Autor Wątek: Urlop ojcowski  (Przeczytany 44437 razy)

leszno

  • Gość
Urlop ojcowski
« dnia: Styczeń 04, 2010, 08:08:25 »
wszystko na ten temat weszło od 1.01.2010  tydzień do osiagniecia roku przez dziecko  - piszcie jak to wygląda u was i gdzie , czy dają go i w ogóle

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 08:22:51 »
wszystko na ten temat weszło od 1.01.2010  tydzień do osiagniecia roku przez dziecko  - piszcie jak to wygląda u was i gdzie , czy dają go i w ogóle

Troszkę pokręciłeś kolego...

Zmiany pozwalają skorzystać z urlopów na dzieci także ojcom, jeżeli matka zrezygnuje z urlopu podstawowego po 14 tygodniach, bądź też gdy nie zdecyduje się na wykorzystanie urlopu fakultatywnego.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:29:23 »
wszystko na ten temat weszło od 1.01.2010  tydzień do osiagniecia roku przez dziecko  - piszcie jak to wygląda u was i gdzie , czy dają go i w ogóle

Nasze urlopy reguluje Ustawa o PSP, a nie Kodeks Pracy.

leszno

  • Gość
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 16:59:46 »
 tzn jak zona niwykorzystala macierzynski np tydzien to ja go moge przejąć  - jakto sie robi pisze sie raport do komendanta - moze dac a nie musi  jak to wygląda ?  a tak w ogole to sie nadaje do rzecznika praw obywatelskich- mundurowy tata gorszy od pozostalych ?

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:04:36 »
Bez względu na urlop macierzyński ojcom przysługuje jeden tydzień urlopu ojcowskiego

http://urlopy.wieszjak.pl/macierzynski/212119,Dla-kogo-urlop-ojcowski.html

leszno

  • Gość
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:15:05 »
to jak w koncu jest mozna ten tydzien dostac czy mundurowym sie nie należy ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:30:59 »
to jak w koncu jest mozna ten tydzien dostac czy mundurowym sie nie należy ?

Ustawa o PSP:

Cytuj
Art. 69.
1. Strażakowi – kobiecie pełniącej służbę w Państwowej Straży Pożarnej przysługują uprawnienia przewidziane w przepisach prawa pracy dla kobiet, jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej.
2. Strażakowi – kobiecie zwolnionej ze służby na podstawie art. 43 ust. 3 pkt 4 i 5 w okresie ciąży i w czasie urlopu macierzyńskiego przysługuje świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym, do końca urlopu macierzyńskiego.
3. Strażakowi – kobiecie zwolnionej ze służby na podstawie art. 43 ust. 3 pkt 4 i 5 w czasie urlopu wychowawczego przysługują do końca okresu, na który ten urlop został udzielony:
1) dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego oraz świadczenia rodzinne, które przysługują po spełnieniu warunków określonych w przepisach o świadczeniach rodzinnych;
2) inne uprawnienia przewidziane dla pracownic zwalnianych z pracy w czasie urlopu wychowawczego z przyczyn niedotyczących pracowników.
4. Przepisy ust. 1–3 stosuje się także do strażaka – mężczyzny w zakresie, w jakim pracownicy mogą korzystać ze szczególnych uprawnień przewidzianych dla pracownic. Jeżeli oboje rodzice lub opiekunowie są strażakami, z uprawnień może korzystać tylko jedno z nich.

Lektura dla ciekawskich:

Cytuj
Kraj: mundur dyskryminuje
źródło: GAZETA PRAWNA [29.08.06]

Funkcjonariusze policji, straży pożarnej, wojska, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, służby więziennej, w zależności od miejsca pracy i płci mają zróżnicowany dostęp do uprawnień rodzicielskich przysługujących im na mocy pragmatyk zawodowych. O urlop wychowawczy nie mogą starać się policjanci-mężczyźni oraz żołnierze zawodowi (w tym również kobiety), a przysługuje on m.in. strażakom i pracownikom Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Równie absurdalny jest system przyznawania urlopów macierzyńskich. W wymienionych służbach jest to uprawnienie funkcjonariuszy-kobiet. Wyjątkiem są strażacy i pracownicy służby więziennej, którzy mogą korzystać ze wszystkich szczególnych uprawnień funkcjonariuszek przewidzianych przez prawo pracy, jeśli tylko można je zastosować w stosunku do mężczyzn.

- Jeżeli zróżnicowanie uprawnień służb mundurowych nie było zamierzone przez ustawodawcę, to jego przyczyną jest brak przystosowania pragmatyk do zmieniających się przepisów kodeksu pracy. Jeśli zaś taki był zamiar ustawodawcy, to nie widzę żadnych powodów odmiennego traktowania poszczególnych funkcjonariuszy - uważa Agnieszka Lechman-Filipiak, radca prawny z kancelarii Linklaters.

Trybunał zdecydował

Przeciwko dyskryminacji wystąpili pracownicy służb mundurowych. 29 czerwca 2006 r. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok (sygn. akt P 30/05) w sprawie pracownika ABW. Przełożeni odmówili mu przyznania urlopu wychowawczego, uznając, że zgodnie z art. 93 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o ABW i AW (Dz.U nr 74, poz. 676 z późn. zm.) przysługuje on funkcjonariuszkom jako szczególne uprawnienie kobiet wynikające z prawa pracy. Trybunał nie zgodził się z taką interpretacją przepisu. W wyroku stwierdził, że wspomniany przepis ma charakter odsyłający do kodeksu pracy, zgodnie z którym od 2004 roku urlop wychowawczy przysługuje także mężczyznom. Do redakcji GP do dziś nadchodzą pytania policjantów, czy wyrok TK dotyczy także art. 79 ustawy o policji, który, podobnie jak art. 93 ustawy o ABW, uniemożliwia przyznanie urlopu wychowawczego mężczyznom.

- Wydaje się, że w tym przypadku możliwa będzie analogia rozwiązań przyjętych przez TK w stosunku do innych służb, choć zasadą jest, że wyrok Trybunału dotyczy tylko przepisów ustawy, co do której orzekał - tłumaczy prof. Piotr Winczorek, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego. Według niego, w razie odmowy udzielenia urlopu wychowawczego pracownicy służb będą jednak występować do sądu, a te mogą przecież stosować konstytucję wprost.

Wątpliwości praktyków

- We wspomnianym wyroku Trybunał dokonał wykładni przepisów, zgodnie z którą w stosunku do funkcjonariuszy ABW i AW można stosować posiłkowo przepisy kodeksu pracy. Jednak zgodnie z art. 5 k.p. jego przepisy stosuje się posiłkowo w zakresie, w jakim stosunek pracy nie został uregulowany w ustawach szczególnych. Funkcjonariuszy zaś obowiązuje stosunek służbowy.

- Choć ustawa o ABW nie zakazuje posiłkowego stosowania k.p., to jednak same przepisy kodeksu określają, kiedy można go stosować - uważa Agnieszka Lechman-Filipiak. Jej zdaniem uprawnienia rodzicielskie funkcjonariuszy powinny być unormowane w pragmatykach zawodowych, a jeśli tego nie czynią, to uprawnienia takie im nie przysługują. Taka interpretacja oznaczałaby, że urlopów wychowawczych nie można udzielać nie tylko mężczyznom, ale także funkcjonariuszkom policji, bo przecież urlop ten przestał być szczególnym uprawnieniem kobiet. Policja przyznaje więc pracownicom takie urlopy bez żadnej podstawy prawnej, a jednocześnie odmawia ich udzielenia swoim funkcjonariuszom.

Komenda chce zmian

- Funkcjonariuszom-mężczyz-nom nie przyznajemy urlopów wychowawczych - mówi podkomisarz Sławomir Weremiuk z Komendy Głównej Policji. Kierownictwo policji zdaje sobie jednak sprawę, że konieczna jest nowelizacja przepisów służbowej pragmatyki pod kątem zmian dokonanych w prawie pracy. Nowelizacji ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o policji (Dz.U. z 2002 r. nr 7, poz. 58) może jednak dokonać tylko Sejm. Parlament przyjął ostatnio ustawę o CBA, która nie różnicuje uprawnień kobiet i mężczyzn, gdyż posługuje się jedynie terminem funkcjonariusz, a nie funkcjonariusz-kobieta lub mężczyzna. Dzięki temu prostemu zabiegowi legislacyjnemu wszyscy pracownicy CBA mogą korzystać zarówno z urlopów wychowawczych, jak i macierzyńskich.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2010, 19:43:23 wysłana przez grzela »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:36:04 »
  a tak w ogole to sie nadaje do rzecznika praw obywatelskich- mundurowy tata gorszy od pozostalych ?
Cywile nie mają 18 dni dodatkowego urlopu... może to oni do tego rzecznika się zgłosić powinni...?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:36:58 »
wszystko na ten temat weszło od 1.01.2010  tydzień do osiagniecia roku przez dziecko  - piszcie jak to wygląda u was i gdzie , czy dają go i w ogóle
A tak poza tym tydzień jeszcze nie minął od wejścia w życie tych przepisów. Daj czas swojemu 01 na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji prawnej. Posłom łatwo jest coś uchwalić, tylko że często są to buble prawne i ciężko ustawy na życie przełożyć. Niech szefowie nasi ochłoną trochę  :gwiazdki:
Si vis pacem, para bellum

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:16:36 »
      "Prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje pracownikom, czyli osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, powołania, mianowania, wyboru lub spółdzielczej umowy o pracę. Z wolnego tygodnia na opiekę nad dzieckiem mogą skorzystać też osoby, które nie są pracownikami, ale podlegają ubezpieczeniu chorobowemu na innej podstawie niż umowa o pracę (np. z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej)."


całość na http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/383402,na_jakich_zasadach_ojciec_dziecka_skorzysta_z_urlopu_ojcowskiego.html


"Funkcjonariusze Służby Więziennej i wojskowi mogą brać tydzień urlopu w ciągu roku po narodzinach dziecka"
http://www.rp.pl/artykul/212825,417003_Brak_przepisu_nie_odbierze_ojcowskiego.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 08:53:47 wysłana przez emer »

leszno

  • Gość
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:14:13 »
mam propozycje niech ktoś ten co może napisze o taki urlop do swego szefa zobaczymy czy mu da a jak nie to niech uzasadni  z kadrami lepiej nie gadac bo na nowinki reaguja ze nie dla nas to tylko cywili itp

Offline dicanda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2010, 15:12:56 wysłana przez grzela »

leszno

  • Gość
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2010, 20:59:12 »
i co dostal już ktoś taki urlop w psp ?

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2010, 10:21:59 »
Witam
dla zainteresowanych tematem (też byłem zainteresowany), podobno przyszło pismo z KG podpisany prze KG iż takowy urlop nie należy się popytajcie swoich kadrowców o to pismo.
Cóż strażak nie jest ojcem.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2010, 17:51:20 »
Cytuj
podobno przyszło pismo z KG podpisany prze KG iż takowy urlop nie należy się popytajcie swoich kadrowców o to pismo.
Pismo w załączniku.

[załącznik usunięty przez administratora]
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 08, 2010, 18:50:25 »
Załączone przez @Butla pismo z KG jest tylko potwierdzeniem tego , co napisałem we wcześniejszych postach. :kwit:
Szkoda, że  :zamknij:
Wszystko przez nieszczęśliwy zapis w naszej ustawie.
Policjanci nie mają takiego zapisu i będą w pełni korzystać z praw urlopu tacierzyńskiego. :wakacje:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2010, 20:28:23 »

Korzystając z dogodności tematu.
Niestety w takich właśnie szczegółach (jak właśnie m.in. urlop "tacierzyński") objawia się nasza (strażacka) małostkowość w podejściu do rozwiązań (szumnie to nazwę) SYSTEMOWYCH.
Z jednej strony dumnie zasłaniamy się poświęceniem i służbą (stosunkiem służby) a z drugiej strony łapczywie chcemy wyegzekwować sprawę kilku dni urlopu, kilkuset złotych "sufitówki", nadgodzin....
To pierwsze ma oczywiście pokazać że przecież MY jesteśmy do dyspozycji 24h na dobę, poświęcamy się, czai się na nas zewsząd niebezpieczeństwo  - więc  nasze "wcześniejsze" emerytury są jak najbardziej uzasadnione.
A drugie z kolei pokazuje nas jako malutkich człowieczków, którzy z tym co sami utrzymują nie mają wiele wspólnego.

Niestety musimy się zdecydować co jest dla nas najważniejsze - czy duma, honor, poświęcenie, służba - a więc MORALNE prawo do powiedzenia każdemu w twarz: "tak, mnie należy się "wcześniejsza" emerytura, bo chronię Twoja dupę kiedy Ty śpisz, wchodzę tam gdzie Ty nigdy nie wejdziesz, robię rzeczy na samą myśl o których robisz w spodnie".
Czy też może ważniejsze jest to żeby mieć prawo do urlopu "tacierzyńskiego"? No bo szczerze - ilu z Nas skorzystałoby z możliwości pójścia na kilka miesięcy urlopu żeby posiedzieć w domu z niemowlakiem?

Coś za coś....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2010, 16:10:39 »
Posłowie zainteresowali się urlopami ojcowskimi w MSWiA!!!

Cytuj
Interpelacja (nr 14117)
do ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie urlopów ojcowskich dla funkcjonariuszy służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji
Szanowny Panie Ministrze!
Chciałbym poruszyć problem przyznawania urlopów ojcowskich dla funkcjonariuszy służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Jak powszechnie wiadomo, w myśl znowelizowanej ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy zatrudnionemu ojcu przysługuje urlop w wymiarze dwóch tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia. Istnieje obawa, że ww. przepisy, które obowiązują od stycznia 2010 r., mogą nie mieć zastosowania w stosunku do funkcjonariuszy służb mundurowych. Aby zmienić istniejący stan rzeczy, należałoby dokonać nowelizacji przepisów dotyczących funkcjonowania służb mundurowych.
Wobec powyższego zwracam się z następującymi pytaniami:
1. Czy przepisy, które obowiązują od stycznia 2010 r., mają zastosowanie w stosunku do funkcjonariuszy służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji?
2. Czy Pan Minister zamierza podjąć działania mające na celu wprowadzenie regulacji prawnych umożliwiających korzystanie z urlopu ojcowskiego przez funkcjonariuszy służb mundurowych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji?
3. Jeśli tak, to kiedy można się spodziewać prac w tym zakresie?
Z poważaniem
Poseł Wojciech Żukowski
Warszawa, dnia 22 stycznia 2010 r.

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2010, 17:19:48 »
Witam forumowiczów!
Chciałem zapytać jak w Waszych komendach z urlopem tacierzyńskim?

Art. 182'3. § 1. Pracownik-ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia.
§ 2. Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.
§ 3. Do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu ojcowskiego stosuje się odpowiednio przepisy art. 47, art. 50 § 5, art. 57 § 2, art. 163 § 3, art. 165 pkt 4, art. 166 pkt 4, art. 177 i art. 1831 § 1.

leszno

  • Gość
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2010, 21:52:15 »
do mario - a policjanci inni,lepsi  zastanow sie co piszesz- to jawna dyskryminacja ojców z psp chyba jestesmy jedyni w kraju ktorzy nie dostana tego urlopu  - a co ztymi co nie zdarzą zanim to wyprostują ? czy powinni zlożyć wniosek do kom i czekac na neg odp zeby miec potem podstawe do ew oddania go ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 19, 2010, 10:14:33 »
Cytuj
Komunikat z posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Warszawa, 18.02.2010 r.

ZZ-101/2010

KOMUNIKAT

W nawiązaniu do informacji przekazanej w dniu 17.02.2010 r. dotyczącej posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, informuję, że po wysłuchaniu mojego wniosku w sprawie objęcia zmianą ustawy w zakresie urlopów tacierzyńskich również funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i BOR, Komisja podjęła jednogłośną decyzję o skierowaniu projektu zmiany ustawy o Policji, ustawy o Służbie Celnej, ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu i ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym do podkomisji ds. Rynku Pracy.
W związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dyskryminacji i równouprawnienia z dnia 29.06.2009 roku, nakazującym dostosowanie przepisów art. 186, 1861 Kodeksu Pracy we wszystkich służbach mundurowych w zakresie urlopów tacierzyńskich i wychowawczych, podkomisja przygotuje jednolity tekst projektu zmiany ustawy, który zostanie przedstawiony do kolejnego czytania na Komisji.

   Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
 
 Antoni DUDA


http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1340

Witam forumowiczów!
Chciałem zapytać jak w Waszych komendach z urlopem tacierzyńskim?

Art. 182'3. § 1. Pracownik-ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia.
§ 2. Urlopu ojcowskiego udziela się na pisemny wniosek pracownika-ojca wychowującego dziecko, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.
§ 3. Do pracownika-ojca wychowującego dziecko w okresie korzystania z urlopu ojcowskiego stosuje się odpowiednio przepisy art. 47, art. 50 § 5, art. 57 § 2, art. 163 § 3, art. 165 pkt 4, art. 166 pkt 4, art. 177 i art. 1831 § 1.

Przeczytaj załącznik!

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14252.msg145478.html#msg145478

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 26, 2010, 08:42:47 »
"Nie ma chyba grupy zawodowej, która chętniej korzystałaby z urlopu tacierzyńskiego niż pracownicy policji "
http://wyborcza.pl/1,75248,7603711,Policjanci_kochaja_tacierzynski.html

Przykre jedynie jest to, iż według interpretacji KG urlop ojcowski strażkom się NIE NALEŻY(do czasu zmienienia zapisu w ustawi eo psp), jakoś mam wrażenie nie od dziś, że w policji nawet najwyżej postawieni policjanci potrafia walczyć o swoje, potrafi się postawić a u nas..... głowa w piasek, żebytylko sięnie wychylić, straszne to nasze środowisko....

Pozdrawiam

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 26, 2010, 09:04:18 »
Witam wszystkich.
Mam takie pytanie .Mianowicie kadrowa twierdzi ,że zgodnie z pismem KG ( jego interpretacji pszepisów) Nam czyli funkcjonariuszom PSP urlop tzw Tacierzyński się NIE należy. Czy ktoś spotkkal sie z takim pismem KG.Nie ukrywam ,że jestem znow lekko zniesmaczony takim podejściem do strażakow , tym bardziej , że w dniu dzisiejszym w porannej panoramie podano informacje ,ze najwiekszy odsetek panów korzystajacych z tago urlopu to policjanci. Czy my podlegamy pod inny kodeks niz nasi koledzy z za miedzy?!
Pozdrawiam

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Urlop ojcowski
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 26, 2010, 09:40:53 »
To pismo z KG, czytałem je wczoraj, bardzo długi wywód jak to nam się wszystko należy do czego mamy prawo itd. jednak konkluzja jest taka że urlop ojcowski stoi w sprzeczności z art (chyba 96 ale nie nie pamiętam dokładnie jak było w piśmie) ustawy o PSP i w związku z tym do czau zmienienia zapisu urlop ojcowski strażakowi państwowej straży pożarnej się NIE NALEŻY. Pismo to było do wiadomości KW i KM więc do Ciebie też powinno dojść