Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216419 razy)

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1150 dnia: Lipiec 10, 2010, 16:27:50 »
Jak do mnie dzwoniła Pani, żeby powiedzieć mi, że jestem wstępnie zakwalifikowany, to zapytałem ją, co zrobić w tej sytuacji. Zapytała mnie czy składałem jeszcze gdzieś papiery i jak powiedziałem, że tak, to odpowiedziała, że mogę to dostarczyć po wszystkich badaniach (o ile oczywiście dostanę pozytywne orzeczenie komisji lekarskiej :D). Także możesz zadzwonić do rekrutacji i zapytać, choć myślę, że panie są na tyle miłe, że zrozumieją tą sytuację.  :straz:

Offline p17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1151 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:06:05 »
To dobrze.

No i ciekawe jak długo potrawją te badania. To co napisał teofil wydaje sie wręcz niewiarygodne... Juz nawet nie chodzi o ten nocleg, ale gdyby to miało zająć tylko 2 dni.
Pożyjemy zobaczymy.

Offline firehouse

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1152 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:08:54 »
Cytuj
Pani psycholog dobrze powiedziała, że decyzję podejmuje komisja...Ona tylko wydaje opinię..nikt nie mówi, że jeżeli ktoś kto idzie dalej na badania to otrzymał pozytywną opinię psychologa, równie dobrze mogła ona być negatywna...
Pewnie masz rację  -_- Ale ktoś (mógł to być ktoś niekompetentny) kiedyś na tym forum napisał, że właśnie dlatego jest najpierw psycholog, żeby osoby które nie dostały pozytywnej opinii od psychologa nie załatwiały niepotrzebnie lekarzy.

Cytuj
Teofil gdybyś jeszcze mógł podać jakieś przykładowe pytania.
Było kilka testów:
1) Dostaje się kartkę z kilkoma rzędami liczb w ciągach. np.
14256187834236452876898766223462888762355127831547890 z takiego ciągu należy wykreślić 2 (jeżeli 2 sąsiaduje z liczbami nieparzystymi) oraz 7 (jeżeli 7 sąsiaduje z liczbami parzystymi). Jest to zadanie na czas, a czasu jest mało.
2) Test na osobowość składający się z 405 pytań, na które trzeba odpowiedzieć prawda lub fałsz.
Jedno pytanie potrafi się pojawić kilkanaście razy, ale inaczej sformułowane, a najważniejsze jest aby odpowiedź zawsze się zgadzała. np pytanie nr 38: czy miałeś myśli samobójcze; pytanie 237: czy kiedykolwiek chciałeś odebrać sobie życie (w obu pytaniach odpowiedź musi być taka sama). Są pytania dotyczące stresujących sytuacji, stosunków z rodziną, nauki, itp.
3) Potem jest test z ok 60 pytaniami, w którym są odpowiedzi TAK lub NIE. Pytania ogólnie dotyczą podobnych zagadnień jak poprzedni test, więc podejrzewam, że dalej trzeba odpowiadać konsekwentnie.
4) i 5) test około 50 pytań dotyczących różnych sytuacji, w których trzeba stopniować odpowiedzi. W pierwszym: zawsze, zwykle, czasem, rzadko lub nigdy; w drugim teście: zdecydowanie, raczej, nie wiem.
6) Kwestionariusz osobowy w którym podajesz dane osobowe, odpowiadasz na pytania o rodzinę, przebyte choroby, wyjaśniasz dlaczego wybrałeś straż i jakie cechy powinien mieć strażak.
7) Rozmowa z panią psycholog (około 10 min).

ps. oczywiście nie warto kłamać, bo jedna osoba musiała powtarzać test 400 pytań.
Co do punktu 1 :straz: cyfry te muszą sąsiadować z obu stron z nieparzystymi dla 2 i parzystymi dla 7? -_- lepiej się upewnić, bo podobno w zeszłym roku na tych cyferkach ktoś się zamotał;)

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1153 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:10:00 »
Otóż to. A kiedy masz psychologa p17?

Offline p17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1154 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:42:15 »
środa, punkt 9.

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1155 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:48:00 »
Cytuj
Co do punktu 1 :straz: cyfry te muszą sąsiadować z obu stron z nieparzystymi dla 2 i parzystymi dla 7? -_- lepiej się upewnić, bo podobno w zeszłym roku na tych cyferkach ktoś się zamotał;)
Tak, muszą sąsiadować z obu stron (trzeba się skupić na sytuacji, kiedy 2 i 7 leżą obok siebie).
Pani psycholog i tak dokładnie wszystko wytłumaczy, a najpierw robisz 3 rzędy tych cyferek na próbę.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1156 dnia: Lipiec 10, 2010, 18:03:40 »
Trzeba być dobrej myśli...  :P 2/3 sita kwalifikacyjnego już za nami hehe :straz:

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1157 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:01:17 »
Witam koledzy !!!


Ile trzeba było mieć punktów żeby się dostać w tym roku???

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1158 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:20:43 »
118,80 na listę wstępnie zakwalifikowanych, a ostatni na liście rezerwowej ma chyba 112,60.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1159 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:31:18 »
dzięki kolego .Trzeba będzie się przyłożyć do matmy i fizyki  :straz:

Offline teofil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1160 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:32:04 »
W trybie rekrutacyjnym przyjęto 88 osób (1 dodatkową osobę z tamtego roku, która dostała się automatycznie). Ostatnia 88 osoba miała wynik równo 120 pkt.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1161 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:55:32 »
A to sorka:D Mój błąd, gdyż myślałem, że ta dodatkowa osoba również znajduje się na liście rankingowej...

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1162 dnia: Lipiec 10, 2010, 23:48:21 »
ey a ja mam takie pytanko. skoro wyniki zostaly opublikowane w piatek, a swiadectwo trzeba dostarczyc w ciagu 3 dni od daty wywieszenia wynikow, to jesli w niedziele poczta nie pracuje, to niedzieli sie nie wlicza do tych  3 dni co nie . i w sumie w poniedzialek mozna tez dostarczyc . racja ?  ktos jeszcze nie dostarczyl oryginalu tAK JAK JA ?

piszcie !  pozdro

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1163 dnia: Lipiec 11, 2010, 00:20:53 »
Kolego 7 postów wyżej masz odpowiedź na to pytanie.

Offline Robin123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1164 dnia: Lipiec 11, 2010, 02:07:18 »
Ciekawe jak jest z tymi testami psychologicznymi ?? Z tym to jest zawsze ta niepewność.
Jak się na nich odleci to można jeszcze próbować w przyszłym roku czy ma się już pozamiatane?? Tzn. próbować to wiem, że można ale czy przypadkiem przy następnej próbie nie będzie tak,że będzie miało się ,,popalone mosty", gdyż na danej osobie będzie już ciążył wynik, opinia z poprzednich lat, i komisja czy też psycholog odwzorowując i mimo wolnie biorąc pod uwagę wynik z poprzedniego roku także i przy tej następnej próbie go obleje (nawet jeśli wynik tym razem może okazać się dużo lepszy tzn.pozytywny w porównaniu np. z rokiem poprzednim).
Wiecie może jak ta kwestia wygląda? Lub może znacie na ten temat jakieś historie, przypadki z poprzednich lat?

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1165 dnia: Lipiec 11, 2010, 10:33:18 »
czy ktos wie w ogole kiedy sie zaczyna zamczysko ??

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1166 dnia: Lipiec 11, 2010, 10:55:01 »
Ostatni dzień lipca/pierwszy dzień sierpnia.
Na 99%.
W zeszłym roku był to dzień 31 lipca.


Mam nadzieję, że wszyscy zaliczyli w mojej grupie (wszyscy dostaliśmy skierowania na badania), ale pani psycholog nie chciała tego potwierdzić, tylko powiedziała, że decyzję podejmuje komisja, a nie ona. Ale skoro wysyłają nas na badania dalej, to raczej poszło dobrze  ^_^

Byłbym ostrożny, rok temu masa osób opijała zdanie psychologa, a następnego dnia rano fail - przy wydawaniu karty obiegowej dowiadywało się, że decyzja szkolnej poradni psychologicznej jest negatywna. Nie chcę nikogo zniechęcać, rzucam suchymi faktami. Trzymam kciuki za wszystkich :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1167 dnia: Lipiec 11, 2010, 11:00:26 »
okkk dzieki wielkie . boje sie troche tego lekarza ! :/   ale jesli zalicze wszystko pomyslnie to 3 dni do tylu bede chodzil ;p

