Autor Wątek: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia  (Przeczytany 11989 razy)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« dnia: Styczeń 23, 2009, 14:55:06 »
http://www.tvn24.pl/1fa-4979c871http://
teraz my. rządzącym się wydaje że są panami tego świata  :karabin:
a mówili że będzie normalnie hihihihahaha...... . :wacko: :wacko: :wacko:
już nikt nie namówi mnie na wypełnienie obywatelskiego obowiązku :angry:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 15:12:10 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:07:16 »
panowie jak będę na służbie to przyjmuje zamówienia na wieśmaki albo inne fryteczki- coś mi się zdaje że niektórem zaczyna się w gumie przewracać :wakacje:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Schetyna złapał gumę – interweniował wóz strażacki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:15:02 »
Schetyna złapał gumę – interweniował wóz strażacki

To była wielka chwila dla legnickiej straży pożarnej. Dzielni strażacy otrzymali wreszcie wóz bojowy, który będzie im niezbędny przy usuwaniu skażeń chemicznych. Nic więc dziwnego, że w momencie przekazania wozu, na miejscu musiał być wicepremier Grzegorz Schetyna. Minister spraw wewnętrznych i administracji miał jednak pecha. Wiozące go rządowe auto wojewody dolnośląskiego nagle złapało gumę. Ale na szczęście w pobliżu był komendant wojewódzki dolnośląskiej straży pożarnej Jarosław Wojciechowski, który w mig załatwił sprawę.
Jak udał nam się ustalić, Wojciechowski wziął wicepremiera do swojego samochodu, chwycił za telefon komórkowy i wydał polecenie podległym sobie strażakom z jednostki w Kątach Wrocławskich: pojechać na miejsce i pomóc pozostawionemu ministerialnemu kierowcy w uporaniu się z problemem.

"Resortowy samochód, a więc nasz"

     
- Na miejsce udał się wóz strażacki – relacjonuje nam kpt. Remigiusz Adamańczyk, rzecznik prasowy wrocławskiej straży pożarnej. Potwierdził, że zgłoszenie otrzymali od Wojciechowskiego. Jak tłumaczy rzecznik, rządowa limuzyna, to "resortowy samochód, a więc nasz" i "dlatego strażacy ruszyli z pomocą". Okazało się jednak, że wóz przyjechał za późno, bo kierowca sam uporał się z problemem.

Pitera: To nie jest etyczne

O komentarz do całej sprawy poprosiliśmy Julię Piterę, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją. - To nie jest etyczne, to jest zachowanie które nie ma umocowania w przepisach prawa – grzmiała Pitera. I dodała: – Każda służba wykonuje te zadania, do których jest powołana – uważa minister, która jeszcze raz podkreśla, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Minister studzi emocje
   
Gdy ujawniliśmy, że chodzi o wicepremiera Grzegorza Schetynę, minister zaczęła studzić emocje. - On jest osobą chronioną, jeździ z BOR-em – zauważyła Pitera. Jak to określiła, "trudno jej powiedzieć" czy ta sytuacja była etyczna. - Jeżeli mieliśmy do czynienia z ewentualnym zagrożeniem, to być może ta sytuacja jest uzasadniona – uważa minister.

Schetyna nic nie wie o straży

Poprosiliśmy o komentarz wicepremiera Grzegorza Schetynę. Odpowiedziała nam rzecznik ministra Wioletta Paprocka. Przyznała, że wiozący wicepremiera samochód złapał gumę. Ale zastrzegła, że "Grzegorz Schetyna nic nie wie, czy była na miejscu straż pożarna". - Pan premier nie zanotował tego, że przyjechała straż i nie wydawał żadnego polecenia - mówi rzecznik ministra.

Nadgorliwość czy usłużność

- Komendant straży wykazał się dużą nadgorliwością w usłużności wobec premiera i niewiarą w umiejętności fachowe kierowców – uważa Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego. Według niej, "straż nie powinna jeździć i wymieniać koła w samochodzie wicepremiera". – Nie od tego jest wóz straży pożarnej – przypomina Kopińska. Próbowaliśmy także dowiedzieć się od samego komendanta wojewódzkiego, czy często jego strażacy pomagają ludziom w kłopotach z kołami. W jego gabinecie poinformowana nas, że "komendant wyjechał za granicę i jest nieosiągalny". Przed objęciem funkcji szefa dolnośląskiej straży pożarnej, Wojciechowski pracował w jednostce w Kątach Wrocławskich.

Krzysztof Skórzyński TVN24, Tomasz Kaliszewicz tvn24.pl//mat

_________________________________________________________________________________________________

Co sądzicie koledzy o tej całej sytuacji?
Mnie najbardzje spodobał się fragment: Schetyna nic nie wie o straży coś w stylu Bogusia Lindy  ^_^

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:21:35 »
Podobno za tą "przysługę" minister S. obiecał strażakom, że nie obejmie ich reforma emerytalna. :gitara:

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:23:01 »
żadna nowość, nie mam nerwów teraz aby inne ciekawostki opisać :-).

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:30:34 »
 01  chciał złapać plusika u  ministra, a wyszła z tego mała chałka.  Chłop wyjechał na saksy :wakacje:, a jak przyjedzie to na dywanik. I bądź tu dobry :szalony: :szalony: :szalony: :szalony: :szalony:
To teraz  jak złapie się  kapcia to należy dzwonić na 998(112).  :o:huh: :huh: :huh:  
Zajefajny dał przykład 01. :pomysl: :pomysl:
A potem dziwić się, że ludzie dzwonią z prostymi problemami do Nas. :gwiazdki: :gwiazdki:
pozdro.

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:34:08 »
HAHAHA!!!!
W takim razie poprosze od jutra wozić mnie wozem bojowym do pracy i z pracy -bo mam taki kaprys  :zamknij:
KW wzioł go do auta a biedak nic nie wiedział o zadysponowaniu strażaków normalnie BOR odcioł go od informacji  :karabin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 15:38:41 wysłana przez hołek »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:37:20 »
To jest właśnie dostosowywanie służb mundurowych do gospodarki rynkowej, o którym wspominał GS. Już widzę bilbordy :" Autoholowanie 24h za free (na legitymację poselską).

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:37:39 »
A gdzie tutaj sensacja, przynajmniej w odniesieniu do Pana Ministra Grzegorza Schetyny? Podróżował samochodem służbowym wojewody dolnośląskiego zapewne w kolumnie, w której przemieszczał się również samochód służbowy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Przesiadł się (Minister) do innego pojazdu i pojechał dalej. Zarzuty jakiekolwiek można czynić co najwyżej Panu Komendantowi, ale jedynie nadgorliwości, która być może zaskutkowała przekroczeniem uprawnień, jeżeli to Pan Komendant zadysponował zastęp. Jeżeli uczynił to dyżurny, to jego sie czepiajcie. Niewątpliwie gdyby to szary obywatel miał taką przygodę, zastęp nie zostałby zadysponowany. Mogło jednak tak być, że dyżurny nie wykazał się dostateczną asertywnością i nie potrafił odmówić Panu Komendantowi. A tak w ogóle, to na Dolnym Śląsku współpraca nie tylko z wojewodą, ale również z samorządami układa się wspaniale. Wystarczy przypomnieć podlewanie zieleni miejskiej w Legnicy:)
Cały ten news jest śmieszny - sprawa w nim opisana jest niczym wobec np. napełniania zbiorników podziemnych na posesji pana wojewody (innego) wodą przez GCBA 8/32 (prawie cztery zbiorniki poszły). Woda ta miał służyć do podlewania zieleni na pięknie urządzonej posesji. A wszystko to w czasie, gdy na terenie miasta obowiązywał zakaz podlewania, mycia samochodów i.t.p. w związku z suszą. A takich historie nie jednemu z nas się przydarzają.
PS. Emer - będę o tym pamiętał;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:42:05 »
Panie Ministrze Schetyna ! 
W drodze kredytu zaufania rzucam Panu  niniejsze koło ratunkowe, bo coś mi się wydaję że już niedługo pana powiozą na niezbyt napompowanym kole z tego ministerstwa, a na głowie zamiast tej uroczej mewy będzie coś mniejszego i bardziej żółtego...

