Autor Wątek: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!  (Przeczytany 41791 razy)

Offline Skubi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Zakładowa Służba Ratownicza PCC Rokita
Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« dnia: Grudzień 12, 2009, 11:51:21 »
 :straz:

Witam wszystkich :straz:

Od kilku miesięcy zastanawia mnie pewien problem. Logo PSP, OSP czy innych jednostek ochrony przeciwpożarowych staje się dla innych powodem do zarabiania pieniędzy na tym :krzyk: :krzyk: :krzyk:. Na koszulkach, majtkach, bryloczkach itp. widnieje nasz "orzełek" (godło)z którego jesteśmy dumni. Komercja wkrada się wszędzie nawet w nasze struktury czy powinno tak być :pyt:
:stop: Co z tym dalej zrobić :pyt: :stop: Pytanie zostawiam dla was :stop:
 
:straz:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2009, 12:07:09 wysłana przez Butel »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2009, 14:02:41 »
a można jakieś przykłady ??

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2009, 15:17:09 »
nie widzę w tym nic złego. Większość oferowanych rzeczy z logiem PSP czy OSP służy samym strażakom. Koszulki, kubki, zapalniczki, kufle czy breloczki itp zabawki zapewne nie znajdują zainteresowania przeciętnego zjadacza chleba bo po co by była mu potrzebna np smycz z logo PSP jak może nosić firmówkę ŻYWCA, WARKI, TYSKIEGO czy CALSBERGA (marki bardziej rozpoznawalnej - a na dodatek wiele facetów się z nimi identyfikuje :) ). Widocznie zapotrzebowanie jast duże skoro tyle ludzi się oferuje i wszyscy zarabiają. Jak by to powiedział prof. Balcerowicz - gdyby nie było popytu na te dobra, to rynek sam by zweryfikował sytuację.

Po części nawet dobrze że można wszystko kupić. Robisz prezent to nie ma problemu, duża konkurencja pozwala zmniejszyć ceny, poprawia się ciągle jakość sprzedawanych produktów itp.

p.s. zauważyć tylko należy że logo przewidziane jest dla jednostek PSP. Straże ochotnicze i inne służby przywłaszczyły go sobie i przerobili na swoje potrzeby i zapewne tu należałoby się zastanowić czy nie popełniają przestępstwa.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2009, 15:45:46 »
Ja też nie wiedzę w tym nic złego. Co innego gdyby kupowali to masowo ludzie nie związani z OSP i PSP

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2009, 17:10:31 »
p.s. zauważyć tylko należy że logo przewidziane jest dla jednostek PSP. Straże ochotnicze i inne służby przywłaszczyły go sobie i przerobili na swoje potrzeby i zapewne tu należałoby się zastanowić czy nie popełniają przestępstwa.

