Autor Wątek: Szkoły o profilu strażackim  (Przeczytany 19502 razy)

Offline WICIU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:39:43 »
Witam  ^_^
Mam pytanie. Aktualne chodzę do Gimnazjum w przyszłości chciałby zostać strażakiem w PSP, do jakiej szkoły mam iść po ukończeniu gimnazjum tak abym dostał się do prawy w straży.  :huh:  :huh:


Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 10, 2010, 17:49:15 »
jak chcesz pracować w straży. to musisz postawić na fizykę chemię matematykę no i sprawność fizyczną. niby są w polsce szkoły które przygotowują do egzaminów do straży policji ale ogólnie to jedna wielka ściema. jak bym miał tyle lat co ty. zacząłbym ostro brać się uczyć za wymienione przedmioty.

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 11, 2010, 19:15:25 »
zależy o jaką procę w straży ci chodzi ;)
jeżeli sgsp to polecam LO profil mat-fiz
jeśli inne szkoły to postaraj się dopasować profile z przedmiotami, z których masz testy lub maturę.
Rok temu miałam podobny dylemat. Lo mat-fiz czy lp o profilu pożarniczym. Poszłam do Lo i nie żałuję. Moja znajoma poszła do lp i często porównujemy zadania, podręczniki materiał i wiedzę. LO o wiele do przodu ;) Dzisiaj wiem, że pójście do Lo to była świetna decyzja pod tym względem. Oczywiście nauki full, bo poziom o wiele większy niż na prof. pożarniczym w LP ;)
Powo w wyborze szkoły i w drodze do straży  :straz:

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 11, 2010, 19:41:18 »
U mnie jest klasyczne LO 6 profili
mat-fiz (politechniczny)
bio-chem
humanistyczno-medialny
lingwinistyczny
ekonomiczny
ogólny.
W mieście obok jest zespół szkół, w którym jest lp o profilu pożarniczym. dwa razy w miechu mają zajęcia w straży, uczą się sprzętu itd... Fizyka i matma leżą, mało kto zdaje tam maturę na podstawie, a co mówić o rozszerzeniu <myśląć o starcie do sgsp czy sapsp> Jedynym plusem tych szkół jest to, że mają dużo wf.
Moje lo trzyma wysoki poziom. Cieszę się, że tu poszłam, a nie na pożarniczy...

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2010, 21:31:26 »
bo ta klasa przygotowuje kandydatów na strażaków a nie do szkoły aspirantów lub SGSP :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 11, 2010, 23:54:38 »
W ostatnim numerze Przeglądu Pożarniczego jest ciekawy artykuł dotyczący właśnie wszelkiego rodzaju dziwnych tworów typu "klasa pożarnicza". Wszystkim zainteresowanym proponuję się zapoznać, przedstawione są tam zalety i wady takich klas oraz pułapki jakie czyhają na młodzież.

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 12, 2010, 10:24:03 »
rafal.buda mógłbyś wstawić skan tego artykułu na forum? bo niestety nie mam strażaka, a ciekawość mnie zżera  :straz:

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 20, 2010, 00:21:07 »
A co szanowni koledzy i koleżanki myślą na temat takich szkół i mundurków tych uczniów - http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=37810

Ponoć wzory umundurowania zastrzeżone są dla strażaków PSP.

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 20, 2010, 00:44:33 »

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 20, 2010, 01:34:35 »
Ubranie robocze, znane pod nazwą "ubranie dla kadry dowódczo-sztabowej" nie jest mundurem, tylko elementem odzieży specjalnej Dziennik Ustaw z 10 stycznia 2006 Nr 4 poz. 25. Nie przypuszczam, żeby istniała jakakolwiek forma zastrzeżenia tego ubioru w postaci wzoru przemysłowego ja przynajmniej nie znalazłem http://www.uprp.pl/patentwebaccess/ Policja swoje wzory zgłosiła w urzędzie patentowym we wrześniu 2009 i chyba do dzisiaj nie otrzymała decyzji.
To, że minister od administracji namalował akwarelę w rozporządzeniu, to trochę za mało.

Nie posiadamy też odpowiednika zakazu noszenia munduru:
wojskowego Dz. U. z dnia 31 października 2005 r. ze zm.
policyjnego Dz. U. Nr 130, poz. 1398 oraz z 2009 r. Nr 11, poz. 63 ze zm.
bo
"Mundury ustanawiane na podstawie ustawy powinny różnić się w sposób widoczny od pozostających pod szczególną ochroną mundurów:
1)   Wojska Polskiego, będących symbolem tradycji wolnościowych i postaw patriotycznych Narodu Polskiego,
2)   Policji, będących symbolem poszanowania prawa oraz ładu i porządku publicznego."
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 02:02:13 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 20, 2010, 06:30:01 »
A co szanowni koledzy i koleżanki myślą na temat takich szkół i mundurków tych uczniów - http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=37810

Ponoć wzory umundurowania zastrzeżone są dla strażaków PSP.

W Legnicy mają takie:

Strażackie zaplecze kadrowe

http://www.kwpsp.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=827&Itemid=1

Szkoleniowiec PSP

  • Gość
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 20, 2010, 14:25:02 »
Nazywanie rzeczy po imieniu to podstawa.
Klasy pożarnicze to budowa i rozwój zaintersowań służbą pożarniczą. Ukończnie szkoły nie daje żadnych przywilejów przy naborze, ale pozwala poznać atmosferę, weryfikuje młodzieńcze wyobrażenia o służbie, uczy dyscypliny, szacunku do munduru, patriotyzmu, jest naturalnym rozszerzeniem działalności w MDP. Świadomość własnych ograniczeń zapobiegnie rozczarowaniom po niezdanym egzaminie do SGSP lub SAPSP lub negatywnej weryfikacji przez komisję lekarską.

