Autor Wątek: Cykl Pracy  (Przeczytany 16881 razy)

Offline pitus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Cykl Pracy
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 04, 2005, 16:23:07 »
dla mnie 24 na 48 jest dobrze,a jak to k...a wyobrazają sobie ci na górze to nie wiem...byc moze tylko duzo gadania a wszystko wroci do starszej wersji..
 

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Cykl Pracy
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 04, 2005, 19:37:14 »
do wodnika. może nasza dyskusja nie ma większego sensu, bo to i tak nic nie zmieni, ale przynajmniej można sobie wyrobić opinię o stanie naszej służby i bolączek z jakimi się borykamy. a tak na marginesie może czytają nas i ze ZZ, i KG. niech przynajmiej wiedzą o co chodzi zwykłym strażakom. ;)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Cykl Pracy
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 05, 2005, 10:21:17 »
Witam
proszę o oświecenie nmie w sprawie urlopów.
Miało być więcej, a jest nmiej /26+18/

kazarst

  • Gość
Cykl Pracy
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 05, 2005, 13:57:41 »
A co z sobotami ,niedzielami i świetami miały  być nieliczone do urlopu??????????
 

Offline Ceper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Cykl Pracy
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 05, 2005, 15:47:26 »
Miały byc nie liczone i sa nieliczone ...............oczywiście jesli pracujesz w biurze  :unsure: . Jeśli robisz na podziale to jesteś conajmniej osiem dni urlopu w plecy  ;) . Przynajmniej u nas tak licza urlopy. A jak jest gdzie indziej ?????  

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Cykl Pracy
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 05, 2005, 18:48:55 »
Panowie. Mamy 26 dni urlopu wypoczynkowego oraz 18 dni urlopu dodatkowego.
Urlop dodatkowy można podzielić na dwie dowolne części. Odnośnie niedziel i świąt (o sobotach nic nie wiem) ale wydaje mi się osobiście że będą wracane (tzn. dodawane) do nowego urlopu. Tak przynajmniej było do tej pory odnośnie starego urlopu.  

Offline Ceper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Cykl Pracy
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 05, 2005, 19:04:25 »
Jak było to wiemy a jak będzie to nikt nie wie.
Na razie jest tak, że  wszystko zależy od komendanta lub kadrowej.
Jedno wielkie zamieszanie. jak to ktos kiedys wszystko unormuje tak jak trzeba to nieźle trzeba sie bedzie nakombinować żeby ludziom oddac to co sie im zabrało (mam taka przynajmniej nadzieje).
No chiba że  zostaną 2 kategorie strazaków  tzn. tacy co maja wiecej i tacy co mają mniej urlopu ;)  

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Cykl Pracy
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 06, 2005, 09:56:13 »
U nas weszła 7 wolna służba, i tak się ja nalicza od 1.07.2005r.... narazie jest na etapie rozruchu; co bedzie dalej czas pokaże... Szef zmiany z zastępcą piszą wykazy efektywnego czasu pracy, narazie nie bardzo wiedząc po co....bo np. kasy od tego nie przybywa.... Ale miejmy nadzieje, ze będzie lepiej.....
POZDRAWIAM B)  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Cykl Pracy
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 07, 2005, 23:09:23 »
Cytuj
Miały byc nie liczone i sa nieliczone ...............oczywiście jesli pracujesz w biurze  :unsure: . Jeśli robisz na podziale to jesteś conajmniej osiem dni urlopu w plecy  ;) . Przynajmniej u nas tak licza urlopy. A jak jest gdzie indziej ?????
Jak wiemy urlop to 26 + 18 szkodliwego (liczony jest na godziny). Wprowadzono 6 służbe wolną. Urlop jest wydawany podobnie jak w cywilu tylko gdy strażak pracuje - ma służbę (niestety urlop jest podzielony na 8 godzinne dni - czyli niby jak po staremu wypada 3 dni urlopu za służbę). Jednak jest mała zmiana... ta 6 słuzba wolna nie jest po przepracowaniu 5 służb,a przynajmniej nie do końca...  inaczej - urlop to taka słuzba tylko na wolnym (zwolnienia się chyba tu nie wliczają - ale mogę się mylić). Czyli jak bierzemy ok 7 służb urlopu tj. 21 dni to praktycznie wykorzystaliśmy ich 18 bo przy 6 słuzbie mam wolne bez urlopu i odpada nam 3 dni... to na razie tyle... Dodatkowo za 48 godziny system pracy (urlop ten wykorzystany) zmniejsza się nam 20% godzin.

