Autor Wątek: Nowi Komendanci KW  (Przeczytany 44207 razy)

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Nowi Komendanci KW
« dnia: Maj 09, 2008, 10:51:22 »
Mam pytanie czy są jakieś informacje na ten temat?

Offline pawlo009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2008, 21:37:23 »
Z Radia RMF FM

"Małopolscy strażacy przeciwko nowemu komendantowi
Nie chcemy Andrzeja Mroza na stanowisku komendanta wojewódzkiego w Krakowie - protestują małopolscy strażacy. Jak dowiedział się reporter RMF FM, w specjalnym liście do premiera Donalda Tuska apelują, by wstrzymał tę nominację."

 Ktoś coś wie w tym temacie?

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2008, 21:47:44 »
Z Radia RMF FM

"Nie chcemy Andrzeja Mroza na stanowisku komendanta wojewódzkiego w Krakowie - protestują małopolscy strażacy. Jak dowiedział się reporter RMF FM, w specjalnym liście do premiera Donalda Tuska apelują, by wstrzymał tę nominację.


Wszyscy małopolscy strażacy???  Nie wierzę... Napewno nie wszyscy...

Ciekawe którzy ??? :)

Właśnie znalazłem..... już wiem którzy :)

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5198620.html?skad=rss
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 21:58:27 wysłana przez trymix »

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2008, 22:23:27 »
... i tak jak kiedyś powiedział, i słusznie z mądrych że obecna koalicja to koalicja stołków tylko i wyłącznie...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2008, 03:33:29 »
trymix - widzę że jesteś "na fali" jeśli chodzi o łapanie artykułów gdzie użyto słów Związki i interpretowanie ich na własny sposób.....

Mam pytanie:
Czy ty jesteś z małopolskiego ?
Jeśli tak to powiedz o co chodzi z tym Panem (kandydatem), przybliż nam sprawę dlaczego tak Ci potępieńcy i wrogowie strazaków (czyt. związkowcy) dają taki opór  ??
I czy Ty jesteś odmiennego zdania ??  Przecież zawsze byłeś przeciw "polityce" w straży.....
Ale chyba zależy z jakiej opcji - nieprawdaż ? ;)
Czekam na informację......

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2008, 10:32:55 »
Zaczęły się rozchodzić słuchy o rychłym końcu kariery "Umiłowanej Babuni" z SGSP. Może i racja - 73-letni strażak w służbie to chyba rekord w całej UE. Czy ktoś coś wie na ten temat? :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2008, 12:36:33 wysłana przez Alf »

Offline Spalony

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2008, 15:16:36 »
Niezła zajawka na Mroza panom przewodniczącym to się chyba procenty poparcia z procentami w szkle pomyliły,ale jak ktoś nie ma matury to i procentów nie musi umieć liczyć, przecież wy już od dawna nie macie takiego poparcia na jakie się powołujecie to raczej na papier do premiera przelaliście swoje żale niż stanowisko członków zz, no ale cóż przewodniczący "wiele" może. Wydaje mi się że delikatny straszek was obleciał że teraz będziecie musieli rozmawiać z kompetentnym i rzeczowym gościem a nie jak do tej pory z nieudacznikami których mogliście wodzić za nos jak wam pasowało,teraz tylko rzeczowe argumenty w rozmowie z nowym Komendantem a nie "pływanie" w tematach, a na powołanie polityczne się nie powołujcie bo to właśnie wy tą służbę upolityczniliście, ale zapamiętajcie sobie takie przysłowie " kto mieczem wojuje od miecza ginie" bo coś mi się zdaje,że w najbliższym czasie będzie bardo aktualne.
                                  Ze strażackim pozdrowieniem SPALONY ^_^

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2008, 15:19:46 »
Zaczęły się rozchodzić słuchy o rychłym końcu kariery "Umiłowanej Babuni" z SGSP. Może i racja - 73-letni strażak w służbie to chyba rekord w całej UE. Czy ktoś coś wie na ten temat? :rolleyes:

O matko! To ile ona ma już służby? 50 lat?