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1168 dnia: Lipiec 11, 2010, 11:10:24 »
Mam pytanko. Do kiedy komisja lekarska musi wydać orzeczenie czy się dostałem czy nie?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1169 dnia: Lipiec 11, 2010, 11:57:01 »
ps. W tym roku szkoła stanęła na wysokości zadania i zorganizowała badania lekarskie w grupach.
Każda kolejna grupa po badaniach psychologicznych na drugi dzień rano ma być zabierana z pod szkoły busem na badania.
Taa, to świadczy chyba tylko o tym co napisał sheldon
Poza tym, nie ma co się oszukiwać, z roku na rok coraz mniej dojrzali (psychicznie) ludzie kończą szkoły średnie.
Jak dzieci z przedszkola, tak jakby metro ani tramwaje nie jeździły. Tyle lat kandydaci sobie radzili i było dobrze, poza tym zdobyli pożyteczne umiejętności z zakresu topografii miasta oraz kombinowania jak się dobrze ustawić z lekarzami.
Teraz wystawia się kierowce z podziału, obniżając poziom bezpieczeństwa rejonu chronionego, bo trzeba łaskawie czyjeś d... wozić na badania. Podchorążowie i pracownicy sami jeżdzą na badania ale kandydaci są wyjątkowi i trzeba im zapewnić transport. Może jeszcze pączków nasmażyć i lukrem polać...paranoja.

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1170 dnia: Lipiec 11, 2010, 12:22:22 »
Osobiście zgadzam się z tym co wyżej. Przeprawa przez Komisję mimo wszystko stwarzała trochę problemów. Każdy kandydat musiał sobie jakoś zorganizować pobyt w Warszawie, dostosować, ewentualnie go przedłużyć. Trzeba było znaleźć dojazd, zaplanować dobrze czas, zdążyć na krew, tu na Sandomierską, to znowu na Wołoską. Tylu lekarzy załatwić i nie stracić na tym całego tygodnia, góra 4 dni. Daje trochę w kość, ale też uczy.

Pewnie nie dowiemy się ile osób "odpadło" na psychologu, ale osobiście myślę, że ma to tendencję rosnącą.

Widzę, że Szkoła trochę rozpieszcza na start, zobaczymy co będzie dalej. Może i Zamczysko trochę się zmieni. Zobaczymy jak i czy te wszystkie działania wyjdą na dobre.

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1171 dnia: Lipiec 11, 2010, 15:30:33 »
czyli, wnioskując z tego co piszecie, każdy kandydat wstępnie zakwalifikowany, który przeszedł badanie psychologiczne, dostaje skierowanie do Komisji i dopiero tam się dowiaduje czy przeszedł testy psychologiczne negatywnie czy pozytywnie?

a czy jest taka możliwość, żeby pani psycholog, która z wami rozmawia po testach powiedziała jaką opinię wystawia czy lepiej nie pytać i poczekać?

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1172 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:36:54 »
Ma ktoś dzisiaj badania?

Offline TK_88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1173 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:53:27 »
Nie ma co się oszukiwać, ale z roku na rok coraz słabsze są roczniki. Większe problemy z psychologiem i lekarzami... Ale chyba nie ma już ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani :mellow:
Mimo to życzę wszystkim powodzenia

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1174 dnia: Lipiec 12, 2010, 11:19:33 »
Osobiście zgadzam się z tym co wyżej. Przeprawa przez Komisję mimo wszystko stwarzała trochę problemów. Każdy kandydat musiał sobie jakoś zorganizować pobyt w Warszawie, dostosować, ewentualnie go przedłużyć. Trzeba było znaleźć dojazd, zaplanować dobrze czas, zdążyć na krew, tu na Sandomierską, to znowu na Wołoską. Tylu lekarzy załatwić i nie stracić na tym całego tygodnia, góra 4 dni. Daje trochę w kość, ale też uczy.

Pewnie nie dowiemy się ile osób "odpadło" na psychologu, ale osobiście myślę, że ma to tendencję rosnącą.

Widzę, że Szkoła trochę rozpieszcza na start, zobaczymy co będzie dalej. Może i Zamczysko trochę się zmieni. Zobaczymy jak i czy te wszystkie działania wyjdą na dobre.

W tym roku na Zamczysku to podchorążowie będą się rozwijać na boisku a kandydaci będą się przyglądać - tak żeby nikomu nić się nie stało :szalony: