Autor Wątek: Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze  (Przeczytany 21399 razy)

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« dnia: Luty 01, 2005, 11:13:54 »
:ph34r: od dłuższego czasu chodzą pogłoski że macki oficerów wyższego szczebla w Warszawie z KG i KW, tych co odeszli na emeryturę i tych co są w służbie utworzyły organizację, która czerpie korzyści finansowe z ochrony obiektów użyteczności publicznej wykorzystując swoje stanowiska służbowe lub układy koleżeńskie przykład: powstaje hotel lub biurowiec jakiejś spółki, czy też supermarket a już słychać o takim a takim oficerze a nawet o byłych komendantach wojewódzkich że są zatrudniani automatycznie przez administratorów powstałych obiektów bo inaczej mają trudności z przyjęciem budynków do eksplautacji. Życie potwierdza to tak mi się wydaje dość często. Wyjeżdżam do monitoringu widzę duże zaniedbania zostawiam wezwanie do Dowódcy JRG nim zdążę napisać meldunek każą mi często zmieniać profil interwencji z MZ na Fałszywy i natychmiast jak nie chcę mieć problemów muszę porwać wezwanie i to osobiście tak radzi mi moje drugie Ja tzw. ostrożność. Co o tym sądzicie przepraszam że wszedłem na Forum i tak z grubej rury przyłożyłem nie wiem czy to tyczy się tylko Warszawy czy całej ukochanej Ojczyzny a może mam zwidy, może muszę iść do psycholoszki bo mam urojenia. :ph34r:  :huh:  :ph34r:  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2005, 21:16:11 »
chyba masz jednak urojenia...
1.. o ile wystawiasz wezwanie to chyba piszesz na miejscu akcji? to coś nie kleji mi sie z pisaniem meldunku i darciem...
2. co znaczy wyjazd do monitoringu?  alarm z instalacji wykrywania i przesłany do MSK? w takim razie jeśli nic nie robiłeś to jest to AF.!
3. nie rozumie co niby miałoby sie stać nawet jeślibyś napisał MZ? co niby kogoś maja za to zwolnić czy co?
4. pamietaj że właśnie kogoś oczerniłeś. masz jakiś cel żeby oczernić KG czy KW? czy masz poprostu kompleksy?

Masz dwa wyjścia! albo psycholszka albo 997 z doniesieniem.. innych ewnetualności nie ma.

BTW: zostawianie wezwań jest do d... bo po co? co mi zrobisz jak nie przyjde?
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2005, 22:28:53 »
Mam rację bo to chyba jest problem warszawski myślę że za parę lat ktoś się odważy i weźmie się za to prokurator i wspomnisz to co napisałem. W Warszawie nawet niedawno w nowo otwartym super molochu Arkadia znane są nazwiska osób niedawno wysokich Funkcjonariuszy PSP Komęndy Województwa mazowieckiego którzy mieli duży wpływ na to by obiekt został przyjęty do użytku zanim zaczął spełniać wymogi ppoż. Dyżurnymi strażakami są pracownicy PSP z warszawskich JRG. Kierownictwo odpowiedzialne za bezpieczeństwo ppoż Arkadii sami się chwalili że jak ktoś ze strażaków będzie próbował uzyskać więcej niż 6 zł. za godzinę to może się zwolnić a jak będzie skakał to taki i taki z nazwiska były z PSP KW narobi mu koło pióra. Co o tym sądzisz "bajki". Nie ma nikt z nas wpływu na to co niektórzy oficerowie z wyższej rangi zrobią w Warszawie Nic i nikt bez panów wzajemnej adoracji nie założy np. firmy ochrony obiektów nie ma szans. Szybko go zniszczą. To nie mafia? Co gorsze oficerowie pracujący na bardzo wysokich stanowiskach w Warszawskiej PSP i KG oraz KW mazowieckiego mają po kilka a nawet po 5 i więcej połówek w wielu budynkach biurowych różnych spółek czy instytucji. Kiedy oni mają czas na wykonywanie swoich czynności służbowych dla PSP. Jedziesz alarmowo do każdego obiektu gdzie jest system monitorowania ppoż. i stanie się to w ciągu dnia pracy administracji, nie schodzi do Ciebie strażak dyżurny ale kierownik ochrony i Ci wali nazwiskiem takiego a takiego oficera że zmieniasz profil wyjazdu i kłamiesz przez stację że jest to awaria bliżej nie ustalna w systemie. A w tym samym czasie stoisz w kupie dymu bo jakiś spawacz coś tam spawał. Jedziesz jak debil na sygnałach narażasz życie innym o wypadek nie trudno a tu ktoś sobie jaja robi z Ciebie. Za godzinę znowu wyjeżdżasz w to samo miejsce i tak w kółko.  Srednio zaradny oficer PSP w Warszawie w krótkim czasie staje się nieźle ustawiony. I co z pensji to ma  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2005, 12:19:01 »
Zabiłeś klina, aż wszyscy zamilkli...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2005, 12:36:35 »
W dzisiejszej "GW" znany poniekąd temat gdański - też nawiązujacy w pewnym sensie do powyższego.
My Webpage
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2005, 12:46:34 »
donhihot może przesadziłeś że to mafia(za ostre słowa) ale zgodzę się że jest to wykorzystywanie stanowiska itp. przy otrzymaniu dodatkowego zarobku- i tu kieruję do panów kg aby zajeli sie takimi przypadkami a nie strażakami z podziału którzy dorabiają często ale ich praca nie ma nic wspólnego z psp.
ja nie pracuje w w-wie , ale wiem co sie tam dzieje (paru koleżków się zna) i to że ma się po parę etatów to też nie nowość-pchor. dość często wykonują pracę zleconą przez oficera gdyż on nie jest w stanie np. o tej samej godzinie obsadzić spektaklów w teatrach kinach
uderz w stół a od razu odezwał się oficer z w-wy i twierdzi że to co napisałeś to urojenia

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2005, 12:58:56 »
Przekopiowałem, tam zaraz zaginie, a ciekawe.....

Jak strażacy gaszą pożar korupcji
 
Piotr Świeczkowski

 
 Strażak z Gdańska odkrył, że jego koledzy biorą. Poinformował zwierzchników - stracił stanowisko. Inny strażak wykrył w komendzie lewy zakup samochodu - został zdegradowany. Zdesperowani oficerowie poinformowali policję, prokuraturę i "Gazetę"

Brygadier Andrzej Rószkowski dowodził najpoważniejszymi akcjami na Pomorzu, m.in. gaszeniem pożaru Rafinerii Gdańskiej i w hali Stoczni. Gdy w grudniu 2003 r. jedna z gdańskich firm poskarżyła się komendzie wojewódzkiej, że strażacy wymuszają pieniądze za szybkie dopuszczenie nowych budynków do użytku, właśnie Rószkowski zajął się wyjaśnianiem skargi.

Inwestor nie otworzy budynku, póki pieczątki nie postawi komendant miejski PSP. Każdy dzień przestoju to dla handlowca straty.

- Wykryliśmy w straży grupę osób, która na tym żerowała. Dogadywali się z inwestorami, m.in. z hipermarketów, z nowego klubu Żak i kilku biurowców. W efekcie dopuszczano nieprzygotowane budynki. Miałem poważne podejrzenia, że w grę wchodzą łapówki - mówi brygadier.

Zebrane przez Rószkowskiego materiały spowodowały, że w styczniu 2004 r. wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec trzech oficerów z trójmiejskich komend.

- Postępowanie ciągnęło się miesiącami - mówi brygadier. - Nitki wiodły wprost do szefa gdańskiej komendy miejskiej Sławomira Michalczuka. To on dopuszczał do użytkowania budynki niespełniające przepisów przeciwpożarowych. Mój szef komendant wojewódzki Piotr Świeczkowski poznał podejrzenia ciążące na komendancie miejskim, ale nie wszczął przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego ani nie powiadomił policji. Poczekał, aż w marcu komendant z honorami odejdzie na emeryturę.

Pół roku później zakończyły się dyscyplinarki trójki oficerów. Żadnemu nie próbowano udowodnić korupcji, uznano ich jedynie winnymi "naruszenia dyscypliny służbowej". Dostali odpowiednio: upomnienie, naganę i przeniesienie na niższe stanowisko. Odwołali się.

Czterech podejrzanych, jeden odwołany

Jeszcze w styczniu 2004 r. "Gazeta" ppo raz pierwszy napisała o podejrzeniach korupcji w gdańskiej straży. Włączyła się prokuratura - i korupcję znalazła.

