Autor Wątek: Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze  (Przeczytany 21398 razy)

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2005, 20:17:11 »
trochę narozrabiałem. Pracuję w jednej z JRG w Wawie słyszałem że powstaje nowy Związek Zawodowy chyba mają niezły pomysł. Zobaczymy jak to będzie Solidarność wpadła w panikę to dobrze może będą w końcu rozsądni i zaczną z takimi przekrętami walczyć i położą kres bezkarności górki. Dawno powinni wnieść do prokuratury donos o znanych wszystkim zdarzeniach. A nam wszyscy zwierzchnicy przpominają o tym że jesteśmy przykładem moralności dla plaków. Ciekawe czasy. :o    

BROKS

  • Gość
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 18, 2005, 10:32:04 »
Struktura mafijna na górze???Oczywiście!!!!Sieć powiązań i zależności jest tak duża że zwykły strażak w JRG nie ma o tym często wyraźnego pojęcia. O tzw. "połówkach" w różnych obiektach też krążą mity. Są tacy co mają kilka takich "fuch" na boku. Zastanawiam się tylko jak to jest, że potrafią tam zaglądać w godzinach pracy komend???Wiele razy zdarzyło mi się pojechać na zgłoszenie z monitoringu...i niejednokrotnie parę minut potem już zjawiał się oficer z komendy mający tam połówkę! Od razu prosił, żeby w karcie fałszywki wpisać awarię CSP! Więc żeby nie podpaść jemu wpisywałem awarię...choć gdzieś tam w pomieszczeniach ekipa coś szlifowała albo spawała (prace pożarowo niebezpieczne)!!! No wiecie takie "prośby" zwłaszcza brygadierów na wysokich stołkach należy traktować jednoznacznie...wykonywać bez zbędnej gadki żeby potem nie było nieprzyjemności!!! Także jeżdżą sobie ONI z komend na te obiekty często w godzinach pracy i nikt tego nie pilnuje...bo przecież kolega koledze nie zabroni w takim układzie. Ty masz połóweczkę tu, ja tam więc pomagajmy sobie nawzajem!!! A odbiór nowych obiektów???Też są przy tym niezłe jaja!!!Jedzie sobie taki oficer z prewencji na odbiór obiektu i już na miejscu widzi że sporo przepisów ppoż nie jest spełniona. Tłumaczy obecnemu na miejscu szefowi budynku, że nie może dać zgody to ten figurant go straszy, że on zna paru ludzi w komendzie i jak zechce to to załatwi i nie interesują go jakieś problemy z przepisami. I co się dzieje???Prewentysta nie daje zgody ale już następnego dnia jest wezwany na dywanik do komendanta i krótkie hasło...."masz to dziś załatwić i żeby mi więcej nie było takich problemów"!!! To nie bajka bo mój kolega mi tą historię przy wódce opowiedział!!!! Także mafia mafia i jeszcze raz mafia!!!!

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2005, 11:18:48 »
Moim zdaniem prewentysta Cię nabił w tą butelkę, którą opróżniliście.
 

BROKS

  • Gość
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2005, 11:23:04 »
Nie wydaje mi się aby "ten prewentysta" nabił mnie w butelkę. Chociażby z takiego powodu, że znamy się od piaskownicy!!!!

BROKS

  • Gość
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2005, 11:27:25 »
Zapomniałem dodać, że ten przypadek dotyczył postawienia pieczątki PSP a szef obiektu zadeklarował spełnienie niedociągnieć do pewnego terminu. Czy słowa dotrzymał-pewnie tak!!!Ale chodzi o sam fakt, że obiekt został dopuszczony do użytku nie spełniając wszystkich przepisów ppoż!!!!

Offline KUCHAR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2005, 16:25:37 »
Jeśli d-ca stwierdza pożar i jego przyczynę (niewłaściwie prowadzone prace poż.niebezp.), a pod namową innego strażaka (wyższego funkcją) tworzy meldunek z fałszywki to sam jest winny zafałszowania.
Boi się, że mu góra narobi koło dupy a co z dołem t.j. jego podwładnymi-świadkami zajścia.
GDY DOTARŁEM DO DNA USŁYSZAŁEM PUKANIE OD SPODU...
 

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2005, 17:35:11 »
Zbuntowałem się i nie chciałem wycofać wezwania bo mnie wkurzył administrator obiektu wyjechałem alarmowo do monitoringu i mam wszystko w dupie jakie miałem problemy to szkoda mówić i tak porwali to wezwanie a ja mam ostrzeżenie i jak tu szanować zwierzchników kilka kontroli na jednostce ze dwie rozmowy z dziwnymi ludźmi z KW i już mnie wyleczyli.  

