Autor Wątek: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy  (Przeczytany 26325 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 14, 2010, 20:16:26 »
Nie ma OSP i PSP jest jedno STRAŻ POŻARNA i szanujmy się wzajemnie.

Rafał a kto tutaj mówi o braku szacunku?
Służę zarówno w PSP jak i OSP. W PSP codziennie chodzę w KDSie ale w OSP zakładam normalną koszarówkę, nomex i biały hełm tak jak pozostali koledzy. Skoro wymagam od chłopaków w OSP aby do akcji ubierali się w sorty zgodne z regulaminem to nie mogę sam paradować jak pajac w KDSie, polarku czy czapce Św. Mikołaja.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 15, 2010, 07:10:10 »
Skończmy dyskusję bo nie ma sensu.
ps.Też jestem strażakiem zawodowym i ochotnikiem i z osp jeżdżę w normalnym mundurze a nie w kds choć jestem naczelnikiem jednostki i nie będę z siebie robił niewiadomo kogo ale dalej utrzymuję swoje zdanie na ten temat :)
Pozdrawiam

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 15, 2010, 09:02:48 »
Ale powiedzcie k………. kogo z siebie robi ?

Każdy strażak  ma, stopień, stanowisko, funkcje itd. w PSP, OSP, ZOSP itd. ( i błagam nie zaczynajcie tylko gdzie są stopnie a gdzie funkcje bo wiem ). I powiedzcie co zmienia kawał czarnej szmaty. W PSP noszą KDS stażyści, Informatycy KM którzy często cienko kurs przygotowawczy skończyli , Pani podnosząca telefon na 112 i Krysia oraz  Zdzisia wydająca gacie z magazynu.  I idąc waszym tokiem  rozumowania funkcyjny w OSP to śmieć, bo każdemu KDS się należy,  tylko nie jemu.

I nie piszcie mi o regulaminie, bo do regulaminu argumentów nie sprowadzacie, a do wydumanego dowartościowywania, którego symbolem ma być KDS.  Cztery kieszenie bez napisu na plecach Straż które sprowadziliście do poziomu symbolu tylko że tak do końca niewiadomo czego.

Osobiście używam, tego waszego symbolu bo tak się wymaga ode mnie.  Choć jako niższa rasa z OSP powinienem iść dziś na 10:00 na posiedzenie zespołu ZK w koszarówce którą miałem wczoraj pod Nomexem czołgając się w AODO po palącej się piwnicy . Zapach i wygląd był by zgodny z tym do czego sprowadzacie Ochotników .

Normalnie porażka, na jaki temat można pisać i pisać . 

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 15, 2010, 12:21:27 »
Piszecie że ochotnicy chcą się dowartościować KDSem , ale po tej dyskusji mam wrazenie że bardziej od ochotników dowartościowują się nim co niektórzy strażacy PSP... i starają sie go strzec przed innymi jak skarbu ...  a przeciez to takie samo ubranie robocze jak koszarówka - tyle że zakłada się je w innych okolicznościach.

Offline strazakosposiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 15, 2010, 18:05:09 »
???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2011, 23:00:58 wysłana przez strazakosposiek »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 15, 2010, 21:06:55 »
Dla ścisłości to i ja się wypowiem może ;)

I dostalem taka odpowiedz ze teraz rózni sie tylko kolor srebrny i złoty i w większośći jeszcze hełmy są w psp czerwone a w osp białe ale już w nie wszystkich. Same firmy produkują już co chcą są swetry OSP identyczne jak PSP oraz niebieskie koszule dla OSP (o tym nie wiedziałem)
No to ten ktoś co Ci coś takiego powiedział to sam nie wie co i jak. Owszem, część umundurowania czy też mówiąc bardziej ogólnie ubrań, jest taka sama i tam faktycznie różni się głównie kolor. Ale to co tu wymieniłeś to jakieś nieporozumienie. Sweter służbowy i wspomniana niebieska koszula jest elementem munduru służbowego i jako taki nie może być używany poza PSP. Zresztą te koszule nawet białe OSP i PSP się różnią. Nie mówię tylko o hafcie, który jest ledwo rozpoznawalny, ile o pagonach :P

Ale co do KDS to muszę poprzeć MIKO i jego wersję wydarzeń - może nie idąc tak daleko jak on z tym mieszaniem ochotników z błotem, tylko trzymając się faktów. Otóż KDS nie jest mundurem, tylko ubraniem specjalnym - jak koszarówka i UPS - i idąc tym tropem tak jak UPS ma swoje przeznaczenie, tak koszarówka, tak i KDS ma swoje. Otóż przysługuje on dowódcom i członkom sztabów - i nie ma tu znaczenia czy ktoś jest strażakiem PSP czy z OSP. Ba, podczas tegorocznej powodzi bardzo często na terenie komend można było się natknąć na pracowników cywilnych PSP (najczęściej z wydziałów operacyjnych) biegających w KDS-ach, tyle że bez stopni i emblematów PSP. Byli oni członkami sztabu w końcu.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline strazakosposiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:09:19 »
???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2011, 23:02:25 wysłana przez strazakosposiek »

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 16, 2010, 13:01:08 »
Napisałem post żeby się dowiedzieć czy noszenie KDSa jest uchybieniem ale z postów nie wiadomo, misz masz ogólnie. Dostalem KDSa ponieważ zajechałem 2 koszarówki całkiem szybko, prawie 400zł taki koszarek kosztuje a po 2 praniach wyglada sie w nim jak narkoman. Wiec chodziłem sobie na zbiórki w dresiku albo czym mi sie podoba. 2-3 razy w tygodniu to jednak trochę jest a być muszę. Dostałem upomnienie za chodzenie w byle czym w sumie to racja jesli się coś działa z młodzieża itp to powninno się reklamować straż ładnym mundurkiem ale nawet KDS nie będzie tak wygodny jak dresik adidasa :(  Postanowilem zadzwonić do związku wojewódzkiego jak to jest z mundurami. I dostalem taka odpowiedz ze teraz rózni sie tylko kolor srebrny i złoty i w większośći jeszcze hełmy są w psp czerwone a w osp białe ale już w nie wszystkich. Same firmy produkują już co chcą są swetry OSP identyczne jak PSP oraz niebieskie koszule dla OSP (o tym nie wiedziałem) Wiec każdy kupuje co chce wolny rynek. W mundurze ma się nie przynosić wstydu to najważniejsze, ma być czysty i kompletny. Wiec niech nikt podziałów nie robi wszystko jest dla ludzi, wiadomo tak jak ktoś wczesniej opisale ze ktoś ubiera kdsa i jedzie dowodzić akcją no to to jest mega kpina wg mnie, bo moze sie okazac ze jada dwie osoby kierowca i ten w Kdsie to powie na miejscu rozkaz "Są już jednostki więc jedziemy do koszar"  lub jak nie ma nikogo "Czekamy na inne jednostki" :))))))) Pozdrawiam i dzieki za wszystkie odpowiedzi

Przepraszam, a co Ty w tych koszarówkach robiłeś?? W polu pracowałeś czy co?? Bo ja pracując w PSP dostałem 2 komplety koszarówek i nikogo nie obchodzi czy będę wyglądał jak narkoman, mam w nich śmigać 2 lata. A wydaje mi się że strażak w PSP chyba z większą częstotliwością używa koszarówek niż druch w OSP.
A o upodabnianiu członków OSP do PSP temat został już chyba wyczerpany. Loga PSP z napisami KSRG to szczyt idiotyzmów.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu aby druchowie z OSP chodzili w mundurach takich jak PSP. Mam tylko jedno ale. Nie mówię że wszyscy ale bardzo dużo członków OSP za nic ma wizerunek strażaka, który jest Funkcjonariuszem. I podam tu przykład pewnych zawodów powiatowych w których uczestniczyłem. To jak wyglądali niektórzy z OSP wołało o pomstę do nieba! Rozmaite wymieszanie cywilków z koszarówką, brody jak rumcajs. A jak zobaczyłem jak 2 łepków idzie sobie ulicą z browarkami w dłoniach, w ubraniu koszarowym, to ręce opadły... Mi zawsze wpajano że strażak ma wyglądać estetycznie, godnie i nie może przynosić wstydu. Dlatego kij ma dwa końce. Radzę co niektórym wziąść to pod uwagę.

Offline strazakosposiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 16, 2010, 15:31:14 »
???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2011, 23:03:31 wysłana przez strazakosposiek »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 16, 2010, 19:05:00 »
Dlatego Panowie z tego co przyuważyłem to w PSP o ile ktoś nie musi to munduru raczej nie zakłada, bo to zobowiązuje do zachowania pewnych standardów. Drugim powodem takiego stanu rzeczy może być to, że nie znam zbyt wielu strażaków którzy jakoś specjalnie by się tym chwalili - szczytem jest naklejka przedstawiająca strażaka na aucie -_-
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline babcia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Członek OSP, a mundur dowodczo-sztabowy
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 17, 2010, 21:51:23 »
Ja osobiście nic nie mam do tego że ktoś się chwali z bycia strażakiem. Zarówno w OSP jak i PSP. Wykonujemy potrzebną, szanowaną pracę, bez dwóch zdań i mamy czym się szczycić. Ale musimy też szanować dobry wizerunek Strażaka, nie zaszkodzi pomyśleć dwa razy, zanim pójdziemy na imprezę wiejską w koszarówce, koszulce z napisem straż, czy w mundurze wyjściowym, bo i takie wypadki widziałem.