                                                                           :wakacje:

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:00:52 »
A gdzie tutaj sensacja, przynajmniej w odniesieniu do Pana Ministra Grzegorza Schetyny? Podróżował samochodem służbowym wojewody dolnośląskiego zapewne w kolumnie, w której przemieszczał się również samochód służbowy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Przesiadł się (Minister) do innego pojazdu i pojechał dalej. Zarzuty jakiekolwiek można czynić co najwyżej Panu Komendantowi, ale jedynie nadgorliwości, która być może zaskutkowała przekroczeniem uprawnień, jeżeli to Pan Komendant zadysponował zastęp. Jeżeli uczynił to dyżurny, to jego sie czepiajcie. Niewątpliwie gdyby to szary obywatel miał taką przygodę, zastęp nie zostałby zadysponowany. Mogło jednak tak być, że dyżurny nie wykazał się dostateczną asertywnością i nie potrafił odmówić Panu Komendantowi. A tak w ogóle, to na Dolnym Śląsku współpraca nie tylko z wojewodą, ale również z samorządami układa się wspaniale. Wystarczy przypomnieć podlewanie zieleni miejskiej w Legnicy:)
Cały ten news jest śmieszny - sprawa w nim opisana jest niczym wobec np. napełniania zbiorników podziemnych na posesji pana wojewody (innego) wodą przez GCBA 8/32 (prawie cztery zbiorniki poszły). Woda ta miał służyć do podlewania zieleni na pięknie urządzonej posesji. A wszystko to w czasie, gdy na terenie miasta obowiązywał zakaz podlewania, mycia samochodów i.t.p. w związku z suszą. A takich historie nie jednemu z nas się przydarzają.
PS. Emer - będę o tym pamiętał;)

przecież nikt tu nie pisze że to sensacja.
podałem ten link tylko po to , aby uświadomić lub przypomnieć że miało być normalnie i że nikt nie będzie się wyręczał służbami jak to miało miejsce za rządów PiS. PO ryczało po ministrach byłego rządu że to skandal, a tak samo robi.
a w niektórych KM komendanci czy inni przełożeni mówią że trzeba oszczędzać i nie wysyłać wozów bojowych do byle czego. ot taka właśnie jest polska i jest :gitara:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 16:07:16 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:15:13 »
 :huh:  :huh: moja propozycja jest taka, Sz.P.K.  wraca z zasłużonego wypoczynku i reguluje należność za wykorzystanie auta bojowego do celów prywatnych i po temacie.Jestem tylko ciekawy co by było gdyby......załodze coś się przytrafiło w czasie jazdy do "kapcia" ? Działka dla komendanta.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:34:15 »
A moja propozycja jest taka niech szanowny P.K.W. idzie już na emeryturę bo jeszcze w przyszłości strzeli lepszą gafę :)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2009, 16:57:14 »
Cytuj
....wraca z zasłużonego wypoczynku i reguluje należność za wykorzystanie auta bojowego do celów prywatnych i po temacie.

Chyba ustawodawca nie przewidział niestety takiej opcji jak używanie samochodów bojowych do celów prywatnych.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2009, 17:12:03 »
a ja to traktuję jako pomoc - sam siedziałem kiedyś autem w rowie w nocy - do najbliższego domu było daleko, nawet świateł nie widać a autko było tylko wyciągnąć (bez uszkodzeń), nr na pomoc drogową nie miałem to co robić było? - po znajomości ze strażą szybki nr na tel i przyjechali koledzy z OSP i wyciągneli - nawet kasy za to nie chcieli - wielkie dzięki im za to bo bym siedział tam do rana....
ps. czasami przejeżdzało jakieś auto ale k....a nawet nie zwolniło by sie zapytać czy coś się stało czy potrzebna jakaś pomoc. Więc się nie dziwię że chłopy (z rządowego samochodu) chciały mieć robotę zrobioną szybko i sprawnie. A reszta to sensacja dziennikarska. Pozdr   
EGO = 1 / wiedza

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2009, 18:22:36 »
Hm...
Oj.. Dziwne rzeczy dzieją się ostatnio w dolnośląskim^_^ Nie dalej jak wczoraj <coś> czytałem, że w Wrocławskim ZK nr 2, podlegli funkcjonariusze SW myją np. samochody swoim szefom, ci z kolei robią sobie zakupy w godz. służby, itd...
Widać dyżurny SK, chce spokojnie dopracować do e-mki i dlatego nawet specjalnie mu się nie dziwię.  -_- Zrobi/no/ wyjazd do MZ i  :gitara:
Przecież wyjazdy służbowymi po kanapki, zapiekanki, itp. zakupy to już niemal normal w całym MSWiA. :'( Mało było dotychczas??? To co wychodzi na zew. to mniemam < 1%.
Pod/przy/wożenie /z/do domu przełożonych, różnych notabli, itp. to przecież również nic nowego. U mnie bynajmniej - na pewno. :krzyk:
Nie chodzi tu tylko o PSP i to akurat woj.  :-\
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 23, 2009, 18:57:13 »
a ja to traktuję jako pomoc - sam siedziałem kiedyś autem w rowie w nocy - do najbliższego domu było daleko, nawet świateł nie widać a autko było tylko wyciągnąć (bez uszkodzeń), nr na pomoc drogową nie miałem to co robić było? - po znajomości ze strażą szybki nr na tel i przyjechali koledzy z OSP i wyciągneli - nawet kasy za to nie chcieli - wielkie dzięki im za to bo bym siedział tam do rana....
ps. czasami przejeżdzało jakieś auto ale k....a nawet nie zwolniło by sie zapytać czy coś się stało czy potrzebna jakaś pomoc. Więc się nie dziwię że chłopy (z rządowego samochodu) chciały mieć robotę zrobioną szybko i sprawnie. A reszta to sensacja dziennikarska. Pozdr   
kolego autko w rowie to coś innego. sam nie wypchasz lub rozkraczy ci się autko gdzieś w Polsce wracając z wakacji lub inne zdarzenie którego nie ogarniesz sam, ale zmiana koła to troszkę przesada. bynajmniej mi się tak wydaje. a poza tym jest napisane że kierowca BOR sam sobie poradził. więc nadgorliwość przełożonych jest bynajmniej dziwna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 19:12:09 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline nygi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 23, 2009, 19:01:32 »
ciekaw jestem czy taki kierowca BOR-u potrafił by koło wymienić i czy leży to w jego kompetencjach :kwit: :rofl:

Kol.Przestań..  :wacko:   9.Pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były sensowne i związane z tematem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 20:18:08 wysłana przez Ajax »
"... w starciu strażak a ogień jest zwycięstwo, nie ma remisów!... Ale są i porażki!...

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2009, 20:23:33 »
ciekaw jestem czy taki kierowca BOR-u potrafił by koło wymienić i czy leży to w jego kompetencjach :kwit: :rofl:
Wymienił sam przed przybyciem SP - i co ty na to? .  Może zadasz drugie pytanie -czy tak szybko wymienił, czy straż tak wolno jechała ??
PS Nie wpier.......się w sprawy innych służb, bo pewnie BOR-owicy nie piszą czy strażacy potrafią wymienić koło i czy to leży w ich kompetencji, i czy może dzwonią po pomoc drogową  :karabin:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2009, 21:23:06 »
po prostu kol.nygi nie czyta co się pisze. chciał napisać posta i napisał, a że bez sensu..... no cóż. młody jest na tym forum :kask:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2009, 22:12:31 »
A tam ponoć też był  KG  :huh:ciekawe czemu go nie zabrał :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 22:16:22 wysłana przez hołek »

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2009, 22:30:29 »
hołek dzisiaj byłam na stronie KM PSP w Legnicy, gdzie znajduje się relacja z uroczystości przekazania sprzętu. Był też wykaz zaproszonych gości, wśród nich nie było KG ani żadnego z jego zastępców.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2009, 23:25:33 »
Yoł

To może ja zabiorę głos ;)
Byłem w Legnicy fakt o tym, że Schetyna złapał gumę był podany jako oficjalny powód spóźnienia się ministra na konferencję prasową przed tą uroczystością.