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 20, 2005, 19:44:53 »
Do większości postów -skąd to ja znam.
Prawda, prawda i jeszcze raz prawda - warszawka ma nas gdzies a inni PANOWIE przypieci do warszawki  także -  np. słyszałem że "zwolniony z-ca k-ta gł. Zygus awansował na prorektora d/s administarcyjnych i inwestycji w SGSP - no to sie dopiero zacznie BUDOWA (niedokończona - jak w wielu innych miejscach), a później -po kilku miesiącach  partia PO ma Go wynieśc na senatora RP a w najgorszym przypadku p-osła
I jak  tu ma byc dobrze ?????????? pozdrowienia
 :blink:  
cogito ergo sum

Offline KUCHAR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2005, 22:17:42 »
gabiba rozwiń proszę swoją wypowiedź o Z-cy KG bo albo coś poplątałeś albo może być to interesujący wątek

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2005, 22:10:54 »
NIC nie poplątałem - jeśli nic nie słyszałeś to byc może juz niedługo będziesz WSZTSTKo wiedział Pozdrawiam :ph34r:  
cogito ergo sum

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 18, 2005, 18:11:17 »
Cytuj
Przekopiowałem, tam zaraz zaginie, a ciekawe.....

Jak strażacy gaszą pożar korupcji
 
Piotr Świeczkowski

 
 Strażak z Gdańska odkrył, że jego koledzy biorą. Poinformował zwierzchników - stracił stanowisko. Inny strażak wykrył w komendzie lewy zakup samochodu - został zdegradowany. Zdesperowani oficerowie poinformowali policję, prokuraturę i "Gazetę"

Brygadier Andrzej Rószkowski dowodził najpoważniejszymi akcjami na Pomorzu
Aspirant Piotr Porożyński był w tym czasie rzecznikiem prasowym komendy wojewódzkiej.
Kapitan Piotr Gudalewski z komendy wojewódzkiej zajmujący się m.in. rutynowym kontrolowaniem komendy miejskiej w Gdańsku w kwietniu 2004 r. odkrył, że wóz strażacki iveco kupiony za 0,5 mln zł jako nowy miał faktycznie ponad 6 tys. km przebiegu.
Bardzo poważne zarzuty padły w tym artykule. Może ktoś zna sprawę i naświetli jakie rozstrzygnięcia zapadły.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 20, 2005, 20:18:40 »
Wiem tylko tyle.
Po długim i wyczerpującym  postępowaniu wyjaśniającym prokuratura ustaliła co następuje:

1. To nie koledzy biorą i ale ryby w Wiśle.

2. Nie chodziło o lewy zakup samochodu lecz o uszkodzenie lewego blotnika  samochodu przy cofaniu.

3. Nie poinformowano w kolejności Policję, Prokuraturę i Gazetę tylko Gazetę Wyborczą, Dziennik Bałtycki i Pleayboya.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 21, 2005, 15:07:05 »
Dokładnie tak gambit! Przypuszczam również to sie skończyło <_< Nie znam sprawy do końca, ale znam już za to doskonale nasze realia!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2005, 12:58:42 »
Bardzo ciekawe, bardzo. Ciekawe też co będzie dalej.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline PG-14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 22, 2005, 16:36:02 »
Sytuacja wygląda zgoła odmiennie jak to przedstawiano i publikowano na początku.
Okazuje się, że motywem do działania pewnej grupy "ludzi" pod przywódctwem Andrzeja R. byłego z-cy kw psp w gdańsku było przejęcie władzy w kw i km w gdańsku. W tym celu wywołano szereg afer, szkalując wielu ludzi. Cel połowicznie osiągnięto poniweważ kierownictwo km w gdańsku jest na emeryturze. Połowicznie dlatego, że na szczęście nie udało im się przejąć władzy.
Grupa 14 ludków niezrównoważonych psychicznie posunęła się bardzo daleko w swojej działalności.
Niebawem ruszy pierwszy proces z powództwa cywilnego przeciwko nim i nie tylko o zniesławienie. To będzie bardzo ciekawe i warto śledzić ten wątek. Niech to też będzie przestrogą dla innych, że odpowiedzialność za słowa i czyny ponosi się także w naszym dziwnym kraju.
Bardzo niepocieszony będzie także pewien polityk z PO pan B........ który angażował sie w pomoc tym osobom. Ciekawostką jest to kto im umożliwił kontakty z policją i prokuraturą, aby stronniczo prowadziły postępowania wyjaśniające.
Pytania są też takie :
Jaką rolę w całej tej aferze odegrały związki zawodowe publikując na swoich stronach internetowych artykułu z gazet i inne sensacyjne doniesienia. Dlaczego związki nie pokusiły się o sprawdzenie takich sensacji.
Jaką rolę w tej sprawie odegrał Piotr Ś. obecny z-ca kg, a wówczas pomorski kw psp.
Pytań oczywiście jest więcej i pewnie kiedyś zostaną zadane.
Proponuję poczytać temat związki zawodowe w gdańsku, ciekawa literatura ludzi, którzy mają dosyć działlności związków, a zwłaszcza jednego pana, do którego list jest adresowany, czołowej postaci wszczęcia wszelkich gdańskich afer.
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2005, 00:19:32 »
Do PG14:
ja też mam do Ciebie kilka pytań.
Mianowicie :
Cytuj
Sytuacja wygląda zgoła odmiennie jak to przedstawiano i publikowano na początku.
Skoro tak dużo wiesz to czemu nie napiszesz jak wygląda ta sprawa...?
Cytuj
W tym celu wywołano szereg afer, szkalując wielu ludzi. Cel połowicznie osiągnięto poniweważ kierownictwo km w gdańsku jest na emeryturze.
jak można wywołać szereg afrer??? jak można zrobić coś z niczego ???
Cytuj
Jaką rolę w całej tej aferze odegrały związki zawodowe publikując na swoich stronach internetowych artykułu z gazet i inne sensacyjne doniesienia. Dlaczego związki nie pokusiły się o sprawdzenie takich sensacji.
Jakie to prawo zabrania publikowania na stronie artykułów z gazet zwłaszcza, że podaje się autora i nazwę gazety?? Dlaczego nikt z wszechwładnych nie podał do sądu autorów tychże artykułów ???
Rozumiem że jadący po pijanemu oficer z KG też tak naprawdę nie był pijany podczas zatrzymania tylko wlali mu sake w dzióba żeby wywołać aferę.... bo tak naprawdę to tylko motłoch w JRG pije, gdzie tam na wyższych szczeblach. Gdyby tak padło na zwykłego "szaraczka" to wypierd....li by go na zbity pysk. A co się dzieje z tym panem ???
Rozumiem że żadnych afer nie było, wszyscy są czyści jak łza. Brakuje mi tylko jeszcze tak obtrzaskanego stwierdzenia używanego przez polityków że to "rozgrywka polityczna". Będę śledził ten wątek jak proponujesz bo jestem ciekawy.....zobaczymy.
Jednak patrząc na całokształt wiem że nie jest tak nie skazitelnie pięknie.....
Cytuj
Proponuję poczytać temat związki zawodowe w gdańsku, ciekawa literatura ludzi, którzy mają dosyć działlności związków,.....
Ja nie jestem z Gdańska więc nie mam na tym polu wiele do powiedzenia. Ale poczytam bo też mam dość związków...  Jako że jestem związkowcem nie mogłem przejśc na inna JRG bo Jego Ekscelencja pan Komendant nie wyraził na to zgody, ponieważ jako element wywrotowy mógłbym zarazić swoją wywrotowością innych strażaków co wiadomo nie jest mile widziane. Nigdy nie powiedziano mi tego prosto w oczy. Komendant zrobił to w taki sposób żebym nie miał zbyt dużego manewru i zbytnio nie protestował i sam zrezygnował... prawdziwy majsterstick... :blink: Dziś już wiem dlaczego... i myślę że z jego punktu widzenia miał rację...
Ale nie mam zamiaru się wypisywać z takiego powodu... Inny kolega żeby iść na kurs podoficerski musiał zrezygnować z członkostwa z związku.... inaczej byłby dalej najwyżej st.str. Fajnie co ??
A teraz  cytat z tematu który założyłeś...
Cytuj
Czy związki mają za cel położyć PSP?
Jednak myślę że tak !!!! Bo przecież to związki przekształcają na stanowiska strażackie kobiety pracujące w biurach na etatach cywilnych co zwiąksza współczynnik na 1000 mieszkańców.
To związki budują molochy-strażnice za ogromne pieniadze w powiatach gdzie na służbę trzyma 6-7 strażaków (co daje przelicznik 1-go strażaka na 300m2 strażnicy) ale za to są piękne pokoje gościnne tyle że nie dla zwykłego "szaraczka" z jakiejś zapyziałej JRG. Koszty utrzymania ??? Co tam koszty....
To związki tworzą klany rodzinne w PSP i co gorsza nie na podziale bojowym tylko w korpusie sztabowym.
To związki blokują wszelką inicjatywę KG o polepszenie warunków pracy strażaka który gasi tam jakieś głupie pożary.
To związki przeszkadzają zażarcie walczącej KG o podwyżki w PSP i przez to mamy gów..o a nie podwyżki.
To związki tworzą z Komend Powiatowych czy miejskich prywatne folwarki gdzie Sop Oficera Operac. staje się najtańszym transportem do rozwożenia "zakręconych" kierowników tychże folwarków.
To związki często wynajdują jakieś uchybienia przez co "srają we własne gniazdo" co ma zły wpływ na całokształt opinii o Straży Pożarnej.
Itd...itd.....
Wynika z tego nie zbicie że naprawdę związki chcą rozłożyć PSP.....
Jak to bez tych związków byłoby słodko i miło.......ech...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2005, 17:46:47 »
Pewne pytania pewnie są retoryczne.

