformować. Jak powstawała PSP w KG pracowało około 80-100 ludzi dziś jest grubo ponad 300 a może nawet 400. To oni zarzucają teren robotą papierową często nikomu niepotrzebną.

Pozdro zar.
 

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Cykl Pracy
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 06, 2005, 19:06:54 »
Witam. Jeśli chodzi o cykl pracy to wygląda to następująco. Stan zmiany 20 ludzi, po wejsciu w nowy system stan będzie sie wahał 10 do 11 ludzi na służbie. W nowym grafiku kazdemu przypada  7 służb. U nas to weszło od 01.07.2005.i jak na razie jest super.
Już nic nie muszę..

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Cykl Pracy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2005, 09:24:33 »
Witam wszystkich.
Zar popieram jeśli chodzi o te etaty w KW i KG. Biura w powiatówkach mają ciężkie życie. I chyba najwyższy czas abyśmy byli razem a nie sztuczny podział i biura.
Podpowiem że jeśli biuro np. kadr zawali sprawę z dopilnowaniem papierów to później są lub mogą być poważne problemy z emerytrurką. To na przykład.
natomiast te wszystkie papiery np. dziennik szkolenia na JRG, rejestratory wykresówek itp. to wymysły góry czyli od KW .
Później jest co kontrolować. Ja tak myślę. I JRG i biura KP powinny trzymać jak popularnie się mówi sztamę. Szkoda że są takie podziały. Zgadzam się że to zależy od szefa ( często). My np. dzisiaj mamy wolny dzień (na zmianie). Świat się nie zawali przez to.
Bleve z tego co wiem to do czasu wejścia w życie nowych rozporządzeń obowiązują stare. Ciekawe jak to zrobiliście?
pozdrawiam
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Cykl Pracy
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 11, 2005, 19:29:01 »
path różnice podział-biuro były ,są  a czy będą to zależy w dużej mierze od komendanta danej powiatówki-jeśli sam będzie uważał że na podziale są "brudasy " "murzyni" itp. dto dalej już sam sobie dokończ czy będą różnice czy też nie?

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Cykl Pracy
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 13, 2005, 09:10:52 »
witam!
Dawno tu nie byłem.Dyskusja trwa nadal biuro- podział.Wg mnie w biurze ok. 50% może brać udział w akcjach i jeżeli chcą to niech przejdą na podział,a pozostali niech produkują makulaturę którą trzeba zmiejszyć o 50%.Prawdę mówiąc to ok.50% no przesadziłem ok 30% nie nadaje się do pracy w straży.Kogo tu mamy - brak koordynacji ruchów,kondycji,inteligencji,zaangażowania w pracy itp. Każdy wie jak tu trafia ok.50% strażaków.
Co do czasu pracy, Panowie jeżeli mamy szansę pracować krócej za tą samą kasę to co sie wam nie podoba? Niech nikt was nie nakręca swój rozum macie po TACIE :))).Do której 50/50% sie zaliczacie?
Pozdrawiam

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Cykl Pracy
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 15, 2005, 14:59:58 »
Cytuj
RATUJMY DOTYCHCZASOWY CZAS PRACY NA ZMIANACH SŁUŻBOWYCH !!! Koledzy - przecież jak nam wprowadzą słuzby według pomysłów związków zawodowych to nas ujają: żadnych szans na dodatkowy zarobek (bo jak zaplanować przy 17 zmianach w miesiącu), zasuw w garażach na 3 zmianę...  Ciekawe, czy chociaż jeden z tych co przy tym systemie mieszaja pracuje na zmiany...

A komendanci juz zagospodarowuja powierzchnie sypialni na magazyny!!! Przyjdziesz sobie gościu na 19 do pracy i do rana bedziesz miał prace gospodzrcze.

Koledzy-Związkowcy pracujący na zmianach - DZIAŁAJCIE!! Brońmy czegoś, co jest dla nas dobre.
Mogę cie zapewnić  że w łodzi Florjan stoi murem za 24 godzinnym systemem co nie jest takie oczywiste dla Solidarności .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Cykl Pracy
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 16, 2005, 09:11:19 »
[Mogę cie zapewnić że w łodzi Florjan stoi murem za 24 godzinnym systemem co nie jest takie oczywiste dla Solidarności . UOTE]
 
Mam pytanko do Cieniajeżeli chodzi o zarząd woj. Floriana: kto upoważnił zarząd woj. Floriana do podcięcia takiej decyzji bez zasięgnięcia opinii zarządów terenowych i swoich członków związku??

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Cykl Pracy
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 17, 2005, 00:35:43 »
Cieniu żyjesz w cieniu?Co za herezje wygłaszasz. Co tak się uparłeś na 24/48, przecież projekt dopuszcza 24/72.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2005, 00:40:29 wysłana przez cul2 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Cykl Pracy
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 17, 2005, 14:18:04 »
Cytuj
Mogę cie zapewnić  że w łodzi Florjan stoi murem za 24 godzinnym systemem co nie jest takie oczywiste dla Solidarności .
I co z tego że stoi murem??? W ten sposób chyba tylko szuka wiekszego poparcia dla swojego zwiazku.
Wydaję mi się, że negocjowanie i poszukiwanie kompromisu polega na wyszukaniu optymalnego rozwiązania a nie dziecinnego uporu...chcę tak i koniec!!!
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Cykl Pracy
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:16:44 »
Jeśli będzie dobry zarobek niech sobie czas pracy zmieniaja na jaki tylko chcą przeciez wtedy nietrzeba dorabiać a interesami może zająć się żona.
Ponadto szykuja sie gdzie niegdzie grafiki służb na cały miesiac tylko jedno chorobowe i grafik leci ....cheche pozdrawiam

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Cykl Pracy
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 02, 2005, 11:55:18 »
heh przebrnalem przez dyskusje ...

ad temat:  u nas narazie 2 wolne w miesiacu, jak chorobowe nie spowoduja spustoszen bedzie jak wyjsc z godzinami (ale to na krotka mete...), jak dla mnie pasowalby: 12/24  24/48 (jak powiedzial powyzej scubapro: bedzie kasa niech sie zmienia). a widzialbym to tak ... 'chetni' z biura + nowe nabytki po kursach podstawowych !! (zrobionych przez u.p. przed przyjsciem do psp - bo etat wisi przez 4 miesiace). misz-masz na zmianach (doswiadczeni + mniej). i spoko ... zreszta lubie w tej firmie robic (do emerytury jeszcze pare lat), tak wiec pozyjemy zobaczymy.

ad temat poboczny:  mozecie mnie napietnowac ale ..... lubie ludzi z biura (nie wszystkich), lubie zwlaszcza tych, ktorzy wiedza ze dzialamy w jednej druzynie.
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Cykl Pracy
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 02, 2005, 12:45:57 »
Do kotu. Nie ma co się cieszyć z 2 wolnych służb, bo jak to się ma do 40-to godzinnego tyogodnia pracy. Przyszły do jednostek nowe zasady co do godzin i wychodzi na to , że znów nas wyjajali. Z tego co wiemy to za zgodą i aprobatą ZZ. Jeśłi to prawda to moje pytanie brzmi: kogo reprezentują ZZ ? bo chyvba nie nas. Komuniakt 02/07 na stronie Floriana.  
Już nic nie muszę..

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Cykl Pracy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 02, 2005, 13:07:55 »
@blewe
Możesz podać link do strony FLORIANA?

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Cykl Pracy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 02, 2005, 13:18:56 »
Już nic nie muszę..

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Cykl Pracy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 02, 2005, 13:19:59 »
przepraszam
www.zzsflorian.pl
Już nic nie muszę..

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Cykl Pracy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 02, 2005, 13:31:45 »
Dzięki.

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 03, 2005, 11:59:09 »
Panowie!!! To się w głowie nie mieści, jak można do czegoś takiego dopuścić. Ktoś, kto to wymyślił był chyba chory albo nie wiedział, co robi. Wszystko, sie zmieni do pierwszego nieszczęścia. Dlaczego nie mamy przypłacać swoim życiem i zdrowiem. Jak można dopuści by obsada na GCBA v GBA wynosiła kierowca-rat. i d-ca, gdzie jest tu mowa o bhp, zabezpieczaniu ratowników nikt o tym nie pomyślał. Cóż panowie z OSP w KSRG pokażą, na co ich stać. Tak się nie da działać – CHOĆ WIEM ZE W STRAŻY NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH!!!!!!!!!!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Cykl Pracy
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 03, 2005, 15:49:17 »
Do benekb. Kolego dopiero jak ktoś zginie z tego powodu, to przełozeni i inni władcy
naszego życia zaczną sie zastanawiać co najlepszego zrobili i nie pomyśleli o tym przed tragedią, ale to jest typowo polskie... ;). Bo nie ma większego problemu gdy jednostek jest ze 6 lub więcej, to wtedy jedna jadnostka poratuje inną, ale co zrobić gdy na zmianie zostało 4 ratowników i 3 kierowców na srednie miasto , a sąsiednie jednostki z innych miast mają 30 min. czas dojazdu. TO SIĘ KUR....A PYTAM CO W TEDY ZROBIĆ !
!!!!!!!!!!! :angry:. Debile u góry są i tyle.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Cykl Pracy
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 03, 2005, 22:38:21 »
Oczywiście możemy sobie ponarzekać, ale władze mają to w dup…e.

Zastanawialiście się jaki sens ma nasza dyskusja?!!!!
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline pitus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Cykl Pracy
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 04, 2005, 12:19:20 »
Witam,chcę dołączyc się do dyskusji.Już u nas zaczęły się zmiany.Zwykle na zmianie było 19 czasem i wiecej,więcej rąk do pomocy,szczególnie w okresie palących się traw.Teraz ma być 15 albo 14,będzie trudniej.Współczuje tym jednostkom w których stan osobowy wynosił 8 czy 7,teraz bedzie ich siła-pewnie 5 a moze 4.A reszta pod telefonem.Do czego zmierza takie rozwiązanie-jeszcze nie wiem bo sie zaczyna,ale ja jestem przeciwko tym zmianom.24 godziny służby- i 2 dni odpoczywasz,a i 2 dnia jeszcze mozesz dorobic.Niektórzy piszą-niech zmieniaja jak chca byle by płacili więcej.Nie przemyślane wypowiedzi.Tylko o pieniądze chodzi w straży?Pewnie fajnie było by zarabiać więcej...ja mogę powiedziec tak-niech zostanie tak jak jest - a walczmy o większe pieniądze..nie raz jest cięzko na służbie ale da się przeżyc więc po to zmieniać...szkoda ze nikt się o to mnie nie pytał....w końcu jestem strażakiem..[/FONT][/SIZE][/COLOR]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2005, 12:20:06 wysłana przez pitus »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Cykl Pracy
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 04, 2005, 12:46:01 »
czyli juz jest jeden dzien sluzby i 3 dni wolnego ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.