Autor Wątek: Szkoły o profilu strażackim  (Przeczytany 19501 razy)

Offline Kondziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Szkoły o profilu strażackim
« dnia: Grudzień 04, 2009, 20:11:11 »
Witam. Przybyłem z małym pytaniem. Obecnie chodzę do szkoły w Tymbarku (profil pożarniczy) i chciałbym spytać, czy nie ma szkoły z profilem pożarniczym gdzieś w Krakowie lub w bliskich okolicach, ponieważ jestem z Krakowa. Proszę o odpowiedź, ważne dla mnie, ponieważ chce związać swoje życie ze strażą pożarną ;) Pozdrawiam wszystkich.
'Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie...'

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:14:00 »
ale chcesz się przenieść czy jak? rozumiem, że chodzisz do liceum tymbarskiego wojskowo-policyjo-pożarniczego? i jakiej szkoły szukasz?

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Kondziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:16:47 »
Tak tam chodzę na profil pożarniczy, i szukam takiego liceum, o takim profilu gdzieś bliżej, najlepiej w Krakowie.
'Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie...'

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:21:59 »
słyszałam, że jest coś takiego w Dobczycach i w Czechówce, z czego w Czechówce była to szkoła płatna. Swego czasu, gdy szukałam liceum dla siebie startowałam do Tymbarku, byłam druga na liście przyjętych, tyle że za moich czasów nie było jeszcze klasy pożarniczej, dostałam się do wojskowej. Ale jakoś mi się odwidziało i wylądowałam w matfizie i sobie chwalę. Wtedy kiedy ja szukałam, nie było takiej szkoły w Krakowie. Nie wiem czy teraz się coś zmieniło,w każdym razie wujek Google nic o tym nie wie:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Kondziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:25:26 »
No właśnie tak siedzę i siedzę i nic w Krakowie nie mogę znaleźć a szkoda...Najwyżej zostane przy Tymbarku choć nie ukrywam, że wolałbym gdzieś bliżej, najlepiej Kraków lub Wieliczka heeh. No cóż, dzięki za informacje. Może ktoś się jeszcze odezwie. Pozdrawiam.

P.S.

Teraz popatrzyłem w Dobczycach i tej Czechówce to tylko klasa wojskowa niestety : P
'Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie...'

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:28:45 »
a powiedz, bo mnie to ciekawi - kiedy ja startowałam szkoła istniała samoistnie, nie miała podpisanej żadnej współpracy z jednostkami wojskowymi, czy teraz się coś zmieniło? łatwiej jest się potem dostać do jakiejś jednostki? No Ty jesteś w klasie pożarniczej więc analogicznie - są jakieś porozumienia z komendami?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 20:40:01 wysłana przez agnieszka112 »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Kondziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:35:03 »
Tzn. nad klasą wojskową patronat stanowi 16 Batalion Powietrzno-Desantowy w Krakowie, klasy wojskowe jeżdżą na obozy m.in. na jednostke, mają też organizowane skoki na spadochronach. Spytam tak z ciekawości, czy dobrze poznałaś Pana Płk.? Hehe :P a co do klasy pożarniczej to jesteśmy dopiero drugim rocznikiem, ale mało osób jest chętnych na ten kierunek, najwięcej to na policyjny. Pożarnicza ma niestety tylko 1 obóz w roku, tygodniowy, do Nowin. A czy łatwiej jest sie dostac? Hmm tego to nie wiem, ja byłem bodajże 30 na liście ze 123 punktami.

P.S.

Tyle że najpierw chciałem do wojskowej i w ogóle, później zdecydowałem sie na pożarniczą, poprostu bardziej podoba mi się zawód strażaka i to co straż pożarna robi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 20:38:26 wysłana przez Kondziu »
'Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie...'

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2009, 22:45:37 »
Jeżeli chcesz związać przyszłość ze strażą to idz do jakiejś szkoły gdzie jest nacisk na matmę, fizę i chemię. Takie liceum pożarnicze nie pomoże Ci ani w egzaminach do szkół, ani w naborze na szeregowca.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Kondziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2009, 23:00:01 »
Mam rozszerzoną matmę i chemie a pożarnictwo jest dodatkowo.
'Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie...'