PS. Zastanawiam się dlaczego się uparli by nie wprowadzić 4 zmiany (24/72)... W tej chwili stan zmiany to i tak 50% (12 osób powinno być a jest 6). Przy 4 zmianach było by 9 i brak wolnych służb - zostają urlopy. Czuję, ze na jedno by wyszło, a nie było by problemu z nadgodzinami. Dodać ze 4 osoby z biura było by 10 osób na zmianie. Wtedy już całkiem nie było by problemu...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2005, 23:20:21 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Cykl Pracy
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 08, 2005, 10:17:08 »
Do MisiaczkaM.  System 24/72 jest dla nas idealny . Został już przetestowany w Straży Granicznej i się sprawdził. Nie wiem czemu KG rozważa wszystkie inne warianty , a tego nie. Pewnie żeby udowodnić , że poprzedni system był lepszy i wszyscy będą narzekać co oni wymyślili , a wszystkiemu winne będą związki zawodowe a nie złośliwcy z KG.
Pozdro.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 08, 2005, 15:20:23 »
No niestety zawsze ktoś musi być tym "kozłem ofiarnym"  ;) i ponieść konsekwencje he..he.. Ja osobiście za ZZ nie szczególnie przepadam, ale w tym przypadku jak by nie spojrzał,  trochę - nie da się ukryć - zamieszali  ;) Jednak to nie one głównie decydują o wszelkich zmianach.  Czynią jednak, też nie ma co mówić, nieco dobrego, choć i tam pewne osoby mam dziwne wrażenie odbiegły znacznie od realiów  :(
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2005, 15:22:59 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Cykl Pracy
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 28, 2005, 17:18:51 »
KG dalej myśli po staremu i trudno im pojąć, że jesteśmy w Unii :D  a nie w K......
dla siebie wszystko a dla innych ochłapy !!!
nad czym tak myśleć tyle ile pracyją w KG niech też inni  popracują !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Cykl Pracy
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 13, 2005, 00:11:40 »
Niestety jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje czwarta zmina, czy się to komuś podoba czy nie. I szczerze mówiąć mało mnie obchodzą trudności KG - jeżeli mamy nadal efektywnie usuwać zagrożenia to nie może sekcja wyjeżdżać do zdarzenia w okrojonym składzie. A wiecie co w wielkopolsce wymyślił KW- po co wysyłać sekcję PSP lepiej OSP. A dopiero jako druga ( niepełna) sekcja PSP. Jest to jego od dawna znana zasada, jeszcze troszkę dalej Panie Komendancie a z zawodowej straży zrobimy bardzo dobrze zorganizowaną OSP. A mozę o to chodzi :((

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 13, 2005, 20:10:38 »
Z tego co mi się obiło nieco o uszy - właśnie ku temu zmierzamy i jesteśmy na jak najlepszej drodze. Służbę rozpoczynałem w stanie wojennym i tak to wówczas w kilku jednostkach w kraju wygladało. Pseudo Komenda, kilka samochodów oraz zawodowi kierowcy /3-4/, dyspozytorzy, a reszta OSP. Później doszli zaw. d-cy i z czasem powstały ZSP. Cofamy się, czy jak? :(
Myślę, że z czasem - szczególnie gdyby PSP przeszły pod nadzór Starostów, Wojewodów i przy planowanej likwidacji kilku woj. zabraniu "przywilejów" i odejściu starszej kadry - stosunkowo szybko osiągniemy taki stan rzeczy. Głównie w miejszych miejscowościach. Oszczędności nade wszystko, ale czy na tym tylko to ma polegać? <_<
Ot takie sobie przemyślenia.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Cykl Pracy
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 13, 2005, 20:13:03 »
Cytuj
Niestety jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje czwarta zmina, czy się to komuś podoba czy nie. I szczerze mówiąć mało mnie obchodzą trudności KG - jeżeli mamy nadal efektywnie usuwać zagrożenia to nie może sekcja wyjeżdżać do zdarzenia w okrojonym składzie.
...
Panie Komendancie a z zawodowej straży zrobimy bardzo dobrze zorganizowaną OSP. A mozę o to chodzi
Ja powiem tak. Rzucajmy się z tymi godzinami dalej i chciejmy coraz więcej wolnego to możemy niedługo doczekać się czasów że w większości miast zamiast PSP będą działały OSP. I wydaje mi się że jeszcze kilka latek i tak zacznie się robić bo PSP będzie dla państwa za droga. A wtedy to dopiero będziemy trząść porami!

Cytuj
A wiecie co w wielkopolsce wymyślił KW- po co wysyłać sekcję PSP lepiej OSP. A dopiero jako druga ( niepełna) sekcja PSP.
Nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi. Gdzie niby pierwsze ma jechać OSP? Do zdarzeń w miastach gdzie jest PSP? Bo jeżeli tak to - albo coś źle usłyszałeś albo komuś tutaj słońce nieźle zaszkodziło.
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Cykl Pracy
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 13, 2005, 20:37:09 »
Cytuj
Ja powiem tak. Rzucajmy się z tymi godzinami dalej i chciejmy coraz więcej wolnego to możemy niedługo doczekać się czasów że w większości miast zamiast PSP będą działały OSP. I wydaje mi się że jeszcze kilka latek i tak zacznie się robić bo PSP będzie dla państwa za droga. A wtedy to dopiero będziemy trząść porami!
Nie pękaj. Tak źle nie będzie. A prawo unijne akurat  nam krzywdy nie zrobi. Pierwszym pozytywnym objawem jest 40 godzinny tydzień pracy.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.