Niestety nie słyszałem osobiście, żeby ktoś podał informację o tym, że KW, zabrał Schetynę po drodze, ale nie byłem obecny w czasie trwania konferencji prasowej ministra i komendantów.

Jechałem tą trasą i wydaje mi się, że byłem w hotelu przed Schetyną, bo jak napsiałem powyżej głośno mówiono o spóźnieniu Schetyny, co miało skutkować przenesieniem konferencji prasowej z siedziby PO do hotelu. Na pewno jednak w hotelu byłem przed KG. Nie kojarzę by po drodze jakieś auto stało na awaryjkach i potrzebowało pomocy, ale może po prostu nie zwróciłem na to uwagi. Nie mniej z Bielan startowałem z Peugeotem 607, który mógł należeć do vicemarszałka lub wojewody. Spróbuje ustalić do kogo. Po drodze go nie widziałem, przed hotelem też nie. Pewny jestem, że jechał grubo ponad dozwolone 130/110 na tym odcinku A4.

Relacja z przekazania na stronie KWPSP oraz mój  fotoreportaż. Uroczystość zaszczycił sam gen. Leśniakiewicz co widać na moich zdjęciach jak i na stronie KW. Obecnie serwis KMPSP w Legnicy jest niedostępny.

Pewnie sobie nagrabię, ale cóż w końcu mamy wolność słowa i poglądów. Tajemnicą poliszynela od pewnego czasu są zgrzyty pomiędzy KM PSP a KW PSP we Wrocławiu. W grudniu m.in. 02 KM został 03 KW. Być może to zupełny przypadek, że dzień po informacji w GW o treści Szcześniak zapowiedział również, że konsekwencje mogą być wyciągnięte wobec samego komendanta Szklarskiego, pojawił się haczyk na Wojciechowskiego. Grono osób, które wiedziały o tej sprawie było zapewne bardzo wąskie...

Cytuj
W związku z informacją zamieszczoną na portalu TVN24.pl przekazuję wyjaśnienia w sprawie:
W dniu 12 stycznia 2009 r. samochód służbowy wojewody dolnośląskiego, którym Pan Wicepremier Grzegorz Schetyna wraz Wojewodą Dolnośląskim udawali się do Legnicy celem przekazania do użytkowania pojazdów i sprzętu pożarniczego, przebił koło na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Kąty Wrocławskie.
Po tym zdarzeniu Pan Wicepremier i Wojewoda przesiedli się do samochodu służbowego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu i kontynuowali dojazd do Legnicy.
Bez wiedzy Wicepremiera i Wojewody Komendant Wojewódzki polecił telefonicznie dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kątach Wrocławskich sprawdzenie potrzeby udzielenia pomocy kierowcy wojewody, który pozostał do naprawy uszkodzonego koła.
Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że kierowca wymienił koło i samochód  nadaje się do jazdy.     
st.bryg. mgr inż. Andrzej Szcześniak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 13:58:29 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2009, 09:43:09 »
Wysłany przez: Oomphiak
Umieść cytat
hołek dzisiaj byłam na stronie KM PSP w Legnicy, gdzie znajduje się relacja z uroczystości przekazania sprzętu. Był też wykaz zaproszonych gości, wśród nich nie było KG ani żadnego z jego zastępców.


A jednak był  :piwo:

Offline kirurocker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2009, 17:33:00 »
I aż strach pomyśleć co by było gdyby SP weszła pod samorządy  :angry: pewnie zerwaliby umowy z zielenią miejską i innymi służbami oczyszczania miasta, a firmy kurierskie i taksówkarskie też by padły bo interesy przejęła by straż - Boże Ty widzisz i grzmisz, lae dlaczego nie trafiasz... :gwiazdki: