Autor Wątek: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!  (Przeczytany 41793 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2010, 16:17:47 »
Angielskiego używa najwięcej ludzi na świecie ( zaraz po chińskim  :rofl: ) FIRE BRIGADE POLAND na koszulce ułatwi rozpoznanie polskiego strażaka. Miałem taką koszulkę na urlopie w Tunezji i wcale nie wstydziłem się w niej chodzić. Spotkałem się z wieloma miłymi komentarzami i uśmiechami ludzi. Straż wszędzie budzi szacunek.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2010, 18:41:41 »
Chodzenie w takiej koszulce po ulicy to zwykłe szpanowanie moim zdaniem. Ja zawodu sie nie wstydze,mało tego z miłą chęcią chodze do pracy, ale bez przesady żeby zakładać służbowe koszulki i paradować po ulicy  :-\.

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2010, 19:14:56 »
a od kiedy taka koszulka jest ubraniem służbowym ???
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 912
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 26, 2010, 22:15:46 »
a od kiedy taka koszulka jest ubraniem służbowym ???

I w związku z powyższym temat można zamknąć  :rofl:

W Rozporządzeniu odnośnie umundurowania figuruje tylko jeden wzór koszulki z krótkim rękawem - ten najbardziej nam znany. Niestety można zakupić takie koszulki prywatnie jako "obywatel Kowalski" - nie ma żadnych przeszkód. Ba! możecie nawet UPS, hełm i buty kupić, nikt Was w sklepie nie będzie prosił o legitymację służbową. Inne formacje bardziej dbają o swoje mundury. W mieście Gdańsk w pobliżu dworca głównego PKP jest sklep z ubraniami roboczymi, w swoim asortymencie mają też sorty dla policji i straży miejskiej. Żeby kupić tam czapkę, kamizelkę taktyczną czy etui do legitymacji trzeba najpierw tą legitymację pokazać. Kiedyś z ciekawości zapytałem o cenę smyczy z napisem "policja" - sprzedawca zapytał, czy jestem funkcjonariuszem i czy mogę okazać legitymację służbową policjanta. Zachowanie posunięte do granic absurdu ale szef mu powiedział pewnie, że wszystko co ma napis "policja", może sprzedać tylko policjantowi.
A co do dbałości o język polski, to wystarczy wejść na pierwsze, lepsze forum. Albo "pokemony", albo nagminne pomijanie znaków diaktrycznych, no i najgorsze chyba co może być - wplatanie angielskich (najczęściej) słówek, czytałem gdzieś jakiś komentarz, w którym pani napisała mniej więcej coś takiego: "... bardzo fajnie, że jest taka inicjatywa, kidsom będzie lepiej...". 
Si vis pacem, para bellum

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 26, 2010, 22:38:15 »
@Mroovka nie wiem czy wiesz, ale policjant za zgubienie części swojego umundurowania (np czapki) może być nawet zawieszony w czynnościach słuzbowych. Dlatego też mundur, koszulki i wszelkie gadżety policyjne są tak trudnodostępne.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 912
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2010, 02:10:11 »
Nie tylko dlatego. Już Andrzej Rosiewicz śpiewał o przebierańcach  :mellow:
Si vis pacem, para bellum

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2010, 07:53:56 »
@Mroovka nie wiem czy wiesz, ale policjant za zgubienie części swojego umundurowania (np czapki) może być nawet zawieszony w czynnościach słuzbowych. Dlatego też mundur, koszulki i wszelkie gadżety policyjne są tak trudnodostępne.
trudnodostęne?jakoś tego nie zauważyłem....sam bez problemu mogę takie rzeczy kupić np w Poznaniu bądź na allegro
A wracając do tematu...sam mam polar FIRE BRIGADE POLAND nie dość ze ciepły to ładny i jakoś nikt mnie na ulicy nie zaczepia(chodzi o nasze kochane służby)czego nie można powiedzieć o chodzeniu w koszulce z napisem policja lub noszeniu munduru wojskowego, za które ścigają a koszulka taka jak w temacie nie jest ubiorem służbowym...z jednej strony dobrze bo dostępna i można jakoś się identyfikować ze środowiskiem, z drugiej, jak ktoś zauważył, przebierańców nie brak
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 912
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2010, 20:31:29 »
...czego nie można powiedzieć o chodzeniu w koszulce z napisem policja lub noszeniu munduru wojskowego, za które ścigają...

No tu się nie zgodzę, sam kiedyś zasuwałem po mieście w niemal kompletnym mundurze wojskowym (bez pasa i beretu) i nikt się mnie nie czepiał. Mało tego, zimową późnonocną porą przechodziłem koło jednostki wojskowej ubrany w kurtkę tzw. "moleskin" (czarną), spodnie od munduru polowego Wojska Polskiego (tzw. US) i buty typu opinacze. Mijałem wtedy samochód z patrolem ŻW stojący przed jednostką. Popatrzyli na mnie i nie wysiedli, nie zapytali kto ja jestem. Widziałem też kilku chłopaków w koszulkach czarnych z napisem policja i żaden patrol policyjny ich się nie czepiał.
Za policjantów się nie podawali, ja nie mówiłem, że jestem żołnierzem, więc ani ja ani ci kolesie nie popełniliśmy żadnego przestępstwa, czy wykroczenia.
Si vis pacem, para bellum

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 27, 2010, 21:04:56 »
Cytuj
Widziałem też kilku chłopaków w koszulkach czarnych z napisem policja i żaden patrol policyjny ich się nie czepiał.
Za policjantów się nie podawali, ja nie mówiłem, że jestem żołnierzem, więc ani ja ani ci kolesie nie popełniliśmy żadnego przestępstwa, czy wykroczenia.

hehe  :wacko: :wacko: poszperałem troszkę... :wacko:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 19 października 2005 r.
w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części


Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 maja 2004 r. w sprawie zakazu używania munduru policyjnego lub jego części

@Mroovka...nadal będziesz tkwił w przekonaniu, że żadnego wykroczenia, ani przestępstwa nie popełniliście ?

pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2010, 21:16:55 »
pomimo iż, @zeuss przywołał tu przepisy z 2004 i 2005 roku to zapewniam kol. młodszych wiekiem forumowiczów że nie jest to li tylko wymysł naszej młodej demokracji ale takie rzeczy zdarzały sie też za "komuny" - w czasach stanu wojennego też nosiliśmy, z trudem wtedy zdobywane, wojskowe albo MILICYJNE "morawki" z których mozna było wyskoczyć po spotkaniu z przedstawicielami władzy ludowej  :rofl:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 912
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2010, 13:55:53 »
@Mroovka...nadal będziesz tkwił w przekonaniu, że żadnego wykroczenia, ani przestępstwa nie popełniliście ?

pozdrawiam

Tak, będę tkwił w takim przekonaniu. Opisane przeze mnie zdarzenia miały miejsce pomiędzy 1999 a 2001 rokiem  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2010, 16:21:43 »
Mam pytanie odnośnie popularnych w strazy koszulek z napisami "polish assistance" "fire brigade Poland", z flagą narodową... Konkretnie chodzi mi o to kto moze nosic taka koszulke? spotkalem sie z opinia ze jest ona przeznaczona tylko dla strazaków którzy brali udział w misjach zagranicznych? inni twierdzą, ze każdy strazak zawodowy moze je nosic... jeszcze inni że zarówno strzacy PSP jak i OSP.... Czy ktoś moze wyjaśnic ten temat?

PROPONUJĘ NIE ODBIEGAĆ OD TEMATU  :zle:
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline osppilica

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Hell Hath No Fury Like a FireFighter
    • Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2010, 12:43:31 »
Wg mnie to taka koszulka to i dla zawodowców i ochotników, ale będących poza granicami kraju ma jakiś sens , bo przeciętny kowalski napis "Straż" na plecach odczyta i zrozumie, a napis "FBP" to może z nazwą jakieś kapeli skojarzyć :) IMHO jeżeli koszulka nie jest ujęta w rozporządzeniu to może ją nosić każdy Kowalski.

Ja w swoim powiecie zauważyłem, że ochotnicy zaczynają nosić tarczki-wynalazki -> logo PSP i złotymi literami wyhaftowane KSRG xxx. Mnie się to osobiście bardzo niepodoba. To moja opinia. PSP ma swoje logo i kolory, OSP swoje i powinno się tego trzymać. Chyba, że tak się ludzie dowartościowują... nie wiem.

Opracowałem kiedyś dla swojej OSP tarczkę z herbem miast i srebrnym haftem i uważam, że jest dobra i zgodna z wytycznymi ZOSPu jak mniemam. A takie złote kombinacje, to nie wiem  może co niektórym dodają powagi, że są KSRG i "złote" KSRG - prawie jak PSP. A trik polega na tym, że nikt się o to nie czepia. Może gdyby ktoś z PSP zwrócił na to uwagę, to było by inaczej. Aż drżę na myśl, że z czasem doszyje sobie ktoś pagony na UPSa albo koszarka i da tam sobie stopnie z OSP, nie daj boże na złoto haftowane. Gasić nie będzie miał kto, bo same generały przyjadą.

Z flagą to zastanawiamy się czy na mundurach w miejscu na nazwę OSP (rzep) nie dać sobie małych naszywek z flagą lub flagą i ksywą lub grupą krwi (każdy ma swój UPS) - ale to luźny pomysł się przewinął, bo nie chcemy wyglądać że idziemy na pożar z grupą krwi jak na wojnę. Lepiej dwa razy pomyśleć niż potem wyglądać jak choinka.
Śląska Galeria Fotografii Pożarniczej - ZAPRASZAMY

www.sgfp.com.pl

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2010, 14:02:41 »
Grupa krwi, nawet, jeśli wytatuuje się ją sobie na czole - żaden lekarz bez zrobienia stosownych badań nie poda tej grupy, to tak gwoli ścisłości ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 29, 2010, 14:03:49 »
Ja w swoim powiecie zauważyłem, że ochotnicy zaczynają nosić tarczki-wynalazki -> logo PSP i złotymi literami wyhaftowane KSRG xxx. Mnie się to osobiście bardzo niepodoba. To moja opinia. PSP ma swoje logo i kolory, OSP swoje i powinno się tego trzymać. Chyba, że tak się ludzie dowartościowują... nie wiem.
A z tym to różnie bywa - u mnie na jednostce są właśnie takie... wyszły z "Wiekiej Awantury" co wybrać :rofl:  Może i miałem z początku wyrzuty sumienia, bo można było zamiast tego wybrać krzyż związku, ale ostatecznie skoro widać że chodzi o OSP, to jest git - mylić OSP z PSP laicy będą zawsze, a ci co się znają to potrafią się połapać :rolleyes:

Opracowałem kiedyś dla swojej OSP tarczkę z herbem miast i srebrnym haftem i uważam, że jest dobra i zgodna z wytycznymi ZOSPu jak mniemam.
W regulaminie ZOSP jest jeden wzór dla wszystkich - szpetny jak noc - temat zresztą już był :rofl:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 29, 2010, 14:39:32 »
Cytuj
tarczki-wynalazki -> logo PSP i złotymi literami wyhaftowane KSRG xxx
Jakbym takiego ochotnika-cudaka zobaczył przy akcji to chyba zabiłbym go śmiechem, a naprawdę trudno byłoby mi też taką OSP traktować jako poważną. Moim zdaniem takie coś jest oznaką niedowartościowania i braku własnej tożsamości, tudzież pomysłu na logo. Zastanawiam się co ma w głowie osoba która w ogóle kiedyś taki bubel wymyśliła...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 29, 2010, 14:56:03 »
Cytuj
tarczki-wynalazki -> logo PSP i złotymi literami wyhaftowane KSRG xxx
braku własnej tożsamości, tudzież pomysłu na logo.
No akurat u nas to drugie...

Z trochę innej beczki - widzieliście, że są nawet "złote" stopnie OSP? :rolleyes:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline KSRGbartek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Bogu na chwałę – bliźniemu na ratunek
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 30, 2010, 01:57:30 »
moja dziewczyna chciała mi kupić na imieniny ww polar z napisem straż na plecach a na klatce haft ksrg i zwatpilem czy swobodnie będę mógł w tym chodzić . koszulkę "służbową" często gęsto pod koszarówkami mam , ale szczerze wyobrażam sobie reakcję naczelnika na widok jednego ze swoich w markecie w koszulce czy bluzie strażackiej kupionej w prywatnym sklepie

piotruniu

  • Gość
Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 09, 2011, 19:22:51 »
Dziś byłem u kumpla i zobaczyłem na budynku OSP logo Państwowej Straży Pożarnej i na dodatek zmienione. W miejscu gdzie jest napis Państwowa Straż Pożarna jest napisane Ochotnicza Straż Pożarna.  Wydaje mi się, że tak nie wolno !!!!!!!!!!! A to jest zdjęcie.

 Komu to zgłosić??

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 09, 2011, 20:16:19 »
Jak dla mnie to joemonster albo kwejk albo cos w tym stylu  :rofl:

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 09, 2011, 21:23:22 »
Nalepiej do Sołtysa !!! albo wystarczy zwrócić uwagę miejscowym strażakom.

Offline Brandmand

  • Falck
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Korupcja to fundament dzisiejszej PSP...
Odp: Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 09, 2011, 21:32:45 »
To weźcie jeszcze pod uwagę producentów emblematów, koszulek i innych gagdetów ze zmienionym logiem PSP, a jest tego sporo.
Pokój to tylko brak wojny...

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 09, 2011, 23:17:44 »
Wstawiają też lotniskowa, wojskowa, a nawet zakładową też widziałam. Logo PSP z tego co mi wiadomo nie jest zarejestrowanym znakiem więc raczej nikt nie może rościć jakiś praw do używania loga PSP.

Fajne i kolorowe jest, ładnie się prezentuje na wszelkiego rodzaju ubiorze...  :P
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 10, 2011, 01:00:19 »
Art. 227. kk

Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W OSP nie ma funkcjonariuszy tylko druhowie. Używanie przerobionego loga PSP podlega pod ten paragraf.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Zmienione logo PSP
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 10, 2011, 02:13:10 »
Oj, kamaras... Mam nadzieje, ze powyższe to żarcik. Jeśli jest serio, daj sobie spokój z robieniem z siebie domorosłego prawnika, bo może to budzić w najlepszym wypadku uśmiech politowania...