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2009, 00:49:41 »
Szczerz mówiąc prawdziwego fachu i tak nauczy się podczas pobytu w jednej SA/SG :)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2009, 03:24:57 »
Szczerz mówiąc prawdziwego fachu i tak nauczy się podczas pobytu w jednej SA/SG :)
I tu bym polemizował, bo "prawdziwego fachu" nauczy Cię służba na podziale i wyjazdy do działań, a nie czysto teoretyczne rozważania. Często niestety jest tak, że na różnych szkołach wykładowcami czy też instruktorami są młodzi absolwenci SA i SGSP - a oni za przeproszeniem, to g... wiedzą o prawdziwej pracy. Spotkałem się z takim panem, co powiedział, że jest on teoretykiem w gaszeniu pożarów piwnic  :wall:
Reasumując: pójdziesz na podział, to ucz się od tych "wąsatych ogniomistrzów", oni zęby zjedli na pożarnictwie i są praktykami - nie teoretykami. 
Si vis pacem, para bellum

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2009, 10:41:45 »
Hmm, takie liceum pożarnicze to marzenie, niestety najbliższe mam w Katowicach czyli 150km. :milcz:

A teraz chodzę do LO na bio-chem. Mama mnie nawet namawiała żebym zrezygnowała z LO i poszła na Śląsk, ale za daleko... :-\
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline Kondziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2009, 10:43:54 »
Dzięki za odpowiedzi ;)
PatiMDP ja mam do mojego LO 85km ;P i mieszkam w internacie. A Tobie chyba najbliżej do Katowic? Mój kumpel tam był na klasie wojskowej, ale zrezygnował, nie chwalił sobie. W Tymbarku nie jest źle, ale mimo to wolałbym gdzieś bliżej. I tak pewnie się skończy tak, że zostane w Tymbarku bo chyba w Krakowie takowego LO z takim profilem nie ma.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 10:47:18 wysłana przez Kondziu »
'Być bohaterem przez minutę, godzinę jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie...'

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2009, 11:35:35 »
Wojskową w Tymbarku znajomy sobie chwalił. Inny mój dobry znajomy chodzi do pożarniczej do Katowic. Jednym słowem żenada...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:27:04 »
Mat-Fiz lub Biol-chem + walka ze sprawnością we własnym zakresie i nic innego, jeśli ktoś poważnie myśli o szkole pożarniczej. Te wszystkie pseudo-pożarnicze twory to śmiech na sali.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2009, 12:52:52 »
Następny twór:

http://www.kwpsp.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=649&Itemid=1

Obietnice:

Cytuj
Jak jednak podkreśla komendant miejski PSP w Legnicy mł. bryg. Adam Konieczny, który objął honorowy patronat nad nowo utworzoną klasą, jej uczniowie nie mogą liczyć na żadne ulgi, czy dodatkowe punkty preferencyjne przy ubieganiu się do szkół i uczelni strażackich. Natomiast dzięki nauce w tej właśnie klasie będą niewątpliwie lepiej przygotowani do egzaminów wstępnych. Zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Z tego więc punktu widzenia ich szanse na zdobycie zawodu strażaka będą większe.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2009, 14:04:10 »
Następny twór:

http://www.kwpsp.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=649&Itemid=1

Obietnice:

Cytuj
Jak jednak podkreśla komendant miejski PSP w Legnicy mł. bryg. Adam Konieczny, który objął honorowy patronat nad nowo utworzoną klasą, jej uczniowie nie mogą liczyć na żadne ulgi, czy dodatkowe punkty preferencyjne przy ubieganiu się do szkół i uczelni strażackich. Natomiast dzięki nauce w tej właśnie klasie będą niewątpliwie lepiej przygotowani do egzaminów wstępnych. Zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Z tego więc punktu widzenia ich szanse na zdobycie zawodu strażaka będą większe.
W Legnicy swoja drogą ale tuż obok czyli w Jaworze w II LO prawdopodobnie powstała taka sama klasa od tego roku. NIe wiem na 100% czy uzbierali chętnych, ale ogólnie fajna sprawa że w ten sposób chcą zainteresować służbami mundurowymi młodzież. Szkoda tylko że zrobili to wtedy, gdy ja już napisałem maturę:D

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:35:35 »
Od września rusza klasa mundurowa w ZSEiO w Oleśnie oraz w ZSP Dobrodzień.

http://www.zseio.olesno.pl/profile.html
http://www.zspd.republika.pl/rekrutacja.html#Kierunki_kszta%C5%82cenia

Trochę to dziwne, zwykłe ogólniaki z rozszerzonym PO, WOSem itp. Ciekawe co na to KP PSP, trzeba się dowiedzieć, ciekawe czy będą z nimi współpracować.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:46:08 »
hehe Pati Komendom Powiatowym czy Miejskim takie szkoły o tego typu profilach dyndają... oczywiście może jakaś wycieczka do JRG będzie, zapoznanie się ze sprzętem ale nic więcej bo i po co skoro po tej szkole nie dostajesz żadnych większych szans na pracę w straży. Zwyczajne LO po którym nie masz zawodu.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:52:15 »
Klasa swoja nazwą ma poprostu przyciągnąć uczniów do szkoły - takie realia, szkoły muszą już walczyć o uczniów bo chude roczniki są. Chcesz iść na strażaka to najlepiej LO mat-fiz i fakultet z chemii. Szkoda że wcześniej o tym nie pomyślałem sam to teraz nie musiałbym się męczyć  :P

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2010, 08:57:05 »
Współczuję osobom, które dały się naciągnąć na te wynalazki i wierzą, że dzięki dostaniu się tam wstęp do PSP mają prawie jak w banku.

ps.
Cytuj
LICEUM PROFILOWANE:

EKONOMICZNO- ADMINISTRACYJNE Administracja  publiczna,
obrona narodowa,
obowiązkowe ubezpieczenia społeczne

i powszechne ubezpieczenia zdrowotne –„ służb mundurowych”.
http://www.zspd.republika.pl/rekrutacja.html#Kierunki_kszta%C5%82cenia


Może mi ktoś wytłumaczyć co poeta miał na myśli?  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 09:02:58 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2010, 12:44:51 »
Witam!
Kolejna parodia - jakich wiele w Tym Państwie.  :angry:
Osobista sugestia dla przyszłych kandydatów do służby w PSP - nie dajcie się omamić, że po ukończeniu już na Was czekają  :pyt:
W pewnych sprawach ( kursy na ile mają uwzględniane uprawnienia) mogą być przydatne, no i jakiś tam mundurek, a pewnie i też nieco większa dyscyplina. Hm...
Za kilka lat zobaczymy, poczytamy, ilu absolwentów tych szkół (kierunków) zostało przyjętych do szkół pożarniczych lub szerzej - znalazło zatrudnienie w ochronie p.poż. :huh:
Sama nazwa: ekonomiczno-administracyjne lub prawne od razu przywodzi mi na myśl wspomnienia jak to wielu w końcu lat 90/2000 na fali "zrobiło" średnie nocne wykształcenie - mocno przyspieszone  ^_^ w przeciągu niecałych 10 m-cy  :krzyk:
Dzięki Bogu niewielu później zdało maturę, ale i tak do dziś nie jeden nadal zajmuje "eksponowane" stanowisko, często przerastające jego wiedzę i umiejętności, ale to inna <bajka>.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2010, 15:53:59 »
tak jakby już tu skończyliście dyskusje ale się wtrącę;)
Więc niedaleko mnie jest LO. Bardzo dobry poziom tam trzymią. Więkoszość po skończeniu tek szkoły dostaje się na studia bez większych problemów (no chyba że sie nie uczył;P)
No i właśnie od tego roku szkolnego istnieje tam klasa matematyczno-fizyczna z nachyleniem politechniczno-wojskowym - tak sie fachowo nazywa;) i bardzo chwalą sobie tę klasę. Co tydzień zajęcia w PSP luba na strzelnicy. Co jakiś czas wyjazdy na basen z nauką pływania. Mówią że dla osób które chcą sie dalej uczyć w kierunku straży, policji czy politechnika to to jest coś;)
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2010, 23:10:09 »
Tylko żeby kosztem nauki nie jeździli sbie postrzelać. Prawda jest taka im więcej godzin matematyki i fizyki (chemii) tym łatwiej na maturze, ja wolałbym mięć tą godzinę ścisłego przedmiotu w tygodniu więcej niż robić cokolwiek innego.

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2010, 13:57:50 »
z tego co wiem od ucznia tej klasy to zajęcia te mają raz w tygodniu. W jeden tydzień PSP w drugi strzelnica a basen to jakoś od czasu do czasu (mówili im że w 2kl będą mieli co tydzień). No i one są po 6 lekcji. A jak widziałam plan lekcji to fizyki i matmy jest nawalone.....  :gwiazdki:
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"