Autor Wątek: Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze  (Przeczytany 21400 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 27, 2005, 00:09:25 »
Witam ponownie.
Bedę wklejał cytaty żeby było jasne do czego się odnoszę..
Cytuj
24x48 - nie wiem skąd piszesz ale u nas to była cała batalia w tym temacie. Więc nie mów,że nie było o tym dyskusji.
Może i była ale nie oficjalnie. U mnie też an jednostce są batalie co by było lepsze... 12/24/48 czy 24/48 a może 24/72 ale to jest batalia a raczej dyskusja. przecież KG nie wystąpiła jeszcze z oficjalnym stanowiskiem zmiany systemu do zaopiniowania więc wszelkie dyskusje mają raczej charakter poglądowy. Aczkolwiek wiem że są takie przesłanki że po 1 stycznia system ma się zmienić. Ale czy wtedy będzie jeszcze ten sam Komendant ??? Tego chyba nie możemy być pewni.
Cytuj
4 zmiany to jest dobry układ dla funkcjonariuszy. Piszesz,że przybędzie stanowisk i skąd na to kasę.
Nie twierdzę że to jest zły układ a przykład  że nie będzie kasy na awansowanie to stały element z którym borykamy się na codzień gdy ktoś jest awansowany. I to jest stwierdzenie a nie obrona czy tłumaczenie nieudolności KG. O co jak o co, ale o takie rzeczy mnie nie podejrzewaj.
Cytuj
coś mocno ich bronisz, czyżbyś był członkiem zarządu? Nie dziel strażaków na zrzeszonych w związkach(jedynie słusznych) i niezrzeszonych.
Nie jestem członkiem zarządu KSP i przeciwnie do występujących w wielu tematach na tym forum anty-związkowców nie dzielę na związkowców i strażaków tylko ewentualnie zrzeszonych i nie zrzeszonych ale zawsze strażaków . Sam zauważ że pisząc:"związki walczą o swoje, KG<KWiKP też o swoje - tylko gdzie tu są strażacy z JRG?." sam dokonałeś ciekawego podziału z którego może wynikać że związkowcy to nie strażacy.... ;)  Ale dajmy temu spokój.- poprostu nie zrozumieliśmy się. A co do obrony to jestem poprostu lojalny i wierzę w to co robię. Jeśli uznam że ZZ działają na szkodę strażaka to albo będę się starał to zmienić albo zrezygnuję z członkostwa.
Idąc dalej;
Cytuj
Według Ciebie ZZ załatwiły 40 godzinowy tydzień pracy - to już znaczna przesada. O ile wiem ten wymóg powstał w Uni Europejskiej i Polska jet zmuszona(wreszcie) do przestrzegania tego zapisu.
Wszystko się zgadza.... Tylko dlaczego ten przepis nie zaczął obowiązywać od momentu wejścia Polski do Unii ??? Dlaczego jeszcze do niedawna obowiązywał 48 godzinny tydzień pracy ??? Uważasz że Komendanci gryźli się między sobą o 48 czy 40 ?? Myślisz że KG był tak chętny do wprowadzenia 40 godzinnego tygodnia pracy ?? Albo poprostu nie wiesz o wszystkim albo te materiały z posiedzeń i pisma ze spotkań zz z kg są powieściami fantastycznymi. Zresztą można poczytać o tym w innych tematach tego forum. Ciekawe że nie tak dawno moi koledzy na zmianach byli oburzeni że związki żle zadziałały i żle ustalili bo i tak nie ma 40 tylko 48 godzin co tez jest dla nas nie korzystne. a teraz się dowiaduje ze związki nie miały nic z tym wspólnego.... no proszę, muszę się na nich teraz odgryźć  &lt;_&lt;        
Cytuj
Jednak w przeważajacej części w zarządach związkowych siedzą ludzie z biur (może zaprzeczysz?).
Trzeba jeszcze jasno określić z jakiego związku.
Bo ZZS Florian u mnie zrzesza głównie oficerów i faktycznie są to pracownicy biurowi. Natomiast "S" to 7/10 podziałowcy. Ale to tak na marginesie bo faktycznie w zarządzie jest ten kogo wybrali poprzez  głosowanie na walnym zebraniu. Więc trzeba też zapytać dlaczego nie głosowano na kogoś z podziału???  Może nikt z podziału nie chciał się podjąć działania w zarządzie. Jakie to ma znaczenie czy ktoś jest z podziału czy z biura??? Chodzi chyba o to żeby nie był "przekupny",znał się trochę na prawie, rozumiał problemy i potrafił  walczyć o strażaka (a nie o swoje, jak to piszesz).
Cytuj
od kiedy to związki mają wpływ (realny) na nasze wynagrodzenie.
Ciekawe ile zarabialiby strazacy najniższych szczebli gdyby Komendanci nie musieli uzgadniać zasad podziału pieniędzy na podwyżki. Kiedyś jak były większe wzrosty czyli koniec lat 90-tych, to faktycznie nie było to wynikiem akcji protestacyjnych tylko dobrej woli Komendanta Feliksa D. Tak ??
Jeżeli jesteś jednym z tych(poczytaj w innych tematach) którzy uważają że akcje protestacyjne były śmieszne i nic nie dały, bo te pieniądze na podwyżki były już dawno zatwierdzone, no to dalsza dyskusja w tym temacie jest chyba bez sensu.
 Jeżeli przeczytasz porozumienie KG z ZZ to zauważysz tam jaki jest realny wpływ ZZ na nasze wynagrodzenie. Ja też widziałem wiele uzgodnień co do zasad rozdziału środków i nie wiem o czym mówisz z tą nieprawdą. Być może patrzysz przez pryzmat własnej Kom. gdzie może ZZ są ciękie i idą Komendantowi na rękę no to cóż...można tylko współczuć. Ale jak już raz napisałem każdy ma taki zarząd jaki sobie strażacy sami wybrali.
Pozdrawiam
 [size=8]jestem otwarty na dalszą dyskusje.[/size]

do PG-14:
Szczerze mówiąc nie chcę zbytnio wypowiadać ponieważ nie znam sprawy tych "zgoła odmiennych". Podajesz za mało faktów, trzeba by poznać więcej szczegółów dotyczących tych umorzeń.
Jesli natomiast chodzi o koligacje rodzinne to nie tylko sprawa Gdańska czy W-wy ale całej Polski. A zdarza się że im mniejsza KP tym bardziej rządzą w niej rodzinne czy też inne np. polityczne układy.(Pan - Wójt - Pleban;) )
 A co do "srania we własne gniazdo" to raczej już nikt nic nie nasra bo gniazdo się gó..m już dawno przepełniło.  :(
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2005, 00:11:50 wysłana przez Geddeon »

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 27, 2005, 01:13:10 »
Geddeon
Poruszyliśmy tak wiele tematów, że zaczynam się bac czy starczy nam miejsca na forum.
Też będe cytował jeżeli pozwolisz :)
Cytuj
Może i była ale nie oficjalnie.
jeżeli naradę komendantów, d-ców JRG,związków zawodowych i przedstawiecieli KG nazywasz nie oficjalną  - to ja już nic nie wiem :). Ale rozumiem,że takich dyskusji nie było w kraju.


Cytuj
Trzeba jeszcze jasno określić z jakiego związku.

Muszę chyba zaktualizować swoją wiedzę co do zarządów związków zawodowych. Weług mojego rozeznania prawie 80% to oficerowie i aspiranci. W jednym masz rację - dyskutować przy obiedzie to potrafią wszyscy, jak się trzeba oficjalnie wypowiedzieć wtedy nie ma nikogo. Tak samo podczas wyborów do zz lub akcji protestacyjnych.

Cytuj
Ciekawe ile zarabialiby strazacy najniższych szczebli gdyby Komendanci nie musieli uzgadniać zasad podziału pieniędzy na podwyżki. Kiedyś jak były większe wzrosty czyli koniec lat 90-tych, to faktycznie nie było to wynikiem akcji protestacyjnych tylko dobrej woli Komendanta Feliksa D.

Sam brałem udział w tych protestach i widziałem od środka jak podejmowano decyzję. Nie mówię, że protesty były śmieszne - były potrzebne ale już po uzyskaniu środków finansowych przypomnij sobie zasady podwyżek :((. Niewiele związki mogły zmieniać.

Pozdrawiam i życzę spokojnej słuby :)
 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 28, 2005, 12:01:41 »
Cytuj
jeżeli naradę komendantów, d-ców JRG,związków zawodowych i przedstawiecieli KG nazywasz nie oficjalną - to ja już nic nie wiem
masz rację sorry nie byłem doinformowany...
Ale z tego co wiem nic jeszcze oficjalnie nie zapadło co do systemu.
Następnym razem sprawdzę dokładnie zanim coś napiszę.
A co do systemu to myślę że najsprawiedliwiej byłoby gdyby mogli zadecydować o tym sami zainteresowani.
KG powinien przedstawić kilka (przynajmniej 2) opcji z uwzględnieniem plusów i minusów i wybór powinien należeć do pracujących w obecnym systemie zmianowym strażaków. Ludzie są podzieleni co do systemu 3 czy 4 zmianowego. Jeden i drugi ma  swoich zwolenników. Mam nadzieję że zarządy ZZ nie wezmą na siebie opiniowania i poparcia któregoś z nich bez szerokich konsultacji. Wg. mnie nie wyszłoby to na dobre dla nich.
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 24, 2005, 19:38:40 »
Cytuj
1.afera odbiorowa – wszystkich uniewinniono w postępowaniach dyscyplinarnych prowadzonych po odwołaniach przed komisją przy kg i komisją przy kw ale w innych województwach. Postępowanie karne prowadzone przez prokuraturę okręgową w Gdańsku jest w toku,
 
Prokuratura umorzyła śledztwo.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 24, 2005, 19:40:59 »
Cytuj
jak można wywołać szereg afrer??? jak można zrobić coś z niczego ???
 
Skomentujesz po ostatnich doniesieniach?  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline magmat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 25, 2005, 00:06:43 »
wiadomo, panowie z KW, KM mają połówki 2 max. 3 czas na ich obrobienie niewielki. Za to D-cy JRG dysponujacy SOPem to dopiero jeżdżą. Spróbójcie dodzwonić się do któregoś w ciągu dnia pracy. A przecież ich miejsce jest przy załodze. Chętnie pokusiłbym sie o ranking największych chałturników, sam mam 3 faworytów z Warszawy i kilku Komendantów Powiatowych.

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 25, 2005, 01:36:59 »
Wiecie co, najpoestszym rozwiązaniem bedzie poprostu puszczenie na emę wszystkich,którzy zjmowali stanowiska kierownicze w latach 70,80. Trzeba się przyjrzeć tym co objeli stanowiska w początkach 90 lat. Wywalić wszystkich tych którzy maja orzeczenia lekarskie, które w normalnych sytuacjach powodowałyby odsuniecia od pracy. Coś jeszcze?
A leserów, chałturników czas najwyższy wysłac na zieloną trawkę.  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Czy Istnieje W Psp Struktura Mafijna Na Górze
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 26, 2005, 15:17:25 »
Czy istnieją , czy są tworzone struktury "mafijne" w celu przejęcia władzy ???
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.