Autor Wątek: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!  (Przeczytany 41789 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:26:48 »
Cytuj
gdzie w Tabeli należności nr 4 przedmiotów odzieży specjalnej i środków ochrony indywidualnej dla strażaka w służbie stałej i przygotowawczej pod pozycją 9 i 10 są koszulki letnie i zimowe.
Ale czy ta koszulka ma być z napisem straż. I jaka jest norma na te koszulki skoro mój komendant zamawiał je kilkanaście razy i za każdym razem inny wzór, kolor a nawet sposób nadruku był różny.... A niektóre w ogóle były bez napisów.
Cytuj
Mam oryginalną koszulkę niemieckiej straży pożarnej z herbem miasta i napisem na plecach FEUERWEHR...

My też robimy strazakom-turystom z innych państw takie suveniry kiedy odwiedzają nasza jednostkę... a niech się lansują :)

A pamiętacie czasy Big Brothera ?  tam tez był jeden gościu w koszulce z napisem STRAŻ ... i co ?
Używał ubrania specjalnego w  programie pt."jak wyj...ć wszystkich i zgarnąć za to trochę kasy" i czy został ukarany przez przełożonego ??

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:40:06 »
Polska jak zawsze dziwna kraj. u nas załozenie koszulki z napisame straż i pojsciem w niej na zakupy to od razu lanserstwo. Podroz do pracy w koszarcowce to festyn.
Cos co jest normą w normalnym kraju u nas jest dziwactwem opatrzone haslami lanserstwa i pozerstwa.

Przeczytaj drogi kolego co napisałeś.
To już nie masz w czym na zakupy chodzić? To może załóż sobie UPS-a, kominiarkę, rękawice, itp.
A od kiedy to w koszarówce podróżujesz do pracy?

wszystko to co jest wymienione w rozp. w spr. umundurowania to do wykorzystania służbowego czyli w trakcie pełnienia służby. To nie Polska jest dziwny kraj, tylko ludzie są dziwni. Kiedyś za moich czasów /jakieś 30 lat temu/ był ogólny szacunek dla umundurowania a dzisiejsza młodzież ma to w głębokim poważaniu. każdy ubiera się jak chce i jak mu wygodniej. Widziałeś jakiegoś funkcjonariusza chodzącego na co dzień na zakupy w koszulce z napisem POLICJA, BOR, CBA, CBŚ lub innej, STRAŻ MIEJSKA np. Odrobinę wyobraźni Panowie.
Są to przedmiotu umundurowania i odzieży specjalnej. W moich czasach też nikt w moro nie paradował po mieście. Zbyt duże rozluźnienie w służbie nastało i się co niektórym w d...ach poprzewracało.

Co za chamska i bezczelna młodzież nosi koszulki z napisem CHWDP.
Problem kolego polega w systemie. W Twoich czasach ciężko było kupić kiełbaskę w sklepie a co dopiero koszulkę z napisem STRAŻ (nawet chyba takich nie było).
Dziś mogę załatwić oryginalny mundur żołnierza GROM, albo policjanta i mogę go nawet udawać. Tkaniny dostępne są w pierwszej lepszej hurtowni, która współpracuje z polskimi producentami (np. Andropol), sprzedawane z delikatnymi błędami, nieakceptowanymi przez wojsko... itp, itd.
Dziś liczy się tylko kasa, kasa, kasa - takie czasy kolego nie ma co zazdrościć tym co robią biznes na koszulkach tylko pora robić swój, bo klientów coraz więcej!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2009, 20:53:24 »
Te koszulki to noszą tylko ci co mają coś za uszami albo zajmują się lewymi interesami i dlatego policja ich ściga. Ja osobiście jestem zdania że musi być ktoś kto będzie czuwał nad tą hołotą bo inaczej to tylko syf brud i złodziejstwo się będzie szerzyć. Człowiek będzie się bał wyjść na miasto i będzie się bał sam w swoim mieście.

emeryt998

  • Gość
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2009, 21:02:01 »
Polska jak zawsze dziwna kraj. u nas załozenie koszulki z napisame straż i pojsciem w niej na zakupy to od razu lanserstwo. Podroz do pracy w koszarcowce to festyn.
Cos co jest normą w normalnym kraju u nas jest dziwactwem opatrzone haslami lanserstwa i pozerstwa.

Przeczytaj drogi kolego co napisałeś.
To już nie masz w czym na zakupy chodzić? To może załóż sobie UPS-a, kominiarkę, rękawice, itp.
A od kiedy to w koszarówce podróżujesz do pracy?

wszystko to co jest wymienione w rozp. w spr. umundurowania to do wykorzystania służbowego czyli w trakcie pełnienia służby. To nie Polska jest dziwny kraj, tylko ludzie są dziwni. Kiedyś za moich czasów /jakieś 30 lat temu/ był ogólny szacunek dla umundurowania a dzisiejsza młodzież ma to w głębokim poważaniu. każdy ubiera się jak chce i jak mu wygodniej. Widziałeś jakiegoś funkcjonariusza chodzącego na co dzień na zakupy w koszulce z napisem POLICJA, BOR, CBA, CBŚ lub innej, STRAŻ MIEJSKA np. Odrobinę wyobraźni Panowie.
Są to przedmiotu umundurowania i odzieży specjalnej. W moich czasach też nikt w moro nie paradował po mieście. Zbyt duże rozluźnienie w służbie nastało i się co niektórym w d...ach poprzewracało.

Co za chamska i bezczelna młodzież nosi koszulki z napisem CHWDP.
Problem kolego polega w systemie. W Twoich czasach ciężko było kupić kiełbaskę w sklepie a co dopiero koszulkę z napisem STRAŻ (nawet chyba takich nie było).
Dziś mogę załatwić oryginalny mundur żołnierza GROM, albo policjanta i mogę go nawet udawać. Tkaniny dostępne są w pierwszej lepszej hurtowni, która współpracuje z polskimi producentami (np. Andropol), sprzedawane z delikatnymi błędami, nieakceptowanymi przez wojsko... itp, itd.
Dziś liczy się tylko kasa, kasa, kasa - takie czasy kolego nie ma co zazdrościć tym co robią biznes na koszulkach tylko pora robić swój, bo klientów coraz więcej!

No to szanowny kolega nie wie ile mu grozi za używanie munduru Policji. Wolisz na życie patrzeż zza krat wolny wybór.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 15, 2009, 21:42:29 »
szkoda że nie ma przepisów tego typu co w policji. Rozwiązało by to problem. Chociaż mnie osobiście nie przeszkadza noszenie koszulek czy innych sortów pod warunkiem że zachowuje sie minimum przyzwoitości w tego typu ubiorze (czyli po chleb jak najbardziej ale na piwo na ogródek piwny latem niekoniecznie) oraz nie zakłada się umundurowania niezgodnego z kwalifikacjami czy umiejętnościami.

Zawsze jednak nalezy pamiętać że zakładając tego typu odzież bierzemy na siebie obowiązek niesienia pomocy - bo ten napis na plecach zobowiązuje
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2009, 07:57:56 »
Polska jak zawsze dziwna kraj. u nas załozenie koszulki z napisame straż i pojsciem w niej na zakupy to od razu lanserstwo. Podroz do pracy w koszarcowce to festyn.
Cos co jest normą w normalnym kraju u nas jest dziwactwem opatrzone haslami lanserstwa i pozerstwa.

Przeczytaj drogi kolego co napisałeś.
To już nie masz w czym na zakupy chodzić? To może załóż sobie UPS-a, kominiarkę, rękawice, itp.
A od kiedy to w koszarówce podróżujesz do pracy?

wszystko to co jest wymienione w rozp. w spr. umundurowania to do wykorzystania służbowego czyli w trakcie pełnienia służby. To nie Polska jest dziwny kraj, tylko ludzie są dziwni. Kiedyś za moich czasów /jakieś 30 lat temu/ był ogólny szacunek dla umundurowania a dzisiejsza młodzież ma to w głębokim poważaniu. każdy ubiera się jak chce i jak mu wygodniej. Widziałeś jakiegoś funkcjonariusza chodzącego na co dzień na zakupy w koszulce z napisem POLICJA, BOR, CBA, CBŚ lub innej, STRAŻ MIEJSKA np. Odrobinę wyobraźni Panowie.
Są to przedmiotu umundurowania i odzieży specjalnej. W moich czasach też nikt w moro nie paradował po mieście. Zbyt duże rozluźnienie w służbie nastało i się co niektórym w d...ach poprzewracało.

Co za chamska i bezczelna młodzież nosi koszulki z napisem CHWDP.
Problem kolego polega w systemie. W Twoich czasach ciężko było kupić kiełbaskę w sklepie a co dopiero koszulkę z napisem STRAŻ (nawet chyba takich nie było).
Dziś mogę załatwić oryginalny mundur żołnierza GROM, albo policjanta i mogę go nawet udawać. Tkaniny dostępne są w pierwszej lepszej hurtowni, która współpracuje z polskimi producentami (np. Andropol), sprzedawane z delikatnymi błędami, nieakceptowanymi przez wojsko... itp, itd.
Dziś liczy się tylko kasa, kasa, kasa - takie czasy kolego nie ma co zazdrościć tym co robią biznes na koszulkach tylko pora robić swój, bo klientów coraz więcej!

No to szanowny kolega nie wie ile mu grozi za używanie munduru Policji. Wolisz na życie patrzeż zza krat wolny wybór.

Chyba nadal nie rozumiesz? Nie chodzi o mnie czy o Ciebie. Chodzi o łatwość w dostępnie do wszystkiego.... Ja tylko podałem przykład co można zrobić, a Ty zaraz mnie kratami straszysz.
Problem tkwi jeszcze w tym, że Straż to nie Policja. Policja ma narzędzia do ścigania, pełni funkcję strażnika prawa, zazwyczaj budzi respekt moralny (u tych co się boją), a straż? Wiadomo zatem, że prędzej X założy koszulkę strażaka niż Policjanta. Z drugiej strony młodzi chcą koszulki straży, bo zapewne taki zawód dla wielu jest marzeniem.
Żeby ograniczyć dostęp do umundurowania - dla cywilów Państwo musiałoby wprowadzić koncesję na sprzedaż, a tu kłania się biurokracja, nieuczciwa konkurencja, itp. a czarny rynek i tak by istniał...
Pamiętajmy, że CI ŹLI MŁODZI, to nasze dzieci, oni nie wzięli się znikąd.

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 14:37:56 wysłana przez Garrity »

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:51:41 »
Miałem taką sytuacje kiedy wystawiłem na aukcji koszulkę T-shirt haftowane napis i logo. Dostałem maila od jakiegoś nawiedzonego z pytaniem czy mam prawa autorskie do (logo)PSP skoro takowe sprzedaje wraz z koszulką...
...
i tu jest pytanie: kto ma prawa do tego znaku... czy jest w ogóle zarejestrowany?
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2009, 21:36:07 »
No przecież to był oryginał a nie jakaś podróba.
Za chwilę dojdziemy do tego że samochodem Opla może jeździć tylko własciciel firmy bo on ma prawa do logo...


Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Logo Państwowej Straży Pożarnej i Komercja !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2009, 03:13:11 »
Hmm, tak sobie czytam i widzę że zdania są mocno podzielone, a ja powiem tak - posiadam zarówno czapeczkę, jak i T-Shirt PSP - dostałem je w prezencie i traktuję je jako element normalnego ubioru... Zwyczajnie nie łączę ich z normalnym umundurowaniem w OSP, jak również staram się nosić coś innego gdy mam do czynienie ze strażakami z PSP :P

Ale jest jeszcze kwestia czegoś innego - emblematy na mundury. Jak zapewne większość zauważyła dostępne są w sprzedaży wzory PSP ze zmienionymi napisami na "ochotnicza" i "OSP" - jak dla mnie jest to OK, bo sam zamawiałem takie dla swojej jednostki... Wynikało to z trzech względów - krzyż ZOSP RP został wprost nazwany przez prezesa symbolem komunistycznym (sic!), miejscowość nie posiada zasadniczo herbu, a pozostałe wzory zostały odrzucone jako po prostu "brzydkie" (kobiety w jednostce... :P)... Więc wybór padł na ten właśnie wzór - słusznie lub nie...

Dodam tylko że dla estetyki całości pozostałe napisy zostały wykonane w kolorze żółtym (tak, wiem - dla PSP...), ale czapki już mają wszystkie zwykłe "ogniki"... Nie można nas raczej pomylić zatem z PSP, ale komentarze są różne, i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem wybierając ten właśnie wzór... :-\
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline rafoos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 23, 2010, 14:57:35 »
Mam pytanie odnośnie popularnych w strazy koszulek z napisami "polish assistance" "fire brigade Poland", z flagą narodową... Konkretnie chodzi mi o to kto moze nosic taka koszulke? spotkalem sie z opinia ze jest ona przeznaczona tylko dla strazaków którzy brali udział w misjach zagranicznych? inni twierdzą, ze każdy strazak zawodowy moze je nosic... jeszcze inni że zarówno strzacy PSP jak i OSP.... Czy ktoś moze wyjaśnic ten temat?

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 23, 2010, 15:00:16 »
to nie bedzie ten sam temat, co moje koszulki? :)

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14208.0.html
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 23, 2010, 15:06:34 »
No niezbyt, Rafałowi nie chodzi o pajacowanie, chodzi o używanie tych koszulek w ramach OSP/PSP (działania, ćwiczenia, imprezy, zawody itp.) - nie w sytuacjach typowo cywilnych, przedstawionych przez Ciebie.
ps. Rafoos, czyli jednak nie odpuściłeś :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2010, 15:28:02 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 23, 2010, 18:04:55 »
Mam pytanie odnośnie popularnych w strazy koszulek z napisami "polish assistance" "fire brigade Poland", z flagą narodową... Konkretnie chodzi mi o to kto moze nosic taka koszulke? spotkalem sie z opinia ze jest ona przeznaczona tylko dla strazaków którzy brali udział w misjach zagranicznych? inni twierdzą, ze każdy strazak zawodowy moze je nosic... jeszcze inni że zarówno strzacy PSP jak i OSP.... Czy ktoś moze wyjaśnic ten temat?

Według mnie wspomniane przez ciebie koszulki może nosić jedynie strażak to po pierwsze.
Po drugie to, barwa napisów srebrna jest dla OSP, natomiast złota dla PSP.
Po trzecie flaga pokazuje przynależność do państwa w którym jest się strażakim.

Reasumując, jeśli kupisz sobie wspomnianą koszulkę i będziesz nosił ją z godnością w pracy, przy akcji czy też na szkoleniu strażackim (OSP czy PSP) to grzechu nie popełnisz.

"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 23, 2010, 18:22:03 »
Koszulki kierowane były rzeczywiście do strażaków biorących udział w działaniach, lub ćwiczeniach, poza granicami kraju. Ale obecnie nosi je każdy kto chce i chyba nie sposób już nad tym zapanować.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 23, 2010, 18:36:44 »
Flagę narodową naszego kraju na koszulce to chyba każdy może nosic. Poza tym po to ta flaga jest, żeby zagranicą każdy wiedział, że to polski strażak  :straz:

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 23, 2010, 23:50:44 »
u nas owe koszulki mają wszyscy strażacy tylko że troche je zmodyfikowaliśmy

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 24, 2010, 10:00:48 »
tylko dlaczego w OBCYM języku !!!!!!!!!! czy Amerykanie Anglicy Niemcy itp mają koszulki z napisem Straż Pożarna !!!!!!!!!

Dlaczego nie "szczycimy" sie naszym jeżykiem NARODOWYM !!!!!!!!! czy to jakiś obciach być strażakiem z koszulka z polskim napisem (w języku polskim)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 24, 2010, 10:25:10 »
Myśle, że ludzie będę myśleli dzięki takim koszulkom, że ratują ich strażacy na naprawdę światowym poziomie.

Ja bym jeszcze zmienił imię na koszulce z Piotr Jopek na Peter Jopek.

Ja kiedyś parę razy założyłem koszulkę z napisem HASICI i okazuje się, że wielu polskich strażaków troszkę dalej od południowej granicy nie ma pojęcia co oznacza ten napis. Podobną konsternację budziła czapka HASICI.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 10:30:56 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 24, 2010, 11:35:51 »
wielu polskich strażaków troszkę dalej od południowej granicy nie ma pojęcia co oznacza ten napis. Podobną konsternację budziła czapka HASICI.

Z drugiej strony to troszkę wstyd bo świadczyć to może że nie widzieli nigdy strażaka z Czech - a to nie druga strona globu przecież...

Co do polówek i polarów, to myślę, że niektórzy zbyt poważnie traktują ten temat.
Ubranie jak każde inne. Po co nosimy oryginalne ciuchy Formuły 1 albo koszulki piłkarzy, przecież wiadomo, że nimi nie jesteśmy prawda? A jednak, ktoś jest dumny z Kubicy, to i może być dumny że jest Polskim strażakiem.
Takie koszulki/polary, to fajna sprawa zwłaszcza na zagranicznych wyjazdach...

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 24, 2010, 12:12:41 »

Dlaczego nie "szczycimy" sie naszym jeżykiem NARODOWYM !!!!!!!!! czy to jakiś obciach być strażakiem z koszulka z polskim napisem (w języku polskim)
może dlatego,że większość z Polaków nie umie pisać po polsku?!
zgadzam się z przedmówcą,że takie koszulki i polary to fajna sprawa i myślę,że nie należy zbyt poważnie podchodzić do takich spraw,oczywiście pomijam "pajacowanie"w takim stroju
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 25, 2010, 16:37:34 »

może dlatego,że większość z Polaków nie umie pisać po polsku?!

matti84 skąd masz takie ciekawe wiadomości czy też dane statystyczne??

"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 25, 2010, 17:38:58 »
Panowie, nie demonizujcie. Stare prawo rynku mówi – jest popyt,jest podaż.
Skoro różnorodne koszulki z motywami strażackimi pojawiają się na rynku, to znaczy, że ktoś chce w nich chodzić.
Utożsamianie się z grupą społeczną, stylem życia, jest w nas zakorzenione genetycznie. W końcu człowiek to stworzenie stadne.
Ważne jest tylko to, żeby po założeniu takiego znaku tożsamości trwać przy zasadach, o których owe znaki komunikują.
Po tragedii nowojorskiego WTC wielu amerykanów w geście solidarności wobec poległych strażaków nosiło koszulki, czapki, naszywki i inne gadżety strażackie. Bo któż nie lubi utożsamiać się z bohaterami?
Czy w imię elitarności polskiego pożarnictwa trzeba zakazać nosić cywilom koszulek z napisem STRAŻ?
Śmiem stwierdzić i mam na to dowody, że pożarnicza brać, to najbardziej gadżeciarska grupa. Polary obszywane są jak choinka na święta i chociaż komendy próbują ukrócić taką dowolność (słusznie zresztą zezwalając przy tym na ich używanie), to jednostki ochotnicze mają z reguły obhaftowane wszystkie rękawy plecy i obie piersi.
I jeszcze o językach obcych.
Mamy awersję do haseł. Często kojarzone są u nas albo z reklamą, albo z tradycyjnym „partia z narodem, naród z partią”. A szkoda, bo kiedyś byliśmy narodem często używającym sentencji.
Szlacheckie „przywary” wytępiono u nas skutecznie a w narodzie amerykańskim pielęgnuje się to do dzisiaj nawet na strażackim poletku. No więc skąd czerpać wzory?
Czasem sprzedam coś na znanym portalu aukcyjnym i wierzcie lub nie, ale firefighter, czy też fire rescue jest bardziej chwytliwe niż coś sygnowanego przaśnym straż pożarna.
 Bardzo ładnie ujął to BRAVEHEART
Cytuj
Co do polówek i polarów, to myślę, że niektórzy zbyt poważnie traktują ten temat.
Ubranie jak każde inne. Po co nosimy oryginalne ciuchy Formuły 1 albo koszulki piłkarzy, przecież wiadomo, że nimi nie jesteśmy prawda? A jednak, ktoś jest dumny z Kubicy, to i może być dumny że jest Polskim strażakiem.

A co, jeśli ktoś jest dumny z polskich strażaków?
Być może są i tacy?
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 25, 2010, 18:48:44 »
Fak! Wielu rozumie tylko po ang. lub łac.  :o
Skoro amerykanie noszą nawet gacie itd. w koloru narodowej flagi tym bardziej My nie powinniśmy się wstydzić polskich barw i napisów np.  (Klub Strażak.pl) na koszulkach  :krzyk:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: koszulki i polary "fire brigade"
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2010, 19:54:33 »
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa koszulki klubowe - coś w tym temacie jest wiadome? ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!