Zaskakuje mnie tylko ten zwrot sytuacji.
Jest szansa dowiedzieć sie jakiej sprawy ma dotyczyć pozew cywilny?




Ogniowy masz jakieś informace w tych kwestiach - dotyczy informacji zamieszczonej przez Ciebie 2.02.2005r.

Pół roku później zakończyły się dyscyplinarki trójki oficerów. Żadnemu nie próbowano udowodnić korupcji, uznano ich jedynie winnymi "naruszenia dyscypliny służbowej". Dostali odpowiednio: upomnienie, naganę i przeniesienie na niższe stanowisko. Odwołali się.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2005, 17:55:32 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2005, 23:14:08 »
Cytuj

Ogniowy masz jakieś informace w tych kwestiach - dotyczy informacji zamieszczonej przez Ciebie 2.02.2005r.

Pół roku później zakończyły się dyscyplinarki trójki oficerów. Żadnemu nie próbowano udowodnić korupcji, uznano ich jedynie winnymi "naruszenia dyscypliny służbowej". Dostali odpowiednio: upomnienie, naganę i przeniesienie na niższe stanowisko. Odwołali się.
Poszukam....może cos wpadnie w łapki....:)...jak znajdę wkleję...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 25, 2005, 11:04:43 »
Geddeon
Poruszyła mnie Twoja wypowiedź o związkach zawodowych. Może nie w całości ale się z Tobą zgadzam. Dodam jeszcze jeden kamyczek to dzięki związkom zawodowych, którzy nie rozumieją że 4 zmiany to mniej pracy dla strażaków i zawzięcie bronią systemu 24x48.
Natomiast wnioski wyciągnąłeś chyba za daleko. To Że KG walczy zażarcie.....zgadzam sie z Tobą pytanie brzmi o co walczy ?
O stołki, o pieniądze dla siebie, o przetrwanie jeszcze jednego roku w firmie.
Stąd te problemy - związki walczą o swoje, KG<KWiKP też o swoje - tylko gdzie tu są strażacy z JRG?. To oni dają WAM pracę, to ONI  wystawiają NAM ocenę w społeczeństwie i to oni dostają najgorsze uposażenie.
Nie wybielaj KG

Offline PG-14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 25, 2005, 13:55:51 »
Może nie znam wszystkich kulis i wszczętych afer, ale wygląda to mniej więcej tak:
Wszystkie afery oprócz wyjaśnienia służbowego skierowano do gazety, policji i prokuratury.

1.afera odbiorowa – wszystkich uniewinniono w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych po odwołaniach przed komisją przy kg i komisją przy kw ale w innych województwach. Postępowanie karne prowadzone przez prokuraturę okręgową w Gdańsku jest w toku,
2.afera dot. aparatów powietrznych – umorzona,
3.afera dot. zakupu sprzętu i programów informatycznych – umorzona,
4.afera dot. zakupu samochodu z dużym przebiegiem  - w końcowej fazie, dokumenty brakujące prokuraturze zostały dostarczone między innymi z Niemiec i świadczą na korzyść obwinionych,
5.afera księgowego z kw – umorzona,
6.afera z nurkami – umorzona,
7.afera z posługiwaniem się sfałszowanymi dokumentami w postępowaniu dyscyplinarnym przez rzecznika dyscyplinarnego – w toku,

umorzenia nastąpiły przez prokuraturę lub sąd.





A poniżej mam nadzieję, że doszukacie się powodu podjęcia się prowadzenia tych afer przez organy ścigania.


Gazeta Wyborcza - Trójmiasto
20.01.2004r.
Afera w straży pożarnej w Gdańsku. Dwóch wysokich oficerów przez trzy miesiące nie może pojawiać się w pracy. Zawiesiła ich w czynnościach komisja dyscyplinarna, może to spotkać kolejne osoby.

Gazeta Wyborcza - ogólnopolska
20.01.2004r.
Afera w pomorskiej straży. Gorąco w komendzie. Czy wszyscy oficerowie gdańskiej straży pożarnej wymuszali pieniądze od inwestorów budujących hipermarkety?


Dziennik Bałtycki – Trójmiasto
21.01.2004r.
Trzech oficerów straży pożarnej zamieszanych w aferę. Propozycja przeciwpożarowa.

Gazeta Wyborcza – Trójmiasto
21.01.2004r.
Gorąco w komendzie. Kolejny strażak odsunięty. Nadpalony wizerunek.

Głos Wybrzeża
21.01.2004r.
Zawieszeni w służbie. Gorąco u strażaków.

Gazeta Wyborcza – Trójmiasto
22.01.2004r.
Afera w straży pożarnej. Prokurator sprawdza.

Gazeta Wyborcza – Trójmiasto
23.01.2004r.
Afera w straży pożarnej. Zaglądanie w papiery.

Gazeta Wyborcza - Trójmiasto
24-25.01.2004r.
Wizyta z Warszawy. We wtorek w kw psp w Gdańsku pojawi się nadbrygadier Piotr Buk, któremu podlegają wszystkie wydziały kontrolno – rozpoznawcze.

Dziennik Bałtycki
24-25.01.2004r.
O co oskarża się gdańskich strażaków. Donos z zaworem.

Dziennik Bałtycki
28.01.2004r.
Strażna korupcja. W Gdańsku doszło do ewidentnej próby korupcji – potwierdził nadbrygadier Piotr Buk, z-ca kg PSP. Zapowiedział, że zawieszonych oficerów z KM PSP w Gdańsku czeka najprawdopodobniej wydalenie ze służby.

W tym samym wydaniu :
O korupcji i mijającym roku w PSP. Ma być lepiej.
W Gdańsku doszło do ordynarnej próby korupcji – mówi Piotr Buk z-ca kg PSP. Postępowanie dyscyplinarne doprowadzi na pewno do takiego stanu, że osoby, które są winne, zostaną ukarane i wydalone ze służby.

Głos Wybrzeża
28.01.2004r.
Gość Głosu: Piotr Buk
Ordynarna korupcja.

Gazeta Wyborcza
10.02.2004r.
Pomorscy strażacy staną przed sądem zawodowym. Komisja dyscyplinarna zajmie się sprawą pomorskich strażaków podejrzanych o wykorzystywanie stanowisk do celów prywatnych. Strażacki proces potrwa dwa dni – strażakom grozi nawet wydalenie ze służby.

Dziennik Bałtycki
11.02.2004r.
Straż pożarna. Przed komisją.

Gazeta Wyborcza
11.02.2004r.
Pożar u strażaków cd. Będzie sąd.


Dziennik Bałtycki
12.02.2004r.
Komisja w straży. Nowe fakty.

Gazeta Wyborcza
2.03.2004r.
Coraz więcej podejrzeń wobec strażaków z Gdańska.

Gazeta Wyborcza – Trójmiasto
3.03.2004r.
Coraz więcej podejrzeń wobec zawieszonych strażaków z Gdańska. Pali się coraz mocniej.

Dziennik Bałtycki
4.03.2004r.
Afera w straży pożarnej. Komisja po komisji.

Gazeta Wyborcza
4.03.2004r.
Strażacy na Manhattanie.

Gazeta Wyborcza
5.03.2005r.
Manhattan jednak się otwiera

Gazeta Wyborcza
6.03.2004r.
Strażacy idą do prokuratora.


Gazeta Wyborcza
13.03.2004r.
Rozmowa z pomorskim kw PSP w Gdańsku.
Jestem pewien co do mocy materiału dowodowego przeciwko tym trzem strażakom.

Gazeta Wyborcza
14.03.2004r.
Komendant PSP w Gdańsku odchodzi na emeryturę.

Gazeta Wyborcza
24.03.2004r.
Manhattan bezpieczny.


Gazeta Wyborcza
2.04.2004r.
Zmiany na stanowisku komendanta miejskiego PSP w Gdańsku.

Dziennik Bałtycki
6.04.2004r.
Afera w straży pożarnej ma się ku końcowi. Raczej nie korupcja.

Dziennik Bałtycki
15.04.2004r.
Brali pieniądze za odbiory przeciwpożarowe. Strażacy stanęli przed sądem.

Okres ciszy, a może coś przegapiłem.

Gazeta Wyborcza
19.08.2004r.
Strażacy o zagrożeniu w Port Service.


Gazeta Wyborcza
20.08.2004r.
Komenda miejska PSP w Gdańsku sprzyjała Port Service.

Gazeta Wyborcza
30.08.2004r.
Strażacy wystąpili z wnioskiem do prokuratury.

Dziennik Bałtycki
27.08.2004r.
Plama pobudziła koguta.

Gazeta Wyborcza
31.08.2004r.
Strażacy sprawdzili strażaków.

Gazeta Wyborcza
7.09.2004r.
Rodzinne koneksje decydują o zatrudnieniu w straży pożarnej. Żono pracuj w komendzie. Zlikwidować patologie.



Dziennik Bałtycki
13.09.2004r.
Afera w straży pożarnej. Temperatura rośnie.
Zakazy i donosy.

Dziennik Bałtycki
15.09.2004r.
Strażacy wyjaśniają. Postępowanie z plamą.

Dziennik Bałtycki
24,09.2004r.
Afera w straży pożarnej cd. Kontrole i powroty.

Gazeta Wyborcza
27.09.2004r.
Strażacy staną przed prokuratorem

Dziennik Bałtycki
29.09.2004r.
Strażacy pod lupą.

Dziennik Bałtycki
30.09.2004r.
Zaniedbania przeciwpożarowe w Żaku. Strażacy liczą.

Gazeta Wyborcza
12.10.2004r.
Podejrzany były szef straży pożarnej.


Gazeta Wyborcza
13.10.2004r.
Policjanci przyjechali poi strażaków.


Dziennik Bałtycki
14.10.2004r.
Strażacy oskarżeni za nieprawidłowości.


Dziennik Bałtycki
18.10.2004r.
Afera w gdańskiej straży cd. Zgasić komisję.

Dziennik Bałtycki
20.10.2004r.
Szef strażaków redukuje rzecznika. Za krytykę?



Dziennik Bałtycki
5.11.2004r.
Policja bada, czy strażacy są skorumpowani.

Dziennik Bałtycki
8.11.2004r.
Afera w straży pożarnej. Kto zastrasza gdańskich strażaków?

Gazeta Wyborcza
8.11.2004r.
Oficerowie straży pożarnej w całej Polsce dorabiają u dostawców sprzętu. Strażak gasi i handluje drabinami.

Gazeta Wyborcza
10-11. 11. 2004r.
Wielkie czystki w pomorskiej straży.

Dziennik Bałtycki
15.12.2004r.
Oskarżenia w straży. Cień na zastępcę.

Dziennik Bałtycki
17.12.2004r.
Porządki w straży pożarnej. Nominacja nie korupcja.

Gazeta Wyborcza
17.12.2004r.
Drugi strażak w Polsce.


Gazeta Wyborcza
2.02.2005r.
Jak się gasi pożar w straży.


Dziennik Bałtycki
3.02.2005r.
Prokurator w straży pożarnej.

Dziennik Bałtycki
12.03.2005r.
Podejrzani strażacy przywróceni do służby.

Dziennik Bałtycki
10.05.2005r.
Strażacy mimo zarzutów nadal pracują.

Gazeta Wyborcza
9.08.2005r.
Pokazy sprzętu pożarniczego w przerwie śledztwa.




Takiego zainteresowania strażą pożarną przez prasę nie odnotowano chyba nigdzie. Nasuwa się pytanie, czy dziennikarze byli tak wytrwali, czy jednak ktoś dostarczał im te materiały?  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 25, 2005, 21:40:40 »
Do PG-14

Zadałeś sobie trochę trudu z tą listą publikacji. Czy jesteś w stanie napisać ilu dziennikarzy pisało te artykuły w Gazecie Wyborczej i Dzienniku Bałtyckim, bo to głównie te gazety rozpisywały sie o straży.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 26, 2005, 01:10:26 »
Jestem przerażony!!!!
Fire_mann - na litość boską !!!!
Przeczytaj mój post raz jeszcze, i raz jeszcze, i jeszcze raz i zauważ że to co pisałem było pisane z czystą ironią i przekorą.

A ty jeszcze piszesz że nie koniecznie się ze wszystkim zgadzasz. :o
Jeżeli uważasz że wszystko co napisałem o zz jest moim stwierdzeniem to szczerze gratuluje.... No faktycznie wybieliłem KG.
Nie sądziłem że to tak ktoś odbierze....No cóż  widocznie można przypisać twórczośc KG związkom a zawsze ktoś w to uwierzy..... :(
Jeśli jednak chodzi o kamyczek dorzucony przez Ciebie typu:
Cytuj
to dzięki związkom zawodowych, którzy nie rozumieją że 4 zmiany to mniej pracy dla strażaków i zawzięcie bronią systemu 24x48.
to mam pytanie....
Gdzie i kiedy zz wypowiadały się co do systemu pracy ???
Wypowiadały się co do czasu służby(na 100%) ale co do systemu to chyba nigdzie...
Poza tym kto jest w tych ZZ ?? Marsjanie ?? Cywile z ulicy ???
Ja wiem że trudno niektórym w to uwierzyć ale to też są strażacy- naprawdę.
Tyle że zrzeszeni w związku aby działać legalnie i legalnie rozmawiać ze strona służbową zgodnie z prawem zamiast grzmieć na forach i czekać aż ktoś inny się przeciwstawi temu czy tamtememu.
Cytuj
Stąd te problemy - związki walczą o swoje, KG<KWiKP też o swoje - tylko gdzie tu są strażacy z JRG?.
U mnie strażacy z JRG są w związkach. Ale pewnie u Ciebie jest inaczej...
Proszę podaj mi Twoją definicję kto to są te związki bo naprawdę staje się to ciekawe.
Cytuj
związki walczą o swoje
i co sobie wywalczyły a co nie mają tego strażacy z JRG ??? 40 godzinny tydzień pracy??? Obowiązuje wg. Ciebie tylko związkowców, tak ?? Ci co nie są w związkach pracują dalej 240 godz. / miesiąc.
Jak wywalczyli podniesienie sortów mundurowych to pewnie tylko dla związkowców, nie zrzeszeni nie dostali nic ....
Związkowcy nie jeżdzą do pożarów, nie biorą udziału w ćwiczeniach tylko "związkują".... za to niezrzeszeni strażacy robią za nich wszystko....
Ta mentalność chyba nigdy się nie zmieni......

A tak wracając do :
Cytuj
nie rozumieją że 4 zmiany to mniej pracy dla strażaków i zawzięcie bronią systemu 24x48.

Ciekawe jak można "zawzięcie bronić" czegoś co nie jest tematem żadnych rozmów?? Nigdzie o tym nie słyszałem w zadnym związku aby trwały jakieś zawzięte obrony... Ale jak zawsze najlepiej o zwiazkach wiedzą Ci co w nich nie są.
Może Ci się to wyda dziwne ale u mnie tego systemu chcą ( w sensie chcieliby żeby pozostał) głównie strażacy niezrzeszeni(jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie taki podział).  Dla niektórych  jest wygodny bo prywatne interesy by mogły ucierpieć....co tak naprawdę też jest bzdurą. Ststem 4 zmian jest o tyle lepszy że będzie potrzebny jeszcze jeden d-ca zmiany i kilku d-ców sekcji i stwarza  możliwość awansów. Ale jest to co za tym idzie też obciążenie finansowe ( i znowu awanse bez podwyżki..bo "narazie nie ma kasy"). Poza tym wg. mnie na czwartą zmianę nie ma jeszcze dostatecznej liczby etatów.
Ja osobiście nie mam zdania który system byłby lepszy....wszystko ma swoje + i -.
I na koniec:
Cytuj
To oni dają WAM pracę, to ONI wystawiają NAM ocenę w społeczeństwie i to oni dostają najgorsze uposażenie.
Co znaczy WAM ???? nam związkowcom, komendantom,strażakom ?? Bo Komendantem to nie jestem i chyba nie zostanę...  Jako strażak z podziału bojowego z kilkunastoletnim stażem pewnie dlatego że jestem w zz mam najlepsze uposażenie... bo przecież "związki walczą o swoje" i tylko dla siebie... Nieprawdaż  ???
[size=8]
PS. Jeśli Twój post był pisany również ironicznie a ja go źle odebrałem to sorry...(ale czytałem go kilka razy i nie sądzę....)[/size]

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 26, 2005, 03:07:56 »
Do PG-14
czytając twój ostatni post dochodzę do wniosku że wszystko zostało ukartowane, żadnych afer nie było, wszystko jest ok. Nie ma powiązań rodzinnych w straży itd,itd...
Cytuj
Takiego zainteresowania strażą pożarną przez prasę nie odnotowano chyba nigdzie. Nasuwa się pytanie, czy dziennikarze byli tak wytrwali, czy jednak ktoś dostarczał im te materiały?
Zastanawia mnie jedna rzecz....czy chodzi Ci o niewinnośc tych gości czy o to że ktoś doniósł do prasy.....i tym samym "nasrał we własne gniazdo"...????

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2005, 12:21:04 »
Geddeon
Sam widzisz jak łatwo przekroczyć granicę faktów, ironi, przekory.
Ale może od początku.
Fakt,ironia aż kipi w Twojej wypowiedzi ale mnie zastanowiły inne wątki.

24x48 - nie wiem skąd piszesz ale u nas to była cała batalia w tym temacie. Więc nie mów,że nie było o tym dyskusji. Twierdzisz,że związkowcy to nie marsjanie..ufff cieszę się. Jednak w przeważajacej części w zarządach związkowych siedzą ludzie z biur (może zaprzeczysz?).
Według Ciebie ZZ załatwiły 40 godzinowy tydzień pracy -  to już znaczna przesada. O ile wiem ten wymóg powstał w Uni Europejskiej i Polska jet zmuszona(wreszcie) do przestrzegania tego zapisu.
Piszesz "Związkowcy nie jeżdzą do pożarów, nie biorą udziału w ćwiczeniach tylko "związkują".... za to niezrzeszeni strażacy robią za nich wszystko...." gdzie Ty to znalazłeś u mnie.  Ty mówisz o ironi, przekorze ja podając pewne fakty uogólniam więc może obydwaj nauczymy się czytać. :)

Kolejna Twoja wypowiedź dotyczy znowu związków zawodowych - coś mocno ich bronisz, czyżbyś był członkiem zarządu? Nie dziel strażaków na zrzeszonych w związkach(jedynie słusznych) i niezrzeszonych. 4 zmiany to jest dobry układ dla funkcjonariuszy. Piszesz,że przybędzie stanowisk i skąd na to kasę. Przepraszam czegoś nie rozumiem..czy aby rolą związku zawodowego nie jest ochrona strażaków a nie komendy Głównej. Przecież Ty tłumaczysz KG z tego,że nie potrafią załatwić pieniędzy. Tu tkwi różnica w moim i Twoim rozumowaniu. Ja oceniam tylko fakty - czy 4zmianowa służba jest lepsza dla strażaków? i stwierdzam,że jest to najlepszy system dla służb ratowniczych. To że nie ma pieniędzy to już problem KG. Pisałem w innym poście jak można to rozwiązać bez potrzeby wydawania wielkich pieniędzy.

Co do otatniej kwesti "to oni dają Wam prace...." jeżeli nie widzisz ciągu stanowisk administracyjnych(decyzyjnych)  to mamy problem z porozumieniem. Pisząc o Związkach Zawodowych, KP,KW,KG nie mam na myśli ludzi tam pracujących lub zrzeszonych a ich ciała decyzyjne.

Czy zostaniesz komendantem czy nie to już Twoja sprawa, ja Tobie życzę abyś posmakował i tego chleba. Zastanwia mnie co mi umkneło, czego nie doczytałem, bo od  kiedy to związki mają wpływ (realny) na nasze wynagrodzenie. Widziałem wiele uzgodnień ZZ i komendantyów na temat podwyżki i nie pisz nieprawdy. Związki Zawodowe mogą jedynie uchronić strażaków przed szykanowaniem. Jeżeli jest inaczej to komendant powinien się poddać do dymisji.

Pozdrawiam

Offline PG-14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2005, 15:16:33 »
Nie twierdzę, że wszystko jest wporządku a zwłaszcza w uładach i koligacjach rodzionnych.
Ale nie jest chyba trudne wywnioskować, że początkowe twierdzenia o "ordynarnych wymuszeniach" okazały się zgoła odmienne od rzeczywistości.
Po co więc takie przedstawienie sprawy gdańskiej na łamach gazet i nie tylko przez najważniejszego "prewentysty w kraju".

I ja doszedłem do tego samego wniosku co ty Geddeonie.