 Nie Ochotnicze Straże Pożarne je przywłaszczyły lecz to efekt działania właśnie tych "zaradnych przedsiębiorców" a członkowie OSP - czasem nieświadomie - kupują ich produkty.
"By inni mogli żyć.."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2009, 17:48:03 »
Szeregowy myślę że to najmniej istotna rzecz w tym całym zamieszaniu. Jeżeli przestrzegalibyśmy wszyscy prawa i regulaminów nigdy by to nie miało miejsca. Faktycznie "marketingowcy" robią wszystko żeby nas "uszczęśliwić" i tego nikt nie zmieni, bo i nikt zmienić nie chce. Jeśli chodzi o świadomość to sam wiesz jak jest - dużo osób w szeregach OSP lubi się dowartościowywać i kupuje nie takie rzeczy. Pisaliśmy już o tym w niejednym wątku na tym forum (koszulki ze złotymi napisami, kamizelki ratownik medyczny, naszywki imienne w złotym kolorze, czapki PSP, itp.). Sam zresztą obserwuję to w swojej OSP. Mam takich co kupią i założą wszystko na siebie żeby się tylko wyróżnić. Choć jak napisałem myślę że te zjawisko nie jest groźne o ile popyt w tym zakresie wykazują sami strażacy.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2009, 10:19:45 »
Miałem taką sytuacje kiedy wystawiłem na aukcji koszulkę T-shirt haftowane napis i logo. Dostałem maila od jakiegoś nawiedzonego z pytaniem czy mam prawa autorskie do (logo)PSP skoro takowe sprzedaje wraz z koszulką...
Podparł swoje pytanie dodatkowym stwierdzeniem, że zakupi je jakiś burak i będzie w niej chodził na zabawy do remizy. Opije się a tejże koszulce będzie swoim wizerunkiem reklamował właśnie nas. Po za tym jest to element umundurowania strażaka :huh:
Sprawdziłem szybko i T-shirt nie wchodził na pewno w skład mojego mundurowego ekwiwalentu.
 Napisałem temu koledze, że nawet jeśli tak będzie to nastąpi równowaga ponieważ wielu niby nie-buraków potrafi zachlać ryja będąc przyodziany w mundur galowy i nie na zabawie w remizie tylko  przy dużych   uroczystościach gdzie daje szczególny przykład bezczeszczenia nie tylko koszulki ale również munduru PSP. 
Chyba to przemyślał bo już nie odpisał.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2009, 10:38:58 »
Miałem taką sytuacje kiedy wystawiłem na aukcji koszulkę T-shirt haftowane napis i logo. Dostałem maila od jakiegoś nawiedzonego z pytaniem czy mam prawa autorskie do (logo)PSP skoro takowe sprzedaje wraz z koszulką...
Podparł swoje pytanie dodatkowym stwierdzeniem, że zakupi je jakiś burak i będzie w niej chodził na zabawy do remizy. Opije się a tejże koszulce będzie swoim wizerunkiem reklamował właśnie nas. Po za tym jest to element umundurowania strażaka :huh:
Sprawdziłem szybko i T-shirt nie wchodził na pewno w skład mojego mundurowego ekwiwalentu.
 Napisałem temu koledze, że nawet jeśli tak będzie to nastąpi równowaga ponieważ wielu niby nie-buraków potrafi zachlać ryja będąc przyodziany w mundur galowy i nie na zabawie w remizie tylko  przy dużych   uroczystościach gdzie daje szczególny przykład bezczeszczenia nie tylko koszulki ale również munduru PSP. 
Chyba to przemyślał bo już nie odpisał.

No dobra, a kupił coś przynajmniej ?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2009, 17:20:05 »
on ?? Nie, no skąd? On napisał ze zauważył ze wystawiłem na aukcji i mnie skarcił :) tyle z jego strony

Koszulkę kupiła jakaś pani na prezent dla swojego siostrzeńca (chyba 15 latka) który jest miłośnikiem straży i działa w MDP... (tak odpisała mi po otrzymaniu przesyłki)
A niech się chłopak " po napina " przed kolegami ;)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2009, 17:34:43 »
Cytuj
on ?? Nie, no skąd? On napisał ze zauważył ze wystawiłem na aukcji i mnie skarcił :) tyle z jego strony
strasznie ograniczony był ten gość, przecież taką koszulkę, czy tez mundur mogłeś kupić bezpośrednio u producenta (jest z napisami, haftami i czym tam sobie tylko klient zażyczy) i później sprzedawać gdzie bądź.....
Jak sobie klient zechce napisy PSP to takie otrzyma - nikt nie wnika czy się jest strażakiem czy też nie. Była przecież kilka lat temu chryja bo mundur policjanta można było kupić także u producenta, który też nie wnikał, czy dana osoba jest akurat funkcjonariuszem czy też nie...... Wykorzystywane były przez gości udających policjantów i wręczających mandaty (jak były jeszcze mandaty gotówkowe).
Nie ma zastrzeżeń do nazwy "PSP" ani tez w żaden sposób nie jest chronione logo PSP, czy OSP.
Masz kasę to kupujesz.... Wolny rynek....
pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2009, 18:26:32 »
Ani logo ani napis ani nawet jedna nitka zapewne nie jest zastrzeżona i nie ma zakazu rozpowszechniania więc gość może sobie  w cztery litery wsadzić to co pisze i jak ktoś chodzi chwała mu za to a jak ktoś nie pamięta to kiedyś: "dobry strażak to pijany strażak" :rofl: :wacko: :)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2009, 19:10:56 »
Ja osobiście jestem przeciwnikiem żeby chodzić w koszulce straż przez osoby nie związane ze strażą. Policja zadbała o to zjawisko i istnieje prawny zakaz używania munduru policyjnego lub ich części regulowane zresztą odpowiednim rozporządzeniem. Mundur strażacki określony został jako mniej ważny dla spolecznego dobra i mozna sobie robić co się chce. Ale fakt faktem nie oznacza to że nie jest to chronione. Kodeks karny posiada odpowiednie paragrafy przed tzw zjawiskiem UZURPACJI WŁADZY a więc "Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". No ale kto by to egzekwował
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2009, 20:24:57 »
Według mnie to koszulki z napisem straż powinno się nosić tylko wtedy kiedy trzeba czy naprawdę macie aż taką potrzebę pokazywania innym że jesteście strażakami ?