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2008, 19:57:35 »
O matko! To ile ona ma już służby? 50 lat?
[/quote]
I tu się Myliśz. Niecałe 15 lat służby. 15 Kończy jej się w sierpniu -_-

Offline Franek kimono

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2008, 20:15:19 »
No to Pan Mróz powybiera pióreczka co niektórym w KW, pozatym napewno nie pójdzie tam sam.

Offline bosak_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2008, 23:01:06 »
No co boicie sie KRAKUSY !!!! Bojcie sie bojcie nastana rzody twardej ręki !!!!
Najwyzsza pora w tym Waszym FOLWARKU zaprowadzic porządek !!!
W pelni popieram kandydature bryg. Andzeja Mroza na Małopolskiego Komendanta Wojewodzkieego PSP w Krakowie.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2008, 23:02:50 wysłana przez bosak_ »

Offline dasy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2008, 23:03:18 »
Bo ja mam coś takiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko drodzy użytkownicy pozostawiam bez komentarza bo czy warto?????????????
http://www.wrzuta.pl/obraz/iua30q20Rx/stanowisko_zz
http://pcduo.pl/notatka.doc
Proponuję również zagladnąć na forum w http://www.mrsp.go.pl/ i przeczytać wyrok na Pana przewodniczącego???!!! bezpośredni dostęp do pliku na adresie
http://83.17.29.235/wyrok.doc

« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2008, 11:02:13 wysłana przez dasy »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2008, 02:01:00 »
Witam wszystkich :)
Znowu jak prawdziwki po deszczu nastąpił wysyp "brązowych języków" :)
Znów jedno-postowcy pokazali swoją siłę.

Kolega (na szczęście nie mój ) bosak_ nawet zaczął straszyć:
Cytuj
No co boicie sie KRAKUSY !!!! Bojcie sie bojcie nastana rzody twardej ręki !!!!
Najwyzsza pora w tym Waszym FOLWARKU zaprowadzic porządek !!!
W pelni popieram kandydature bryg. Andzeja Mroza na Małopolskiego Komendanta Wojewodzkieego PSP w Krakowie.
No rewelacja :D
Kolego( dzięki Bogu nie mój) jak się domyślam Tarnowianinie:
Donoszę Ci ze ponoć w krakowskich aptekach skończyła sie Smecta.
Przerażenie wzrasta z godziny na godzinę.....
A tak na marginesie to może napiszesz coś o tych rzodach (a moze wrzodach ?)
twardej ręki ??
Na czym ma to polegać ?? Bo w historii znane sa takie formy rządzenia ale chyba nie o takie Ci chodzi ???  Może więcej faktów a nie tylko pojedynczy strzał dla złapania plusa u przełożonego ??
niejaki Spalony ostro ruszył :
Cytuj
ale jak ktoś nie ma matury to i procentów nie musi umieć liczyć,
  Widać ze tegoroczny maturzysta..... gratuluję
I dalej:
Cytuj
Wydaje mi się że delikatny straszek was obleciał że teraz będziecie musieli rozmawiać z kompetentnym i rzeczowym gościem a nie jak do tej pory z nieudacznikami których mogliście wodzić za nos jak wam pasowało,teraz tylko rzeczowe argumenty w rozmowie z nowym Komendantem a nie "pływanie" w tematach, a na powołanie polityczne się nie powołujcie bo to właśnie wy tą służbę upolityczniliście, ale zapamiętajcie sobie takie przysłowie " kto mieczem wojuje od miecza ginie"
Nazwanie obecnego KW i jego zastępców nieudacznikami jest odważnym posunięciem ... no, no ... kolega się chyba zbyt pewnie czuje......
teraz tylko rzeczowe argumenty w rozmowie z nowym Komendantem - no jeszcze nie bo jeszcze nie został nim.... cierpliwości.
Co do upolitycznienia to masz rację.... Przecież co wybory to nowy KG, KW.KM i za każdym razem to zwiazkowcy którzy sa we wszystkich partiach i ich członkowie na stanowiskach MSWiA mianują politycznie komendantów.
Co do wojowania mieczem to zgadzam się w100% ale ta zasada dotyczy wszystkich nawet twardorekich... ;)

No to Pan Mróz powybiera pióreczka co niektórym w KW, pozatym napewno nie pójdzie tam sam.
  Czyżby jedno-postowiec Franio liczył na nową posadkę ??


Offline Dżordż1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2008, 08:09:28 »
Niezły liścik sklecili Panowie przewodniczący "S" i "F" z małopolski do Premiera Tuska.szkoda tylko że przewodniczący "S' nie dołączył do listu swojego oświadczenia majątkowego(zainteresowanych odsyłam do strony Urzędu Miasta Krakowa) niezły dochód ponad pięć milionów złotych ho ho, no i brak drugiego załącznika,który też powinien zostać załączony a mianowicie wyrok sądu (ugoda) w Krakowie jaka została zawarta pomiędzy panem a komendantem Mrozem, gdyż pomówił go pan o mobbing,nie dość że pan przegrał w sądzie to jeszcze nie spełnił pan warunków ugody (nie umieścił wyroku sądu na forum MRSP) gdzie pana uczciwość o której pan tak wiele mówi i o którą pan "podobno" walczy.
A tak w ogóle to KIM pan jest biznesmenem,politykiem,strażakiem niech się pan określi bo się już pogubiłem, dziwny z pana człowiek raz panu po drodze z prezydentem Majchrowskim kojarzonym z SLD startował pan z jego listy na radnego Krakowa, z drugiej strony występuje pan jako zatwardziały związkowiec "solidarności" czy panu się coś nie pomieszało, dochodzę do wniosku że taki "poczwórny dwulicowiec" z pana, no ale cóż trudno się dziwić "jaki pan taki kram".Ciekawe jak długo będzie pan robił
wodę z mózgu swoim związkowcom i co im pan  im znowu obiecał, myślę że pana płomienny żar działalności związkowej już gaśnie " kończ waś wstydu oszczędź"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2008, 08:24:27 »
Czyli panie Dżordż1 (kolejny jedno-postowiec) żeby być związkowcem trzeba być najlepiej biednym i obdartym - tak ??  Typowy przykład ......
Proponuję jeszcze zajrzeć czy czasem jego dziadek nie był w Wermachcie. Pięć milionów - pewnie teraz nie zaśniesz przez kilka nocy..... Tyle że co to ma współnego z działalnością związkową ?? Nie wiem...
Wytłumacz...


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2008, 08:55:59 »
Cytuj
A tak w ogóle to KIM pan jest biznesmenem,politykiem,strażakiem niech się pan określi bo się już pogubiłem...........

choć nie popieram związków to przychylam sie jak najbardziej do wypowiedzi Geddeona i też mówię że kolego Drożdż g...o to Cię powinno obchodzić, co ten facet robi lub czym się zajmuje po służbie? Żałujesz tego że jest bardziej obrotny od Ciebie i umie coś robić poza strażą? Też się wykaż i zarób na rodzinę tyle kasy.
co do działalności związkowej to się nie wypowiem, bo mnie to nie interesuje.
EGO = 1 / wiedza

Offline Dżordż1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2008, 09:43:50 »
Panowie Geddeon i Robn
Pewnie że g---o mnie to obchodzi co robi poza służbą i jak zarabia pieniądze ale może o pewnych faktach nie wiecie lub dla wygody nie chcecie wiedzieć może kilka przytoczę żeby wam rozjaśnić umysły: - pan przewodniczący prowadził działalność gospodarczą nie składając stosownego pozwolenia do swojego przełożonego o dodatkowe zatrudnienie ( i co to nie jest związane ze służbą)
 - ponadto będac radnym poprzedniej kadencji w radzie miasta Krakowa zwalniał się ze służby wychodząc na posiedzenia komisji tylko że po sprawdzeniu przez przełożonych okazało się że wyjścia pana przew. nie zgadzają się z harmonogramem posiedzeń komisji (za to oczywiście był ukarany) po prostu trzeba było w tym czasie załatwiać sprawy firmy pod przykrywką wyjść na komisje ( jaki spryt!) a gdzie "dobro służby).
Toczące się postępowanie dyscyplinarne w stosunku do przew. za nie złożenie stosownego oświadczenia o dodatkowe zatrudnienie bardzo dziwnie się ślimaczyło (sprawę nadzorował komendant Nowak co za zbieg okoliczności całkiem przypadkowy) aż w końcu padło, nawet jeszcze nam panujący komendant Łabuz upomniał komendanta Gaczoła że kadrowy powinien przypomnieć panu przew. o złożeniu oświadczenia  bo chłop jest tak zapracowany że zapomniał. Acha a forsy mu nie zazdroszczę bo mam więcej w związku z czym nie cierpie też na bezssenność

Offline Alan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2008, 20:35:03 »
No i fajnie że są zmiany, jestem tylko ciekawy  czy nowa miotła w KW coś zmieni na powiatach, a może nawet kogoś "porwie" do krakowa. Mój 01 tak często siedzi w wojewódzkiej że zaczynam się zastanawiać gdzie on tak naprawdę pracuje, a jak już jest to tylko PSL na przemian z PISEM u niego przesiaduje.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2008, 22:23:41 »
DziendobryWieczór

Niestety ale muszę złamać swoją obietnicę niepisania na tym Forum.
Powoduje to osoba pod nickiem Drożdż1, ponieważ ewidentnie wprowadza ludzi w błąd swoimi informacjami.
Po pierwsze
Jeśli chodzi o wychodzenie "do miasta" na sesje Rady, to wyciąga pan sprawę z przed wielu lat (co najmniej pięciu), po za tym i tak myli się pan w swoich wywodach ponieważ, chodziło o to, że kol. Zygmunt Włodarczyk nie odstarczył we właściwym terminie harmonogramu sesji a  nie wychodził "kiedy chciał" by załatwiać prywatne sprawy co pan sugeruje. Oczywiście było to uchybienie ale nie przestępstwo; Proszę przy okazji przypomnieć jaką karą został Kol.Zygmunt Włodarczyk ukarany.
Po drugie
Kol. Zygmunt Włodarczyk oraz wielu innych strażaków, którzy podjęli dodatkowe zarobkowane lub posiadali firmę przed 24 stycznia 1997r. i nie zrezygnowali z tej działalności, nie musieli i nie muszą składać raportu o zgodę na dodatkowe zarobkowanie, ponieważ prawo nie działa wstecz a dopiero od tej daty funkcjonuje zapis art.57.a w ustawie o PSP i dopiero od tej daty obowiązuje zasada składania raportu o zgodę - jeżeli ktoś chce prowadzić dodatkową działalność zarobkową. Kol. Zygmunt Włodarczyk posiadał firmę przed 24 stycznia 1997r. nie zmienił jej charakteru, a zatem nie musiał i nie musi raportu o zgodę składać.
Po trzecie
Pana wiedza w zakresie prawa stosowanego w PSP jest makabrycznie niska i jeżeli jest pan funkcjonariuszem co najmniej z maturą to powinien ją pan głęboko schować a jeżeli ma pan dyplom wyższego wykształcenia to w ogóle zjeść lub zakopać, bo miesza pan wszelkie możliwe wątki do jednego kotła:
- o dodatkowe zarobkowanie składa się raport a nie oświadczenie,
- oświadczenie jest zwrotem zawarowanym w ustawie o PSP dla oświadczenia majątkowego, a to jest zupełnie co innego jak raport o zgodę na dodatkowe zarobkowanie,
- żaden komendant nie może nadzorować postępowania dyscyplinarnego,
- postępowanie wyjaśniające prowadzi rzecznik a postępowanie dyscyplinarne jest prowadzone przez Komisję Dyscyplinarną
Po czwarte
Sądzę, że to przeciwko panu powinno być wszęte postępowanie wyjaśniające, ponieważ operuje pan informacjami, które są zawarte w dokumentach kadrowych, co oznacza, że albo pan posiada je bezprawnie, albo naruszył pan zasadę poufności informacji kadrowych w KM Kraków.
Myślę również, że są też argumenty, by kol.Zygmunt Włodarczyk wystąpił przeciwko panu o zniesławienie, ale oczywiście działa pan anonimowo a poza tym Zygmunt jest człowiekiem zapracowanym i nie ma czasu na takie duperele.
Aha jeszcze jedno - zapomniał pan wykablować, że Zygmunt udziela się także w klubie sportowym w którym był (i chyba jest) wiceprezesem.
Po piąte
po raz kolejny stwierdzam, że pana znajomość prawa jest powalająco niska, jeżeli ugodę nazywa pan przegraną jednej ze stron, ale jeśli tak pan podchodzi do sprawy, to proszę podać informację kto pokrył koszty postępowania sądowego.

