Autor Wątek: Szkoły o profilu strażackim  (Przeczytany 19500 razy)

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 02, 2011, 19:30:07 »
dobrze widzisz ;))

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 24, 2011, 15:13:03 »
tymczasem w moim rejonie pojawił się technik mechanik z przysposobieniem pożarniczym. Generalnie to przysposobienie pożarnicze polega na tym że będą z tego zajęcia 2 razy w tyogodniu przez 7 semestrów. Akurat miałam okazję zapoznać się tematami które będą na takich zajeciach poruszane. Krótko mówiąc kurs I pierwszego stopnia w OSP + pierwsza pomoc... także co te szkoły nie zrobią żeby zachęcić uczniów....
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:21:01 »
Witam jak już pisałem poszukuje Liceum o profilu pożarniczym doradźcie coś. I osoby uczęszczające do LS w Tarczynie prosiłbym o kontakt na PW mam kilka pytań.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 26, 2011, 08:28:39 »
Naprawdę, odpuśćcie sobie tego rodzaju szkoły i wybierzcie porządne technikum / porządne liceum z profilem mat-fiz albo biol-chem-fiz i do roboty.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:03:18 »
Nie zgodzę się z Wami że takie szkoły nic nie dają.
Ja kończyłem technikum leśne. Szkoła typowo mundurowa i też nie było pewności że dostaniesz pracę w LP. Ale 5 lat drylu prawie wojskowego nauczyło szacunku do munduru i pewnych zasad zachowania w formacjach mundurowych. A jeżeli ktoś ma marzenie zostać strażakiem to taka szkoła z pewnością mu pomoże.
Popatrzcie ilu zawodowych strażaków swoją przygodę ze strażą zaczynało w OSP.
Zapewne wielu uczniów tych szkół to członkowie MDP. Więc połączenie zdobywania wykształcenia z dodatkowymi umiejętnościami dotyczącymi pożarnictwa jest rewelacyjne.

Likwidacja szkół technicznych i profilowanych to największa głupota jaka zrobiło polskie szkolnictwo.
Absolwenci LO to nie obrażając nikogo to wykształceni kalecy. Głowy nabite wiedzą teoretyczną ale żadnego przygotowania do podjęcia pracy zawodowej. I mamy tego efekt że po LO jeżeli się nie będzie kontynuowało nauki na studiach znalezienie pracy to prawdziwy problem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:05:17 »
oliwier, w pełni popieram to co mówisz - chodzi mi jednak o przygotowanie do egzaminów do szkół PSP - tutaj, niestety, liczy się tylko czysta wiedza teoretyczna - a taką, na najwyższym poziomie zdobędzie się właśnie tam, gdzie napisałem powyżej.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 26, 2011, 14:50:36 »
zacznijmy od tego że do LO idą ludzie którzy wiedzą że chcą si uczyc dalej na studiach... jak ktoś twierdzi że nie będzie mu sie chciało tyle uczyć idzie do technikum lub zety żeby mieć zawód!
Oliwer sam napisałeś że zawodowi strażacy sowją przygodę ze strażą zaczynało od OSP. Więc jaki z tego wniosek? trzeba należeć do OSP  -_- nauczysz się tam wielu cennych rzeczy w tym też szacunku do munduru...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:27:35 »
Sheldon nie do końca się z tobą zgodzę. Załóżmy że XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, które po raz siódmy z rzędu zajęło pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych otwiera klasę o profilu pożarniczym i co też powiesz ze to nie jest wtedy dobra szkoła i nic nie da.
Służba w PSP a zaliczenie egzaminów do szkół pożarniczych to dwie różne sprawy. Jeżeli komuś zależy to choćby kończył bukieciarstwo lub robótki ręczne to zda egzaminy bo będzie się do nich przygotowywał indywidualnie.

Pozdrawiam
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:31:23 »
Dla zainteresowanych liceum o profilu pożarniczym http://kartuzy.info/wiadomosc,8764,Somonino-Powstaje-liceum-pozarnicze.htmlSomonino jest w pomorskim

Offline RozwijaczWeza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 29, 2011, 16:24:21 »
jak ktoś twierdzi że nie będzie mu sie chciało tyle uczyć idzie do technikum lub zety żeby mieć zawód!

Dobrze zrozumialem ze sugerujesz iz w technikum jest mniej nauki niz w ogolniaku?? - Otoz mylisz sie! W technikum oprocz przedmiotow z zakresu wiedzy ogolnej masz takze kilka przedmiotow zawodowych. Ja chodzilem do technikum a duzo moich znajomych do ogolniakow i wiem ile ja mialem nauki i siedzenia codziennie w szkole a ile oni... Wiec wybacz ale stwierdzenie ze jak ktos sie nie chc uczyc to idzie do technikum jest miom zdaniem smieszne...

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 01, 2011, 08:46:42 »
Troche źle to sformułowałam. Chodziło mi o to że jak ktoś idzie do LO to najpierw liceum 3 lata a później jeszcze studia ileś lat. A technikum masz 4 lata i masz zawód. I wiem o tym że w technikum jest wiecej nauki. Sorry za złe wysłowienie...
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline RozwijaczWeza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 06, 2011, 15:30:40 »
Ok luz:) Tyle ze to ze masz zawod nie znaczy ze nie mozesz studiowac:P Duzo ludzi po technikum wybiera studia zwlaszcza w obecnej sytuacji rynku pracy w Polsce:)

Offline strażak szogun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 02, 2011, 22:15:27 »
witam. mam pytanie czy w straży moze się przydać zawód taki jak technik budownictwa???
czy to jest taki zawód że łatwiej się dostane do straży, czy przyda mi się taki zawód w straży??
z góry dzięki za odpowiedzi

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 02, 2011, 22:33:36 »
szukanie nie boli poczytaj o naborach i o kierunkach przydatnych w PSP

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 03, 2011, 00:01:26 »
Łatwiej się raczej nie dostaniesz, ale - przyda się baaaaardzo mocno w dalszej służbie, szczególnie podczas jej pierwszych trzech lat  ^_^ ^_^

A tak na poważnie - generalnie jeśli chodzi o kierunki przydatne w PSP, najczęściej i "najmocniej" brane jest mimo wszystko pod uwagę wykształcenie wyższe w danym kierunku, jednak wszystko tak naprawdę zależy od komendy organizującej nabór, kryteria oceniania i przyznawania punktów mogą być naprawdę różne.

ps. jeśli chodzi o nabór do jednej ze szkół aspiranckich - nieważne jaką szkołę średnią skończysz, nawet jeśli będzie to liceum o profilu pożarniczym, profitów żadnych mieć nie będziesz. Zresztą - wszystko jest w działach rekrutacyjnych na stronach internetowych danych szkół  -_- -_-
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2011, 01:13:37 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

tomstrazpoz

  • Gość
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 04, 2011, 21:06:07 »
witam,
mam 16 lat i obecnie chodzę do klasy I LO o profilu ogólnym. Swoją przyszłość zawodową chcę związać z Państwową Strażą Pożarną. Może Wam się wydawać, że mój wiek to zbyt wcześnie na podejmowanie decyzji o tak poważnym zawodzie. Mimo wszystko, swoją decyzję uważam za rozsądną i w przyszłości chcę całkowicie przysłużyć się Polsce. Głównym celem tego wątku jest dowiedzenie się, czy szkoła średnia może mieć wpływ na dostanie się w szeregi PSP. Na terenie mojego województwa jest Liceum Ogólnokształcące o profilu: innowacja pedagogiczna: "edukacja ogólnoratownicza i ochrona p.poż.". Jak myślicie, warto jest się przenieść do tej klasy? Po ukończeniu szkoły średniej, chcę starać się o przyjęcie do SA PSP w Poznaniu. Czy waszym zdaniem, klasa do której chcę się przenieść będzie miała wpływ na dostanie się do SA PSP, a w przyszłości na wstąpienie w szeregi PSP?
 z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi:)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 05, 2011, 09:02:46 »
Nie. Kryteria jakie są decydujące przy przyjęciu do SA PSP to pozytywnie zaliczony każdy element egzaminu sprawnościowego jak i wystarczająca ilość punktów z egzaminu z fizyki i chemii. Punkty są dodawane i według punktów jest tworzona lista, potem tylko komisja lekarska i badania. Możesz startować do SA nawet z profilu technik kucharz a masz takie same szansę jak ktoś po wyższym magisterskim.

tomstrazpoz

  • Gość
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 05, 2011, 15:57:21 »
Tak wiem, czytałem trochę o rekrutacji do SA PS, ale czy kierunek do którego ewentualnie chciałbym się przenieść nie przygotuje mnie  pod jakimś względem do PSP? Chodzi mi tu głównie o zajęcia teorytyczne i praktyczne typowo związane ze Strażą.

Zanim zadasz pytanie użyj opcji
SZUKAJ!!! Może wątek już istnieje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2011, 17:43:20 wysłana przez robn »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 05, 2011, 20:15:06 »
Odpuść sobie zmianę szkoły, skup się na przedmiotach które będą na egzaminie i sprawności fizycznej.
Życzę wytrwałości.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Szkoły o profilu strażackim
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 07, 2011, 14:19:35 »
Tak jak kolega wyżej napisał, nie warto zmieniać szkoły, postaraj się tylko ją skończyć i w między czasie uczyć się do SA. Ja osobiście jestem w 2 klasie technikum budowlanego, sprawność fizyczną poprawiam już jakieś pół roku, dopiero 15 podciągnieć ale czas jest. Fizyka i chemia we własnym zakresie, ale od 3 lub 4 klasy jak będę miał duże braki to biorę korki :) Naszczęśćie fizyka, chemia i matematyka nigdy nie sprawiały mi problemu, tak samo sprawność fizyczna, brałem udział w wielu wielu zawodach z dobrymi wynikami. Jestem optymistą i liczę że uda się przez te 3 lata dostatecznie przygotować. Pozdrawiam i życze Ci wytrwałości przede wszystkim :)