q-bash

  • Gość
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:07:13 »
wg mnie noszenie wspomnianej koszulki w cywilu to tylko nieudolna próba lansu i dowartościowania się, może kompleksy(?) bo ktoś kto w straży zęby zjadł nie potrzebuje chyba się dowartościowywać i obwieszczać się z tym że jest strażakiem -_-

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:47:47 »
wg mnie noszenie wspomnianej koszulki w cywilu to tylko nieudolna próba lansu i dowartościowania się, może kompleksy(?) bo ktoś kto w straży zęby zjadł nie potrzebuje chyba się dowartościowywać i obwieszczać się z tym że jest strażakiem -_-
Powiedz mi o jakiej nieudolnej próbie dowartościowania i lansu piszesz? Czy czymś dziwnym dla Ciebie jest wyjście w chłodny dzień w "polarze z PSP,OSP" do sklepu na zakupy czy śmignąć załatwić jakąś sprawę np w banku. Ludzie nie popadajmy w paranoje jest to normalny element ubrania jak każde inne. Jak reagujesz na ludzi noszących koszulki z nadrukiem "szukam drugiej połówki może być 0,7" czy chociażby modne everlasty. Niema w tym nic strasznego  :tuba:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:51:13 »
wg mnie noszenie wspomnianej koszulki w cywilu to tylko nieudolna próba lansu i dowartościowania się, może kompleksy(?) bo ktoś kto w straży zęby zjadł nie potrzebuje chyba się dowartościowywać i obwieszczać się z tym że jest strażakiem -_-
Powiedz mi o jakiej nieudolnej próbie dowartościowania i lansu piszesz? Czy czymś dziwnym dla Ciebie jest wyjście w chłodny dzień w "polarze z PSP,OSP" do sklepu na zakupy czy śmignąć załatwić jakąś sprawę np w banku. Ludzie nie popadajmy w paranoje jest to normalny element ubrania jak każde inne. Jak reagujesz na ludzi noszących koszulki z nadrukiem "szukam drugiej połówki może być 0,7" czy chociażby modne everlasty. Niema w tym nic strasznego  :tuba:
Dla mnie jest to dziwnie.

Jeśli ktoś chce być słubem reklamowym EVERLASTA itp itd to jego sprawa, ale jaki ma sens chodzenie po wsi czy mniejszym lub wiekszym miesice w w polarze STRAŻ. Dlaczego policjanci lub strażnicy miejscy nie chodzą po pracy w polarach POLICJA, STRAŻ MIEJSKA? Czy oni są dziwni?


Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:55:38 »
A może dlatego, że wychodząc z domu na osiedle w pojedynkę z napisem straż miejska, policja dostaliby po masce???

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:03:45 »
w koszulce Straż Pożarna też w sumie można oberwać - przypomnę tylko hasło "JSP na 100%" :P
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline gtd25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:41:34 »
Wydaje mi się, że trzeba tu rozgraniczyć 2 sprawy... koszulki, czapeczki i inne gadżety reklamowe - od munduru i podawania się za funkcjonariusza publicznego np. Strażaka...

Patrząc na ilość produkowanych przez różne podmioty czapeczek, koszulek itp. z napisami: CIA, FBI, SWAT, US ARMY, FIRE DEPT. i tak dalej, ale również ABW czy CBA widziałem... to te z napisem STRAŻ to kropelka w morzu... i tu nie ma żadnych zakazów i nakazów dopóki nie przypomina lub nie jest mundurem służbowym! Jak dla mnie to niech sobie to robią i niech ludzie kupują i noszą... to tak jakbyś kupił koszulkę z logiem Real Madryt i ją nosił - bo jesteś ich fanem i kibicem itp./sam mam i noszę FC Barcelony:)/ ba, możesz mieć nawet oryginalną z nazwiskiem na plecach - co nie oznacza, że jesteś piłkarzem Realu...  -_-

Co komu przeszkadza, że STRAŻ ma "fanów" którzy chcą utożsamiać się i promować ich ciężka pracę???

Rozumiem, że ktoś w takiej koszulce lub czapce w sytuacji np. pijackiej może budzić złe skojarzenie, ale na Boga - kto będzie brał go za prawdziwego Strażaka jak będzie leżał pod płotem w jakiejś koszulce z napisem STRAŻ - chyba tylko jakieś babcie w berecie, ale też wątpię...

Pewnie jeszcze nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że można na koszulkach mieć wszystko i reklamować wszystko... ale wydaje mi się, że już raczej większość potrafi rozróżnić gadżet od munduru???

Offline gtd25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2009, 22:51:44 »
A tu pełen przegląd koszulek - POLICJA też jest i nie jest to zakazane:

http://www.allegro.pl/item845769432_koszulki_500wz_policja_fbi_dj_ochrona_vip_ex_itd.html

PS. Żeby nie było - nie jestem producentem "reklamówek" ani z żadnym nie mam rodzinnych koneksji :fiuu:

emeryt998

  • Gość
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:30:14 »
Miałem taką sytuacje kiedy wystawiłem na aukcji koszulkę T-shirt haftowane napis i logo. Dostałem maila od jakiegoś nawiedzonego z pytaniem czy mam prawa autorskie do (logo)PSP skoro takowe sprzedaje wraz z koszulką...
Podparł swoje pytanie dodatkowym stwierdzeniem, że zakupi je jakiś burak i będzie w niej chodził na zabawy do remizy. Opije się a tejże koszulce będzie swoim wizerunkiem reklamował właśnie nas. Po za tym jest to element umundurowania strażaka :huh:
Sprawdziłem szybko i T-shirt nie wchodził na pewno w skład mojego mundurowego ekwiwalentu.
 Napisałem temu koledze, że nawet jeśli tak będzie to nastąpi równowaga ponieważ wielu niby nie-buraków potrafi zachlać ryja będąc przyodziany w mundur galowy i nie na zabawie w remizie tylko  przy dużych   uroczystościach gdzie daje szczególny przykład bezczeszczenia nie tylko koszulki ale również munduru PSP. 
Chyba to przemyślał bo już nie odpisał.