Po szóste
Istnieją argumenty, które w oczach związkowców dyskredytują osobę pana Mroza, dlatego przedsstawili w tym zakresie swoje stanowisko i nie widzę w tym nic zdrożnego, a tym którzy uważają, że związkowcy nie mają takiego prawa i mają milczeć i słuchać radzę zajrzeć do ustawy o związkach zawodwych.
Według mojej wiedzy związki zawodwe, to jedna z nielicznych prawem ujętych organizacji, które mogą się wypowiadać publicznie na tematy dotyczące PSP.


Robert Osmycki

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2008, 22:53:58 »
Avatar Geddeona sugeruje siłę spokoju i rozwagę wypowiedzi.
Tylko czemu wkrada się tutaj nerwowość?

Mam nadzieję, że tym razem doczekam się rzeczowej polemiki, a nie jak przy okazji innego wątku wszyscy "S" rzucili się na mnie dla zasady a nikt co do treści. http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9691.msg97214.html#msg97214

Czy panowie działacze nie jesteście aby zbyt nerwowi ?
Czy nie szukacie sami wrogów w każdym, kto się ośmieli mieć inne zdanie?
Czy macie patent i wyłączność na całą prawdę ?
   
trymix - widzę że jesteś "na fali" jeśli chodzi o łapanie artykułów gdzie użyto słów Związki i interpretowanie ich na własny sposób.....

Niestety nic nie interpretowałem, wyraziłem jedynie wątpliwości czy co do treści zawartej w w cytacie następnie  wstawiłem link do artykułu..
I to wszystko. Być ja się mylę i rzeczywiście wszyscy są przeciw, tylko ja jeden się zagubiłem.
A tak swoją drogą to proszę o informacje, ilu członków ma "S" w Małopolsce, w Polsce ?

Cytuj
Jeśli tak to powiedz o co chodzi z tym Panem (kandydatem), przybliż nam sprawę dlaczego tak Ci potępieńcy i wrogowie strażaków (czyt. związkowcy) dają taki opór  ??

Nigdy nie powiedziałem o nikim potępieniec lub wróg strażaków. Czemu dają taki opór też nie wiem.
A argumenty zawarte w artykule nie przekonują mnie zupełnie.

Cytuj
  W tarnowskich mediach Mroza zachwalali także lokalni politycy PO. Innego zdania o Mrozie są związkowcy, którzy w piśmie do premiera zarzucają mu m.in. konfliktowy charakter, apodyktyczność

Przeczy temu treść ugody sądowej zawartej 13.12.2007 r. pomiędzy KM PDP w Tarnowie i przewodniczącym rady regionalnej sekcji pożarnictwa "Solidarności".

Cytuj
brak doświadczenia w kierowaniu tak dużą strukturą jak komenda wojewódzka

Jeśli KM PSP w 10 letnim stażem w mieście i powiecie liczącym ponad 310 tys. mieszkańców nie ma doświadczenia, to kto je ma ?

Cytuj
Według działaczy związkowych przymierzany do stanowiska komendanta Andrzej Mróz zawdzięcza posadę poparciu posła PSL-u z Tarnowa Wiesława Wody

I czy Ty jesteś odmiennego zdania ??  Przecież zawsze byłeś przeciw "polityce" w straży.....

I tu nic się nie zmienia. Nadal nie potrafie się pogodzić z "polityką" w straży! Też mi się nie podoba że poseł forsuje kandydata na KW.
Mimo to, tych zarzutów również nie przyjmuję jako podstaw do protestu.
1. Takie zarzuty można mieć do każdego kandydata na KW.
2. Protest to należy raczej kierować wobec posła o naruszenie apolityczności PSP niż wobec brygadiera A. Mroza.


Pozdrawiam wszystkich strażaków.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2008, 22:55:53 wysłana przez trymix »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2008, 01:50:35 »
Panie Dzordż1 :
Nie komentuję tego co Pan tak pięknie opisuje bo to faktycznie nadaje się do wyjaśnienia i nie dziwiłbym się gdyby faktycznie ten przewodniczący znalazł jednak troszkę czasu (po mimo ze jest tak zapracowany jak stwierdzasz) i spróbował to wyjaśnić. Widać, że informacje masz nie pełne i trochę przekręcasz je żeby tylko oczernić gościa.
Mam takie pytanko: Możesz powiedzieć czy dzięki temu ze tenże przewodniczący był (i jest) przez wiele lat również radnym załatwił również coś dla straży czy raczej o tym nic nie wiesz (lub nie chcesz wiedzieć bo nie leży to w Twoim interesie) skoro tak mocno używasz argumentu "dobro służby"?.
I drugie pytanko : co można załatwić sobie podczas wieczornych "rzekomych" sesji w firmie ?
Trzecie pytanko : Jesli on tak bardzo jest sprytny jak piszesz to proszę napisz jakie korzyści sobie załatwił będąc przewodniczącym ZZ ?? Wymień po kolei: jakie stanowiska sobie załatwił i jak duże podwyżki dostał bo przecież jak możemy przeczytać na forum wszyscy jemu podobni to co najmniej Komendanci lub ludzie na bardzo wysokich stołkach.
Co do twoich argumentów co do "oświadczenia" a tak naprawdę pozwolenia na pracę to śmiało możesz zatrudnić się dodatkowo w ZUS-ie. Oni tez wyciągają przedawnione sprawy o składki sprzed 9 lat i ciągają strażaków a nóż trafi się ktoś kto zapłaci bo się przestraszy.
Tam zrobiłbyś karierę.....
Jeżeli jedziesz tak równo co komu i co nakazał i używasz nazwisk to bardzo duża odwaga będąc samemu pod przykrywką "Dżordża" i czy te informacje faktycznie pochodzą z dokumentów kadrowych ??
I ostatnie pytanie:
Cytuj
Acha a forsy mu nie zazdroszczę bo mam więcej w związku z czym nie cierpie też na bezssenność
To moze odbijemy i piłeczkę i zapytam Twoim zresztą pytaniem:
Cytuj
A tak w ogóle to KIM pan jest biznesmenem,politykiem,strażakiem niech się pan określi bo się już pogubiłem,
To co ? Skąd ma pan tyle kasy ? jako strażak pan zarobił ? Nie sądzę. Więc może poza strażą ?? Tylko jakim cudem pan to zrobił i czy ucierpiało na tym to "dobro służby" ? Z pana to jest dopiero spryciarz ;)




Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2008, 07:45:01 »
DziendobryWieczór

Po drugie
Kol. Zygmunt Włodarczyk oraz wielu innych strażaków, którzy podjęli dodatkowe zarobkowane lub posiadali firmę przed 24 stycznia 1997r. i nie zrezygnowali z tej działalności, nie musieli i nie muszą składać raportu o zgodę na dodatkowe zarobkowanie, ponieważ prawo nie działa wstecz a dopiero od tej daty funkcjonuje zapis art.57.a w ustawie o PSP i dopiero od tej daty obowiązuje zasada składania raportu o zgodę - jeżeli ktoś chce prowadzić dodatkową działalność zarobkową. Kol. Zygmunt Włodarczyk posiadał firmę przed 24 stycznia 1997r. nie zmienił jej charakteru, a zatem nie musiał i nie musi raportu o zgodę składać.
Po trzecie
Pana wiedza w zakresie prawa stosowanego w PSP jest makabrycznie niska
Robert Osmycki

I tu się Pan myli Panie Robercie. Prawdą jest, że prawo nie działa wstecz. Jednak cytowany przez Pana artykuł, jak i cała Ustawa o PSP, odnosi się - uzywając kolokwializmu - do sytuacji "tu i teraz". Nie jest ważna data rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, lecz istotne jest czy działalnośc taką (lub jakąkolwiek inną zarobkową) strażak obecnie prowadzi. Rzeczywiście - wspomniany przez Pana Pan Z. Włodarczyk przed podaną przez Pana datą nie musiał występować do KM PSP o zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej, jednak po wejściu w życie tej poprawki o zgodę takową występować musi. Niestety - w taki oto bardzo subiektywny i Panu wygodny  sposób interpretuje Pan obowiązujące prawo.

Zresztą wspomniany Pan Zygmunt jest osobą bardzo interesującą - działacz Soli dostał się do Rady Miasta Krakowa dzięki papraciu podobno niezależnego Prezydenta - Profesora o komunistycznej przeszłości. Rodzinna firma Pana Zygmunta wygrała w latach ubiegłych - gdy w Krakowie prezydentował tenże sam Pan Profesor - kilka przetargów, których efekty można zobaczyć między innymi na krakowskich plantach. Podobno kilku "historyków" usilnie szuka materiałów na tematy związane ze sposobem nabycie parku maszynowego do rodzinnej firmy Pana Zygmunta (jeszcze przez jego szanownego Tatę, także w czasach gdy Pan Zygmunt pracował na czwórce). Wspomniani "historycy" interesują się podobno także jeszcze kilkoma sprawami związanymi z Panem Zygmuntem. Zainteresowanych zachęcam do zadania kilku pytań bezpośrednio Panu Zygmuntowi pisząc pod oficjalnie podany na stronach małopolkiej Soli adres: geddeon@wp.pl.

Zresztą na Pana - Panie Robecie - temat jest już w posiadaniu "historyków" kilka ciekawych informacji. Mnie osobiście mocno poruszyła informacja na temat numeru departamentu w którym pracował Pana szanowny Tatuś oraz na temat nazwiska generała u którego pracowała Pana szanowna Mamusia. Jak Pan widzi przez ostanie dwa i pół roku niektórzy nie spali. I - uprzedzając Pana odpowiedź - nikt nie mówił o straszeniu, bo w Pana przypadku to tylko kilka faktów z Pańskiej przeszłości - za komuny obecni działacze różnie się zachowywali.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2008, 07:53:05 »
zoddali - mam pytanie dlaczego dałeś mój adres e-mail jako skrzynkę do Pana Włodarczyka ??
Adres został użyty podczas tworzenia strony.
Więc jeśli chce ktoś pisać to bardzo chętnie ale przez poprzez prywatną wiadomość...... (opcja poniżej)
A jesli chce ktoś skierować pytanie bezpośrednio do mnie to zapraszam pod wymieniony przez Ciebie adres.
Jednakże dziękuję za zwrócenie uwagi na ten szczegół  który już od dawna powinien być zmieniony.


A jeżeli wykryłeś ze ja to on - to znów twoje śledztwo zeszło na manowce :D


« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 08:30:46 wysłana przez Geddeon »

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2008, 07:56:54 »
... w ciągu ostatnich 10 lat na terenia wojewódzctwa Małopolskiego na terenie z jednego z powiatów w działaniach ratowniczo gaśniczych zginęło dwóch strażaków... Mam nadzieje, że wszyscy wiedza gdzie... Czy w tamtej akcji w prowadzonym dochodzeniu nie stwierdzono żadnych błędów???... Kto tam jest "szeryfem"... I W SUMIE PROSIŁBYM O NIE KOMENTOWANIE...
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 07:58:31 wysłana przez STRAŻAK___!!! »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowi Komendanci KW
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2008, 08:18:34 »
Cytuj
Rodzinna firma Pana Zygmunta wygrała w latach ubiegłych - gdy w Krakowie prezydentował tenże sam Pan Profesor - kilka przetargów, których efekty można zobaczyć między innymi na krakowskich plantach. Podobno kilku "historyków" usilnie szuka materiałów na tematy związane ze sposobem nabycie parku maszynowego do rodzinnej firmy Pana Zygmunta (jeszcze przez jego szanownego Tatę, także w czasach gdy Pan Zygmunt pracował na czwórce). Wspomniani "historycy" interesują się podobno także jeszcze kilkoma sprawami związanymi z Panem Zygmuntem.
No kochanienki..... czyżbyś sugerował korupcję.... ?? :rolleyes:
Nieźle, nieźle...... mam nadzieję że masz jakieś dowody zwłaszcza że piszesz o "historykach" jakbyś był jednym z nich...
No to napisz jakimi to sprawami jeszcze interesują się ci "historycy" bo zanosi się na grubszą aferę lub zwyczajne pomówienie.....