Zarzuty przyjmowania "korzyści osobistych" postawiono dwóm oficerom z trzech objętych już dyscyplinarką. Dwaj kolejni, w tym sam emerytowany komendant miejski, mają postawione zarzuty przekroczenia uprawnień - dopuszczali nieprzygotowane budynki.

Proces jeszcze się nie zaczął - tymczasem konsekwencje poniósł Rószkowski. W listopadzie 2004 r. generał Świeczkowski wystąpił do Warszawy o odwołanie swego zastępcy. Powód: "utrata zaufania". Rószkowski spadł na stanowisko "starszego specjalisty" w macierzystej komendzie.

Drugi strażak zdegradowany

Aspirant Piotr Porożyński był w tym czasie rzecznikiem prasowym komendy wojewódzkiej. Gdy prokuratura stawiała oficerom korupcyjne zarzuty, pozwolił sobie publicznie skrytykować leniwą komisję dyscyplinarną. "Oficerowie z komisji mieli w ręku wszystkie instrumenty i możliwości, by ukarać zamieszanych w aferę. Tymczasem w tej sprawie zapanowała jakaś niemoc. To budzi niezrozumienie i będzie przedmiotem wyjaśnień" - stwierdził.

Komenda nie podjęła się żadnych wyjaśnień, za to rzecznik został odwołany z funkcji i wysłany do pilnowania sprzętu i otwierania bramy wyjeżdżającym do akcji wozom.

Trzeci przeniesiony

Kapitan Piotr Gudalewski z komendy wojewódzkiej zajmujący się m.in. rutynowym kontrolowaniem komendy miejskiej w Gdańsku w kwietniu 2004 r. odkrył, że wóz strażacki iveco kupiony za 0,5 mln zł jako nowy miał faktycznie ponad 6 tys. km przebiegu. Samochód dostarczyła firma Fire Max - jeden z większych dostawców sprzętu dla PSP. "Gazeta" pisała już o tej firmie - wykryliśmy, że współtworzą ją strażacy i ich rodziny.

Informacje o aucie znalazły się w przygotowanym przez Gudalewskiego protokole z kontroli komendy miejskiej. Na jego podstawie komenda wojewódzka przygotowała dla Warszawy "sprawozdanie pokontrolne". Znalazły się w nim wszystkie informacje z protokołu - oprócz tej o samochodzie.

Gudalewski skontaktował się z policją. Ta zawiadomiła prokuraturę, która po śledztwie postawiła zarzut wykreślenia z dokumentów informacji o samochodzie naczelnikowi wydziału organizacji KW.

Natomiast Gudalewski został w grudniu ub.r. odwołany i przeniesiony do Gdyni. Na razie zwierzchnicy nie wyznaczyli mu zakresu obowiązków.

Komenda Główna z nami nie rozmawia

Jeszcze w listopadzie ub.r. pomorscy strażacy wysłali do komendanta głównego PSP "petycję". 14 strażaków z Gdańska poskarżyło się, że nikt nie reaguje na korupcję. Odpowiedź z Warszawy nie nadeszła, za to oskarżany przez nich o bezczynność i przymykanie oczu komendant wojewódzki Świeczkowski awansował w grudniu na stanowisko zastępcy komendanta głównego.

Chcieliśmy poprosić go o komentarz do tekstu, ale od ubiegłego tygodnia jest dla "Gazety" nieuchwytny.

Rzecznik komendy głównej PSP brygadier Witold Maziarz: - Nie mamy żadnych informacji o tym, że nadbryg. Piotr Świeczkowski podejmował działania niezgodne z prawem. Komendant główny ma do niego pełne zaufanie.

Poprosiliśmy o komentarz Marka Biernackiego, wicemarszałka sejmiku pomorskiego:

- Przekręty w pomorskiej straży są mi znane od dłuższego czasu - mówi były szef MSWiA. - Najgorsze jest to, że konsekwencje ponoszą nie ci winni, ale funkcjonariusze, którzy zdecydowali się na walkę z nieprawidłowościami.


Najciekawsze sa jednak te ostatnie stwierdzenia!!!
Zawsze po dupie dostaje ten na dole.....
.....za to oskarżany przez nich o bezczynność i przymykanie oczu komendant wojewódzki Świeczkowski awansował w grudniu na stanowisko zastępcy komendanta głównego......nie sprawdził się,zmoczył d.. to awans...czy to kolegom coś nie przypomina???za komuny podobno tez tak było:))
 
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2005, 13:03:19 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2005, 15:53:48 »
dot. postu donkiszota
 niestety wynika że jak narazie to Ty sie podkładasz  :D
jeśli uważasz że coś jest nie tak zgłoś to przełożonym niech interweniują, jeśli nie pomoże zgłoś to wyżej..
co do 5 połówek -wiesz to jest ich sprawa i ich komendanta - jeśli wyrabiaja sie z robotą czemu nie? a może pracują popołudniami..
a ciecia co wychodzi z nazwiskiem załatw tak: "prosze pozdrowić a jak narazie wystawiamy madacik itd."   :lol:  być może zna tylko nazwisko  :lol:

prosze nie uogólniaj do całej KW czy KG bo oczerniasz 99,999% z nich tych uczciwych itd.- sam jestem oficerem (pracuje w KW- coprawda w innej ale)  niechciałbym żeby ktoś nawijał w necie i szkalował mnie i moich kolegów (nie mamy połówek itd. a swoja prace staramy wykonywać sie jak najlepiej).

Cytuj
Srednio zaradny oficer PSP w Warszawie w krótkim czasie staje się nieźle ustawiony. I co z pensji to ma
jeśli nie z pensji swojej to może żony (często zarabiają wiecej szczególnie w wawie) albo ma kredyt...

Bez obrazy ale jeśli coś piszesz to: staraj sie nie uogólniać i nie "zazdraszczaj " innym że maja wiecej - może wiecej pracuja albo nie chciałbyś miec ich kredytów  :lol:

pozdrawiam
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2005, 16:07:59 »
O ilę wi się wydaje, to żeby wziąść więcej kredytów , trzeba więcej zarabiać to po primo.Po secundo, nawet dziecko wie ze lewe dochody buisnesmeni ukrywają pod wziętymi kredytami.
Przykład był więc nietrafiony...sorki
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2005, 16:24:17 »
W tym miejscu znajdował się tekst przeniesiony z forum GW. Pisany przez osobę anonimową, miał charakter napastliwy, oszczerczy. W tekście znajdowały się nazwiska kilku osób, oraz oskarżenia kierowane pod ich adresem.
Uznałem, że złamany został p. 2 regulaminu forum.
Nie mogę pozwolić na podobne działania. Podjąłem decyzję o usunięciu tekstu, nie będę prowadził polemiki w sprawie tej decyzji.

 
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2005, 21:42:19 wysłana przez dago »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2005, 18:16:34 »
Uwazam, ze problem niestety jest. Tyle tylko, że nic się z tym nie zrobi tak jak do tej pory. Nie wiem czy przypominacie sobie niedawne potyczki o tunel pod Wisłostradą w Warszawie. Straż nie dawała zgody na otwarcie. Aż tu ni stą ni stamtą, inwestor nic nie zrobił a zgodę otrzymał. Ciekawe w jaki sposob??? Mam nadzieję tylko, że nie będziemy mieli takiego samego przypadku jak we Francji parę lat temu, gdzie w pożarze samochodu w tunelu zginęli ludzi. Czas najwyższy, żeby ktoś w końcu się zajął tymi sprawami. A tak na marginesie korupcji w straży to sprawdźcie sobie pochodzenie samochodów marki Ford w PSP. bo wiekszosc jest z salonu z Czestochowy. Czyz to nie dziwny zbieg okolicznosci??? I właśnie w takich sprawach powinni wypowiedzieć się i zając stanowisko ZZ. Tu bym widział ich istotną rolę w wyjaśnieniu tego problemu. Niestety problem dotyczy tzw. "góry", a tam ZZ nie sięgają. Szkoda. Zaraz mi się pewnie dostanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2005, 21:30:20 wysłana przez strazak998 »

Offline pingwin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2005, 13:40:59 »
Trudno nie zabrać głosu, gdy tyle jest informacji o przekrętach i "niegodnych zachowaniach". Ja jednak proponuję, żeby wszystkie te dodatkowe "fuchy" ucywilizowc i mieć je pod stałą kontrolą (przełożonych). Wtedy nie bedzie takich spektakularnych afer. Ale do tego trzeba dojrzeć. W PSP jest przeswiadczenie, że prewentyści to cwaniaki, co chodzą i biorą wziątki. Moim zdaniem stwierdzenia nie są tak jednoznaczne o prawda nie jest ukazywana wszystkim zainteresowanym. Ale od początku. Nastawienie Naszych przełożonych na samiutkiej górze na dodatkowe zarobkowanie jest jednoznaczne - ograniczać mozliwości, bo to godzi w służbę i prowadzi do afer. Komendanci Wojewódzcy, Powiatowi i Miejscy zgodnie z wytycznymi GÓRY postepują podobnie - jak najmniej zgód. W wielu przypadkach dmuchają na zimne. Tak jak słyszałem - strażacy z JRG nie dostawali zgody na TAXI - bo byli później niewyspani i niezdolni do służby. Ale jak żyć na tym średnim poziomie młodym i średnio starszym chłopakom, którzy nie chcą siedzieć po służbie przed tewlewizorem, którzy mają inicjatywę, pomysły i predyspozycje do robienia UCZCIWYCH pieniędzy.  Dla nich nie ma żadnej możliwości. Postepują nielegalnie lub półlegalnie i to niezależnie czy są oficerami czy szeregowymi strażakami. I z duszą na ramieniu słuchają o aferach i myślą: czy zaczną od dołu czy od góry. Bo kto powinien zapewniać ochronę obiektów - cywile po tygodniowym przeszkoleniu, których produkuje się na pęczki. Czy cywile poradzą sobie z nowoczesnymi zabezpieczeniami technicznymi, zmianami przepisów i nową wiedzą techniczną. Na 200% nie.
Moim zdaniem jedyną metoda jest zmiana sposobu myślenia wielu pracowników PSP. Czy nie lepiej mieć tylko obowiązek powiadamiania o wykonywanej pracy dodatkowej (zgody nie wszystkim są wydawane) aby przełożony mógł być zorientowany co robi pracowanik i miał możliwośc oceniania jego w kontekście wykonywanych obowiązków służbowych. I nie byłoby wtedy konfliktu interesów PSP i pracowanika - bo takim konfliktom możnaby wcześniej zapobiec. A co na to związki zawodowe, które nie mogą wywalczyć lepszych warunków płacowych i socjalnych. Dla wielu strażaków w sferze marzeń pozostaą mieszkanie, samochód czy choćby wyjazd z dziećmi na wczasy. Panowie ze Związków - zapewnienia, że dbacie o strażaków to za mało.

Sorki, że tak długo.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2005, 16:03:31 »
Oczywiście szanuje prawa zagwarantowane administratorowi w regulaminie forum, nawet te z którymi trudno się zgodzić.
Uważam jednak, że wszyscy którzy odwiedzają forum mają prawo do własnej oceny faktów, opinii, stanowisk (...) ale do tego koniecznym jest  przedstawienie ich przez różne strony. Przywołany artykuł z GW niestety w swej treści jest jednostronny, jak wiele poprzednich oraz zawiera wiele fałszywych informacji, niedopowiedzeń i niepotwierdzonych zarzutów. Uznałem więc, że czytelnikom należy się, chociaż w niewielkiej części ukazanie drugiej strony medalu, gdyż większość z przytoczonych przez anonimowego autora  informacji ma niestety potwierdzenie w faktach i dotyczy tych samych osób wymienionych z nazwiska     w artykule GW.
Ja również nie zamierzam w tym miejscu prowadzić dalszej polemiki.
 

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2005, 21:40:46 »
Niestety jest to prawda, że w PSP na kogo "dół pluje, ten wyżej się pnie"..po każdej zadymie wokół któregoś z panówz KW lub KG - kop w górę i spokój sytuacja w oczach Ministerstwa zażegnana...
najfajniejsze jest to, że ta strona jest podobno często odwiedzana prze kolegów z KG, bo przecież za nic nie dostała tak pochlebnej opinii od  n***rzecznika KG? Nalezy więc domniemywać, że informacje, ktore piszemy dochodzą do uszu Jaśnie Panującego KG poprzez usta jego n***rzecznika włałsnie, no więc co sz.P. KG nadal twierdzić będzie chyba, że nie on sam a jego "urzędowe usta" sklamią, że wszystko jest OK?)
Znacie przecież koledzy i kolezanki anegdotę, ktorą opowiadał w zeszłym bodajże roku nasz Pan i Władca? .." na weselu byłem prywatnie (Komendant Główny w swojej byłe szkole!!!) i nie wiedzialem, że do pomocy beda wykorzystywani słuchacze szkoly"?!!...ha ha ha..a Milościwie panujacy nie wiedział równiez, że ustawa zabrania spozywania i wnoszenia na teren zakładów pracy alkoholu??!!
W mojej komendzie od dawna krazy już takie powiedzonko, że co niektórzy przychodząc do pracy "wkrecają - na czas wykonywania obowiązków - słuzbową głowę, a swoją wkrecają dopiero na koniec pracy"...to chyba jest prawda, widząc jak jawnie robi się z nas idiotow myslę zcasami, że qrde chyba faktycznie wszystko to jest "matrix", bo przecię w tzw. "państwie prawa" nie mogłoby dojść do takich rzeczy??!!
...hm..ale co ja tam wiem - plebs z podziału bojowego jestem i tyle....
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2005, 23:21:33 wysłana przez dago »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2005, 11:51:52 »
Cytuj
. Srednio zaradny oficer PSP w Warszawie w krótkim czasie staje się nieźle ustawiony. I co z pensji to ma
Bardzo dobry tekst :) uśmiałem się po pachy znam takich młodych warszawskich oficerów kilku a może nawet kilkunastu :) najlepiej obłowili się ci co wynajmują mieszkanie w 4 na spółkę no nieźle się kamuflują spryciarze  :blink: a najwięksi burżuje to ci co wybłagali służbówkę na "jedynce" :) ostatecznie dostali chate od teściów :)  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2005, 13:45:36 »
seba nie ma się z czego śmiać --dla niektórych (zwłaszcza na prowincji) któtki czas to 5 a nawet więcej lat. to co w takim czasie dorobi się w w-wie oficer to na prowincji dochodzi sie przez całą karierę zawodową a niekiedy odprawa emerytalna pozwala na zakup bądz zamianę lepszego autka
pozdrawiam

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2005, 10:35:36 »
No tu to już przesadziłeś drogi kolego. I to zdrowo przesadziłeś. Zapraszam Cię wiec do większego miasta tupu Warszawa, Poznań, Wrocław itp. Zobacz jakimi samochodami i w jakch mieszkaniach mieszkają oficerowie. Pokaż mi oficera, który po 5 latach kupi sobie nowy samochód. No chyba że nie ma rodziny i pracuję po godzinach to może go i stać na ten luksus. A jeśli nawet kupi, to co.???? stać go to kupuje. Ale czy nowy samochód to teraz taki luksus??? Dealerzy biją się o klientów. Promocje, etc. A co do odprawy emerytalnej to na twoim miejscu bym uważał, bo za parę lat też będziesz odchodził na emeryturę i dostaniesz pewnie więcej niż teraz dostają. No chyba że ją zlikwidują, skoro tobie się to nie podoba, to pewnie zjadzie się jeszcze kilku takich, którym te opdrawy tez się nie podobają.
A jeszcze jedno, nie wziąłeś jednego pod uwagę kolego, że w większych miastach masz i droższe życie, niestety. Więc przestań pieprzyć, że przez 5 lat można się dorobić tyle co na prowincji przez całe życie, bo ja zpaie......lam 8 lat w Warszawie i jakoś się qrwa nie dorobiłem niczego. Szlag mnie tafia jak czytam takie bzdury. Przyjedź i posmakuj trochę wielkomiejskiej pracy. Zobaczymy jak szybko się dorobisz. Przeciez możesz sie przenieść. Zapraszamy.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2005, 10:38:08 wysłana przez strazak998 »

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2005, 13:17:13 »
miało być forum strażakoów, mamy forum oficerów(bez urazy), nic dodać nic ująć, jak nie zwiazki to gwiazdki............., bez komentarza.
Hanti
 :ph34r:  

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2005, 16:21:22 »
Hanti> uważam, że Twoja wypowiedź jest poniżej krytyki..czy oficerowie to nie strażacy?
1. Czy ktokolwiek zabrania uczesnictwa strażakom (masz z pewnością na mysli najniższe stanowiska) w tym forum - wręcz przeciwnie, myslę, że  wszyscy byśmy chcieli, żeby te forum było współtworzone przez wszystkich "strażaków" bez względu na stopień czy stanowisko.
2. To, że w tym forum nie uczestniczą jak to nazwaleś "strażacy" - a za strażaków nie uważasz związkowców i oficerów - jest winą pewnie tychże wymienionych związkowców i oficerów, a nie samych strażaków (ktoś im - "prawdziwym strażakom" pewnie zabrania??!!
3. Są wsród nas oficerowie i nie tylko, skoro jesteś nie zorientowany, a poza tym np. ja zanim zostałem oficerem zaczynałem od podstaw więc nie chrzań tylko jak Ci się nie podoba to zacznij się uczyć, a nie beczeć i narzekać, bo to jest najłatwiejsze.
4. To form słuzy konstruktywnej wymianie poglądów - tak uważam - jest więc i o zz, jest tez o innych problemach, jak widzę jesteś starym forumowiczem, ja dopiero niedawno się zarejestrowałem więc to ja powinienem mieć być może [retensje do Ciebie, że forum wygląda tak a nie inaczej???!!!


..Język gietki służy do tego aby mówił to co myśli głowa, źle się dzieje z człowiekiem, którego jezyk przejął władzę na umysłem..
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2005, 16:22:33 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline UFO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2005, 17:10:22 »
:ph34r: Hanti - myslisz ze oficerowie to nie strazacy? Gosciu tak samo jak oficerom, aspirantom potrzebni sa strazacy, tak i strazakom potrzebni sa oficerowie, aspiranci. Jak tego nie rozumiesz - to jestes kiepskim strazakiem, ktory nic poza odbębnieniem sluzby nie umie. B)  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2005, 17:17:27 »
Moim skromnym zdaniem nie można zabronić dorabiania i to bez względu czy jest się oficerem, aspirantem czy podoficerem. Szkopuł tkwi w tym czy dana osoba wykonuje to zgodnie z prawem i czy nie nadużywa swojego stanowiska przy wykonywaniu dodatkowej czynności.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

straz98

  • Gość
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2005, 18:16:00 »
Popieram Mark1, można zabronić dorabiać w zakresie ochrony przeciwpożarowej, tylko trochę logiki, gdzie potrzebujący znajdą lepszych specjalistów w zakresie p.poż. jeśli nie wśród strażaków

Offline neptun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2005, 20:39:35 »
Panowie, nie ma się co spierać. Trzeba sobie wzajemnie pomagać.
Znam oficerów , aspirantów, podoficerów na których można zawsze liczyć.
Co nie oznacza że nie ma wśród nich czarnych owiec.    

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2005, 21:09:02 »
Sądzę, że zabronienie wykonywania dodatkowego zajęcia związanego z ochroną ppoż. nie jest rozwiązaniem. Nie tylko KM(P) czy Naczelnicy wydziałów mają połówki jako inspektorzy ppoż na zakładach, kiedyś tych stanowisk było o wiele więcej, a znajomość obiektów na których ktoś z kolegów miał "połówkę" była o wiele większa, innym przykładem jest konserwator sprzętu ppoż. -w jaki sposób ma to być nielegalne?, wiem, że zaraz ktoś napisze że jeden kolega podczas kontroli poleci zakład kolegi, ale to polecający w tym wypadku powinien polecieć i to z hukiem i było by po problemie. Problem, pojawia się wtedy gdy strażak wykorzystuje swoje stanowisko do przewałek (odbioru obiektów które nie spełniają wymogów, blokowanie innych (czyt. konkurencji) z powodu drobiazgów, czy podejrzane kupowanie już przysłowiowych fordów  :ph34r: )
Sposobem na korupcję i układy mafijne jest ich napiętnowanie i dyscyplinarne usuwanie zamieszanych osób ze służby, ale kto wykopie kolegę  <_<
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2005, 23:16:37 »
Cytuj
miało być forum strażakoów, mamy forum oficerów(bez urazy), nic dodać nic ująć, jak nie zwiazki to gwiazdki............., bez komentarza
Hanti

jak wchodzisz na forum zawodowców to przeczytaj czego ono dotyczy:
Cytuj
Forum zawodowców
czyli wszystko to, co dotyczy wyłącznie strażaków zawodowych: płace, związki zawodowe, itp.
Więc nie rozumiem o co chodzi...
To tak jak byś powiedział...."miał być las, a tu same drzewa(bez urazy)....nic dodać nic ująć, jak nie liście to igły..........., bez komentarza.
[size=8]
Zawsze możesz otworzyć nowy temat..np. "Pobrudziłem sobie hełm smołą, ...czym to zmyć" napewno wywiąże sie ostra dyskusja nad jakże istotnym i ważnym problemem.[/size]