To nie dość dokładnie szukałeś kolego.
W rozporządzeniu w spr. umundurowania masz na końcu tabele należności gdzie w Tabeli należności nr 4 przedmiotów odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej dla strażaka w służbie stałej i przygotowawczej pod pozycją 9 i 10 są koszulki letnie i zimowe. A letnia może być zarówno polo ja i t-shirt.
A co do emblematów, znaków czy umundurowania to w ustawie o PSP jest wyraźny zapis: Art. 61. 2. Umundurowanie, dystynkcje i znaki identyfikacyjne są prawnie zastrzeżone wyłącznie dla strażaka.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2009, 02:26:11 »
Cytuj
Powiedz mi o jakiej nieudolnej próbie dowartościowania i lansu piszesz? Czy czymś dziwnym dla Ciebie jest wyjście w chłodny dzień w "polarze z PSP,OSP" do sklepu na zakupy czy śmignąć załatwić jakąś sprawę np w banku.
Dopóki sprawę w banku czy zakupy nie robisz w hełmie i nomexie nie ma mowy o dowartościowywaniu   ^_^ Nie dajmy się zwariować ....
Ten polar czy t-shirt nie jest elementem ścisłego umundurowania...
   Jeśli chodzi o lans to znam takiego osobnika co jeździł w mundurze służbowym do pracy wcześniej wychodząc z pieskiem na smyczy przed blok, żeby sąsiedzi widzieli.... Co niedzielę lansował się w parafii uczestnicząc na mszy w mundurku galowym....  Niestety wszyscy patrzyli na niego jak na idiotę a nie jak na herosa. Z czasem dał sobie spokój. A może wyszło na jaw ze pożar to on widział w wiadomościach w tv... nie istotne... Miał swoje five minut i zabłysnął.
  Tak naprawdę większość tych koszulek czy innych rzeczy kupują młodzi ludzie z małych miejscowości działający przeważnie w OSP. Chcą mieć taka koszulkę jak strażacy w PSP bądź co bardziej oryginalni podobna ale z logiem OSP i najlepiej z nazwą miejscowości. Nie ma nic w tym złego. Gorzej jakby chodzili w koszulkach z jakimś poj...em spidermanem lub innym zmutowanym nietoperzem.
 Czy spotkaliście kiedyś dorosłego gościa w takiej koszulce czy polarze na ulicy, który nie miałby nic wspólnego ze strażą ?? Ja jeszcze nie.....
Jeżeli np. Zenek, czy Mietek znany jako największy "chwiej" i żłób w gminie wystroi się w taka koszulkę i zamoczy ryja to i tak, każdy będzie wiedział że to ten sam zachlany Zenek tylko ozdobiony w koszulkę z napisem STRAŻ.  No kto normalny pomyśli, że to psuje wizerunek straży i że wszyscy strażacy to pijacy ??

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 15, 2009, 10:34:19 »
Polska jak zawsze dziwna kraj. u nas załozenie koszulki z napisame straż i pojsciem w niej na zakupy to od razu lanserstwo. Podroz do pracy w koszarcowce to festyn.
Cos co jest normą w normalnym kraju u nas jest dziwactwem opatrzone haslami lanserstwa i pozerstwa.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:04:07 »
Polska jak zawsze dziwna kraj. u nas załozenie koszulki z napisame straż i pojsciem w niej na zakupy to od razu lanserstwo. Podroz do pracy w koszarcowce to festyn.
Cos co jest normą w normalnym kraju u nas jest dziwactwem opatrzone haslami lanserstwa i pozerstwa.

Mam oryginalną koszulkę niemieckiej straży pożarnej z herbem miasta i napisem na plecach FEUERWEHR... jestem faszystą, lanserem, pozerem i świnią...
Tylko pozazdrościć.
Koszulkę dostałem od kolegi, jestem teraz poszukiwany przez Interpol i SS.

PS: Tylko mnie nie wydajcie. Danke

emeryt998

  • Gość
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:19:43 »
Polska jak zawsze dziwna kraj. u nas załozenie koszulki z napisame straż i pojsciem w niej na zakupy to od razu lanserstwo. Podroz do pracy w koszarcowce to festyn.
Cos co jest normą w normalnym kraju u nas jest dziwactwem opatrzone haslami lanserstwa i pozerstwa.

Przeczytaj drogi kolego co napisałeś.
To już nie masz w czym na zakupy chodzić? To może załóż sobie UPS-a, kominiarkę, rękawice, itp.
A od kiedy to w koszarówce podróżujesz do pracy?

wszystko to co jest wymienione w rozp. w spr. umundurowania to do wykorzystania służbowego czyli w trakcie pełnienia służby. To nie Polska jest dziwny kraj, tylko ludzie są dziwni. Kiedyś za moich czasów /jakieś 30 lat temu/ był ogólny szacunek dla umundurowania a dzisiejsza młodzież ma to w głębokim poważaniu. każdy ubiera się jak chce i jak mu wygodniej. Widziałeś jakiegoś funkcjonariusza chodzącego na co dzień na zakupy w koszulce z napisem POLICJA, BOR, CBA, CBŚ lub innej, STRAŻ MIEJSKA np. Odrobinę wyobraźni Panowie.
Są to przedmiotu umundurowania i odzieży specjalnej. W moich czasach też nikt w moro nie paradował po mieście. Zbyt duże rozluźnienie w służbie nastało i się co niektórym w d...ach poprzewracało.