Oczywistym jest, że fizyka, chemia i matematyka !!! to podstawa dlaszego kształcenia na specjalistycznych kierunkach technicznych, jakimi są ww. szkoły. Nie wolno zapomnieć o budowaniu tężyzny fizycznej przed egzaminem sprawnościowym!!!
Nauka w "klasie pożarniczej" pomaga w przygotowaniu się do dalszej nauki.

Szkoła mudurowa w Tarnowie - klasy: wojskowe, policyjne i pożarnicze:
http://liceumwojskowe.tarman.pl/index2.html

Klasa mundurowa może dobrze realizować swoje programy tylko we współpracy z odpowiednią jednostką patronacką, gdy nauczycielami młodego pokolenia są pasjonaci w danym zawodzie.

Patrząc tylko z postawy przyszłego kandydata do służby w PSP nauka w "klasie pożarniczej" nie daje punktów preferencyjnych, ale czy tylko tak może pomóc młodemu człowiekowi?

Artukuł w PP piętnuje nieuczciwe praktyki reklamy szkół, obiecujących "kurs inspektora", który naprawdę można odbyć dopiero po ukończeniu szkoły średniej, inne szkoły obiecują ukończenie szkoleń dla strażaków OSP - te z kolei przeznaczone są dla osób pełnioletnich, a licealista takim się staje w drugim roku nauki, gdy skupić się trzeba na maturze a nie szkoleniu OSP, które dla czlonków OSP i tak jest przecież bezpłatne w PSP.

Można dyskutować o klasach mundurowych, ale czy w historii Polski szkoły kadetów odegrały pozytywną czy negatywną rolę?

Życzę wszystkim uczniom klas mundurowych szczęścia w realizacji marzeń.

Offline RozwijaczWeza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 20, 2010, 17:11:43 »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 20, 2010, 21:03:54 »
Ciekawi mnie jak wyglądają lekcje, jakie to są lekcje. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale taka szkoła to chyba nie gwarantuje pracy w PSP

przeczytaj posty powyżej!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 21:19:01 wysłana przez robn »

Gosiek

  • Gość
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2010, 12:10:44 »
Mewa. Szkoła nie gwarantuje przyjęcia do SAPSP i PSP, ale mimo wszystko przygotowuje. Byłam na praktykach w klasach mundurowych [m.in. w klasie pożarniczej] i wiem jak to mniej więcej wygląda. Poza tym mam brata w tej klasie. Matematyka, chemia, angielski - takie przedmioty on ma rozszerzone. Do tego ostra psorka od fizyki, która prowadzi ich na poziomie rozszerzonym z tego przedmiotu, bo większość Młodych chce związać swoją przyszłość ze strażą. Są pierwszym rocznikiem, który teraz kończy tą klasę i chwalą sobie ją. Nauczyciela od pożarnictwa mają wymagającego, więc jak dla mnie jest większość plusów. A ta klasa mimo wszystko uczy ich dyscypliny, szacunku do munduru i chociaż pośrednio zaznacza jak wygląda praca strażaka. Ja jestem jak najbardziej na TAK, bo to jednak pomaga im w pewnym sensie przygotować się do dalszej edukacji w tym kierunku.

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 13, 2010, 15:12:38 »
LP strażackie to jest trochu śmieszne... kiedys nie było takich tworów a ludzie się dostawali do SA PSP SGSP itp.
znam takiego co po technikum rolniczym do SA się dostał ;) także...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Gosiek

  • Gość
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:59:48 »
To nie jest powiedziane, że ta szkoła gwarantuje dostanie się do SA PSP. Bo to oczywiste że człowiek, który chce się dostać to nawet po humanie dostanie się do aspirantki

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 23, 2010, 16:32:13 »
znam takiego co po technikum rolniczym do SA się dostał ;) także...

a to przepraszam tech. rolnicze jakieś gorsze? szkoła średnia techniczna jak każda inna :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 26, 2010, 13:33:56 »
no tak jak każda inna. I o to chodzi że jak ktoś ma motywacje i marzenia to po każdej szkole się dostanie -_-
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 26, 2010, 17:21:14 »
Zna ktoś licea o profilu pożarniczym w woj.Mazowieckim. Bądź w pobliżu województwa Mazowieckiego.

Chętnie dowiedziałbym się od osób uczących się w Tarczyńskim Liceum gdzie mieszkacie internat/stancja?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 17:25:33 wysłana przez rondelSTWO »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 27, 2010, 00:13:48 »
Odpuśćcie sobie te wynalazki i wybierzcie się do porządnych szkół z profilami mat-fiz / biol-chem-fiz i tyle. Naprawdę.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 27, 2010, 10:41:21 »
wogóle LP mają likwidować... i skończą się wynalazki
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 02, 2011, 02:08:11 »
sheldon dokładnie.  w lo są rozszerzone przedmioty ( mat fiz, biol chem) dzięki dodatkowym lekcjom  przygotowujemy się do matury z przedmiotów potrzebnych do sgsp

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:53:39 »
no widzę że ktoś tutaj się ostro bierze do roboty od I klasy  -_-
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"