Autor Wątek: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia  (Przeczytany 11990 razy)

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2009, 18:09:34 »
Powiem wam tylko tyle panowie. Każdy KW, KM/KP w takiej sytuacji zachowałby się w ten sam sposób.
A co do wypowiedzi niektórych, to niedawno na forum był temat odnośnie  tego jak się zachowują strażacy w Polsce gdy trzeba pomóc koledze po fachu. I o ile dobrze pamiętam sporo było tam wypowiedzi na ten temat. Tyle że w roli Ministra byli strażacy. I nikt wtedy jakoś nie protestował.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2009, 18:54:56 »
Powiem wam tylko tyle panowie. Każdy KW, KM/KP w takiej sytuacji zachowałby się w ten sam sposób.
A co do wypowiedzi niektórych, to niedawno na forum był temat odnośnie  tego jak się zachowują strażacy w Polsce gdy trzeba pomóc koledze po fachu. I o ile dobrze pamiętam sporo było tam wypowiedzi na ten temat. Tyle że w roli Ministra byli strażacy. I nikt wtedy jakoś nie protestował.
masz rację bo między nami musi być solidarność , musimy sobie pomagać i tyle. i nie porównuj ministra ze strażakami. bo nas obrażasz  :karabin:. a po za tym zmiana koła to nie jest jakaś afera że trzeba ściągać zastęp.
a tak na marginesie jeżeli byłby minister przyjazny służbom mundurowym to byśmy go bronili. A TAK NIECH SE RADZI SAM JEDEN CH....M.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 19:00:50 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:19:59 »
hołek dzisiaj byłam na stronie KM PSP w Legnicy, gdzie znajduje się relacja z uroczystości przekazania sprzętu. Był też wykaz zaproszonych gości, wśród nich nie było KG ani żadnego z jego zastępców.
prawda czasu prawda strony internetowej-  z dobrze poinformowanego źródła wiem że zaproszenia poszły do KG . Najprawdopodobniej nasz pan krajowy  01 jak i jego zastępcy ol...i legnickich komendantów . Taki afront ... ,więc po co umieszczać go na stronie internetowej komendy , która ma być przecież na pokaz dla gawiedzi.

A tak na marginesie , szkoda że pan KW tak nie dba o swoje mienie , bo nawalony autobus komendy wojewódzkiej od połowy grudnia  stoi na placu w jednej z JRG  w Legnicy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 20:44:50 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:37:29 »
http://www.tvn24.pl/-1,1583024,0,1,komendant-interweniuje-ws-gumy-schetyny,wiadomosc.html

"Czy komendant dolnośląskiej straży pożarnej przekroczył uprawnienia wydając polecenie swoim podwaładnym, by ruszyli z pomocą ministrowi Schetynie, który złapał "gumę"? Czy "próba pomocy" została odnotowana? Ilu strażaków wyjechało z jednostki? Odpowiedzi na te pytania chce usłyszeć Komendant Główny PSP, który polecił sprawdzenie całego zajścia - poinformował portal tvn24.pl rzecznik straży Paweł Frątczak."

chyba ktoś jednak umoczy...

                                                                   :wakacje:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:09:09 »
prawda czasu prawda strony internetowej-  z dobrze poinformowanego źródła wiem że zaproszenia poszły do KG . Najprawdopodobniej nasz pan krajowy  01 jak i jego zastępcy ol...i legnickich komendantów . Taki afront ... ,więc po co umieszczać go na stronie internetowej komendy , która ma być przecież na pokaz dla gawiedzi.

Czytaj ze zrozumieniem nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz był na tej uroczystości

Info na stronie KGPSP
Relacja z przekazania na stronie KWPSP we Wrocławiu
mój fotoreportaż z imprezy w Legnicy

Poza tym jeżeli w Legnicy Schetyna miał ochronę BOR, to była tak dyskretna, że jej w ogóle nie było widać. Chodził po hotelu swobodnie, każdy mógł się zbliżyć na wyciągnięcie ręki. Nie zaobserwowałem mani prześladowczej jaką prezentowali rządzący z koalicji PIS-Samoobrona-LPR.
Przed hotelem stał zaparkowany JEDEN radiowóz policji i JEDEN radiowóz straży miejskiej, w którym siędziało po dwóch funkcjonariuszy. Chodnikiem przed hotelem spacerowało tylko, a może aż DWÓCH policjantów, tak więc Czterech policjantów i dwóch strażników na zewnątrz, a wewnątrz hotelu VIPy. Tak wyglądały środki bezpieczeństwa, które zaobserwowałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 21:17:28 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:12:43 »
Mirek 1 zobacz na zdjęcia Łukasza Telus tam widać  KG w Legnicy

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:30:07 »
teraz już widzę - nie doczytałem postu Łukasza . Ale zastanawia mnie dlaczego na stronie KM w Legnicy został on pominięty... ???? A może po prostu admin strony dał ciała , a może wizyta pana G.S. przysłoniła inne osoby.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2009, 16:07:51 »
Super ... na stronce tvn 24 widnieją dwie wypowiedzi posłanki która najpierw gani sytuację z pomocą przy wymianie opon, że tak nie można że konsekwencje, a później dowiedziawszy się , że to minister z jej rządu już zmienia ton wypowiedzi idąc w kierunku skoro to minister to powinno się mu udzielić pomocy - jajka na kwadratowo. A takie niby królestwo miłości w tym kraju a tu z jednej strony zabić a z drugiej po dowiedzeniu się kto otrzymał pomoc wszystko ok.

Offline jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2009, 21:21:00 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wyslal-woz-strazacki-na-pomoc-Schetynie---teraz-zaplaci,wid,10786802,wiadomosc.html

Wysłał wóz strażacki na pomoc Schetynie - teraz zapłaci
Dolnośląski komendant wojewódzki straży pożarnej Jarosław Wojciechowski będzie musiał zapłacić za nieuzasadnione wysłanie wozu na pomoc Grzegorzowi Schetynie.
Służbowe auto wicepremiera "złapało gumę" na autostradzie A4. Interwencja nie była jednak potrzebna, bo kierowca wicepremiera z awarią sobie poradził i wóz strażacki z Kątów Wrocławskich dojechał na miejsce już po zmianie koła.
Jarosław Wojciechowski za nadgorliwość zostanie ukarany. Rozmawiał z nim już wojewoda dolnośląski, który uznał jego zachowanie za niewłaściwe. Komendant będzie musiał także wyjaśnić całą sprawę Komendantowi Głównemu Straży Pożarnej.
Zarówno wicepremier jak i wojewoda zaprzeczają, jakoby wiedzieli o decyzji Jarosława Wojciechowskiego.

Czy warto było? Podobno "Nadgorliwość gorsza od..."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 21:29:28 wysłana przez jano »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:08:44 »
Super ... na stronce tvn 24 widnieją dwie wypowiedzi posłanki która najpierw gani sytuację z pomocą przy wymianie opon, że tak nie można że konsekwencje, a później dowiedziawszy się , że to minister z jej rządu już zmienia ton wypowiedzi idąc w kierunku skoro to minister to powinno się mu udzielić pomocy - jajka na kwadratowo. A takie niby królestwo miłości w tym kraju a tu z jednej strony zabić a z drugiej po dowiedzeniu się kto otrzymał pomoc wszystko ok.

No nie mów, że Cię Julija Pitera rozczarowała swoją wypowiedzią. Przecież jej jedyna zaleta to dyspozycyjność i gotowość do gadania największych bzdur bez cienia rumieńca.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2009, 23:47:20 »
No i jak życie pokazuje nadgorliwość jest gorsza od .....
Ja osobiście się nie dziwię. Każdy z Komendantów na jego miejscu zachowałby się tak samo. Nie wiem z czego robi się taka aferę. Starsi koledzy opowiadali kiedyś jak KG przyjeżdżał to komitet powitalny na granicy województwa czekał. Fakt że to dawno temu było. Ale chłop chciał zabłysnąć. A tu ZONK.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 23:52:41 wysłana przez firek998 »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2009, 13:27:07 »
Witam ! Dziwny jest ten świat . KW z Wrocławia zabiera do swojego auta p.GS i wojewodę dolnośląskiego a oni nie słyszą jak on zawiadamia strażaków z Kątów . Widać , że "ścigacze " morderców laptopów mają bardzo specyficzne poczucie wartości . Pozdrawiam.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2009, 17:50:19 »
Spokojnie, nie straci. Dostanie dodatek motywacyjny, "za czynności wykraczające poza zakres obowiązków".

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:00:34 »
Hehee!
Cytuj
Za nieuzasadnione wezwanie straży pożarnej, komendant - z własnej kieszeni - będzie musiał zapłacić prawdopodobnie kilkaset złotych.
Nic, a nic na pewno nie umoczył, a wręcz odwrotnie.  :krzyk:
Do maja br. sprawa już medialnie przyschnie i pryncypał na pewno sowicie wynagrodzi zbaw(y)cę. Może jakiś awansik - za lojalność, nagroda - za niesłusznie poniesione-osobiste wydatki, a może dodatkowo jakaś "fajna broszka". :pyt: Tak na przyszłość.  :rofl: A co... Nie stać! (Przecież niektórym nie dano- zabrano nawet za abrobatą ZZ)  :huh:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:12:43 »
wroclaw24.net
Cytuj
Na pomoc Schetynie
Tekst opublikowany dzisiaj, 14:58:18, autor BS
Komendant Wojewódzkiej Straży Pożarnej wysłał na pomoc wicepremierowi Schetynie zastęp strażaków. Sprawa była poważna – samochód, którym jechał złapał gumę.

12 stycznia tego roku wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec wraz z wicepremierem Schetyną jechali samochodem wojewody na uroczystość przekazania nowego sprzętu strażakom w Legnicy. Na autostradzie A4, za Kątami Wrocławskimi pojazd złapał gumę. Jak się okazało to samą trasą do Legnicy jechał komendant Wojewódzkiej Straży Pożarnej Jarosław Wojciechowski, który zabrał do swojego samochodu obu panów. Z własnej inicjatywy podjął również decyzję, żeby na miejsce zdarzenia wysłać zastęp strażaków. Wszystko to po to, żeby pomóc kierowcy samochodu wojewody zmienić koło. Jak się okazało kierowca uporał się sam z pękniętą oponą, zanim na miejsce podjechali strażacy. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy w momencie gdy pojawili się funkcjonariusze – kierowca Jurkowlańca czyścił już ręce po pracy. Był niesamowicie zaskoczony przyjazdem strażaków.

Po blisko dwóch tygodniach sprawa wyjazdu do samochody wojewody wyszła na jaw. W poniedziałek, Wojciechowski został wezwany na rozmowę z Jurkowlańcem. - W czasie dziesięciominutowego spotkania wojewoda oświadczył komendantowi, że jego zachowanie i inicjatywa była karygodna i że nie będzie tolerował takich zachowań. Poprosił też o zapłacenie za nieuzasadnione wezwanie straży pożarnej. Komendant odpowiedział, że pokryje koszty operacji – mówi Dagmara Turek, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego.

Na tym kłopoty Wojciechowskiego, za niefrasobliwą decyzję się prawdopodobnie nie skończą. Oprócz kary za nieuzasadnione wezwanie straży pożarnej może on zostać pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej przez swoich zwierzchników.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:34:12 »
"Dolnośląski komendant wojewódzki straży pożarnej był już na dywaniku u wojewody i "wyrok" zapadł: szef straży musi zapłacić z własnej kieszeni za nieuzasadnione wysłanie wozu strażackiego na pomoc Grzegorzowi Schetynie,."

tekst cytowany za http://www.tvn24.pl/-1,1583445,0,1,komendant-zaplaci-za-gume-wicepremiera,wiadomosc.html

A mi się ciśnie pytanie na usta (nie oceniam zachowania KW) tylko czy ktoś zna podstawę prawną jaka będzie leżałą u podstaw takiej zapłaty za nieuzasadnione wezwanie strażaków do działań? Sam bym wnioskował - gdybym mógł- kilkakrotnie o taki zwrot kosztów tylko jakoś nie znam podstawy :);)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:47:08 »
Cytuj
....wraca z zasłużonego wypoczynku i reguluje należność za wykorzystanie auta bojowego do celów prywatnych i po temacie.

Chyba ustawodawca nie przewidział niestety takiej opcji jak używanie samochodów bojowych do celów prywatnych.

Wiem, że to nieładnie, bo cytuje się tylko mędrców.

Może zostawmy już temat, bo podobnie jak Palikot robi zasłonę dymną nad sprawami ważnymi dla strażaków.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2009, 23:12:03 »
   A ja wam powiem, że większość z was tak p...doli, że słabo się człowiekowi robi :rolleyes:
Większość zapie....ła by w tej sytuacji z podnośnikiem i jęzorem na brodzie :klol:
Ale jak się przełożonemu noga powineła to kopnąć go i wyśmiać, to takie polskie, swojskie.
  Śmieszny w tym wszystkim jest wojewoda i niestety nasz KG. Zamiast bronić gościa, bezpieczniej zgnoić go, bo to bardziej medialne.

  Ja nigdy nie odmówiłem nikomu pomocy i jak by ktoś chciał mnie za to rozliczyć to musiał bym zbankrutować (większość interwencji można uznać za nieuzasadnione, Schetynie i nawet Kwaśnieskiemu , którego nie lubię też bym pomógł  ) ale jak widzę sondaże poparcia dla strażaków, to widzę tam siebie, a niektórych z was tam niema. :fiuu:

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:38:38 »
Brawo tomstrazak :) Wreszcie rozsądny głos !!! Takie postwy kreują nasz wizerunek...

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:48:21 »
   A ja wam powiem, że większość z was tak p...doli, że słabo się człowiekowi robi :rolleyes:
Większość zapie....ła by w tej sytuacji z podnośnikiem i jęzorem na brodzie :klol:
Ale jak się przełożonemu noga powineła to kopnąć go i wyśmiać, to takie polskie, swojskie.
  Śmieszny w tym wszystkim jest wojewoda i niestety nasz KG. Zamiast bronić gościa, bezpieczniej zgnoić go, bo to bardziej medialne.

  Ja nigdy nie odmówiłem nikomu pomocy i jak by ktoś chciał mnie za to rozliczyć to musiał bym zbankrutować (większość interwencji można uznać za nieuzasadnione, Schetynie i nawet Kwaśnieskiemu , którego nie lubię też bym pomógł  ) ale jak widzę sondaże poparcia dla strażaków, to widzę tam siebie, a niektórych z was tam niema. :fiuu:

Nic dodać nic ująć. Typowo swojskie zachowanie. Ciekaw jestem tylko jak zachowa się w tej sytuacji JP KG. Jakie decyzje podejmie w stosunku do KW.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2009, 13:30:49 »
Popieram kolegów wpisujacych ostatnie posty. Ale niech to zdarzenie da mądre przemyślenia. Przykład wątku z SOp-ami to jest temat -  jak oraz gdzie i do czego się je użytkuje, a wpisy "służbowo" nic nie mówią. :huh: O samochodach tzw.administracyjnych nie wspomnę :gwiazdki: Przykład małopolski i "wzworcowej" KW z wożącym sie do domu pod Tarnowem panem 01 (oj, kierowcy na ten temat mają piękne opowieści). To jest patologia i pole do działania JE KG i wojewody. W dobie kryzysu piękne oszczędności.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2009, 19:50:06 »
http://www.tvn24.pl/-1,1584693,0,1,kara-za-nadgorliwosc-wzgledem-schetyny-_-brak-nagrody,wiadomosc.html

Cytuj
Komendant nie otrzyma też rocznej nagrody za pracę. Rzecznik nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy Wojciechowski zapłacił już za wyjazd wozu strażackiego, bo teraz "jest to sprawa między komendantem a wojewodą dolnośląskim".

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: policja jako taxi, a my jako serwis ogumienia
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2009, 21:16:49 »
rzetelność przekazu zniewalająca, szczególnie w części wytłuszczonej przez Łukasza:)
Z jakiej to niby racji Dolnośląski Komendant Wojewódzki miałby nie dostać nagrody rocznej?
Przypadki, w których strażak nie otrzymuje nagrody rocznej, bądź ulega ona zmniejszeniu, są enumeratywnie wymienione w ustawie. Być może chodziło o nagrody okolicznościowe, których wysokość jest faktycznie uznaniowa, a ich przyznanie nie jest obligatoryjne. W każdym bądź razie pan Paweł Frątczak wyraził sie nieprecyzyjnie, bądź też jego wypowiedź została przekręcona.
Porażające są też komentarze:) Podatność społeczeństwa na manipulację nie ma granic.
Ilu z was dostrzega związek tej pseudoafery z pękniętą oponą ze sprawą niedawnego pożaru we Wrocławiu? Ja taki związek dostrzegam - moim skromnym zdaniem cała ta zadyma została nakręcona przez kogoś z KM i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nie oznacza to, że zgadzam się z reakcja KW na tą pierwszą sprawę, gdyż uważam, że była ona zdecydowanie przedwczesna, a już na pewno poszła nie w tym kierunku. W moim odczuciu, to właśnie ta sprawa sprawiła, że ktoś się "odwinął" KW. Takich sytuacji jak ta pod Kątami w skali kraju jest zapewne kilkaset rocznie jak nie więcej i w znakomitej większości przypadków nikt z tego piany nie bije, bo nie ma takiego interesu.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie